dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 121
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 2415
  1. #721
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To napisz jakie miales koszta ogrzewania i w jakim budynku.
    Chetnie tez poczytam o odczuciach odnosnie komfortu, aczkolwiek to rzecz mocno subiektywna.
    ZACZNĘ OD TEGO.
    "Dom w Klematisach 2"
    powierzchnia zabudowy...87,5 m*
    powierzchnia użytkowa...98,8 m*
    powierzchnia usługowa...19,5 m*
    powierzchnia netto(powierzchnia podług)...129,1 m*
    powierzchnia całkowita...143,0 m*
    kubatura...533,0 m*
    wysokość budynku...7,96 m*
    ściany zalecane TERRMO OPTIROK gr.36,5 cm wykonane Poroter m ceramika 25 cm
    ocieplenie zalecane 14 cm styropian wykonane 15 cm styropian z felcem
    dach wykonany blachdachówka,pełne deskowanie ,papa, folia paroizolacyjna, wełna mineralna 25 cm na przekładkę ( w profilach alu też wełna )
    stropo dach wełna mineralna na przekładkę ( w profilach wełna) gipskarton.
    płya balkonowa ocieplona styropianem 15 cm
    fundamenty ocieplone styropianem 10 cm
    pod wylewką styropian 3x 5 cm na przekładkę
    górna podłoga styropian 2 cm na przekładkę i styropian 3 cm
    sufit garażu 10 cm na przekładkę z 5 cm styropianu
    pod wylewką w garaż 5 cm styropianu
    garaż w bryle budynku
    okna trzyszybowe siednmio komorowe.
    wentylacja grawitacyjna



    proszę o opinię panowie ASOLT I BLEKOWCA PYXIS

  2. #722
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    kwiaciarz dzięki za tak szczególowy opis. No tak to teraz rozumiem o co chodziło z tym porównaniem do identycznego domu brata (chyba?) ogrzewanego inaczej. To pewnie on ma drugą połowę bliźniaka.
    Porównuję do swojego projektu. Jedną ścianę masz mniej do grzania twój zysk. Okna z grubsza takie same. Fundamenty jak mi się sprawdzi pomysł na magazyn ciepła będę miał cieplejsze. wentylację masz grawitacyjną, ja chcę powietrze przepuszczać przez gwc pod fundamentem. Ściany porotherm 25 cm + 15 cm styro u mnie BK 450 25 cm + 20 cm styro grafit, masz garaż w bryle, ja wiatę poza domem. Ocieplenie dachu u mnie 30 cm wełny vs 25 u ciebie. Powierzchnia użytkowa u mnie to 132,5 m2.
    Ale temperaturę pewnie będę trzymał jednak wyższą, niż u ciebie. Jak już się w końcu zbuduję to będziemy sobie porównywać zużycie....
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    proszę o opinię panowie ASOLT I BLEKOWCA PYXIS
    A czego ma dotyczyc moja opinia?
    Przeciez to ja chcialem poznac koszta ogrzewania i uslyszec opinie odnosnie uzytkowania paneli.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    [QUOTE=blekowca;6112219]kwiaciarz dzięki za tak szczególowy opis. No tak to teraz rozumiem o co chodziło z tym porównaniem do identycznego domu brata (chyba?) ogrzewanego inaczej. To pewnie on ma drugą połowę bliźniaka.
    Porównuję do swojego projektu. Jedną ścianę masz mniej do grzania twój zysk. bliźniaki tak ,ale rozdzielone i jego stoi 20 metrów dalej jeden z nas ma odbicie lustrzane i tarasy są skierowane na siebie ja mam większość okien na północ on na południe więc nie ma mowy że ścianę mam cieplejszą.
    a co do moich temperatur jakie utrzymywałem zimą były dla mnie o"k
    Pisze z jednym kolega ,który swego czasu wypowiadał się na fporum i jego korci by zejść z nastawami jeszcze niżej

  5. #725
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    A czego ma dotyczyc moja opinia?
    Przeciez to ja chcialem poznac koszta ogrzewania i uslyszec opinie odnosnie uzytkowania paneli.
    twoją opinię już znam ,bo pisałeś,ale skoro nie pamiętasz to jeszcze raz napiszę że za cały prąd zużyty w okresie od grudnia do czerwca zapłaciłem 2340 ,a brat zapłacił 840zł ja ogrzewam panelami on eco groszkiem .
    to chyba mogę porównywać zużycie jeśli identyczne domy stoją na tej samej działce.
    on ma tylko taryfę pierwszą ja pierwsza i druga

  6. #726
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Zaryzykowałem i założyłem w zeszłym miesiącu ogrzewanie panelami Eco Partner. Czy to dobry wybór to się okaże po pierwszej zimie mam nadzieję że nie będzie źle. Nad kładzeniem elektryki mogli by popracować bo rzeczywiście kable były poplątane i musiałem poprawić. Doświadczenia z ogrzewaniem tymi panelami jeszcze nie mam bo nie było okazji ale jeśli ktoś ma pytania z chęcią odpowiem.
    Pozdrawiam

  7. #727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    bliźniaki tak ,ale rozdzielone i jego stoi 20 metrów dalej jeden z nas ma odbicie lustrzane i tarasy są skierowane na siebie ja mam większość okien na północ on na południe więc nie ma mowy że ścianę mam cieplejszą.
    a co do moich temperatur jakie utrzymywałem zimą były dla mnie o"k
    Pisze z jednym kolega ,który swego czasu wypowiadał się na fporum i jego korci by zejść z nastawami jeszcze niżej
    A mógłbyś jeszcze napisać ile osób u ciebie i u brata mieszka, dałoby to jakieś pojęcie o zyskach bytowych i zużyciu prądu na cele poza CO.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #728
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Witam Wszystkich
    Zaryzykowałem i założyłem w zeszłym miesiącu ogrzewanie panelami Eco Partner. Czy to dobry wybór to się okaże po pierwszej zimie mam nadzieję że nie będzie źle. Nad kładzeniem elektryki mogli by popracować bo rzeczywiście kable były poplątane i musiałem poprawić. Doświadczenia z ogrzewaniem tymi panelami jeszcze nie mam bo nie było okazji ale jeśli ktoś ma pytania z chęcią odpowiem.
    Pozdrawiam
    Witaj demigod
    Mam zamiar też od razu zlecić ułożenie elektryki ecopartnerowi tak jak ty. To poplątanie kabli to tylko kwestia estetyki była, czy pomyłki w podłączeniu?
    Czy położenie paneli sam dobierałeś czy ecopartner?

    Co do paneli to mógłbyś opisać z grubsza swój dom, gdzie jakie ocieplenie, system wentylacji, rodzaj okien itp. Najlepiej umieść te informacje w swoim dzienniku budowy, a w swojej stopce zamieść linka do tego postu w którym rzecz opisujesz. Ewentualnie skrócone informacje bezpośrednio w stopce, tak jak np. pyxis ma. Gdy już będziesz ogrzewał, to te informacje dadzą nam potrzebny kontekst do twojego zużycia, ewentualnie innych spostrzeżeń.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    [QUOTE=blekowca;6112678]A mógłbyś jeszcze napisać ile osób u ciebie i u brata mieszka, dałoby to jakieś pojęcie o zyskach bytowych i zużyciu prądu na cele poza CO.[/QUOT
    dwoje dorosłych i dwoje dzieci i u mnie i brata.

  10. #730
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Chodzi o fizyczne poplątanie kabli nie o złe podłączenie. Co prawda nie mam domu tylko mieszkanie w bloku stare budownictwo bloki poniemieckie drugie piętro. Okna plastikowe Duży pokój dwa okna 2 ściany zewnętrzne , mały pokój jedno okno jeśli chodzi o ściany to tak samo. Kuchnia jedno okno przedpokój i łazienka (małe okno). Blok jest ocieplony powyżej jest strych. Jeśli chodzi o moc paneli kuchnia 900 W, łazienka 650W, duży pokój 2x650W, mały 900W. Wszystkie panele wiszą na suficie rozmieszczenie zostawiłem panu z firmy ep z racji większego doświadczenia ale raczej chyba brał pod uwagę aby nie był zamontowany bezpośrednio nad miejscem stałego przebywania jak np łóżko w nocy itd. Do tej pory mieszkanie było ogrzewane piecami kaflowymi. (Jeden jeszcze został na wszelki wypadek. Zapomniałem dodać mieszkanie ma 42 m2
    Ostatnio edytowane przez Demigod ; 06-09-2013 o 09:33

  11. #731
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Chodzi o fizyczne poplątanie kabli nie o złe podłączenie. Co prawda nie mam domu tylko mieszkanie w bloku stare budownictwo bloki poniemieckie drugie piętro. Okna plastikowe Duży pokój dwa okna 2 ściany zewnętrzne , mały pokój jedno okno jeśli chodzi o ściany to tak samo. Kuchnia jedno okno przedpokój i łazienka (małe okno). Blok jest ocieplony powyżej jest strych. Jeśli chodzi o moc paneli kuchnia 900 W, łazienka 650W, duży pokój 2x650W, mały 900W. Wszystkie panele wiszą na suficie rozmieszczenie zostawiłem panu z firmy ep z racji większego doświadczenia ale raczej chyba brał pod uwagę aby nie był zamontowany bezpośrednio nad miejscem stałego przebywania jak np łóżko w nocy itd. Do tej pory mieszkanie było ogrzewane piecami kaflowymi. (Jeden jeszcze został na wszelki wypadek. Zapomniałem dodać mieszkanie ma 42 m2
    właśnie
    ekopartner musi trochę lepiej się przyłożyć do wykonywania instalacji elektrycznych, bo same panele i ich ogrzewanie jest dobrej jakości

  12. #732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    twoją opinię już znam ,bo pisałeś,ale skoro nie pamiętasz to jeszcze raz napiszę że za cały prąd zużyty w okresie od grudnia do czerwca zapłaciłem 2340 ,a brat zapłacił 840zł ja ogrzewam panelami on eco groszkiem .
    to chyba mogę porównywać zużycie jeśli identyczne domy stoją na tej samej działce.
    on ma tylko taryfę pierwszą ja pierwsza i druga
    Ni ma ani info o kosztach ogrzewania, ani niz o zuzyciu. Jesli chcesz miec jakiekolwiek dane, to mkusisz to sobie opomiarowac. Inaczej nie wiesz praktycznie nic.
    To moze chociaz o komforcie poopowiadaj.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #733
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    kwiaciarz, jak masz sterowniki od ecopartnera to tam jest możliwość podejrzenia ilości godzin pracy. To razy moc panela w kW da ci konkretne zużycie. Mógłbyś sobie teraz np. spisać obecny stan, a potem wyzerować przed nowym sezonem grzewczym.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  14. #734
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    kwiaciarz, jak masz sterowniki od ecopartnera to tam jest możliwość podejrzenia ilości godzin pracy. To razy moc panela w kW da ci konkretne zużycie. Mógłbyś sobie teraz np. spisać obecny stan, a potem wyzerować przed nowym sezonem grzewczym.
    możesz bardziej to wyłiuszczyć
    bo przeczytałem instrukcję jeszcze raz i nic tam nie znalazłem odnośnie podglądu godzin pracy paneli.

  15. #735
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Na stronie ecopartnera widzę że stosują euroster 2026
    jeśli taki masz to w instrukcji jest coś takiego


    przycisk oper time przyciskasz i podaje ci czas pracy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	euroster2026.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	210492  
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #736
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Na stronie ecopartnera widzę że stosują euroster 2026
    jeśli taki masz to w instrukcji jest coś takiego


    przycisk oper time przyciskasz i podaje ci czas pracy
    u mnie sa euroster 2006 czyli chyba nie mam możliwości podglądu godzin pracy pozostaje tylko licznik pradowy

  17. #737
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    u mnie sa euroster 2006 czyli chyba nie mam możliwości podglądu godzin pracy pozostaje tylko licznik pradowy
    Jesli to tylko licznik ogolny na caly dom, to nic nie zostaje
    Raczej masz w domu jakas osobna instalacje elektryczna na te panele (zreszta nie wyobrazam sobie tego inaczej). Osobne kable zebrane do zabezpieczen w szafce elektrycznej. Moze tam sie podpiac z podlicznikiem? Sa takie na szyne DIN. Wtedy bedzie cos wiedzial w temacie kosztow ogrzewania.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #738
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Tak wię na sezon grzewczy 2012/2013 moje mieszkanie: zużycia na ogrzewanie to koszt 6022,01zł za metraż 62,82m2 powierzchni. Więc ja muszę wybudowac ten dom i opuścić to mieszkanie bo mnie zruinuje. Nawet grzanie prądem do 28stopni chyba w sezonie tyle by nie kosztowało mnie to mieszkanie. Tylko, że my musimy zapłacić za energię nie zużytą na ogrzenie budynku tylko za energię zakupioną, czyli drugie tyle. Pozdrawiam tych co mają swój domek i gratulacje za dobry wybór.

  19. #739
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    No i dziś w jednym biuletynie z kopalni przeczytałam, że mają wprowadzić zakaz od 2020r palenia w piecu węglem ze względu na zbyt duży smog i co? Może nie uda im się tego wprowadzić, ale po co się zamartwiać jak ktoś planuje ogrzewanie i wybrać piec i potem mysleć czy będzie trzeba go usunąć czy może nada się do palenia drewnem.

  20. #740
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    No i dziś w jednym biuletynie z kopalni przeczytałam, że mają wprowadzić zakaz od 2020r palenia w piecu węglem ze względu na zbyt duży smog i co? Może nie uda im się tego wprowadzić, ale po co się zamartwiać jak ktoś planuje ogrzewanie i wybrać piec i potem mysleć czy będzie trzeba go usunąć czy może nada się do palenia drewnem.
    Witaj Dana.
    właśnie cieszmy się z tego na co my się zdecydowaliśmy,
    Pozdrawiam

Strona 37 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony