dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie UNILUX - ktoś montował u siebie w domu te okna?

    Witam,

    jestem na etapie wyboru okien. Interesują mnie drewniane lub aluminium-drewno. Ktoś polecił mi Unilux (alu-drewno) http://www.unilux.de/
    Wiem*że to niemiecka firma - ale u nas pewnie też mamy porządnych producentów okien. Czy ktoś ma pojęcie, jaki przedział cenowy reprezentują te okna oraz jakiej jakości można się po tym producencie spodziewać?

    Jeśli ktoś przechodził ścieżkę wyboru okie alu-drewno, proszę również o Wasze sugestie, z którymi producentami współpracowało Wam się najlepiej i z których okien byliście (i z których nie byliście!) zadowoleni.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Śmignij zapytanie do łódzkiego producenta - www.aries-okna.pl
    Fabryka znajduje się przy Maratońskiej 162 w Łodzi.
    Mam ich okna od paru lat - bez zarzutu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    ja mogę jedynie powiedzieć o Fasadzie ze Słupska, widziałem, chłopacy zamontowali było - dobrze - niestety dwa montaże w ostatnich 6-7 tygodniach więc o funkcjonowaniu za wiele nie można powiedzieć, były pewne drobne uchybienia ale po poprawkach klienci bardzo zadowoleni.

    Oba wykonane sosna + nakładka alu w kolorze antracyt, kolejnego klienta będzie trzeba przekonać na twardsze drewienko

    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Śmignij zapytanie do łódzkiego producenta - www.aries-okna.pl
    Fabryka znajduje się przy Maratońskiej 162 w Łodzi.
    Mam ich okna od paru lat - bez zarzutu.
    Dzięki Charlie. Z ciekawości - jakie okna wziąłeś? Szukam dobrych drewnianych lub drewanianych z aluminium.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcukro Zobacz post
    Dzięki Charlie. Z ciekawości - jakie okna wziąłeś? Szukam dobrych drewnianych lub drewanianych z aluminium.
    Drewniane - profil 78 mm, drewno meranti, szyba U=0,7 + ciepła ramka w kolorze białym,, kolor biały w pełni kryjący fakturę drewna, ukucia Roto.
    W drzwiach werandowych kazałem zamontować tzw. "pochwyt palacza" - czyli wychodzę na werandę puścić dymka ( w domu nie pali się ) i zamykam od zewnątrz drzwi bezklamkowo.
    Robią też z drewniano-aluminiowe ale nie potrzebne mi są takie okna bo mieszkam na Nowym Złotnie gdzie jest chyba naczystsze powietrze w Łodzi
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 25-11-2012 o 11:49
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    ja mogę jedynie powiedzieć o Fasadzie ze Słupska, widziałem, chłopacy zamontowali było - dobrze - niestety dwa montaże w ostatnich 6-7 tygodniach więc o funkcjonowaniu za wiele nie można powiedzieć, były pewne drobne uchybienia ale po poprawkach klienci bardzo zadowoleni.

    Oba wykonane sosna + nakładka alu w kolorze antracyt, kolejnego klienta będzie trzeba przekonać na twardsze drewienko

    Pozdrawiam
    Co sugerujesz - mahoń, olcha czy dąb? Sosna zdecydowanie za miękka?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Drewniane - profil 78 mm, drewno meranti, szyba U=0,7 + ciepła ramka w kolorze białym,, kolor biały w pełni kryjący fakturę drewna, ukucia Roto.
    W drzwiach werandowych kazałem zamontować tzw. "pochwyt palacza" - czyli wychodzę na werandę puścić dymka ( w domu nie pali się ) i zamykam od zewnątrz drzwi bezklamkowo.
    Robią też z drewniano-aluminiowe ale nie potrzebne mi są takie okna bo mieszkam na Nowym Złotnie gdzie jest chyba naczystsze powietrze w Łodzi
    Ja buduję na wiskitnie, ale nie chcę co 5 lat odświeżać okien od zewnątrz. Z tą wytrzymałością drewno versus drewno+alu to chyba nie zależy od powietrza - generalnie warunki atmosferyczne i słońce powodują, że lakier blaknie i zaczyna się łuszczyć na zewnętrznej stronie.

    Z ciekawości - jak wracasz z tego "dymka" z werandy do domu? )

    Pozdrawiam

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcukro Zobacz post
    ...
    Z ciekawości - jak wracasz z tego "dymka" z werandy do domu? )

    Pozdrawiam
    skrzydło drzwi nie zamyka się w tradycyjny sposób poprzez przekręcenie klamki. Domontowany jest element klik-klak. Jak mocniej pociągniesz to się otwiera.

    jedno z okien ma już chyba 5 lat ( wymieniam plastiki na drewno etapami - jak padnie kolejny plastik to wymiana. Jeszcze jedno zostało, w kuchni ale tu każę zastosować okno 92 mm z szybą 0,5 ) i nic się nie łuszczy. I to od południowej strony. Dużo zależy od jakości farby.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 25-11-2012 o 12:42
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał elcukro Zobacz post
    Co sugerujesz - mahoń, olcha czy dąb? Sosna zdecydowanie za miękka?
    nie jestem specjalistą od drewna, to o czym pisze to moje odczucia i doświadczenia,dla siebie bym zakupił dąb (ale wiadomo to jednak chyba najdroższa opcja)

    Pozdrawiam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    olcha na oknach? Ludowa mądrość mówi, że to drewno to tylko na sztachety..
    Jeśli ktoś chce bić rekordy w osiąganiu najlepszego U to z założenia im bardziej miękkie drewno to cieplejsze. Czyli plus dla sosny. Pod względem trwałości jednak dąb. Sprzątam trochę stare podwórko i różne deski lądują na mojej pile - dąb trzyma się zawsze sto razy lepiej niż drewno iglaste - mimo iż deska leży na zewnątrz, to "trzyma się kupy" Z resztą - jako dziecko wkopałem dzisiątki słupków z drewna. Dębowe stoją do dziś.
    A to malowanie za 5 lat? Dziś ludzie przychodzą nie wcześniej niż po 8-10 latach. Na "swoich" 7letnich oknach sosnowych nie widzę śladu starzenia. Ale co tam praktyka, jak ostania klientka wyczytała w internecie, że trzeba je malować po dwóch latach..

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ..... Ale co tam praktyka, jak ostania klientka wyczytała w internecie, że trzeba je malować po dwóch latach..
    Kiepsko zrobione okna drewniane tak mają - Finlandia.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mam tego farta, że nie widuję takich. To niestety norma - tak jak każde kiepskie okno szybko "pada"

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agaq

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-690
    Posty
    1

    Domyślnie

    Okna są super można je kupić
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 27-02-2017 o 17:17 Powód: link reklamowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony