dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 121
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 2415
  1. #961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Właśnie wygenerowałem rachunek i wygląda to tak. ogólnie 1 taryfa 223 kwh, 2 taryfa 415kwh koszt 309 zł taryfa g12w rok wcześniej bez paneli taryfa g11 244kwh 162zł. Same panele zużyły 427kwh (stan z pod licznika więc nie wiadomo ile w której taryfie)

  2. #962
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Właśnie wygenerowałem rachunek i wygląda to tak. ogólnie 1 taryfa 223 kwh, 2 taryfa 415kwh koszt 309 zł taryfa g12w rok wcześniej bez paneli taryfa g11 244kwh 162zł. Same panele zużyły 427kwh (stan z pod licznika więc nie wiadomo ile w której taryfie)
    Chodzi zapewne o styczeń. Jak dobrze pamiętam, ogrzewasz mieszkanie około 50 m2, koszt w okolicach 3 zł/m2 m-c. Bardzo ładnie.
    Na stronie eco-partnera szacują koszt ogrzewania 1 m2 na 3 - 5 zł miesięcznie, czyli w dolnych widełkach ci wyszło.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Właśnie wygenerowałem rachunek i wygląda to tak. ogólnie 1 taryfa 223 kwh, 2 taryfa 415kwh koszt 309 zł taryfa g12w rok wcześniej bez paneli taryfa g11 244kwh 162zł. Same panele zużyły 427kwh (stan z pod licznika więc nie wiadomo ile w której taryfie)
    A który to sprzedawca energii elektr. pozwala na samodzielne generowanie rachunków. Myslałem ze to wyłacznie sprzedawca ma takie prawo i mozliwośc, mozna sobie samemu ustalic termin płatnosci ?

  4. #964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A który to sprzedawca energii elektr. pozwala na samodzielne generowanie rachunków. Myslałem ze to wyłacznie sprzedawca ma takie prawo i mozliwośc, mozna sobie samemu ustalic termin płatnosci ?
    Więc źle myślałeś. Rozliczenia rzeczywiste w energa sam podajesz na stronie stan licznika kiedy chcesz i system generuje faktury od razu. Zapomniałem dodać że można generować fakturę nie częściej niż raz w miesiącu.
    Ostatnio edytowane przez Demigod ; 03-02-2014 o 10:36 Powód: uzupełnienie

  5. #965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Więc źle myślałeś. Rozliczenia rzeczywiste w energa sam podajesz na stronie stan licznika kiedy chcesz i system generuje faktury od razu. Zapomniałem dodać że można generować fakturę nie częściej niż raz w miesiącu.
    A jak z terminem płatnosci, czy mozna go samemu ustawić?

  6. #966
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A jak z terminem płatnosci, czy mozna go samemu ustawić?
    Nie, termin narzuca system ale jest dosyć długi. fakturę generowałem wczoraj czyli 2.02. a termin płatności jest 17.02

  7. #967
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Chodzi zapewne o styczeń. Jak dobrze pamiętam, ogrzewasz mieszkanie około 50 m2, koszt w okolicach 3 zł/m2 m-c. Bardzo ładnie.
    Na stronie eco-partnera szacują koszt ogrzewania 1 m2 na 3 - 5 zł miesięcznie, czyli w dolnych widełkach ci wyszło.
    Zgadza się chodzi o styczeń mieszkanie 43m. Na razie rzeczywiście wychodzi tak jak sobie obliczyłem przed zakupem paneli, jeśli więc tyle będzie kosztowało ogrzewanie w mroźne dni to będę zadowolony. Zmieniły się stawki za prąd w porównaniu z zeszłym rokiem tak jak mówili są troszkę niższe (choć oczywiście podnieśli wszystko pozostałe czyli abonament i opłaty zmienne)

  8. #968
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Chyba u wszystkich użytkowników paneli na podczerwień panele poszły spać i odpoczywają po mroźnym styczniu no może tylko pykną trochę i dalej śpią..
    Moje tak właśnie się zachowują na razie oszczędzają na maksa prąd .
    A jak zaczną pracować to też nie pożrą mnie z kopytami a to dlatego bo trzeba umiejętnie nastawić sterowniki by panele wykorzystywać dla naszych potrzeb.
    Jeden kolega co już miał założyć panele ,,a założył kable wyciągnął w styczniu 1800 KWh.... myślę że jak by nie zrezygnował z paneli to zużycie prądu miał by dużo ,dużo mniejsze .......JEŚLI Kolega tu zagląda to wie o kim piszę
    No cóż każdy ma prawo wyboru.
    Pozdrawiam wszystkich użytkowników paneli na podczerwień

  9. #969
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Człowieku marnujesz się!
    Zacznij jeszcze pisać w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=dowcipy

  10. #970
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Człowieku marnujesz się!
    Zacznij jeszcze pisać w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=dowcipy
    Twoje zdjęcie profilowe też by tam się odnalazło....napewno kogoś by rozśmieszyło

  11. #971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    Jeden kolega co już miał założyć panele ,,a założył kable wyciągnął w styczniu 1800 KWh.... myślę że jak by nie zrezygnował z paneli to zużycie prądu miał by dużo ,dużo mniejsze .......JEŚLI Kolega tu zagląda to wie o kim piszę
    A to trzeba udowodnic obliczeniami i pomiarami, samo myslenie to za mało. Nie ma absolutnie podstawy aby twierdzić ze panele zuzyłyby mniej energii od kabli, jest to mozliwe jedynie w przypadku gdy ogrzewanie załaczane jest tylko w niektórych pomieszczeniach w pozostałych utrzymywana jest nizsza temperatura. Ale co to ma wspolnego z komfortem. Jezeli porównujemy to tylko to samo, czyli wszystkie pomieszczenia mają taką samą temperaturę dla kabli i dla paneli. Dla kabli mozemy wykorzystac w wiekszym stopniu II taryfę, a panele wykorzystują ją jedynie gdy akurat jest. Reasumując przy kablach i wiekszy komfort i taniej, ale zawsze mozna twierdzić ze panele mają ponad 100% sprawności. Na tym forum juz nie takie rzeczy wypisywano.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 22-02-2014 o 16:15

  12. #972
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W styczniu akurat nasz kolega 'przygazował' z temperaturą posadzki - chciał w mrozy wykorzystać akumulację i stwierdził że za bardzo go to szarpnęło w portfelu. Z tego co wiem przeszedł na sterowanie temperaturą powietrza i zrezygnował z trzymania się niewolniczo tylko taniej taryfy. Poza tym walczy z niedziałającą wentylacją grawitacyjną.
    Jeśli w styczniu przegrzewał posadzkę to mógł zwiększyć zużycie w stosunku do hipotetycznych paneli, bo więcej ciepła uciekało mu pod dom i zwiększył się udział ciepła traconego z wentylacją. To akurat nie wina kabli, tylko nauka sterowania, pewnie za rok będzie miał lepsze wyniki - trzymam kciuki.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #973
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piekar_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    NSZ
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    W styczniu akurat nasz kolega 'przygazował' z temperaturą posadzki - chciał w mrozy wykorzystać akumulację i stwierdził że za bardzo go to szarpnęło w portfelu.

    Nie ze szarpnelo tak nie mowil bo 1800kwh u niego wyszlo 504zl to tyle co by palil pelletem czy ekogrochem wiec tragedii niema
    ale fakt ze uwazam ze bezsens ustawiac przy kablach sterowanie sama podloga bo co chwile trzeba zmieniac nastawy

    rozliczenie juz w piatek wiec zobaczymy teraz


    luty do wczoraj w drugiej 874kwh i 437kwh w pierwszej z tym ze jest to zuzycie calego domu nie tylko ogrzewanie

  14. #974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    :
    Cytat Napisał piekar_ Zobacz post
    Nie ze szarpnelo tak nie mowil bo 1800kwh u niego wyszlo 504zl to tyle co by palil pelletem czy ekogrochem wiec tragedii niema
    ale fakt ze uwazam ze bezsens ustawiac przy kablach sterowanie sama podloga bo co chwile trzeba zmieniac nastawy

    rozliczenie juz w piatek wiec zobaczymy teraz


    luty do wczoraj w drugiej 874kwh i 437kwh w pierwszej z tym ze jest to zuzycie calego domu nie tylko ogrzewanie

  15. #975

    Domyślnie

    A te kable to zwykle elektryczne grzanie podposadzkowe? Czy moze maty na podczerwien, ktore kladzie sie pod panele lub na suficie pod regips?
    Pzdr

  16. #976
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,

    Otóż u mnie, używającego paneli IR (moc układu 11kW) , przyszedł rachunek za prąd: 2400 za samo ogrzewanie. Czy jest to tanie ogrzewanie jak piszą sprzedawcy? Każdy z Was to widzi. Ja też, ale już k...wa mać w tym bagnie usiadłem i nie ma szans na wyjście - chyba, że ponowny remont całej chaty.
    Odnośnie wydajności, to przy -16 jakie się zdarzały się w Poznaniu, dawały radę. Na co dzień mam 21, w nocy 20,5. Raz ustawiłem na 22 i też dogrzały (właśnie przy -16).
    W Poznaniu jest taka akcja finansowana przez Urząd Miasta "Trzymaj ciepło". Za darmo robią zdjęcia termowizyjne domu. Czekam na raport. Chętnym podeślę "do poczytania". Aha, ponieważ teściowie obok mają bardzo podobną chatę (powierzchnia, budowa i materiały) i dostali rachunek na 1800 zł. ogrzewanie na gaz.

    Mówiąc krótko - uczcie się na "moim" błędzie i nie kupujcie tego syfu. Między bajki schowajcie sobie wykresy, rysunki, zdjęcia uśmiechniętych ludzi, zapewnienia o ekonomice tego typu ogrzewania. Rachunki mówią same za siebie.

    pozdrawiam,

    Michał
    Ostatnio edytowane przez posnanss ; 07-03-2014 o 06:01 Powód: zapomniałem dodać czym grzeją

  17. #977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Fizyki nie oszukasz. Jestes kolejna osoba ktora to potwierdza.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #978
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam!
    Na razie nie jestem zbyt dokładny ale rachunek za prąd budowlany (Tauron) od ok. połowy lipca do 17 stycznia wyniósł mnie 490 zł. W tym przez dwa miesiące używałem paneli podczerwieni - ponieważ wykańczam domek (mały D07- wrzutka kilku postów ze zdjęciami w wątku o "małym)"). Mam zainstalowane 9x650 w i 1x 300w, wyskość docelowa pomieszczeń to 272,5 cm. Domek nie jest ocieplony z zewnątrz - będzie w kwietniu. W styczniu (kiedy to farba z sufitu zaczęła mi spływać na ściany) błyskawicznie (co znaczy odpowiednia motywacja) ociepliłem strop teriva 20 cm wełny skalnej twardej (lambda deklarowana 0,32) i od środka ściany szczytowe 10 cm grubości tej wełny. W trakcie tego czasu (lipiec - wrzesień) prąd był w użyciu do budowy domku (SSZ) a dalej przez kafelkarza i pozostałych instalatorów. Przez 3 miesiące non stop chodził odwilżacz 450 W a przez 1,5 mca 2 takie odwilżacze. Oczywiście temperatura jaką utrzymuję to nie 21-23 jak planuję w przyszłości ale 14-16 stopni. Ściany to 24 cm ceramiki poryzowanej z Kozłowic.
    Zima nie była za ostra (Dolny Śląsk) ale jak wymieniłem - ściany gołe, jeśli nie liczyć tynków mineralnych wewnątrz.
    Po lekturze tego wątku myślałem, że zapłacę jakieś 1,5 - 2 tys zł.
    Podsumowując - jak na razie jestem b. zadowolony. Miny wykonawców i znajomych bezcenne - jak widzą w salonie (30m2) 3 obrazy (jak olejne) które wyraźnie grzeją - czuć to z odl. ok 3,5m dość wyraźnie.

    Ps . Panelami grzeję - dalej dzięki temu od września, z małymi przerwami, domek jest wykańczany w środku. Pozostało mi: drzwi wewnątrz, 1 pokój - podłoga z paneli, zainstalowanie kuchni i szafy w wiatrołapie (k. marca), ocieplenie 15 styro (kwiecień) i taras+ ganek - położenie płytek klinkierowych (chyba maj)
    Z ciekawostek w 1 pokoju mam panel pod parapetem z konglomeratu (jakieś 15 cm poniżej, parapet wystaje ok. 7 cm) po wyłączeniu panela przez termostat, przez ok 25-30 min wystająca część parapetu jest ciepła.
    Ostatnio edytowane przez Jacek06 ; 06-03-2014 o 21:53

  19. #979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piekar_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    NSZ
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    A te kable to zwykle elektryczne grzanie podposadzkowe? Czy moze maty na podczerwien, ktore kladzie sie pod panele lub na suficie pod regips?
    Pzdr
    Nie zwykle elektryczne a grzejne zatopione w 14cm wylewce.


    P.S Jak mialem kupowac panele to sprzedajacy mowil zeby licyc miesiecznie mniej wiecej 5zl/m2 koszt ogrzewania.. Tym czasem na kablach mialem jeden rachunek na 529zl coz plus kabli jest taki ze ich nie widac no i sa w zakupie ponad 2x tansze.. Ja wyboru nie zaluje chociaz moglem zatopic rurki w wylewce jak radzili nie którzy..
    Ostatnio edytowane przez piekar_ ; 07-03-2014 o 05:53

  20. #980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    Też jestem z Wielkopolski- jak widać w Twoim przypadku panele to porażka, w moim sam oceń
    ostatnia faktura 05.XII-05.II wszystko na prąd 1919 kWh ( 1050 zł) z czego szacuje ogrzewanie ok 700 zl + ok 1,5 m2 drewna ( szkieleciak, powierzchnia ok 108m2 grzany panelami i matami grzewczymi)- szału nie ma, ale tragedii też nie
    Temperatury trzymam w ciągu dnia w pomieszczeniach gdzie się przebywa ok 21, 5 C w nocy ok 20 C, w łazienkach wieczorami 22-23C

Strona 49 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony