dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 121
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 2415
  1. #1321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Pyxis wiem że masz do mnie rachunek otwarty,ale do jasnej ciasnej przecież masz podłogówkę to nie promieniowanie IR? . o co ci biega?
    No przeciez Ci zacytowalem w pierwszym poscie:
    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    .Z drugiej strony będąc w pomieszczeniu wychłodzonym przez kilka dni przez brak ogrzewania,stojąc przy zimnej kilkustopniowej ścianie będzie nam zimno pomimo że grzejnik na full,powietrze + 30 st.
    Takiego zjawiska nie bedzie. Musialo by sie wychlodzic powietrze miedzy sciana a Toba. Zadna sciana nie "wyssie" z Ciebie ciepla. Jesli bedzie Cie otaczalo powietrze o temp 30*C, to bedzie Ci cieplo niezaleznie ile *C bedzie miala sciana.
    Jesli sciana bedzie miala tez powiedzmy 30*C, to po prostu bedzie Ci cieplej, bo dostaniesz dodatkowa dawke promieniowania, ale to juz zupelnie inne zjawisko, niz sugerowane przez Ciebie, czy podchwycone przez jaska "wysysanie ciepla" przez jakies promieniowanie - to ma walory tylko komiczne. .
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #1322

    Domyślnie

    No ja teraz to chyba mam ten problem z wysysaniem ciepła ,w salonie gdzie pali się w kozie mam 24,3°C a w sąsiedniej jadalni i kuchni tylko 23 °C .Gulczas yy... miedziannik jak myślisz co to może być?Sciana mnie wysysa ?

  3. #1323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    powinno się zmienić temat na opowieści z Narnii .. może ci co mają podłogówkę też znają jakieś magiczne zaklęcia ?
    czyż nie na tym polega rzecz ? aby naparzać ścianę promieniowaniem ? no ale opowiadajcie chętnie posłucham
    może kiedyś budowlanego władcę cegieł napiszę ..

  4. #1324

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    powinno się zmienić temat na opowieści z Narnii .. opowiadajcie chętnie posłucham
    może kiedyś budowlanego władcę cegieł napiszę ..
    No i to by się sprzedało a nie te panele.
    Dla zastanawiających się na zakupem czarodziejskich paneli polecam strony 51-54 ,piszę tam jeden z "zadowolonych " .

  5. #1325
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Dla zastanawiających się na zakupem czarodziejskich paneli polecam strony 51-54 ,piszę tam jeden z "zadowolonych " .
    ho, ho to ja
    cóż...
    1. w domu ciepło. panele ze spokojem przy tych - 8 dają radę,
    2. w kuchni i korytarz 20 C, w pokojach 20,5. tylko u dzieciaków 21
    3. potwierdzam, że po zakończeniu działania paneli, grzeją jeszcze jakiś czas, a temp. na sterowniku rośnie od 20,5 do 20,7 lub 20,8.
    4. nie ukrywam, że wentylację w chacie mam dobrą co też ciepło wyciąga (kuchnia i łazienka). dwa wilgotne ręczniki w łazience po nocy są suche (w łazience jest też junkers ze świeczką)
    5. na godzinę 20:45 licznik wskazuje zużycie 14706 kWh - zobaczymy ile zejdzie przez za kilka dni (temp teraz - 7 C).

    pozdrawiam i zmykam na kielicha

    Michał

  6. #1326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie do posnass

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    ho, ho to ja
    cóż...
    1. w domu ciepło. panele ze spokojem przy tych - 8 dają radę,
    2. w kuchni i korytarz 20 C, w pokojach 20,5. tylko u dzieciaków 21
    3. potwierdzam, że po zakończeniu działania paneli, grzeją jeszcze jakiś czas, a temp. na sterowniku rośnie od 20,5 do 20,7 lub 20,8.
    4. nie ukrywam, że wentylację w chacie mam dobrą co też ciepło wyciąga (kuchnia i łazienka). dwa wilgotne ręczniki w łazience po nocy są suche (w łazience jest też junkers ze świeczką)
    5. na godzinę 20:45 licznik wskazuje zużycie 14706 kWh - zobaczymy ile zejdzie przez za kilka dni (temp teraz - 7 C).

    pozdrawiam i zmykam na kielicha

    Michał

    Witam,

    U mnie w samym centrum Polandii temp. od -10....-8 i tak jest od 26.12 (wlkp), panele dają radę i to nieźle!
    Mam ustawione wszędzie 19,0*, garderoba 16,0*.
    Zużycie na 2 równe doby w te prawdziwie zimowe dni to 48 kWh -właśnie sprawdziłem ! Czyli po 24 kWh na 1 dobę. Mam system paneli 6,5kW, zatem panele działają średnio około 4h / 24h
    Oczywiście są pomieszczenia, w których panele działają krócej (sypialnia 4h, salon 6h), najdłużej działają w łazience (wiadomo - wentylacja wyciąga swoje - 10h, oraz garderoba - 14h, gdyż tutaj jest najsłabszy panel 320W - w styczniu go wymieniam na 650W, bo za długo mi tutaj działa)

    Czas działania podany jest na 2 doby !

    PYTANIE:
    1/ Od kiedy to zużycie u ciebie 14706? No chyba nie od początku sezonu grzewczego 2014/15 ???
    2/ Jaką masz moc całkowitą paneli?
    3/ powierzchnia domu?

    PZdr

  7. #1327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post


    Takiego zjawiska nie bedzie.
    sprawdzałeś ...?
    jak mocno wychłodzisz przegrody to takie dmuchanie ciepłym powietrzem o temp. tych 30* na niewiele się zda gdyż praktycznie wszystko na bieżąco jest pochłaniane przez te chłodne przegrody, trzeba naprawdę dostarczyć dużo energii w krótkim czasie aby w całym pomieszczeniu powietrze miało taką temperaturę aby mieć odczucie komfortu inaczej to powolnie będziesz tylko rozgrzewał ściany aż do uzyskania odpowiedniej temperatury...
    i nie czepiaj się tego "wysysania" bo z tego co się orientuję ciepłe lezie do zimnego a więc ty mając więcej energii wypromieniowujesz ją do chłodniejszego...
    komfort jest wtedy kiedy jest równowaga ...
    celowo przekręcasz to o czym piszemy tylko po to aby się czepiać ...

  8. #1328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    sprawdzałeś ...?
    Oj nie chcialo Ci sie chyba mojego posta przeczytac. A na pewno juz nie przeczytac ze zrozumieniem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #1329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witaj z78-pit


    z uwaga przypatruje sie Twoim doswiadczeniom ktore uwazam za bardzo cenne
    przede mna dopiero decyzja , mam pare miesiecy

    pisales ze dom projektowales pod panele, skad taka a nie inna decyzja?
    nie bales sie tego rodzaju ogrzewania? przyznam ze nie spotkalem sie wczesniej z takim

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post

    Podniosłem temp. do 19,6* salon i łazienka, 19,2* pokoje, 15,6* pom.gosp zostało. Przez 2 doby zużycie znacznie większe (około 5-6 kWh), ale ściany się przyzwyczaiły i już teraz termostaty włączają się bardzo rzadko !!!
    niskie temperatury w domu masz - chodzisz w swetrze? polarze?

    grzejesz pomieszczenie gospodarcze? co w nim masz?

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Potem obniżyłem do 19,4* salon, łazienka - reszta pozostała i widzę znaczną różnicę, panele działają jeszcze krócej... a to tylko 0,2*
    Uważam, że znalazłem optymalną temperaturę dla mojego domu! Każdy musi znaleźć wygodną dla siebie temperaturę.
    Mam podlicznik, robię zapisy co 2 doby o stałej porze, porównuję z temperaturami na zewn. i wyciągam wnioski
    i jeszcze obnizyles temperature? przeciez to normalnie lodowka!? u tesciow w przedsionku taka maja a w pokojach 23-24

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Moc wszystkich paneli na cały domek: 6,5 kW, pow.83 m2 parter, kubatura tylko ok. 205 m3 do ogrzania.
    jak masz dom ocieplony , porownujac moc urzadzen do tego co wstawiaja inni wychodzi na to ze masz bardzo dobrze dom zaizolowany
    jaka masz wysokosc pomieszczen ? wychodzi ze ze 2,4 - troche nisko

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    OPTYMALNA NASTAWA: STAŁA TEMPERATURA CAŁĄ DOBĘ, BEZ OBNIŻANIA GDY NIKOGO NIE MA W DOMU (PRACA, SZKOŁA) !!!
    ile dzialaja panele? jak czesto sie wlanczaja? bo jesli masz stala temperature to extra !
    grzejesz gdy nikogo nie ma domu ?

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    panelami 1kWh ciepła wychodzi 0,57zł w g11 u teściów 1kWh ciepła to (w zależności od taryfy i dostawcy) 0,24-0,28zł. Wszystko się zgadza. Fizyka jet w tym przypadku bezlitosna.
    to bardzo duzo - dlatego ciagle zastanawial sie nad kablami - tez tanio ok 20 gr w taryfie nocnej - bo panele to chyba musza miec g11

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Moim zdaniem masz je źle umieszczone, albo masz za mało paneli (bo chciałeś oszczędzić), ale nie wiem, potrzeba więcej danych...

    ......W tych temperaturach panele działają w salonie ok. 2h / 24h (to jest 5 minut na godzinę!) - sterowniki moje maja licznik czasu pracy.


    jak sie to wylicza? ile na 1m2 potrzeba? jakie wogole jest odczucie gdy panele nie pracuja a w domu masz 19 *C? bo rozumiem ze moze byc inne odczucie gdy pracuja i dzieki temu mozna miec nieco inna / nizsza temperature - ale pisales ze one bardzo malo sie wlaczaja - wtec wtedy Twoj dom zachowuje sie jak kazdy inny - tylko masz w nim inna - nizsza temperature srednio o 2-4 *C nizsza - wiec chyba zimno przez 55 min na godzine??

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Witam ponownie,

    Otóż jestem chyba nielicznym praktykującym użytkownikiem paneli grzewczych, KTÓRY WYKONYWAŁ POMIARY 4 RÓŻNYCH PANELI O PODOBNEJ MOCY (600W do 700W), nie wszyscy mają takie same moce.
    masz jakies dojscie do paneli? albo sam sprzedajesz? daloby sie cos do testow zalatwic? u tesciow w lazience bym potestowal z checia - mozesz na PRV przeslac jakas oferte

    dzieki

    Ka(rol)bel

  10. #1330
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Pyksiu,ja sprawdzałem i to przez wiele lat zawsze na święta przyjeżdżając do wychłodzonego pustego domu w Polsce.Przez pierwszy dzień chodzisz w kufajce a na kotle cały czas min. 90 st. a grzejniki bez termostatów,ale ty tego nigdy nie zajarzysz rekordzisto forum .( w pisaniu głupot).Brak ci elementarnej wiedzy na temat promieniowania,ale dobrze że masz podłogówkę,więc sobie stań w podkoszulku przy drzwiach na tarasie i opowiedz nam czy ci w dzisiejszy dzień tak samo ciepło jak przy ścianie wewnętrznej .

  11. #1331
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post

    PYTANIE:
    1/ Od kiedy to zużycie u ciebie 14706? No chyba nie od początku sezonu grzewczego 2014/15 ???
    2/ Jaką masz moc całkowitą paneli?
    3/ powierzchnia domu?

    PZdr
    wszystko w moich poprzednich postach. niestety by być w temacie i się nie powtarzać trzeba się cofnąć przyznajmniej do 50 strony wątku.

    pzdr

    Michał

  12. #1332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Pyksiu,ja sprawdzałem i to przez wiele lat zawsze na święta przyjeżdżając do wychłodzonego pustego domu w Polsce.Przez pierwszy dzień chodzisz w kufajce a na kotle cały czas min. 90 st. a grzejniki bez termostatów,ale ty tego nigdy nie zajarzysz rekordzisto forum .( w pisaniu głupot).Brak ci elementarnej wiedzy na temat promieniowania,ale dobrze że masz podłogówkę,więc sobie stań w podkoszulku przy drzwiach na tarasie i opowiedz nam czy ci w dzisiejszy dzień tak samo ciepło jak przy ścianie wewnętrznej .
    I masz w domu powietrze 30*C? Oj fantasto, fantasto.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #1333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Siedzą sobie kable 1cm pod tynkiem i grzeją 50cm mur ceglany .. jaka jest różnica w takim ogrzewaniu, a naświetlaniu promieniowaniem ..
    ścian.. bo ja nie widzę żadnej .. jedyny sens takie ogrzewanie by miało, jeśli parę dronów stale latało by wokoło ogrzewając człowieka bezpośrednio ..
    a opalania ścian .. można sobie darować .. zwiększają się tylko straty energii nić więcej ...
    jeśli przegroda traci np 1,5 W/m2K .. to tyle trzeba energii dostarczyć do tej przegrody ... inaczej temp zacznie spadać ..
    ale można sobie gadać...
    jeśli przez ceglane coś 50cm ... ucieka przy -20 .. 60wat na 1m2 energii to tyle trzeba wpompować ..
    ja mogę się pobawić w takie ogrzewanie .. ponieważ u mnie potrzeba będzie przy -30 .. nie 60 wat a tylko 2,5 wata ...na 1m2 ściany ...
    to zasadnicza różnica, kolejna to materiał o niskiej dyfuzji termicznej na ścianach czyli drewno...

  14. #1334
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Cóż,Pyksiu , daremne powtarzanie,ale puknij się jeszcze raz porządnie w dyńkę i pomyśl jak grzejniki mają 90-100 st. to jaka jest temp. powietrza w tym pomieszczeniu?

  15. #1335

    Domyślnie

    Bez termometru chcesz to wiedzieć ?

  16. #1336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ciekawe jeszcze jakich cudów się dowiemy .. ciężko zrozumieć że nie ma względów na ogrzewanie...
    ilość energii ma się zgadzać i nie pomoże nic .. jedyny "cud" to pompa ciepła faktycznie wykorzystuje cykl Carnota
    i to się sprawdza, tylko nie wiedzieć czemu ogrzewanie rurami, kablami ma być bardziej energochłonne niż naparzanie po podłodze jakimś promiennikiem

    raczycie opowiadać dobre kawały ... no ale ..

  17. #1337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Bez termometru chcesz to wiedzieć ?
    Ja wymiekam. Kolega miedzianik zaczyna udawac, ze nie jest w stanie przyswoic elementarza fizyki
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #1338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ja wymiekam. Kolega miedzianik zaczyna udawac, ze nie jest w stanie przyswoic elementarza fizyki
    jeśli Ty wymiękasz to już musi się tu grubo robić ..

  19. #1339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    Witaj z78-pit


    z uwaga przypatruje sie Twoim doswiadczeniom ktore uwazam za bardzo cenne
    przede mna dopiero decyzja , mam pare miesiecy

    pisales ze dom projektowales pod panele, skad taka a nie inna decyzja?
    nie bales sie tego rodzaju ogrzewania? przyznam ze nie spotkalem sie wczesniej z takim



    niskie temperatury w domu masz - chodzisz w swetrze? polarze?

    grzejesz pomieszczenie gospodarcze? co w nim masz?



    i jeszcze obnizyles temperature? przeciez to normalnie lodowka!? u tesciow w przedsionku taka maja a w pokojach 23-24



    jak masz dom ocieplony , porownujac moc urzadzen do tego co wstawiaja inni wychodzi na to ze masz bardzo dobrze dom zaizolowany
    jaka masz wysokosc pomieszczen ? wychodzi ze ze 2,4 - troche nisko



    ile dzialaja panele? jak czesto sie wlanczaja? bo jesli masz stala temperature to extra !
    grzejesz gdy nikogo nie ma domu ?



    to bardzo duzo - dlatego ciagle zastanawial sie nad kablami - tez tanio ok 20 gr w taryfie nocnej - bo panele to chyba musza miec g11




    ......W tych temperaturach panele działają w salonie ok. 2h / 24h (to jest 5 minut na godzinę!) - sterowniki moje maja licznik czasu pracy.


    jak sie to wylicza? ile na 1m2 potrzeba? jakie wogole jest odczucie gdy panele nie pracuja a w domu masz 19 *C? bo rozumiem ze moze byc inne odczucie gdy pracuja i dzieki temu mozna miec nieco inna / nizsza temperature - ale pisales ze one bardzo malo sie wlaczaja - wtec wtedy Twoj dom zachowuje sie jak kazdy inny - tylko masz w nim inna - nizsza temperature srednio o 2-4 *C nizsza - wiec chyba zimno przez 55 min na godzine??



    masz jakies dojscie do paneli? albo sam sprzedajesz? daloby sie cos do testow zalatwic? u tesciow w lazience bym potestowal z checia - mozesz na PRV przeslac jakas oferte

    dzieki

    Ka(rol)bel


    za dużo pytań....
    na wszystkie odpowiem na priv

  20. #1340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    wszystko w moich poprzednich postach. niestety by być w temacie i się nie powtarzać trzeba się cofnąć przyznajmniej do 50 strony wątku.

    pzdr

    Michał

    Doczytałem tylko że w sezonie 2013/14 od początku sezonu do 10.04.2014r. - zużyły u ciebie 10.700 kWh x 57 gr (ENEA) - JEZUSIŃKU, MIAŁEŚ CHŁOPIE MOC !!!

    Ja mam nadzieję zamknąć się w 3000-3500 kWh cały sezon (pierwszy sezon, nie od września/ października, ale od 22.11 - wygrzewanie domku, "wylewanie" wody ze ścian musi kosztować...)

    Jak będzie 4000 kWh - też będzie OK (komfort kosztuje) , nawet 5000 kWh także przeboleję. Wszystko zależy od zimy, bo jak będzie -10* trzymało długo, to na 100% pęknie 4000

    U mnie taryfa tańsza 34 gr , droższa - 71 gr (G12W), czyli w weekendy i święta niska taryfa. W tygodniu jest 168 h = nocna: 98 h (58,3%), dzienna: 70 h (41,7%) , gdyby nie było świąt, a ponieważ są dni świąteczne, także można przyjąć że panele działają w 40% w dziennej, droższej - a w 60% w tańszej, nocnej.

    Średnio wyszło 49 gr, jednak do obliczeń przyjmuję 50 groszy za 1kWh

    P.S. Obliczyli mi OZC 36 kWh/m2/rok (36 x 83 m = niecałe 3000)

Strona 67 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony