dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 60
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 1196

Temat: Ogrzewający dom Panelami na podczerwień

Banned
    Pyxis

Kod pocztowy
    58-150

Domyślnie

Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ta, zwlaszcza zima

Pitolisz jak zwykle, a WM na oczy nie widziales

Wystarczy max 100 m3/h dla 3 osob, nie wentyluje sie pod kubature tylko pod ilosc mieszkancow.
    Po co robic WM a pozniej ja uposledzac? Tzn jak widac mozna, tylko po co.

BTW. Czarna Owca pisze o mieszkanku w bloku. Policz sobie ile u niego bedzie te 100-150m3/h wymian w skali kubatury mieszkania.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 08-01-2014 o 14:32

Domyślnie

Sa goscie - pchamy na maxa, jest srodek lata, wieczor - pchamy na maxa, normalnie pchamy te 100 m3, zeby bylo ok.
    Galeria budowy: http://picasaweb.google.com/miloszenko/Budowa#
    120 m2, podloga 30 cm styro, sciany: silka+16 cm/styro 0.032/gont drewniany, dach 16 cm piany PUR, WM plus odzysk 50% kominek + szamot 400 kg, kociol gazowy Junkers C.S. 3-14, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

Sezon 2012 - 2013 (wrzesien - kwiecien), CO/CWU: 2200 PLN/920 m3
    Sezon 2013 - 2014 (wrzesien - kwiecien), CO/CWU: 1620 PLN/648 m3, od 8 marca grzanie tylko z klimatyzatora LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł

3. Koszt ogrzewania gazem ziemnym i płynnym - na jakie kwoty się przygotować Grzejniki stalowe płytowe czy aluminiowe członowe? Koszt ogrzewania domu - porównanie cen gazu, paliw stałych i prądu Kotła na gaz płynny nie można zamontować w piwnicy. Dlaczego?
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Kod pocztowy
    72-003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

Domyślnie

Ale my tu piszemy o mieszkaniu pawelll1 54 m2 i 3,6 m wysokości. Te 3 wymiany na dobę dadzą około 24 m3/h. Zwracam uwagę że to nie jest wentylacja tylko wietrzenie.
    Słyszałem że w praktyce przy WM idzie zejść zimą do 70 m3/h bez dyskomfortu, dla domu o powierzchni ze 130 - 140 m2 (kubatura pewnie w okolicach 350 m3). Przeliczając na m2 tego mieszkania to odpowiednik 28 m3/h, po kubaturze 39 m3/h. Szału nie ma, ale z nieszczelnościami może starczyć, a ponieważ nic go to nie kosztuje, to czemu ma nie spróbować wietrzenia zamiast mikrowentylacji.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu
    Zapraszam do komentowania bezpośrednio w dzienniku

Domyślnie

Zawsze trzeba otworzyc drzwi wejsciowe czy okno bo trzeba wejsc wyjsc do mieszkania/na balkon.

Poza tym przeciez te cyfry sa przy zalozeniu ze przez 24/7 wszyscy domownicy sa w domu!!!

Policzcie ile wyjdzie srednio osoby/dobe, a po uwzglednieniu nieszczelnosci to sie moze okazac, ze wentylowac nie trzebaby wcale

Niestety, wtedy powietrze moze krazyc w kierunku nie tym, co trzeba albo mniej lub wiecej niz trzeba, dlatego lepiej w najmniejszym stopniu kontrolowac, ale z umiarem.
    120 m2, podloga 30 cm styro, sciany: silka+16 cm/styro 0.032/gont drewniany, dach 16 cm piany PUR, WM plus odzysk 50% kominek + szamot 400 kg, kociol gazowy Junkers C.S. 3-14, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

Sezon 2013 - 2014 (wrzesien - kwiecien), CO/CWU: 1620 PLN/648 m3, od 8 marca grzanie tylko z klimatyzatora LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł

Domyślnie

podobno te panele dobrze osuszaja sciany
    no wlasciwie taki jest zalozony tu temat a nie ... o grzybach
    na grzyby chodze do lasu jak juz

Banned
    Pyxis

Kod pocztowy
    58-150

Domyślnie

Zawsze trzeba otworzyc drzwi wejsciowe czy okno bo trzeba wejsc wyjsc do mieszkania/na balkon.
    Otwieranie drzwi wejsciowych to ma byc wentylacja? Daj se chopie siana nim cos znowu tu pieprzeniesz.
    Policz sobie te 3 wymiany w mieszkaniu gostka. Moze da Ci to cos do myslenia.

Domyślnie

Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Otwieranie drzwi wejsciowych to ma byc wentylacja? Daj se chopie siana nim cos znowu tu pieprzeniesz.
    Policz sobie te 3 wymiany w mieszkaniu gostka. Moze da Ci to cos do myslenia.
    W przeciwienstwie do Ciebie ja testuje u siebie w domu rozne sposobu wentylacji od typowej WM poprzez wywiewna az do okresowo dzialajacej nawiewnej mierzac dokladnie wilgotnosc i PPMy i moge co nieco powiedziec ile powietrza ktoredy wpada. Jasno napisalem, iz wentylacje trzeba ukierunkowac i kontrolowac, ale na pewno nie w powszechnie podawanych ilosciach i nie 24/7.

Kod pocztowy
    72-003
    13

Domyślnie

Cytat Napisał pawelll1 Zobacz post
    ... We wrześniu (brak ogrzewania) rachunek za prąd wyniósł prawie 300 zł (dużo piorą, i gotują). ....
    to są konkretne momenty kiedy dużo pary wodnej trafia do mieszkania. Po gotowaniu i praniu intensywne wietrzenie powinno pomóc.

Domyślnie

Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    to są konkretne momenty kiedy dużo pary wodnej trafia do mieszkania. Po gotowaniu i praniu intensywne wietrzenie powinno pomóc.
    to w kuchni nie ma okapu elektr?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

Kod pocztowy
    82-200

Domyślnie

to nie jest aż takie dziwne, też nie mam

Domyślnie

no co Ty?
    toz to ze 200 pln kosztuje

Kod pocztowy
    72-003
    13

Domyślnie

Ja w mieszkaniu też nie mam i jakoś żyję. W budowanym domu oczywiście będzie.

Banned
    Pyxis

Kod pocztowy
    58-150

Domyślnie

W przeciwienstwie do Ciebie ja [...]
    W przeciwienstwie do mnie, to piszesz zanim pomyslisz (policzysz). Tym sie glownie roznimy.

Domyślnie

Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Ja w mieszkaniu też nie mam i jakoś żyję. W budowanym domu oczywiście będzie.
    jasne jasne, tylko pawell... pisze o jakis mega inwestycjach zeby pozbyc sie tego grzyba a tu byc moze wystarczy zwykly wywiew z marketu z podlaczeniem do komina luba bez

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelll1

Kod pocztowy
    31-025

Domyślnie

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Generalnie wyciąg z pochłaniaczem jest, ale niestety bez wyjścia poza dach. W sumie pomysł z wietrzeniem kilka razy dziennie na zasadzie przeciągu jest chyba lepszy (bardziej oszczędny) niż ciagłe rozszczelnienie okien. Sprawę rekuperatora juz rozeznaję w odpowiednim wątku, bo wydaje mi się, że jest to jedyne komfortowe rozwiązanie w tym temacie. Dodatkowo poradzono mi otynkowanie od wewnątrz ścian tynkiem perlitowym. Podobno działa rewelacyjnie, jedynie przeraża mnie konieczność prowadzenia brudnych robót w zamieszkałym mieszkaniu. Cóż, tego typu inwestycje zwrócą się moim zdaniem dość szybko w obniżonych rachunkach.

Banned
    Pyxis

Kod pocztowy
    58-150

Domyślnie

W sumie pomysł z wietrzeniem kilka razy dziennie na zasadzie przeciągu jest chyba lepszy (bardziej oszczędny) niż ciagłe rozszczelnienie okien.
    Ma tylko drobna wade. Jest niewykonalny w praktyce.

Kod pocztowy
    72-003
    13

Domyślnie

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Generalnie wyciąg z pochłaniaczem jest, ale niestety bez wyjścia poza dach. W sumie pomysł z wietrzeniem kilka razy dziennie na zasadzie przeciągu jest chyba lepszy (bardziej oszczędny) niż ciagłe rozszczelnienie okien. Sprawę rekuperatora juz rozeznaję w odpowiednim wątku, bo wydaje mi się, że jest to jedyne komfortowe rozwiązanie w tym temacie. Dodatkowo poradzono mi otynkowanie od wewnątrz ścian tynkiem perlitowym. Podobno działa rewelacyjnie, jedynie przeraża mnie konieczność prowadzenia brudnych robót w zamieszkałym mieszkaniu. Cóż, tego typu inwestycje zwrócą się moim zdaniem dość szybko w obniżonych rachunkach.
    Będę śledził z ciekawością jak ci pójdzie.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelll1

Kod pocztowy
    31-025

Domyślnie

Wczoraj sprawdzałem wilgotność powietrza w jednej z sypialni i wyszło 72% ... Dzisiaj miałem wizytę architekta i ustaliliśmy, że w pierwszej kolejności pójdzie obniżenie sufitów w łazience, sypialni oraz przedpokoju i aneksie kuchennym (około 50% powierzchni) wraz z izolacją sufitu wełną mineralną. W obniżonym suficie poprowadzimy przewody wentylacyjne podłączone do reku. Kwestię ścian na razie pozostawimy do przynajmniej wakacji, żeby nie było lokatorów w mieszkaniu. Mam nadzieję, że rozpocznę działania w mieszkaniu z początkiem lutego.

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kwiaciarz
    Kod pocztowy
    26-600

Domyślnie

Proponuję powrót do tematu .
    Ogrzewający dom panelami na podczerwień.

Banned
    Pyxis

Kod pocztowy
    58-150

Domyślnie

Wczoraj sprawdzałem wilgotność powietrza w jednej z sypialni i wyszło 72% ...
    W lazience po goracym prysznicu mam nieco mniej. Wentylacji nie masz tam po prostu zadnej.

Strona 47 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia