dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 121
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2415
  1. #41

    Domyślnie

    hehe, nagle zrobił się wysyp ogrzewających panelami na podczerwień Kolego czy Ty bierzesz forumowiczów za idiotów???? ( kolega- już wie o kogo chodzi )

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Ja jednak zdecydowanie namawiam do ogrzewania panelami na podczerwień. Nasze panele kupiliśmy w firmie ECO PARTNER http://www.najtanszeogrzewanie.pl. Oferta była najbardziej korzystna finansowo a przedstawiciel, Pan Piotr Wojewoda, okazał się bardzo miłym, solidnym i uczciwym człowiekiem znającym się na rzeczy. Ogrzewamy nasze Z7 tym sposobem i jesteśmy zachwyceni niskimi kosztami, wygodą (czysto, automatycznie i bezawaryjnie). Mieszkamy na wsi, przerwy w dostawach prądu zdarzają się niezwykle rzadko i nie jest to problem. Przy budowie rozważaliśmy piec na ekogroszek, kominek z płaszczem wodnym itd. Dziś cieszymy się, że wybraliśmy panele na podczerwień.
    Zimą temperatura pomieszczeń jest zróżnicowana i zależna od pory dnia i rodzaju pomieszczenia. Salon - od 24.00 do 17.00 18 st, w pozostałych godz. 21 st, w kuchni tak samo. Sypialnie od 22.00 do 24.00 22 st, w pozostałych godz. 18 st. W łazience od 20 do 24 st w zależności od potrzeb. Zaznaczam, że to odczyty z termostatów. Np. w salonie różnica temp pomiędzy miejscem przebywania a termostatem jest wyższa o około 2-3 st. Potwierdzam, że od lutego 2011 do lutego 2012 mieliśmy taryfę G12 i za ten okres zapłaciliśmy 4500 zł za prąd. Od lutego 2012 przeszliśmy na taryfę weekendową i wyraźnie widać, że 3/4 zużycia to II taryfa a 1/4 I. Przy G12 było pół na pół. Poza tym w nawyk wchodzi rozsądne gospodarowanie pracami energochłonnymi (między 14.00 a 16.00) takimi jak użycie piekarnika, dogrzewanie CWU itp. Dodam, że oboje z małżonką paliliśmy fajki i co najmniej 2 okna były przez cały rok uchylone.
    Prognoza od 13.02.2012 do 18.08.2012 opiewała na 2124,74 zł a faktyczne zużycie to 1745,69 zł. Dzieląc przez 6 miesięcy to 290,95 zł. Taryfa weekendowa się bardzo opłaca - zużyto 1255 kWh (dzień) i 2179 kWh (noc). PANELE NA PODCZERWIEŃ TO SUPER ROZWIĄZANIE. Dwie poprzednie zimy nie były lekkie a było cieplutko, wygodnie, no i nie ma roboty przy piecu, węglu, drewnie itd. Do tego czyściutko w domu a koszty ogrzewania, jak widać dla mnie REWELACJA!
    Pozdrawiam i szczerze zachęcam.
    Mariusz
    Ostatnio edytowane przez Iwona i Mariusz ; 01-12-2012 o 10:21

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Strider

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie A ja polecam...

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Jestem, jestem. Może jeszcze nie ogrzewający dom ale salon w bloku z wielkiej płyty ogrzewam takim panelem. Panel o mocy 1000W o wymiarach 120X60cm ze szklanym frontem
    Załącznik 151514
    Załącznik 151515
    Mam propozycje na takie panele za 24 kpln, lub z innego źródła panele z fakturą a'la styropian za 15 kpln, te droższe właśnie testuję a te tańsze nie wiem co i nich wiadomo dlatego czekam tu na fm na opinie. Ten szklany będę miał jeszcze przez tydzień i na koniec testu opiszę wrażenia.
    Ja korzystam z tego systemu już drugi sezon, a moje wrażenia przekazałem bezpośrednio do Firmy, która mi je założyła...
    Przeczytajcie proszę, a w razie pytań pozostaję do dyspozycji.

    Piotr z Gdyni
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	List do ECO PARTNER.jpg
Wyświetleń:	9107
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	151756  

  4. #44

    Domyślnie

    Fajny list, przypomina mi Misia i "łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes klubu"
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Fajny list, przypomina mi Misia i "łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes klubu"
    Miś to fajny film był, chociaż akurat twoja sugestia do fajnych nie należy, rozumiem że masz jakieś dowody na jej poparcie...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    rozumiem że masz jakieś dowody na jej poparcie...
    Nie, nie mam, dowodów i nie muszę mieć, bo to tylko moje takie luźne skojarzenia. Pierwszy raz zobaczyłem na FM coś z czego się tak uchachałem 2 posty, w jednym "mój architekt namawiał mnie na ogrzewanie nadmuchowe. Jego koszt na poziomie około 100 000 zł niestety nie jest w moim zasięgu i dlatego zdecydowałem się na ogrzewanie promiennikowe" . 100 000 zł za ogrzewanie nadmuchowe dla domku 128m2, a w drugim taka piękna pieśń pochwalna. Podoba mi się, po prostu piękne
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelll1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-025
    Posty
    24

    Domyślnie

    a czy w moim przypadku takie rozwiązanie miało by sens? Będę adaptował strych. Mury będą ocieplane od wewnątrz. Mam już wyprowadzoną rurę gazową na górę. Na strychu chcę zrobić dwa mieszkania jedno okkoło 70m2 drugie około 40m2. Zastanawiam się nad rodzajem ogrzewania jakie zastosować. Dotąd myślałem albo nad centralnym wodnym, albo nad nadmuchowym kierując się raczej w tym drugim kierunku. Będę wdzięczny za popdowiedź

    Pozdrawiam
    Paweł

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelll1 Zobacz post
    Mam już wyprowadzoną rurę gazową na górę.
    Jak masz już rurę gazową, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Ja postanowiłem zaryzykować i ogrzewać tymi wlasnie panelami i nie interesują mnie opinie wyznawców pompowych
    Nie jestem wyznawcą, staram się obiektywnie i rozsądnie patrzeć na świat. W dodatku niczego nie sprzedaję. Ja też ryzykowałem montując sam u siebie pompę, do której pijesz, ale ryzyko warto poprzeć jakimiś kalkulacjami. Z moich kalkulacji kosztów ogrzewania wychodziły rachunki za prąd w podzielone przez 3,5 (sprawność pompy) i to zaakceptowałem. W rzeczywistości wyszło jeszcze lepiej, bo nie wziąłem pod uwagę taniej taryfy z której korzystam. Akurat w przypadku kosztów ogrzewania szacowanie kosztów nośników energii nie jest to zbyt trudne, zwłaszcza, gdy koledzy z forum pomagają, publikując różne dane, np. arkusz do porównywania kosztów ogrzewania:
    https://docs.google.com/spreadsheet/...Pfu-_8B#gid=73
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 01-12-2012 o 20:40
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Powiedz ile trzeba liczyć na taką instalację jaką Ty masz?? co ile są serwisy itp rzeczy związane z użytkowaniem takiej pompy??
    Zależy od różnych czynników i możliwości organizacyjnych. Za nowy sprzęt od 20-25kzł wzwyż do nieskończoności + podłogówka od około 30zł/m2 do nieskończoności (bez wylewek, wylewki i tak każdy ma). W stopce mam spisywane podliczniki i koszty ogrzewania za sezon, które zamykają się jak za ogrzewanie domu 200m2 poniżej 1200zł za sezon. Jest też tam opis jak i za ile instalowałem. Lodówkę serwisujesz ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #51

    Domyślnie

    A jakby tak.....http://www.zimna-fuzja.pl/2012/02/ro...cznej-z-e-cat/ zawsze to taniej wyjdzie

    Rossi powiedział że gwarantowane COP wynosi 6.

    Urządzenia będą kosztować od 600$ do 900$ za sztukę, cena która według niego zniechęci każdego w tworzeniu mu konkurencji podobnych jednostek opartych na inżynierii odwrotnej jego produktu. Produkcja nie jest planowana poza USA, z powodu małego rozmiaru jednostki mogą być z powodzeniem być dość wydajnie dystrybuowane na całym świecie. Podatki i koszty wysyłki mogą sprawić że jednostki w innych częściach świata będą droższe o 20%./

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post

    ooo to i w Pl juz jest... zbieram kasę ...

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Mimo wszystko Panowie wybieram panele na podczerwień
    ee tam będziesz wieszać takie paskudy na scianach... stawiasz walizke w kuchni pod zlewm i miodzio.... Panowie nic wam to nie mówi???'' Powrót do przyszłości'' chyba nr 2 (domowy reaktor jądrowy na smieci )

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelll1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-025
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jak masz już rurę gazową, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

    No właśnie nie zastanawiałbym się, gdyby nie fakt, że ocieplenie ścian jest od wewnątrz i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie system o najmniejszej bezwładności (ogrzewający bezpośrednio, a nie pośrednio przez wodę)

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Rossi powiedział że gwarantowane COP wynosi 6
    To jeszcze niech zademonstruje, bo mówić można wiele. Znana firma na "A" też mówiła że lokaty w złoto są bardzo zyskowne i bezpieczne. Jak tylko będzie działać, pojawi się na rynku, będzie miało odpowiednią trwałość, to biorę, tak samo jak kabinę do teleportacji zamiast auta.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  16. #56

    Domyślnie

    Energy Catalyzer (ECAT) – urządzenie zbudowanym przez wynalazcę Andrea Rossi przy pomocy zespołu kierowanego przez Sergio Focardi. Według twórców, ma działać na zasadzie zimnej fuzji niklu i wodoru z wytworzeniem miedzi, z wydzieleniem energii cieplnej zamienianej następnie na energię elektryczną.

    Urządzenie było kilkukrotnie demonstrowane publiczności, jednak twórcy nie zezwalają na niezależne badania.

    Od listopada 2011 firma wynalazcy prowadzi zapisy na zakup urządzeń (czyli szukają jeleni którzy sypną groszem) 1 MW – 30 lat działania, które jak twierdzi, mają być gotowe w latach 2012–2013.

    Artykuł Rossi i Focardi opisujący działanie urządzenia nie został zaakceptowany do druku przez recenzowane czasopisma naukowe. Ostatecznie publikowano go na blogu Journal of Nuclear Physics. Nuclear experiments blog, w którym S. Focardi jest członkiem rady doradczej.

    Według PhysOrg eksperymenty przeprowadzone od stycznia do kwietnia 2011 były błędne i nie pokazują faktycznego dowodu na zimną fuzję. Twórcy nie zezwolili na dodatkowe pomiary.


    Lipa Panowie, lipa
    Ostatnio edytowane przez Kasieńka i Piotr ; 02-12-2012 o 11:15
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Lipa Panowie, lipa
    Tego się obawiałem...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    też jestem pod wrażeniem "piękności" tego wątku.no cudowna technologia,tania jak barszcz ,zdrowa dla osób ciągle napromieniowywanych,i najtańsza z tanich sam miód marketingowo fajnie i sprytnie podany. a istnieją jakieś wady?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ciekawe że w mniejsze zużycie prądu kuchenek indukcyjnych nikt jakoś nie powątpiewa. A przecież COP tych kuchenek też jest równe 1.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    zdrowa dla osób ciągle napromieniowywanych
    Mein Gott!
    Może czasem warto coś poczytać, zanim się jawnie wykaże taki brak wiedzy w temacie?

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    a istnieją jakieś wady?
    Istnieją!
    Na swoje nieszczęście trafiły do Polski, a Polak to filister, jak nie dotknie, to nie uwierzy!

    Iwona.

Strona 3 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony