dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 121
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 2415
  1. #2161

    Domyślnie

    Cytat Napisał OnOff Zobacz post
    Nikt nie odpowiedział, więc... sam sobie odpowiedziałem. Radium by się nie sprawdził. Za wysoka temp., po nagrzaniu grzeje za "agresywnie", a gdyby go pod-sterować, to wyszedłby z niego baaardzo drogi konwektor. Nadaje się do nieogrzewanego garażu z warsztacikiem, żeby facetowi d.... nie marzła. Kobity. Jeśli macie męża kisnącego z zimna w swoim królestwie, a nie boicie się debetu na karcie polecam jako prezent na Mikołaja. 440W sprawdzi się na ok. 2-3mb w przeciętne chłody, jeśli powieszony ze 2.5m nad stołem warsztatowym.
    z tego co widzę to panele na podczerwień są droższe od innych rozwiązań... ale to tylko element całości. nie zapominajmy o izolacjach, wentylacji i odpowiedniej instalacji danego systemu. Wiem że można ogrzewać dom taniej niż za pomocą tych paneli i tyle.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #2162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie panele na podcz. - ILE ZAPŁACIŁEM?

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Witam,

    Dzisiaj (1.05.2016 godz.12:00) wyłączyłem ogrzewanie! Koniec grzania, w domu około 18,5*

    Podsumowanie:
    2014/15 = panele zużyły 2815 kWh (licznik: 2815) - sezon trwał troszkę ponad 5 miesięcy (mieszkamy od II poł. listopada'14)
    2015/16 = panele zużyły 2653 kWh (licznik: 5453) - pełen sezon 7 miesięcy (paźdz-kwiecień)

    Koszty podam jak obliczę - powyżej tylko suche fakty z podlicznika na panele. Do tego dojdzie jeszcze farelka (łazienka).

    Witam,

    Jestem po drugim sezonie grzania panelami "na podczerwień". Domek parterowy ok.85m2 (duży salon, kuchnia, pokój 12m, sypialnia 15m, łazienka, inne) temp.19-20st, 16st garder, 18st sypialnia. 1 podst źródło grzewcze: panele + zwykła farelka (do łazienki) - od stycz'16 zamiast farelki >> promiennik 900W taki żółty z Alle)

    W dość łagodnym sezonie grzewczym 2015/16 = 1130 zł:
    a/ 7 pełnych m-cy od paźdz-kwiet = 2638 kWh panele (podlicznik) = 1066 zł (całość z opłatami)
    b/ farelka 2kW = 210 kWh (łazienka: pół godziny codziennie w nocnej taryfie) = 63 zł

    Nie zmieściłem się w 1 tyś !!! (będzie ciężko)

    Całość prądu przez całe 12 m-cy, tj. maj'15 - kwiec'16 (366 dni) = 1685 zł (tj. ogrzewanie + 620 zł: farelka, CW podgrzewacze, AGD,RTV, roomba, 2 bramy, itd)

    Lato'2016 (maj-sierpień) = śr. 122 kWh / m-c (35% Dz , 65% Noc) , wrzesień będzie ok. 115 kWh.

    Pozdrawiam,

  3. #2163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    W nadchodzącym sezonie grzewczym 2016/2017 moje panele już rozpoczęły pracę. Obecnie tylko chwilowo i zwykle nad ranem oraz wieczorami się załączają.
    Ustawiłem je w ten sposób celowo, nie chciałem wyziębiać mieszkania.
    Raz na tydzień będę spisywał licznik (w zeszłym sezonie robiłem to dzień w dzień), i przeliczał średnie dobowe zużycie. Zobaczymy jaka będzie w tym roku zima i jakie będzie zużycie energii...

  4. #2164

    Domyślnie

    Nareszcie znalazłem zapowiedź konkretów na forum. Czekam na bieżące dane, bo sam rozważam instalację paneli. Widziałem, dotykałem i czułem jak grzeją w showroomie producenta, ale interesuje mnie codzienne zużycie energii elektrycznej. Na razie ogrzewanie na podczerwień zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Piszcie żebym jeszcze w tym sezonie zdecydował się na to ogrzewanie lub znalazł coś innego.

  5. #2165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Witam w tym wątku.
    Jak oceniacie jakby sens paneli w domu szkieletowym (niskoenergetyczny) z mała akumulacją (tyle co w płytach gk, osb i panelach/płytkach)? Ktoś w podobnym domu stosował panele i może powiedzieć jak się spisują?

  6. #2166

    Domyślnie

    Na YouTubie są filmiki o ogrzewaniu podczerwienią. M.in. właśnie zastosowanego w domu szkieletowym- https://www.youtube.com/watch?v=RQ5YDBWk5Sk .

  7. #2167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Panele grzeją już u mnie mieszkanie 48m kw. przez 7 tygodni.
    W tym roku panele są ustawione na jedną temperaturę przez cały sezon grzewczy. Nie obniżam temperatury na noc itp.

    Ustawione temperatury w pomieszczeniach:
    Kuchnia 20,5*C
    Salon 20,6*C
    Sypialnia 19,0*C
    Łazienka 21,2*C

    Tydzień / zużycie kWh na tydzień / średnie dobowe zużycie energii kWh
    39 /33 /3,7
    40 /82 /11,7
    41 /142 /20,3
    42 /130 /18,6
    43 /119 /17,0
    44 /135 /19,3
    45 /173 /24,7

    Całkowite zużycie od początku sezonu 814 kWh
    Średnia dobowa 16,5 kWh

  8. #2168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Panele grzeją już u mnie mieszkanie 48m kw. przez 7 tygodni.
    W tym roku panele są ustawione na jedną temperaturę przez cały sezon grzewczy. Nie obniżam temperatury na noc itp.

    Ustawione temperatury w pomieszczeniach:
    Kuchnia 20,5*C
    Salon 20,6*C
    Sypialnia 19,0*C
    Łazienka 21,2*C

    Tydzień / zużycie kWh na tydzień / średnie dobowe zużycie energii kWh
    39 /33 /3,7
    40 /82 /11,7
    41 /142 /20,3
    42 /130 /18,6
    43 /119 /17,0
    44 /135 /19,3
    45 /173 /24,7

    Całkowite zużycie od początku sezonu 814 kWh
    Średnia dobowa 16,5 kWh
    Witam,

    Domek 85m2, parterowy.
    W tym roku nie dokonuję już analizy zużycia (nie chce mi się, wszystko już wiem co, gdzie i jak ustawić po 2 sezonach grzewczych)
    Sprawdziłem dzisiaj licznik.
    Grzeję od 5.10 - do 18.11 = 410 kWh + promiennik do łazienki 23 kWh

    Ustawione temperatury w pomieszczeniach:
    Kuchnia 19,6*C (noc 20,4)
    Salon + hall 19,6*C (noc 20,4)
    Sypialnia 18,0*C cały czas
    Pokój 19,6*C (noc 20,4)
    Łazienka 19,0*C cały czas (promiennik moc 1kW do mycia wieczornego, ok. 30 minut grzania)
    Garderoba + wiatrołap 15,0*C

    Pozdrawiam,

  9. #2169

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa w przypadku łazienek czy innych pomieszczeń gdzie mamy płytki? One się w miarę nagrzeją czy to raczej nierealne? Chodzi mi tutaj o pewien aspekt akumulacji...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #2170
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    U mnie był i nadal jest problem zimnej jednej ściany w łazience. Poradziłem sobie z tym problemem sposobem, który w tym wątku był opisany gdzieś wcześniej. Wstawiłem do łazienki 750W, mały konwektor oraz przemieniłem ścianę, na której miałem wcześniej ustawiony panel IR. Teraz panel promieniuje bezpośrednio na kafelki ściany, która była zawsze zimna. Wczoraj mierzyłem temperaturę ścian w mieszkaniu. Wszystkie ściany mają temperaturę 19,4 do 21,2*C
    W Łazience, gdzie temperaturę ustawiłem najwyższą, 3 ściany mają temperaturę po 21,2*C zaś ta zimna ściana, która w zeszłym roku miała nawet po 15*C z groszami, obecnie ma 19,4*C
    Zatem można stwierdzić, że jakiś aspekt akumulacji energii jest możliwy do osiągnięcia. W zwykle najzimniejszym styczniu będę mógł powiedzieć, coś więcej. Mam nadzieję, że temperatura mojej ' zimnej' ściany w łazience nie spadnie poniżej 18-19*C

  11. #2171

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    U mnie był i nadal jest problem zimnej jednej ściany w łazience. Poradziłem sobie z tym problemem sposobem, który w tym wątku był opisany gdzieś wcześniej. Wstawiłem do łazienki 750W, mały konwektor oraz przemieniłem ścianę, na której miałem wcześniej ustawiony panel IR. Teraz panel promieniuje bezpośrednio na kafelki ściany, która była zawsze zimna. Wczoraj mierzyłem temperaturę ścian w mieszkaniu. Wszystkie ściany mają temperaturę 19,4 do 21,2*C
    W Łazience, gdzie temperaturę ustawiłem najwyższą, 3 ściany mają temperaturę po 21,2*C zaś ta zimna ściana, która w zeszłym roku miała nawet po 15*C z groszami, obecnie ma 19,4*C
    Zatem można stwierdzić, że jakiś aspekt akumulacji energii jest możliwy do osiągnięcia. W zwykle najzimniejszym styczniu będę mógł powiedzieć, coś więcej. Mam nadzieję, że temperatura mojej ' zimnej' ściany w łazience nie spadnie poniżej 18-19*C
    Podłogówke masz?

  12. #2172

    Domyślnie Jakie Panele

    Witam

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Witam,

    Domek 85m2, parterowy
    Proszę podaj więcej szczegółów:
    - czy domek graniczy z jakimś innym budynkiem typu bliźniak ?
    - Jaka jest wysokość pomieszczeń?
    - Jakiej firmy zastosowałeś panele ?
    - Jakie osiągasz temperatury przy braku używania paneli przez kilka dni

    U mnie w mieszkaniu sprawa wygląda tak, mam piec w kuchni w którym palę węglem lub drewnem.
    Ogólnie to sprawa jest prze .... ściany trzeba malować co dwa lata, latać na 2 piętro z węglem, składować go w piwnicy co wyłącza ją z użytkowania ze względu na zasyfienie czarnym złotem. Do tego pojawia się problem z możliwością zaczadzenia czy wynajęciem mieszkania, bo nie każdy potrafi się z piecem obsługiwać albo po prostu z wygody mu się nie chce.

    Wpadłem na pomysł aby zainstalować panele grzewcze i super, że tu trafiłem bo można się wiele dowiedzieć.
    Zainstalowanie paneli dodało by mi około dodatkowych 2m2 w kuchni (rozbiórka pieca plus zamrażarkę zniósłbym do piwnicy) i dodatkowe miejsce na przetwory czy składzik w piwnicy.

    Z tego co tu wyczytałem to nie będzie mnie to wiele kosztować. Na dole przedstawiam plan mieszkania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan mieszkania.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	373887

    Jak widać na planie mamy do ogrzania 6 pomieszczeń z 8 ponieważ odpada łazienka oraz toaleta, w łazience na ścianie łączącej z kuchnią znajduje się komin który wystarczająco ją ogrzewa. Mieszkanie znajduje się na 2 piętrze ostatnim, zatem górna część mieszkania to dach, zastosowane izolacje na suficie to KG na stelażu bez ocieplenia, na dachu znajduje się papa.
    Jeżeli chodzi i podłogę to mam na całej powierzchni pod sobą sąsiada.
    Jak widać 2 ściany osłaniają sąsiedzi (szara strefa na planie)
    Dwie ściany odsłonięte ocieplone styropianem 10cm (granatowa strefa na planie)
    Wszystkie ściany ocieplone od wewnątrz wełną 10 cm z wyjątkiem kuchni i łazienki

    Mieszkanie ogólnie jest ciepłe z czwartku na piątek paliłem w piecu do 3 rano, później wyjechałem i wróciłem dopiero w niedzielę wieczorem a temperatura w mieszkaniu była na poziomie 17*C,znów paliłem kilka godzin do 12 w nocy i dziś jak o 17 wróciłem do domu to było 18*C.
    Ale są to dni gdzie cały czas występuje temperatura dodatnia na zewnątrz, a nie wiadomo jak to będzie przy mrozach bo pamiętam, że czasem po powrocie z pracy siedziałem nakryty kocem do czasu aż się napali do odpowiedniej temperatury

    Mogę przy remoncie wymienić drzwi wejściowe ocieplić sufit i resztę ścian wełną oraz wymienić okna w kuchni i pokoju nr 3 niby są plastiki ale jakieś starsze możliwe że pojawia się na nich jakaś strata ciepła, reszta okien po stronie salonu wymienione na nówki 4 lata temu.

    Możecie coś doradzić jak przy takich warunkach dobrać panele ?

    I co z napięciem na rachunku z ZE mam napisane 16A czy to pociągnie gdy załączą się wszystkie panele jednocześnie plus terma dogrzania wody 1,7kw plus inne sprzęty RTV, instalacje mam wymienioną na miedź ( gniazda 3x2,5, oświetlanie 2x1,5) więc o mieszkanie się nie boję a raczej o zabezpieczenie ZE, 16A to ile KW ?

    Pomóżcie coś jak możecie
    Dziękuję

  13. #2173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał F. Zobacz post
    Witam



    Proszę podaj więcej szczegółów:
    - czy domek graniczy z jakimś innym budynkiem typu bliźniak ?
    - Jaka jest wysokość pomieszczeń?
    - Jakiej firmy zastosowałeś panele ?
    - Jakie osiągasz temperatury przy braku używania paneli przez kilka dni

    U mnie w mieszkaniu sprawa wygląda tak, mam piec w kuchni w którym palę węglem lub drewnem.
    Ogólnie to sprawa jest prze .... ściany trzeba malować co dwa lata, latać na 2 piętro z węglem, składować go w piwnicy co wyłącza ją z użytkowania ze względu na zasyfienie czarnym złotem. Do tego pojawia się problem z możliwością zaczadzenia czy wynajęciem mieszkania, bo nie każdy potrafi się z piecem obsługiwać albo po prostu z wygody mu się nie chce.

    Wpadłem na pomysł aby zainstalować panele grzewcze i super, że tu trafiłem bo można się wiele dowiedzieć.
    Zainstalowanie paneli dodało by mi około dodatkowych 2m2 w kuchni (rozbiórka pieca plus zamrażarkę zniósłbym do piwnicy) i dodatkowe miejsce na przetwory czy składzik w piwnicy.

    Z tego co tu wyczytałem to nie będzie mnie to wiele kosztować. Na dole przedstawiam plan mieszkania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan mieszkania.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	373887

    Jak widać na planie mamy do ogrzania 6 pomieszczeń z 8 ponieważ odpada łazienka oraz toaleta, w łazience na ścianie łączącej z kuchnią znajduje się komin który wystarczająco ją ogrzewa. Mieszkanie znajduje się na 2 piętrze ostatnim, zatem górna część mieszkania to dach, zastosowane izolacje na suficie to KG na stelażu bez ocieplenia, na dachu znajduje się papa.
    Jeżeli chodzi i podłogę to mam na całej powierzchni pod sobą sąsiada.
    Jak widać 2 ściany osłaniają sąsiedzi (szara strefa na planie)
    Dwie ściany odsłonięte ocieplone styropianem 10cm (granatowa strefa na planie)
    Wszystkie ściany ocieplone od wewnątrz wełną 10 cm z wyjątkiem kuchni i łazienki

    Mieszkanie ogólnie jest ciepłe z czwartku na piątek paliłem w piecu do 3 rano, później wyjechałem i wróciłem dopiero w niedzielę wieczorem a temperatura w mieszkaniu była na poziomie 17*C,znów paliłem kilka godzin do 12 w nocy i dziś jak o 17 wróciłem do domu to było 18*C.
    Ale są to dni gdzie cały czas występuje temperatura dodatnia na zewnątrz, a nie wiadomo jak to będzie przy mrozach bo pamiętam, że czasem po powrocie z pracy siedziałem nakryty kocem do czasu aż się napali do odpowiedniej temperatury

    Mogę przy remoncie wymienić drzwi wejściowe ocieplić sufit i resztę ścian wełną oraz wymienić okna w kuchni i pokoju nr 3 niby są plastiki ale jakieś starsze możliwe że pojawia się na nich jakaś strata ciepła, reszta okien po stronie salonu wymienione na nówki 4 lata temu.

    Możecie coś doradzić jak przy takich warunkach dobrać panele ?

    I co z napięciem na rachunku z ZE mam napisane 16A czy to pociągnie gdy załączą się wszystkie panele jednocześnie plus terma dogrzania wody 1,7kw plus inne sprzęty RTV, instalacje mam wymienioną na miedź ( gniazda 3x2,5, oświetlanie 2x1,5) więc o mieszkanie się nie boję a raczej o zabezpieczenie ZE, 16A to ile KW ?

    Pomóżcie coś jak możecie
    Dziękuję
    Ta izolacja od środka wełną jest zabezpieczona paroizolacją? Na pewno musisz dołożyć izolacji od dachu pytanie ile możesz maksymalnie wrzucić..?

  14. #2174
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Witam,

    Domek 85m2, parterowy.
    W tym roku nie dokonuję już analizy zużycia (nie chce mi się, wszystko już wiem co, gdzie i jak ustawić po 2 sezonach grzewczych)
    Sprawdziłem dzisiaj licznik.
    Grzeję od 5.10 - do 18.11 = 410 kWh + promiennik do łazienki 23 kWh

    Ustawione temperatury w pomieszczeniach:
    Kuchnia 19,6*C (noc 20,4)
    Salon + hall 19,6*C (noc 20,4)
    Sypialnia 18,0*C cały czas
    Pokój 19,6*C (noc 20,4)
    Łazienka 19,0*C cały czas (promiennik moc 1kW do mycia wieczornego, ok. 30 minut grzania)
    Garderoba + wiatrołap 15,0*C

    Pozdrawiam,
    chopiska nie żebym się czepiał ale nie jest wam przy tych temperaturach za zimno ? u mnie jak spadnie poniżej 22 st to kobitka już marudzi że zimno

  15. #2175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Młodzi są to mają jeszcze czas na wyższe temperatury ...

  16. #2176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak wygląda sprawa w przypadku łazienek czy innych pomieszczeń gdzie mamy płytki? One się w miarę nagrzeją czy to raczej nierealne? Chodzi mi tutaj o pewien aspekt akumulacji...
    Grześ tak samo się nagrzeją jak przy np. kaloryferze czyli prawie wcale poza tym ceramika aby była odczuwalna jako ciepła musiała by mieć z 24 stopnie. Ile trzeba by "świecić" panelem na nie aby się tak nagrzały?
    Ja mam w łazience matę i podgrzewam nią do 25,5 stopnia rano i wieczorem wtedy jest odczuwalna podłoga jako przyjemnie ciepła.

  17. #2177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    chopiska nie żebym się czepiał ale nie jest wam przy tych temperaturach za zimno ? u mnie jak spadnie poniżej 22 st to kobitka już marudzi że zimno
    Nie wszyscy tyle trzymają ja mam 21,5-22 st

  18. #2178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał F. Zobacz post
    Witam



    Proszę podaj więcej szczegółów:
    - czy domek graniczy z jakimś innym budynkiem typu bliźniak ?
    - Jaka jest wysokość pomieszczeń?
    - Jakiej firmy zastosowałeś panele ?
    - Jakie osiągasz temperatury przy braku używania paneli przez kilka dni

    U mnie w mieszkaniu sprawa wygląda tak, mam piec w kuchni w którym palę węglem lub drewnem.
    Ogólnie to sprawa jest prze .... ściany trzeba malować co dwa lata, latać na 2 piętro z węglem, składować go w piwnicy co wyłącza ją z użytkowania ze względu na zasyfienie czarnym złotem. Do tego pojawia się problem z możliwością zaczadzenia czy wynajęciem mieszkania, bo nie każdy potrafi się z piecem obsługiwać albo po prostu z wygody mu się nie chce.

    Wpadłem na pomysł aby zainstalować panele grzewcze i super, że tu trafiłem bo można się wiele dowiedzieć.
    Zainstalowanie paneli dodało by mi około dodatkowych 2m2 w kuchni (rozbiórka pieca plus zamrażarkę zniósłbym do piwnicy) i dodatkowe miejsce na przetwory czy składzik w piwnicy.

    Z tego co tu wyczytałem to nie będzie mnie to wiele kosztować. Na dole przedstawiam plan mieszkania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan mieszkania.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	373887

    Jak widać na planie mamy do ogrzania 6 pomieszczeń z 8 ponieważ odpada łazienka oraz toaleta, w łazience na ścianie łączącej z kuchnią znajduje się komin który wystarczająco ją ogrzewa. Mieszkanie znajduje się na 2 piętrze ostatnim, zatem górna część mieszkania to dach, zastosowane izolacje na suficie to KG na stelażu bez ocieplenia, na dachu znajduje się papa.
    Jeżeli chodzi i podłogę to mam na całej powierzchni pod sobą sąsiada.
    Jak widać 2 ściany osłaniają sąsiedzi (szara strefa na planie)
    Dwie ściany odsłonięte ocieplone styropianem 10cm (granatowa strefa na planie)
    Wszystkie ściany ocieplone od wewnątrz wełną 10 cm z wyjątkiem kuchni i łazienki

    Mieszkanie ogólnie jest ciepłe z czwartku na piątek paliłem w piecu do 3 rano, później wyjechałem i wróciłem dopiero w niedzielę wieczorem a temperatura w mieszkaniu była na poziomie 17*C,znów paliłem kilka godzin do 12 w nocy i dziś jak o 17 wróciłem do domu to było 18*C.
    Ale są to dni gdzie cały czas występuje temperatura dodatnia na zewnątrz, a nie wiadomo jak to będzie przy mrozach bo pamiętam, że czasem po powrocie z pracy siedziałem nakryty kocem do czasu aż się napali do odpowiedniej temperatury

    Mogę przy remoncie wymienić drzwi wejściowe ocieplić sufit i resztę ścian wełną oraz wymienić okna w kuchni i pokoju nr 3 niby są plastiki ale jakieś starsze możliwe że pojawia się na nich jakaś strata ciepła, reszta okien po stronie salonu wymienione na nówki 4 lata temu.

    Możecie coś doradzić jak przy takich warunkach dobrać panele ?

    I co z napięciem na rachunku z ZE mam napisane 16A czy to pociągnie gdy załączą się wszystkie panele jednocześnie plus terma dogrzania wody 1,7kw plus inne sprzęty RTV, instalacje mam wymienioną na miedź ( gniazda 3x2,5, oświetlanie 2x1,5) więc o mieszkanie się nie boję a raczej o zabezpieczenie ZE, 16A to ile KW ?

    Pomóżcie coś jak możecie
    Dziękuję
    Ja przemyślał bym na twoim miejscu grzanie panelami (czyli prądem).Najpierw docieplenie bo o ile ogrzewać się panelami w twoim czy innym przypadku to żaden problem. Tyle że obawiam się że rachunek był by nie mały. Jakie koszta masz obecnie za ogrzewanie?

  19. #2179

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Grześ tak samo się nagrzeją jak przy np. kaloryferze czyli prawie wcale poza tym ceramika aby była odczuwalna jako ciepła musiała by mieć z 24 stopnie. Ile trzeba by "świecić" panelem na nie aby się tak nagrzały?
    Ja mam w łazience matę i podgrzewam nią do 25,5 stopnia rano i wieczorem wtedy jest odczuwalna podłoga jako przyjemnie ciepła.
    Pytam praktyków podczerwieni i głównie jeżeli chodzi o łazienki. Skoro to ciepło tak promieniuje jak "słoneczko" to powinno płytki nieco złamać
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #2180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Pytam praktyków podczerwieni i głównie jeżeli chodzi o łazienki. Skoro to ciepło tak promieniuje jak "słoneczko" to powinno płytki nieco złamać
    I zapewne tak jest tyle że odczuwalne nie będzie ceramika szybko chłonie i dobrze oddaje ciepło wiec ja wpakowałem mate w podłogę i był to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o komfort. Poza tym łazienka to u mnie najmniej "żerne" pomieszczenie jeśli chodzi o zużycie prądu w październiku panel zjadł 16kwh+25kwh podłoga.

Strona 109 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony