dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Szybkie pytanie o tynk Knauf MP75

    Takim czymś mam wytynkowane dwa pomieszczenia. Miałem to ścierać (bo były kleksy, purchle, nierówno - jakby nie zatarte itp.) papierem 120 a potem 180 i malować. Tymczasem gips co kawałek ma placki o dużym zagęszczeniu piasku i ten piasek - jak wylezie - natychmiast drapie całą ścianę. Zamiast wygładzić - rozwalam to co jest w pobliżu.
    Pytanie - czy ten tynk taki piasek ma fabrycznie, czy to moi tynkarze dorzucali łopatami piasek murarski do agregatu?

    Placki z piaskiem są co kawałek - po kilka dużych na metrze kwadratowym. Poza tym zdarza się często że po starciu warstwy wychodzi chropowate coś - na mój gust jakby najpierw nachlapali jak leci a potem dawali drugą warstwę - raz grubiej, raz cieniej, raz wcale. I ta druga warstwa jest na tyle cienka miejscami, że rozwala się cała.

    PS Gość od malowania sugerował nie dawać gruntu na to (tynkarze kazali dać knaufa w płynie) bo farba nie będzie kryć. Czy grunt śnieżki się nada? Czy można ew. zacierać po śnieżce? (choć jestem pewien że dziur nie zakryje)

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał cte Zobacz post
    Takim czymś mam wytynkowane dwa pomieszczenia. Miałem to ścierać (bo były kleksy, purchle, nierówno - jakby nie zatarte itp.) papierem 120 a potem 180 i malować. Tymczasem gips co kawałek ma placki o dużym zagęszczeniu piasku i ten piasek - jak wylezie - natychmiast drapie całą ścianę. Zamiast wygładzić - rozwalam to co jest w pobliżu.
    Pytanie - czy ten tynk taki piasek ma fabrycznie, czy to moi tynkarze dorzucali łopatami piasek murarski do agregatu?

    Placki z piaskiem są co kawałek - po kilka dużych na metrze kwadratowym. Poza tym zdarza się często że po starciu warstwy wychodzi chropowate coś - na mój gust jakby najpierw nachlapali jak leci a potem dawali drugą warstwę - raz grubiej, raz cieniej, raz wcale. I ta druga warstwa jest na tyle cienka miejscami, że rozwala się cała.

    PS Gość od malowania sugerował nie dawać gruntu na to (tynkarze kazali dać knaufa w płynie) bo farba nie będzie kryć. Czy grunt śnieżki się nada? Czy można ew. zacierać po śnieżce? (choć jestem pewien że dziur nie zakryje)
    Niestety w przypadku materiałów lekkich nie tylko knaufa podczas szlifowania wychodzi piasek bo materiał jest po prostu za miękki.
    Na chwilę obecną można szlifować jedynie Diamanta dokładnie tak jak szlifuje się gładź.

    Wszystkie nierówności i ubytki spróbuj wyrównać odrobiną gładzi a następnie bardzo delikatnie przeszlifuj całość ściany najdrobniejszym papierem jaki dostaniesz, oczywiście po wyschnięciu ścian. Po zastosowaniu odpowiedniego gruntu i farby na pewno nie będzie widoczna różnica między gładzią a tynkiem.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 26-11-2012 o 14:57
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony