dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 121
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2415
  1. #1761
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga_i_Patryk

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wyry
    Kod pocztowy
    43-175
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś na tym forum ogrzewa domek jednorodzinny na śląsku panelami na podczerwień? Chciałbym rzeczywistej odpowiedzi czy te panele grzeją i jakie są rachunki za prąd za to ogrzewanie.
    Czy lepiej kupić większe panele o większej mocy na pokój czy takie jak oferuje sprzedawca? Wydaje mi się, że jeżeli panele będą o większej mocy to będą brały więcej prądu ale też będą się rzadziej załączały i może to być sposób na oszczędność, a gdyby przyszła zima stulecia dają rade ogrzać mój dom.

  2. #1762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_i_Patryk Zobacz post
    Czy ktoś na tym forum ogrzewa domek jednorodzinny na śląsku panelami na podczerwień? Chciałbym rzeczywistej odpowiedzi czy te panele grzeją i jakie są rachunki za prąd za to ogrzewanie.
    Czy lepiej kupić większe panele o większej mocy na pokój czy takie jak oferuje sprzedawca? Wydaje mi się, że jeżeli panele będą o większej mocy to będą brały więcej prądu ale też będą się rzadziej załączały i może to być sposób na oszczędność, a gdyby przyszła zima stulecia dają rade ogrzać mój dom.
    panele pewnie grzeją, rachunki za ogrzewanie zależą od tego ile ciepła wymaga dom. gdybym miał kupić panele, które i tak wykluczają grzanie w taniej taryfie, to kupiłbym mniejsze i grzał dłużej. grzejący panel pewnie daje lepszy komfort niż wyłączony. u siebie bym tego nie zainstalował.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #1763
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_i_Patryk Zobacz post
    Wydaje mi się, że jeżeli panele będą o większej mocy to będą brały więcej prądu ale też będą się rzadziej załączały i może to być sposób na oszczędność, a gdyby przyszła zima stulecia dają rade ogrzać mój dom.
    guzik prawda z tą oszczędnością. Jeżeli na ogrzanie domu potrzebne będzie zimą 5000 kWh to tyle zużyjecie. Matematyka jest prosta i panele będą musiały tyle energii zużyć. Czy to zrobią równomiernie przez całą dobę czy kilka razy na dobę, ale zużywając dużo energii - nie ma znaczenia. Taniej wyjdzie Wam gaz... taka prawda

    użytkownik paneli

    Michał

  4. #1764

    Domyślnie

    Może ktoś ma pod ręką jakiś link do obliczenia kosztów w okresie np. 10 lat. Bo wtedy faktycznie sporo koszty generowało by ogrzewanie na gaz. Chodzi o przeglądy, naprawy pieca, zakup nowego pieca, itp.
    W przypadku paneli te koszty mogą być w zasadzie zerowe.

  5. #1765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przepisy nie puszczą teraz domu na czystym prądzie,
    panele to jest ogrzewanie 1:1 i tyle w temacie.

  6. #1766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Przepisy nie puszczą teraz domu na czystym prądzie,
    panele to jest ogrzewanie 1:1 i tyle w temacie.
    Puszczą, ale trzeba spełnic warunek:
    Euco+cwu <= 40 kWh/m2*a
    Aby go spełnic trzeba:
    Euco musi byc nie wieksze niz ok 20 kWh/m2*a,
    dom musi miec powierzchnie ogrzewanąnie wiekszą niz ok 100 m2 (nowe rozporzadzenie uzaleznia zapotrzebowanie na cwu od powierzchni ogrzewanej niestety),
    jezeli powierzchnia będzie wieksza musi bc zainstalowana pompa do cwu - kolejny bezsens ale cóz poradzić,
    moze byc zwykły bojler elektryczny ale Euco = 15 kWh/m2*a
    mogą tez byc inne kombinacje, ale jest to uzalrznione od konkretnego przypadku.

    Trudniej bedzie to spełnic gdy w 2017 r. Ep=95 kWh/m2*a, ajeszcze trudniej w 2021 r. Ep=70 kWh/m2*a , chyba ze zostaną zmienione przepisy odnosnie zapotrzebowania na cwu.

  7. #1767
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam. Będzie to mój pierwszy post na tym forum. Piszę w temacie, który wertuję od początku (obecnie jestem na stronie 3
    W dalszym ciągu jest więcej pytań niż odpowiedzi, ale po kolei...

    Moja sytuacja. Mieszkam w małym bloku 2 piętra. Mieszkam na 2 piętrze. Budynek z roku 1929 słabo ocieplony lub wcale nie ocieplony. Nowe, plastikowe okna. Mieszkanie moje ma 48 m^2 wysokość 2,5 m
    W salonie (21 m^2) mam dynamiczny piec o mocy 3kW. W sypialni i kuchni jedynie konwektor. Do mojego mieszkania mam 2 osobne linie. Jedna 'standardowa' G12, która działa w oby taryfach. Druga linia (moc) jest tylko na taryfie nocnej i służy jedynie do ogrzewania mieszkania. Piec w salonie jest bezpośrednio podłączony do drugiej linii. W kuchni oraz sypialni i łazience mam po jednym gniazdku, do których mam podłączone konwektory.
    Posiadając tę drugą linię - codziennie przez całą zimę spisywałem stan licznika. Średnie, dobowe zużycie miałem w okolicach 30kWh czasami więcej, czasami mniej. W mieszkaniu, a właściwie w salonie (gdzie spędzam 90% czasu) miałem na sterowniku ustawione temperatury noc/nieobecność 17*C oraz dzień/obecność 19,5*C.
    W największe mrozy ostatniej zimy - około -10*C było mi ciężko przekroczyć 20*C (parę razy zmieniłem ustawienia termostatu). Zwyczajnie dużo ciepło uciekało (ściany chłodne). Z reszty pomieszczeń praktycznie nie korzystałem.
    Bardzo żałuję, że o ogrzewaniu podczerwienią przeczytałem dopiero niedawno - byłbym je chętnie wypróbował, bo zimę jakoś przeżyłem, ale nie jest przyjemnie siedzieć w chłodnym mieszkaniu. Przez zimę zużyłem (dane odczytane z drugiego licznika - tego do ogrzewania) prawie 4500 kWh na koszt 1700 PLN. Zaznaczam, że prawie mnie z racji pracy w mieszkaniu nie było a jak byłem to raczej było chłodno.
    Postanowiłem sprawę zmienić. Obecnie został wykonany plan, kosztorys itp. Elewacja dostanie 14 cm styropianu oraz stropodach zostanie ocieplony (nie pamiętam czym - jakieś wtryski czegoś tam) - będzie miał grubość 25 cm. Prace zostaną wykonane mam nadzieję na wakacjach. Pewny jestem, że zapotrzebowanie na energię (mojej drugiej linii) spadnie. Nie jestem w stanie stwierdzić do jakich wartości, ale liczę, że będzie to około 12-15 kWh na dobę, przy jednoczesnej poprawie komfortu cieplnego mieszkania.
    Interesuję się tymi panelami, bo chciałbym wyrzucić dynamiczny piec akumulacyjny, który mnie irytuje, bo mimo wszystko słyszę jego pracę (wiatraczek).

    Jak już napisałem jestem na stronie 38 i dalej nie wiem nic - chociaż wnioski wysnułem takie, że ocieplenie budynku jest koniecznością, więc to już jest w trakcie załatwiania. Teraz panele - chciałbym je zamontować, bo raz, że nie dmucha nic, dwa ,że nie muszę robić rozwałki w mieszkaniu no i trzy - linia druga, która jest na tańszej taryfie jest u mnie włączona 24h na dobę.
    Co sądzicie?

  8. #1768
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Wreszcie dotarłem do końca. Stałym bywalcom tego tematu napiszę tylko tyle, że to mordęga jest przebijać się przez te wszystkie 89 stron.
    Ocieplenie elewacji oraz stropodachu rusza u mnie w lipcu.
    Ostatecznie postanowiłem póki co zostawić na jeszcze jedną zimę tego mojego kloca w salonie oraz konwektory. Zobaczę, jak będą sobie radziły z ogrzewaniem ocieplonego bloku.
    Tak czy inaczej - panele infra planuję wypróbować, chcę się przekonać na własnej doopie z 'czym to się je'. Skorzystam z możliwości wypożyczenia ich i zrobię to w grudniu w przerwie świątecznej, kiedy będę przez dwa tygodnie obecny w mieszkaniu.
    Podobnie jak kolega z78-pit opisze (mam nadzieję) swoje wrażenia. Zatem do zobaczenia za parę miesięcy...

  9. #1769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    dom musi miec powierzchnie ogrzewanąnie wiekszą niz ok 100 m2 (nowe rozporzadzenie uzaleznia zapotrzebowanie na cwu od powierzchni ogrzewanej niestety),
    Mam pytanie.
    Ilość CWU na 1m2 powierzchni ogrzewanej/ na dobę wg. tab. 27 wynosi 1,4l (CWU).
    Pytanie jest takie, czy ta ilość (1,4l) uwzględnia wskaźnik (współczynnik) nieobecności (0,9) ?

    Istotne bo różnica w kWh wynosi około 2kWh/m2/rok

    Ps. I nie rozumiem, dlaczego powierzchnia domu (ogrzewana) ma być większa niż 100m2.

    Wg. rozporządzenia z lutego 2015r. ilość CWU jest wielkością stałą 1,4l/m2/dobę co daje około 18kWh/m2 powierzchni ogrzewanej/rok (albo około 20kWh jak w tabeli uwzględniono wskaźnik nieobecności)
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 26-06-2015 o 16:42 Powód: dopisałem Ps.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #1770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jednak jest 1,4l - bez wskaźnika nieobecności.

    Ps. Takie przypomnienie.
    Od marca tego roku, dla budynków i domów jednorodzinnych, budowanych na własne potrzeby, nie ma już obowiązku wykonania ŚE.
    Obowiązek pozostał przy zbyciu i wynajmie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #1771
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wtstheone

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli jak stawiam dla siebie, to mogę mieć dom na energie chłonny jak gąbka i nikt się mi do tego nie doczepi?

  12. #1772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A skąd tak daleko idący wniosek ?
    Integralną częścią projektu jest charakterystyka energetyczna budynku - jak nie będzie zgodna z obowiązującymi wymaganiami, projekt zostanie odesłany do poprawki.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #1773
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0120.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	329025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0121.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	329026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0122.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	329027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0123.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	329028Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0118.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	329029

  14. #1774
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0120.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	329025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0121.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	329026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0122.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	329027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0123.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	329028Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0118.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	329029
    to tylko kila moich paneli niedługo znowu zaczną mnie ogrzewać 4 sezon

  15. #1775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    to tylko kila moich paneli niedługo znowu zaczną mnie ogrzewać 4 sezon
    Chyba "ogrzewac" mialo byc.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #1776
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Lightbulb

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Chyba "ogrzewac" mialo byc.
    ogrzewać będą mnie i to jest fak że ogrzewają ,dają ciepło i nie dużo płacę za rachunki

  17. #1777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Wink

    FAKT NIE FAK ,BŁĄD PISANIA

  18. #1778

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Ja miałem okazję ostatnio być w kościele ogrzewanym promiennikami, a pamiętam go z przed lat jako lodownię i przyjemny zaskok. Nie wiem jak osiągnęli ten efekt, ale grzanie na żądanie było naprawdę w porządku, po prostu temat ciepło czy zimno nie istniał..
    Ciekawe czy temat jeszcze żyje .

    A jak były rozmieszczone te panele .Pamiętasz ?Nad glowami ?
    I które to były panele , te niskotemperaturowe czy te żarniki 800 C

    Gdzie jest problem . Farelka to farelka . 2KWh to 2 . W przypadku paneli to się okazuje że Ci powiedzą " ale owszem ten i ten ma 500 W , ale niech Pan/Pani nie porównuje g..... do wiatraka"

    W przypadku tych wiszących i żarzących się nad głowami odczucia sa takie że w glowę i kark jest gorąco , natomiast stopy dalej pozostają w zimnie . Efekt tego taki że ludzie jak kurczaki dobierają sie w grupki.

    to wszystko w sposób IMHO bardzo dobry zostalo opisane tu
    http://www.ogrzewanie-kosciolow.pl/P...ni-IZOTERMA,29

    Czyli żeby takie ogrzewanie miało sens MUSI byc rozmieszczone w okolicach kolan , pod lawkami itp

    mar1982kaz napisał
    podłoga lodowata, ktoś tu w tym wątku trafnie napisał że grzeje po karku i głowie ale tylko gdy się przy nim stoi bo trochę dalej to przegrody (podłoga, ściana) zimne jak by w ogóle nie było grzane....po swoich doświadczeniach mogę porównać to do grzejników żarowych w ogródkach piwnych, które niby grzeją ale po nogach dalej "ciągnie" - fajna sprawa ale trzeba by zamontować tego czegoś dość sporą ilość - lepiej nie jeden dużyy ale po dwa trzy mniejszej mocy w każdym pokoju, a to niestety kosztuje, no i oczywiście będzie szpecić.
    dwie ważne rzeczy - zamontować sporą ilość i ciągnie dalej po nogach

    Koszt 1 mb "specjalna oferta dla kościołów" to jedyne 550 zł mb .Przy 120 mb trochę sie robi . A to tylko ławki
    A jeszcze koszt robocizny 30 % kwoty zlecenia.

    ale to nic w porównaniu z matami na posadzkę. Jedyne 1500 zł mkw. Tylko brać . Acha , cena nie zawiera robocizny

    i ostatnio rozbawił mnie tekst " bo z panelami jest tak że im niższa moc tym większa efektywność............

  19. #1779
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    dobra...

    a teraz krótko i na temat...

    opłaca sie instalować to cudo? czy też dać sobie spokój?

  20. #1780

    Domyślnie

    Daj sobie spokój i bierz. Pomoglem?
    A powaznie. Do domu powyzej "4 litrow" to bym nie bral. Hale, stadiony miejsca gdzie standardowe ogrzewanie by się nie sprawdzilo lub po prostu byloby bez sensu.
    A poza tym efekt cienia.
    Podlogowka ribi to samo... Tylko ze lepiej

Strona 89 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony