dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 121
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 2415
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    ja pierdole co za masakra...
    nie wiem dla czego się tak gotujesz...
    uważasz że wszyscy chcą źle...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    no coś Ty nie gotuje.. tylko odnosze wrażenie jakby nie którzy nie mieli pojecia na dany temat a zabierają głos.
    Już wybrałeś, zainstaluj, podaj koszt inwestycyjny systemu, koszt eksploatacji, jaki jest za to komfort cieplny, wtedy porównamy z innymi systemami, sam się przekonasz o słuszności swojego wyboru, jak sam widzisz nie ma osób które zdecydowałyby się na ten system - coś w tym musi być - nie sądzisz? Miałem grzejniki na podczerwień swoje zdanie jasno wyraziłem.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 08-12-2012 o 16:08
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Drodzy Panowie!
    Z pewną dozą niesmaku i dezaprobaty przeczytałam cały ten wątek.
    Stworzony w celu bliższego poznania sposobu ogrzewania panelami na podczerwień - przerodził się w tak charakterystyczną dla statystycznego Kowalskiego słowną przepychankę, gdzie "każda myszka swój ogonek chwali".
    Wśród dosłownie kilku rozsądnie piszących forumowiczów, reszta interlokutorów - to pożal się Boże.
    A już najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy paneli na podczerwień nie widzieli nawet na obrazku.
    Ja nie wypowiadam się na temat np. pompy ciepła, bo nie wiem.
    Nie wypowiadam się na temat podłogówki, bo też nie wiem (słyszałam tylko, że od ciągłego ciepła puchną nogi i unosi się do góry cały domowy kurz, ale to tylko słyszałam).
    Jak jest nie wiem, bo nigdy podłogówki nie miałam.
    Panele mam i wiem, jak jest.
    Razem z moim Mariuszem wypowiedzieliśmy się już na temat paneli.
    I nie jesteśmy ani producentami, ani sprzedawcami, tylko ponad 2- letnimi użytkownikami takiego ogrzewania.
    I napiszę krótko: gdybyśmy dziś mieli zdecydować się na ogrzewanie w kolejnym domu, wybralibyśmy to samo.
    Prostuję tylko Wasze wypowiedzi odnośnie naszych kosztów zużycia całego prądu, bo po zmianie taryfy na weekendową wynoszą one 3.600 zł za rok, a nie 4.500 zł (o czym pisał Mariusz na pierwszej stronie tego wątku).
    I to chyba wszystko, bo z pewnością szkoda czasu i fatygi, aby zaglądać na ten wątek i brać udział w czymś, co trudno nazwać rzeczową dyskusją, a co bardziej sprowadza się do wykpiwania cudzych poglądów i wyborów.
    Jak świat światem zawsze było tak, że jedni lubili śledzie, a drudzy woleli tradycyjne schaboszczaki.
    Ale do zrozumienia tego faktu statystyczny Polak jeszcze niestety nie dorósł.

    Iwona.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    piszesz jak człowiekowi że szukasz wygodnego rozwiązania ze wzgledu na niepelnosprawnośc to Ci napisze ze węglem taniej... ja pierdole co za masakra...
    Nie bajeruj i nie odwracaj kota ogonem. Pytasz: "porównując to z ogrzewaniem na ekogroszek czy pellet to też wyjdzie podobna kwota prawda??", więc zgodnie z prawdą odpowiadam, że nie.
    Może przeoczyłeś, więc powtórzę. Na Twoje pytanie "A co Panowie proponujecie zamiast takich paneli??" nie proponuję węgla, lecz odpowiadam:
    Bardzo dobre ocieplenie domu, a do tego podłogówkę elektryczną lub lepiej wodną. Jeśli ogrzewać prądem, to jak najwięcej w taniej taryfie, a wtedy potrzebna jest akumulacja - czyli ogrzewanie podłogowe lub ewentualnie ścienne. Podłogówka elektryczna to przywiązanie się na zawsze do ogrzewania prądem. Wodna to pełne możliwości: ogrzewanie samym prądem po kupnie taniego kotła elektrycznego, czyli grzałki, pompą ciepła powietrzną, gruntową, węglem, peletam,, czymkolwiek.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    ...

    Chcesz produkować energię??? - to poczytaj o tym dokładniej - są ludzie którzy już to robią i otrzymują za kWh nieco inne stawki.
    Sam zacząłem ten , więc wywołany odpowiadam. Wiem że ci co sprzedają prąd eko teraz mają inne stawki i muszą się bujać z prowadzeniem firmy, sprzedażą certyfikatów itp. Nie zamierzam w to wchodzić.
    kbab, prześledź dokładnie temat ustawy o OZE, myślę że będzie można zarobić tak jak piszę, po szczegóły zapraszam do mojego DB lub na priv, żeby tu na wątku nie śmiecić.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Ile lat temu miałeś takie panele??
    Ok moje doświadczenie z grzejnikami na podczerwień pokażę na fakturach za prąd w mieszkaniu w kamienicy 95m2, te czerwone komórki to właśnie grzejniki na podczerwień (ponad 6300zł/rok), po tamtym sezonie wylądowały na śmietniku, zostały zamienione na w/w piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prąd.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	153440  
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 09-12-2012 o 09:29
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona i Mariusz Zobacz post
    Z pewną dozą niesmaku i dezaprobaty przeczytałam cały ten wątek.
    Masz taki system - to świetnie, ale żeby go do czegokolwiek porównać to podaj proszę trochę więcej danych tj
    koszt systemu, ile paneli i jakiej mocy, jakiej mocy masz podłogówkę (choć wcześniej piszesz, że nie masz z nią doczynienia), czy wspomagasz ogrzewanie kominkiem. Do tego najważniejsze - podajesz zużycie prądu
    Cytat Napisał Iwona i Mariusz Zobacz post
    Prostuję tylko Wasze wypowiedzi odnośnie naszych kosztów zużycia całego prądu, bo po zmianie taryfy na weekendową wynoszą one 3.600 zł za rok, a nie 4.500 zł (o czym pisał Mariusz na pierwszej stronie tego wątku).
    z tego co się doczytałem dotyczy to domu 82m2, dodaj proszę zużycie energii w kWh, do tego wyjaśnij proszę tą kwotę 3600zł/rok w tar weekendowej- czy to wg prognoz? - przecież masz ją dopiero od lutego br - zatem jak uzasadnisz ten koszt skoro nie jesteś w stanie poprzeć tego rozliczoną fakturą? Dodam, że u mnie wymagany jest nieco inny komfort cieplny, temp 18* jest nie do przyjęcia. Gratuluję fajnego domku i solidnego dziennika - warto poczytać, chociaż przydałoby się nieco więcej szczegółów technicznych (np jak wyżej) - niezła lektura.
    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    kbab, prześledź dokładnie temat ustawy o OZE,
    Radziłbym poczekać na efekty, zwykle przy takich "okazjach" głównymi beneficjentami są inni - czytaj banki (jak dotąd przy wszelkich "dofinansowaniach"). Do takiej ustawy będą jakieś rozporządzenia, mogą pojawić się po czasie. Zauważ, że jeśli sprzedajesz drogą energię ze swojej eko-elektrowni, to wystarczy ją tanio pobierać od np sąsiada z tar G12 i żyć jak "panisko" z różnicy (oczywiście z sąsiadem) - nie łudzę się - tak nie będzie.
    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Efekt może i będzie ten sam, ale rachunki za prąd przy ogrzewaniu grzejnikami elektrycznymi będą dużo wyższe.
    W takim razie wyjaśnij proszę czym się różni kWh ciepła dostarczonego przez panel od tego dostarczonego przez inny grzejnik elektryczny - przecież oba systemy mają 100% sprawności?
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 09-12-2012 o 12:56
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona i Mariusz Zobacz post
    A już najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy paneli na podczerwień nie widzieli nawet na obrazku. Ja nie wypowiadam się na temat np. pompy ciepła, bo nie wiem. Nie wypowiadam się na temat podłogówki, bo też nie wiem (słyszałam tylko, że od ciągłego ciepła puchną nogi i unosi się do góry cały domowy kurz, ale to tylko słyszałam). Jak jest nie wiem, bo nigdy podłogówki nie miałam.
    W dzisiejszych czasach nie trzeba być na drugiej stronie księżyca, żeby wiedzieć jak ona wygląda. Jeśli nie wiesz jak jest z podłogówką, to poczytaj pojedź, zobacz. Ja mogę napisać, że 100% mitem jest unoszenie kurzu bo podłogówka w przeciwieństwie do grzejników nie wytwarza konwekcji, odnośnie puchnięcia nóg, to jeśli ktoś przegrzewa podłogówkę, to może to i prawda nie wiem i nie odczuwam czegoś takiego. Nikt też z posiadających podłogówkę się na to nie skarżył, ale nikt nie ma podłogi o temperaturze 30-35*.
    Wracając do paneli, jeśli do mnie pijesz, to miałem okazję pomieszkać w pewne wakacje w lokalu wyposażonym w ogrzewanie panelowe i wspomnienia mam "takie sobie", ale może to rzecz gustu. Jeśli Tobie się dobrze mieszka z panelami, to świetnie, natomiast przyszły użytkownik powinien wiedzieć, że nie może się spodziewać nadzwyczajnie niskich rachunków za prąd z tego tytułu, że ogrzewa panelami, które mają sprawność 100% i ani trochę więcej. Taką samą sprawność będzie miało każde inne ogrzewanie czysto-elektryczne. Nie będzie miał też możliwości akumulowania energii z taniej taryfy, jaką by miał korzystajkąc z pieców akumulacyjnych lub ogrzewania płaszczyznowego (podłogówka lub ścienne). Dobrze to pokazał kbab, wróćmy więc ze sfery pobożnych życzeń i do rzeczywistości.
    Oczywiście niech każdy wybierze sobie to co mu najbardziej pasuje, ale niech ma do podjęcia decyzji jak najwięcej rzeczywistych danych oraz zestaw wad i zalet wielu systemów, a nie tylko puste naganianie (nie piszę o Tobie), które w tym wątku niestety często się pojawia.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Wracając do paneli, jeśli do mnie pijesz, to miałem okazję pomieszkać w pewne wakacje w lokalu wyposażonym w ogrzewanie panelowe i wspomnienia mam "takie sobie".
    Szczególnie w wakacje które u nas przypadają w środku lata można ocenić sposób działania paneli infrared. A może to były wakacje na południowej półkuli?
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Na moim blogu też od czasu do czasu pojawia się ofensywa "szukających ogrzewania", ale dziwnym trafem szukają zawsze tylko paneli na podczerwień.

    Czyżby sam produkt nie miał żadnych zalet nad innymi sposobami ogrzewania i trzeba było inaczej przekonać ludzi do jego ceny?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Ja szukam ogrzewania domu.
    Blekowca szuka ogrzewania
    Kasia i Piotr szuka ogrzewania.

    Iwona i Mariusz są użytkownikami drugi sezon.
    Nie jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek systemu grzewczego, ale decydując się na instalację i poniesienie kosztu inwestycyjnego potem eksploatacji wolę je porównać. Jeśli chodzi o wszelkie ogrzewanie na prąd to jest to najdroższy nośnik energii, dlatego decydując się na taki system warto popatrzeć na te tańsze elektryczne - panele za ponad 24k zł takie nie są. Za to na rynku są nowoczesne systemy za dużo niższe pieniądze do tego osiągające sprawność nawet do ponad 500% (roczna przeciętna 250-300%) - mam na myśli klimatyzację - zatem może panele i do tego klima? Korzystam z tanich klimatyzatorów - wypadają korzystnie - osobiście polecam jako uzupełnienie innego systemu. Pewnie zaraz się posypie - a to hałas czy ruch powietrza - na pilocie jest funkcja "sleep" - po przyciśnięciu tego guzika trudno powiedzieć czy on pracuje, można się pomylić. Dodatkowo oprócz ogrzewania zimą można poprawić komfort cieplny latem.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 09-12-2012 o 12:33
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Przeciez nikt nie oczekuje ze założy panele i nie bedzie nic płacił za prąd.
    Można zużyć 10000kWh/rok energii i marznąć, ale można też zużyć połowę tego i mieć w domu saunę. Osobiście palę w kominku, to najtańsze źródło ciepła, na koszt nie narzekam, daję radę - w jakimś temacie podawałem dokładne dane nośników energii w swoim domu.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Szczególnie w wakacje które u nas przypadają w środku lata można ocenić sposób działania paneli infrared
    Rzeczywiście bardzo sprytne spostrzeżenie, ale akurat był to mroźny styczeń w górach.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 09-12-2012 o 13:40
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że na forum trudno znaleźć rzetelne informacje dotyczące ogrzewania na podczerwień. Pojawiały się przy okazji na wątku Iwony i Mariusza, chyba jest jeszcze jakiś urwany wątek sprzed 10 lat i tyle. Zainteresowani byli skazani na informacje podawane przez producentów i dystrybutorów, co nie jest optymalną sytuacją. Dlatego bardzo ucieszyłem się z inicjatywy piekara i obiema rękami ją popieram. Chciałbym się przyczynić do wypełnienia tej luki, podając możliwie rzetelne informacje i przemyślenia póki co teoretyczne, później mam nadzieję z autopsji.
    Żeby było jakieś porównanie dla przyszłych czytaczy poprosiłem Konrada który dopiero co skończył budowę Arizony 173m2 i ogrzewa ją kablami elektrycznymi o koszt położenia jego kabli.
    Oto odpowiedź
    moje kable kosztowaly ok 9 tys i 1,5 tys sterowniki
    Śledząc jego dziennik mam prawo domniemywać, że na pewno nie przepłacił, więc jest to miarodajny punkt odniesienia dla tego typu ogrzewania.
    Dla porównania mój koszt nabycia paneli do domku o powierzchni 135 m2, z uwzględnieniem oszczędności na elektryku wyniesie 12 tys. zł.

    Czyli inwestycyjnie kable wychodzą taniej niż panele, chociaż nie jest to różnica dramatyczna.

    Mam natomiast uwagę do spostrzeń rwxw
    ...natomiast przyszły użytkownik powinien wiedzieć, że nie może się spodziewać nadzwyczajnie niskich rachunków za prąd z tego tytułu, że ogrzewa panelami, które mają sprawność 100% i ani trochę więcej. Taką samą sprawność będzie miało każde inne ogrzewanie czysto-elektryczne. Nie będzie miał też możliwości akumulowania energii z taniej taryfy, jaką by miał korzystajkąc z pieców akumulacyjnych lub ogrzewania płaszczyznowego (podłogówka lub ścienne). Dobrze to pokazał kbab, wróćmy więc ze sfery pobożnych życzeń i do rzeczywistośc...
    Co do braku możliwości akumulowania energii z taniej taryfy to myślę że temat jest otwarty i zwłąszcza na etapie projektowania nowego domu są możliwości przewidzenia np. materiału ścian akumulujących ciepło z promieniowania z taniej taryfy (z podłogą może być problem, zwłaszcza w przypadku podłóg drewnianych lub z paneli).
    Natomiast panele mają pewną unikatową właściwość, potrafią bardzo szybko nagrzewać pomieszczenie, co można wykorzystać utrzymując w danym pomieszczeniu cały czas niższą temperaturę, podnosząc ją tylko w razie potrzeby. Tu jest możliwość uzyskania oszczędności w stosunku do wyliczonego zapotrzebowania domu na ciepło, bo te wyliczenia były robione przy założeniu jakiejś temperatury użytkowej.
    Kolejne źródło oszczędności to to, że panele wysuszają mury - suchsze ściany to lepsza izolacja niż założona do wyliczeń ozc.
    I trzecia sprawa - poruszana w raporcie Kosacka - przy tym sposobie ogrzewania ściany są cieplejsze od powietrza, co pozwala na odczuwanie komfortu termicznego przy niższej temperaturze, niż w sytuacji odwrotnej, powietrze cieplejsze od ścian.

    Z powyższego wynika, że komfort cieplny użytkownika możemy osiągnąć niższym nakładem energii przy ogrzewaniu panelami na podczerwień w porównaniu do innych źródeł ogrzewania czystym prądem, nie podważając zasad fizyki.


    Znalazłem jeszcze polską wersję raportu Kossacka może kogoś zainteresuje, chociaż nie odpowiadam za jakość przekładu.

    W stosunku do ogrzewania podłogowego odpada problem dobierania specjalnego rodzaju posadzek (czy to mit czy nie niech wypowiadają się podłogowcy - w każdym razie temat jest dyskutowany).
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post

    W stosunku do ogrzewania podłogowego odpada problem dobierania specjalnego rodzaju posadzek (czy to mit czy nie niech wypowiadają się podłogowcy - w każdym razie temat jest dyskutowany).
    wpadnij do mnie do domu to zobaczysz te specjalne posadzki ...
    całe piętro ma wykładziny dywanowe a w jednym pokoju na niej leży nawet bezpośrednio materac ...
    możesz położyć sobie i 5cm styropianu a ogrzewanie podłogowe na kablach da radę ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    wpadnij do mnie do domu to zobaczysz te specjalne posadzki ...
    całe piętro ma wykładziny dywanowe a w jednym pokoju na niej leży nawet bezpośrednio materac ...
    możesz położyć sobie i 5cm styropianu a ogrzewanie podłogowe na kablach da radę ...
    uderz pięscią w stół, a nożyce się odezwą...
    A jak dam 10 cm styro to też kable dadzą radę?

    Przecież nie piszę że tak jest bo nie wiem. Pamiętam że chyba Konrad jakieś tekturki sobie chyba dziurawił pod panele, może niepotrzebnie...
    A za zaproszenie dziękuję, jak tylko będę miał okazję to zapraszam z kolei do siebie, nie ukrywam że liczę na jakieś wsparcie przy GMC pod domem bo zieloniutki praktyk jestem jak ta sałata..
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    A jak dam 10 cm styro to też kable dadzą radę?
    to jest dobre pytanie...
    nie wiem czy dopuszczalna temp. pracy kabla da radę ...
    może być też problem z oddaniem ciepła do pomieszczenia poniżej lub gruntu ...
    no ale oczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie izoluje podłogi do pomieszczenia ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Przeczytałem calutki wątek i mam jedno pytanie.
    Czy w ogrzewaniu panelami na podczerwień zaszły jakieś zmiany technologiczne powiedzmy w okresie ostatnich 10 lat?
    Czy nastąpił jakiś przełom technologiczny?

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    to jest dobre pytanie...
    nie wiem czy dopuszczalna temp. pracy kabla da radę ...
    może być też problem z oddaniem ciepła do pomieszczenia poniżej lub gruntu ...
    no ale oczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie izoluje podłogi do pomieszczenia ...
    No ja właśnie planuję dać 10 cm styro pod wylewkę, ale chcę się oddzielić od tej pierońsko nagrzanej płyty (30 * latem i po lecie)...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    No ja właśnie planuję dać 10 cm styro pod wylewkę, ale chcę się oddzielić od tej pierońsko nagrzanej płyty (30 * latem i po lecie)...
    z tym to do mojego wątku raczej ...
    tu ponoć o grzaniu panelami ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 7 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony