dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 121
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 2415
  1. #941

    Domyślnie

    http://img06.allegroimg.pl/photos/or...4/3866299487_5
    cos takiego masz?
    na nozkach?
    jakiej mocy?
    z jakims termostatem do regulacji?
    myslalem na poczatek zeby to sprawdzic i uzyc jako farelki na dogrzanie.

  2. #942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Timermimer Zobacz post
    rzekomo jest to nie tylko skuteczny sposób ale też opłacalny, bo w przeciagu kilku lat koszt zakupu się zwraca
    To slowo-klucz przy tych rozwazaniach.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #943
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    _wojtas_

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    6

    Domyślnie panele

    Witam.
    Ja tez jestem zainteresowany tymi panelami ale moje pytanie dotyczy tego jak pan nagrzewa cwu. Jakies bojlery ogrzewacze??
    z gory dziekuje za odpowiedz

  4. #944
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewelyyn

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-150
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mieszkam w niedużym mieszkaniu (nowe budownictwo, blok oddany do użytku w 2011 r) gdzie wszystko jest na prąd, znalazłam ten wątek i tak czytam komentarz za komentarzem. Człowiek już nie wie co kupić, każdy radzi co innego :/ Takie panele na podczerwień wydają się całkiem sprytnym rozwiązaniem, ale trochę obawiam się czy faktycznie daje się nimi porządnie ogrzać mieszkanie. Timermimer gdzie kupowałeś te panele?

  5. #945

    Domyślnie

    witam postanowiłem tutaj napisać,bo generalnie mało jest w internecie rzetelnych informacji na temat paneli na podczerwień, sam szukałem przed zakupem i znalazłem niewiele, przeważnie zachwalanie przez sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników panel. Jestem posiadaczem paneli od 3 miesięcy więc mogę już coś napisać na podstawie własnych doświadczeń, zaznaczam że to moja własna opinia. Posiadam 4 panele 800W w mieszkaniu stara kamienica 28m2. Panel w małym pokoiku, dwa panele na pokój z aneksem kuchennym i jeden lustrzany w łazience. Teraz na przejdę do konkretów. Panele niby dają jakieś ciepło gdy pod nimi stoimy rzeczywiście czuć przyjemne ciepło,ale to w zasadzie tyle niby termostat pokazuje odczuwalną temperature na poziomi 22 stopni ale wogóle tego nie czuć w mieszkaniu jest poprostu zimno teraz kiedy są duże mrozy panele nie są w stanie nawet dogrzać mieszkania do tych rzekomych 22 stopni. Osobny temat to rachunki, nie liczyłem że będzie to 150 zł jak deklarował sprzedawca, miałem nadzieje że zmieszcze się w 200-250 zł, niestety rachunki za prąd po zamaontowaniu paneli wzrosły ze 120 zł na 450-500 zł za miesiąc dodam że panele ustawione sa na grzanie do 16 stopni gdy nikogo nie ma w domu tak wiec wiekszosć dnia gdy jestesmy to na 22 stopnie. Podsumowująć,ja osobiście drugi raz bym się nie zdecydował.Wmieszkaniu zimno i bardzo duze rachunki jak na tak małe mieszakanie w przyszłym roku poszukam innego rozwiązania mimo że zainwestiwałem w to niemałe pieniądze.

  6. #946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaron82 Zobacz post
    witam postanowiłem tutaj napisać,bo generalnie mało jest w internecie rzetelnych informacji na temat paneli na podczerwień, sam szukałem przed zakupem i znalazłem niewiele, przeważnie zachwalanie przez sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników panel. Jestem posiadaczem paneli od 3 miesięcy więc mogę już coś napisać na podstawie własnych doświadczeń, zaznaczam że to moja własna opinia. Posiadam 4 panele 800W w mieszkaniu stara kamienica 28m2. Panel w małym pokoiku, dwa panele na pokój z aneksem kuchennym i jeden lustrzany w łazience. Teraz na przejdę do konkretów. Panele niby dają jakieś ciepło gdy pod nimi stoimy rzeczywiście czuć przyjemne ciepło,ale to w zasadzie tyle niby termostat pokazuje odczuwalną temperature na poziomi 22 stopni ale wogóle tego nie czuć w mieszkaniu jest poprostu zimno teraz kiedy są duże mrozy panele nie są w stanie nawet dogrzać mieszkania do tych rzekomych 22 stopni. Osobny temat to rachunki, nie liczyłem że będzie to 150 zł jak deklarował sprzedawca, miałem nadzieje że zmieszcze się w 200-250 zł, niestety rachunki za prąd po zamaontowaniu paneli wzrosły ze 120 zł na 450-500 zł za miesiąc dodam że panele ustawione sa na grzanie do 16 stopni gdy nikogo nie ma w domu tak wiec wiekszosć dnia gdy jestesmy to na 22 stopnie. Podsumowująć,ja osobiście drugi raz bym się nie zdecydował.Wmieszkaniu zimno i bardzo duze rachunki jak na tak małe mieszakanie w przyszłym roku poszukam innego rozwiązania mimo że zainwestiwałem w to niemałe pieniądze.
    Amen.
    Ku przestrodze innych "naiwniakow", ktorych na tym watku pelno.

    PS.
    Szacun za szczerosc. Nie kazdego na to stac w takiej sytuacji.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Amen.
    Ku przestrodze innych "naiwniakow", ktorych na tym watku pelno.

    PS.
    Szacun za szczerosc. Nie kazdego na to stac w takiej sytuacji.
    Sadzę ze gdyby nie ten brak szczerosci byłoby wiecej takich opisów, ale nie kazdy choc anonimowo na ochotę opisać swoją naiwność.
    Jest to przykład ze absolutnie nie mozna zaufac sprzedawcy tych cudownych paneli, które zresztą grzeją zgodnie ze swoimi parametrami, a ze mieszkanie ma za duze straty i jakiekolwiek inne ogrzewanie czystym prądem byłoby równie kosztowne to inna rzecz.

  8. #948
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ja mam prośbę, żeby zaprzestać tych przymiotników 'cudowne' panele. Kable tej mocy, wodna podłogówka, farelki, termowentylatory w tej sytuacji byłyby tak samo ... 'cudowne'.

    Tak jak asolt pisze jakiekolwiek źródło ciepła o mocy 4 x 800 W na takie mieszkanie to za mało.

    niby termostat pokazuje odczuwalną temperature na poziomi 22 stopni ale wogóle tego nie czuć w mieszkaniu jest poprostu zimno
    Kilka słów, a ile wątpliwości...
    Czy 22 stopnie pokazywane przez termostat to:
    1 - docelowa temperatura nastawiona,
    2 - zwykła temperatura powietrza
    3 - jakaś 'odczuwalna' temperatura, różna od temperatury powietrza (zapewne niższa)

    Gdyby nie wysoki rachunek za prąd, można było mieć nadzieję, że termostat był ustawiony w niewłaściwym miejscu.
    Odnoszę wrażenie, że kolega makaron82 padł ofiarą manipulacji ze strony sprzedawcy. Czy mógłbyś podać nazwę tej firmy która sprzedaje te panele? Byłoby ostrzeżenie dla innych.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #949

    Domyślnie

    Gdyby poczytał pierwsze strony tego wątku to wybrałby piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem o całkowitej mocy ok 5kW. Byłoby cieplej i taniej. W/w faktury po wywaleniu "podczerwieni"
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 28-01-2014 o 08:29

  10. #950
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    kbab - popatrzyłem sobie jeszcze raz na twoją tabelkę gdzie podawałeś roczne zużycie na CO i na czerwono zaznaczone grzanie panelami na podczerwień.
    W sezonach przed i po zamontowaniu tych paneli roczne zużycie wynosiło ci około 10,5 tys. kWh, a w roku z panelami aż 17,5 tys kWh.
    Dom nie powinien mieć aż tak dużej różnicy w zużyciu. Coś było bardzo nie tak, albo z montażem, albo z samymi panelami, tak jakby ich
    COP wynosił tylko 60% - dziwne.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #951

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Dom nie powinien mieć aż tak dużej różnicy w zużyciu.
    To duże mieszkanie znajomych, jest wynajmowane, może też zmienili się najemcy i zmienił się sposób jego użytkowania, może preferencje co do temperatury wew. Tak czy inaczej zużycie jest podane z faktur - oszczędność ewidentna jak w/w. W następnych latach nigdy tak dużego zużycia nie było.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 28-01-2014 o 12:56

  12. #952
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Timermimer
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wilanów
    Kod pocztowy
    02-969
    Posty
    8

    Domyślnie

    kolego, sam decyduj, u mnie dobrze się sprawdzają... jak masz mieszkanie do ogrzania to radziłbym Ci zainwestować, swoje kupowałem w [SPAMER] wiesz co Ci radzę, zadzwoń do nich, możesz dostać za kaucją taki panel do przetestowania, sprawdzisz czy panel o danej mocy spełni Twoje wymogi i jakby było ok to się zdecydujesz. jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz do mnie na prv
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-04-2016 o 11:27

  13. #953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelyyn Zobacz post
    Mieszkam w niedużym mieszkaniu (nowe budownictwo, blok oddany do użytku w 2011 r) gdzie wszystko jest na prąd, znalazłam ten wątek i tak czytam komentarz za komentarzem. Człowiek już nie wie co kupić, każdy radzi co innego :/ Takie panele na podczerwień wydają się całkiem sprytnym rozwiązaniem, ale trochę obawiam się czy faktycznie daje się nimi porządnie ogrzać mieszkanie. Timermimer gdzie kupowałeś te panele?
    Witam.
    kolega widzę 100 km o de mnie mieszka napisz na priw to może Cię zaproszę byś namacalnie sobie obejrzał i poczuł czy jest ciepło

  14. #954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witam .
    Ciepłą wodę podgrzewam w termie 2 kw ,terma ma programator by podgrzewała wodę tylko w tańszej taryfie.
    nie załączy się w drogim prądzie nawet na minutę ,nawet jak spuszczę całe 120 litrów.
    Pozdrawiam.

  15. #955
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    To prawda że pod panelami czuć bardziej ciepło jak grzeją ale dobrze sobie radzą z ogrzaniem mieszkania. Ja chodzę na koszulce. W mniejszym pokoju powiesił bym trochę inaczej panel niż jest teraz ale to pomyślę na wiosnę na tę chwilę w styczniu (choć jeszcze zostały 3 dni) zużyłem ogólnie w 1 taryfie 168kwh a w drugiej 322kwh co daje 244 zł dodam że analogicznie rok wcześniej bez paneli za styczeń zapłaciłem 162 zł
    Ostatnio edytowane przez Demigod ; 28-01-2014 o 20:18

  16. #956
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    Witam.
    kolega widzę 100 km o de mnie mieszka napisz na priw to może Cię zaproszę byś namacalnie sobie obejrzał i poczuł czy jest ciepło
    Tylko weź poprawkę na indywidualne odczuwanie ciepła przez kolegę kwiaciarza 18* to u niego gorąc
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #957

    Domyślnie

    18 stopni w domu jak najbardziej może być ale tylko w nocy kiedy wszyscy śpią pod ciepłą kołdrą. Większy komfort cieplny daje klimatyzacja z PC.

  18. #958
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Tylko weź poprawkę na indywidualne odczuwanie ciepła przez kolegę kwiaciarza 18* to u niego gorąc
    Witaj Blecowca.
    Przeprogramowałem wszystkie termoregulatory i ustawiłem we wszystkich pomieszczeniach 19,4 całą dobę Nie bawię się w obniżanie temp. na droższym prądzie,a to dlatego bo spróbowałem jednego dnia jeszcze bardziej zejść z temperaturą kiedy mnie niema w domu,i okazało się że później panele zaczynały podnosić do temperatury dla mnie komfortowej bardzo,bardzo długi czas ,a tak załączą się na około 15 minut i odpoczywają około 1 godziny
    Pozdrawiam.

  19. #959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Coś takiego i pan Wojewoda mi pisał. Że panele najlepsze w utrzymywaniu stałej temperatury są.
    Muszę wejść pod stół i odszczekać moje wcześniejsze posty o szybkim nagrzewaniu panelami.

    To otwiera znowu dyskusję czy opłaci się bardziej jedna taryfa, czy system dzienno-nocny.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Coś takiego i pan Wojewoda mi pisał. Że panele najlepsze w utrzymywaniu stałej temperatury są.
    Muszę wejść pod stół i odszczekać moje wcześniejsze posty o szybkim nagrzewaniu panelami.

    To otwiera znowu dyskusję czy opłaci się bardziej jedna taryfa, czy system dzienno-nocny.

    http://zelt.pl/osd/?id=31

Strona 48 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony