dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 121
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2415
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAXIII

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    8

    Domyślnie ogrzewanie podczerwienią panele na podczerwień

    Witam...
    czy ktoś próbował ogrzewania na podczerwień?
    znalazłem na allegro ciekawe ogrzewanie - " Ogrzewanie domu, panele na podczerwień NOWOŚĆ ! (numer 870648063) "
    czy ktoś zna bliżej ten temat?
    może ktoś już coś takiego użytkuje?
    Mam do ogrzania bardzo małe pomieszczenie (biuro magazyniera) - 4m2 które jest umiejscowione w środku magazynu i rozważam użycia właśnie takiego panela grzewczego.
    Proszę o opinię

  2. #2

    Domyślnie

    Tak ja mam i se chwale.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Tyle, że portki się nie zapalą, a reszta będzie w opałach. nawet się nie zorientujesz...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    o kurcze - to podobnie podgrzewa jak mikrofala kurczaka
    - nie podgrzewa powietrza.
    Mózg też podgrzewa ? pewnie tez tak jak słonce, tylko ze nie opala
    50 W na 1 m2 - dużo tych oszczędności będziesz miał jesli wogóle na 4 m2
    cena też niezła
    M. Lenart

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    W tych konkretnych warunkach chyba się sprawdzi.
    Głownie ze względu na specyfikę pracy w magazynie.
    Ta budka to jak tramwaj - drzwi się prawie nie zamykają.... (w pewnych godzinach).

    Stosując takie panele (ze 20 lat temu widziałem je na targach w Poznaniu) można zamiast tej budki postawić tam namiot i też będzie dobrze.
    Adam M.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAXIII

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Może 4m2 wydaje się być niesamowicie ciasne, ale mój pracownik za tą właśnie "budkę" chce mnie na rękach nosić.
    zmieściło się biurko z komputerem i drukarką przy nim wygodny fotel, regał i krzesło dla "przybysza"
    A biorąc pod uwagę fakt, że poprzednia jego praca była na małej stacji paliw gdzie w swojej " budce" nie miał bieżącej wody i żadnego ogrzewania, to sami rozumiecie...
    A tutaj, jak przyjdzie do pracy po długim weekendzie i nawet nie było by prądu do ogrzania, to wystarczy że z dwa razy bąka pusci i już jest ciepło

  7. #7

    Domyślnie

    to zainwesutuj w kuchnię polową i grochóweczkę Tanio, ekologicznie i zdrowo!
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAXIII

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    O..
    Widzę że kolega ma doświadczenie w gastronomii

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Barti75

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Panele grzewcze na podczerwień?

    Czy ktoś używa paneli grzewczych na podczerwień? Jak się sprawdzają? Z opisu wydają się być ciekawą alternatywą dla pomp ciepła. Jestem na etapie podejmowania decyzji o rodzaju ogrzewania i mam już totalny mętlik w głowie. Pomóżcie dobrzy ludzie!!!

    Kurczaki, znalazłem kilka postów na ten temat ale odpowiedzi były tylko z serii dowcipasów więc niczego się nie dowiedziałem. Może tym razem ktoś potraktuje temat poważnie.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Barti75 ; 09-02-2011 o 22:50

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arche1982

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom, Chorzów
    Posty
    32

    Domyślnie

    Też proszę o opinię..

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zbynek001
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Panele na podczerwień doświadczenia

    Witam,

    Szukam opinii i doświadczeń ogrzewania za pomocą podczerwieni tzw. panele.
    Czy ktoś używa, jak to się sprawuje w praktyce. Widziałem kilka postów, ale dość stare i bez większego zainteresowania tematem i chyba w większości to kryptoreklamy...
    Zaczynam budowę domu około 120 m2 brak gazu i szukam alternatyw ogrzewania. Dodam, że będzie to dom z dobrym ociepleniem 20 cm ściana, 20 cm podłoga,, 40 cm dach, dobre okna, wentylacja hybrydowa z nawietrzakiem z grzałką, minimalizacja mostków.

  12. #12

    Domyślnie

    bez urazy, ale w takim domu odpowiednia grzałka w "nawietrzaku" wystarczy - dom prawie pasywny.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też mamz firmy Krist i sobie chwale. Zwlaszcza że masz tu do ogrzania małą powierzchnię także na pewno się sprawdzi. A w kosztach też nie popłyniesz bo wydaje mi się ze jeden najmniejszy panel Ci spokojnie wystarczy.

  14. #14

    Domyślnie

    jeśli pomieszczenie otwierane jest często, a zarazem chłodzone często system ten nie wypali.
    Poza tym tu wygrzewa się ściany, podłogi itp.
    Zapewne ścianka jest cienka, w środku chcesz 20st.C, a na hali jest 5st.C, to tak jakby postawić dom z cieniutkiej cegły i chcieć w nim mieć 20st.C, a na dworze byłoby cały czas 5st.C.
    Nie da się wygrzać cieńkiej ścianki z dużymi stratami ciepła.
    Chyba, że pracownik nie jest super ciepluchem i będzie zadowolony z ciepełka, które będzie miał umieszczone blisko siebie.
    Nie będzie to super komfort ciepła jak w domu, ale co nieco będzie.

    Najlepsza opcja to "satysfakcja gwarantowana" albo zwrot pieniędzy...

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kitesurf
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    PYRLANDIA
    Posty
    182

    Domyślnie Panele na podczerwień / folie grzejne

    Witam. Szukam jakichkolwiek info n/t tego systemu ogrzewania domu jednorodzinnego. Przede wszystki proszę o opinie uzytkowników takich paneli/folii. Jak wyglądają koszty ekploatacji oraz komfort cieplny? Czy łatwo się tym steruje? Proszę o jakiekolwiek rady/porady doświadczonych w tej materii użytkowników lub osoby posiadające w tym zakresie wiedzę. Zastanawiam się poważnie nad takim właśnie systemem ogrzewania do mojego planowanego domu. ( projekt w stópce ).

    Pozdrawiam!
    Michał
    LP

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dagzer

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    27

    Domyślnie Panele grzewcze na podczerwień - doświadczenia.

    Witam wszystkich,
    od jakiegoś czasu zastanawiam zgłębiam temat paneli grzewczych na podczerwień, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z takimi panelami?
    np jak te: http://www.pndpolska.pl/info/first-panele-grzewcze

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Picasso88

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    To ja nie wiem gdzie Ty kupowaleś ten grzejnik skoro śmierdzi ?! Ja mam całe mieszkanie w takich panelach i nie wydobywa się żaden zapach, w sumie przz pierwsze 2 dni był taki zapach, ale to jest naturalny objaw, bo wszystko jest nowe i musi się przepalic, a teraz panele są bezwonne więc musiałeś z jakiejś marnej firmy brać. Ja brałem ze strony www.infrapanel.pl jakby ktoś miał dylemat to ich grzejniki nie śmierdzą

  18. #18

    Domyślnie

    Hej. Nie wiem co dokładnie chciałbyś wiedzieć o takim ogrzewaniu. Więc napisze wszystko co ja wiem Mam od 2 lat ogrzewanie na podczerwień, a mianowicie infrapanele. Jestem zadowolony z ciepła jakie dają, większośc znajomych ma ogrzewanie gazowe i przychodząc do nich od razu czuć taką duchotę w mieszkaniu, mimo że mają taką samą temperaturę jak ja z żoną, z tym ze u nas jet poprostu przyjemnie ciepło a nie parno. Wczesniej mielismy zwykle centralne ogrzewanie jak mieszkaliśmy w bloku także mamy porównanie. Co do kosztów o które pytasz - instalacja paneli kosztowala nas razem z montażem coś koło 12 tysięcy złotych , a ogrzewamy niewielki domek ok. 100 m2 łącznie 5 pokoi, kuchnia, łazienka i WC - rodzina 4 osobowa. Średnio opłaty za miesiac grzania wychodzą nas ok. 300zł , raz zdarzylo nam się zapłacić 350 zł, ale to przy tych największych mrozach. Tak to bywa róznie raz 270 zł, raz 300, raz 310zł, ale wyzszych niz 350 zl nie było nigdy, tak więc moim zdaniem całkiem niewiele. Wspomnę, ze domek jest ocieplony bo to tez jest istotne. Co do rad jakie mog dać - gdybyś wybierał takie ogrzewanie to od razu zaznaczam, że nie ma sensu by panele były właczone cały czas nawet jak nikogo nie ma w domu- taki sam efekt odniesiesz w sytuacji gdy jak nikogo nie ma w domu utrzymują Ci np. temperaturę 15 stopni a np. pół godziny przed twoim przyjsciem ustawisz na 21 stopni zeby jak wejdziesz bylo cieplo, jak i gdybyś mial caly czas termostaty ustawione na jedna temperature nawet gdy nikogo nie ma. Z moich doświadczen moge Ci powiedziec, ze przy takim zmniejszaniu temperatury na czas gdy nikogo w domu nie ma mozesz fajnie sobie zaoszczedzic na energi, a roznicy w temperaturze nie odczujes bo bedzie taka sama. Nie wiem co jeszcze napisać wiec jak masz jakies pytania to pisz .

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatrixRe Zobacz post
    (...)ogrzewamy niewielki domek ok. 100 m2 łącznie 5 pokoi, kuchnia, łazienka i WC - rodzina 4 osobowa. Średnio opłaty za miesiac grzania wychodzą nas ok. 300zł , raz zdarzylo nam się zapłacić 350 zł, ale to przy tych największych mrozach. Tak to bywa róznie raz 270 zł, raz 300, raz 310zł, ale wyzszych niz 350 zl nie było nigdy, tak więc moim zdaniem całkiem niewiele.
    Całkiem niewiele, ale też dom macie dobrze docieplony, bo wychodzi kilkulitrowy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kitesurf
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    PYRLANDIA
    Posty
    182

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Ja też planuję pójść przede wszystkim w bardzo dobrą izolację - dom będę miał 125m2 użytkowej. Ciekawy temat. Na szczęście mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji. Skłaniam się na 100% w elektrykę - kwestia tylko jaką. Pozdrawiam!
    LP

Strona 1 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony