dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 121
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 2415
  1. #1781

    Domyślnie

    I jeszcze jedno. To już napisal krzysiek lis. (Bo ja tak w ogole jestem dopiero na 28 stronie). Zaloz kwoki i sprawdz czy chcesz.
    Taka sytuacja. Okres przejściowy jak teraz. Podlogowka ostatni raz chodzila przedwczoraj. Temp pow o 0,7-0,8 C wieksza niz temp podlogi. Brak promieniowania. Histereza sterownika na 0,1. Sam sterownik w miejscu gdzie nie lapie zyskow. Temp powietrza stoi lub sie podnosi. A odczucie jakby spadala? A moze dlatego ze siedzi się w miejscu?
    No wiec wkrecilem kwoke 250 wat w gabinecie w oswietlenie gorne i problemu nie ma.
    Do brzegu. W domu. Wspomagacz. Ale nie glowne zrodlo.

  2. #1782

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Pan Wojewoda z ecopartnera przesłał mi na maila wyniki ogrzewania panelami swojego domku ok. 100 m2 używanego od jesieni ubiegłego roku.
    Dom niestety ma feler - spory mostek termiczny na styku izolacji ścian i dachu, dlatego zużycie z takich sobie...
    Izolacja 18 cm styro, 30 cm wełny, wentylacja grawitacyjna.


    chodzi mi o to
    Kiedy przebywamy (szykowanie posiłków, obiad itp) to ręcznie zwiększamy sobie temp. do 21,0 - 21,8st.C. Kiedy siadamy popołudniu już nie ruszając się za wiele, ustawiamy sobie na 22 - 23st.C.

    i uzupełnienie
    Sorry. Tam jest taki tekst. "zwiększamy sobie" .. Nie moge.
    To jak podlozylem do pieca, albo wrzucilem "drypki" do kozy bo wygaslo. Albo poszedlem narabac bo sie drewno skonczylo. Wskoczylem do bieda szybu bo sie wegiel skonczyl.
    A przede mna jeszcze 50 stron. Napięcie rośnie
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 20-10-2015 o 17:00

  3. #1783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Ciekawe czy temat jeszcze żyje .
    Napisał blekowca
    Ja miałem okazję ostatnio być w kościele ogrzewanym promiennikami, a pamiętam go z przed lat jako lodownię i przyjemny zaskok. Nie wiem jak osiągnęli ten efekt, ale grzanie na żądanie było naprawdę w porządku, po prostu temat ciepło czy zimno nie istniał..
    A jak były rozmieszczone te panele .Pamiętasz ?Nad glowami ?
    I które to były panele , te niskotemperaturowe czy te żarniki 800 C


    ..........
    Dawno nie zaglądałem, nadrabiam zaległości.
    Panele były na ścianach kościółka (mały - to pewnie też ma znaczenie). Na oko na wysokości 4-5 m. Raczej z tych wysokotemperaturowych.
    Nie było 'palenia' w głowę, ani mrozu w stopy.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #1784

    Domyślnie

    Założyłem wątek -oferte , kto chętny na zrealizowanie ogrzewania kościoła. Nie zgłosił się nikt oficjalnie. Na priv odezwała się jedna osoba. Wyslałem z 50 emaili , wykonałem dziesiątki jak nie setki rozmów telefonicznych. Odbyłem kikanscie spotkan na miejscu, .Przetestowaliśmy jeden rodzaj panela o falach srednich. Odbyłem kilka wizyt w kościolach tam gdzie są zamontowane- wysokotemp i te co świecą na czerwono. Wkrótce przychodzi do mnie model testowy jednego z paneli -fala długa . Zaczynam się doktoryzować w tych cholernych panelach. Wiem jedno .Grzanie powietrza w kościele ktory ma 15 m wys jest bez sensu. A przerobiłem telefonicznie chyba wszystkie rodzaje ogrzewania które maja uzasadnienie - gaz, pompa pow-pow , nadmuchowe ,elektryczne podlogowe . A firm z panelami irfa z 10 -15 na pewno.
    Co wyjdzie .Napisze wkrótce

  5. #1785

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Dawno nie zaglądałem, nadrabiam zaległości.
    Panele były na ścianach kościółka (mały - to pewnie też ma znaczenie). Na oko na wysokości 4-5 m. Raczej z tych wysokotemperaturowych.
    Nie było 'palenia' w głowę, ani mrozu w stopy.
    Dzięki za info , ale wybacz jeśli się żarzył na czerwono nie wierzę. "Zbyt długo w tym siedzę " . To fala krótka. IRa , zresztą nie powinno się jej stosowac do długotrwałego przebywania
    https://drive.google.com/file/d/0B0s...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 05-11-2015 o 15:59

  6. #1786
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Póki co nadal jestem na ogrzewaniu elektrycznym -dynamiczny piec plus 3 konwektory.
    Codziennie spisuję zużycie energii. Na dzień dzisiejszy przez 42 dni ogrzewania zużyłem 624 kWh, co daje średnio 15 kWh / dobę.
    Mieszkanie 48 m narożne - ostatnie piętro. Okna nowe, ściany ocieplone 15 cm styropianem. Stropodach ocieplony wełną 25 cm.

    W grudniu planuję wypożyczenie paneli. Zamienię wtedy dotychczas używane ocieplenie i podepnę pod tą linię panele. Będę mógł dalej na bieżąco sprawdzać zużycie energii. Z wynikami się oczywiście podzielę.

    Pytanie - do już używających paneli. Czy orientujecie się, które firmy dają taką możliwość, aby wypożyczyć (za kaucją) panele?

  7. #1787
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Infraredexplorer

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-815
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Póki co nadal jestem na ogrzewaniu elektrycznym -dynamiczny piec plus 3 konwektory.
    Codziennie spisuję zużycie energii. Na dzień dzisiejszy przez 42 dni ogrzewania zużyłem 624 kWh, co daje średnio 15 kWh / dobę.
    Mieszkanie 48 m narożne - ostatnie piętro. Okna nowe, ściany ocieplone 15 cm styropianem. Stropodach ocieplony wełną 25 cm.

    W grudniu planuję wypożyczenie paneli. Zamienię wtedy dotychczas używane ocieplenie i podepnę pod tą linię panele. Będę mógł dalej na bieżąco sprawdzać zużycie energii. Z wynikami się oczywiście podzielę.

    Pytanie - do już używających paneli. Czy orientujecie się, które firmy dają taką możliwość, aby wypożyczyć (za kaucją) panele?
    Może bardziej Ci się opłaci poczekanie chwilę z wypożyczaniem. W ogrzewaniu na podczerwień trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników mało ważnych przy konwektorach m.in. - miejsce instalacji, materiał, którym wykończono podłogi i odległość promiennika od podłóg i ścian. Dopiero wiedząc jak dokładnie wygląda przestrzeń do ogrzania - kształt i wymiary każdego z pomieszczeń, czym jest wykończone, rozmiary i rozmieszczenie okien, można coś powiedzieć o odpowiednich grzejnikach - jaka moc, czy wysoko, czy nisko temperaturowe, montaż ścienny czy sufitowy, gdzie dokładnie montować itp. Daj znać, jak to wygląda w Twoim przypadku, a postaram się pomóc. Jakiś czas zajmowałem się tą techniką w krajach, gdzie jest to bardziej popularne. Nie do końca przemyślany dobór i montaż paneli na podczerwień może nie tylko nie obniżyć ale i znacznie podnieść koszty ogrzewania.

  8. #1788
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Infraredexplorer

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-815
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Church1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	339435

    @ noname2: Można np. tak "podławkowo" niskotemperaturowymi, jak w jednym z niemieckich kościołów Dobrze działa przy odpowiedniej podłodze, chociaż strasznie drogo. Lepiej zainstalować coś trochę innego...
    Ostatnio edytowane przez Infraredexplorer ; 02-12-2015 o 22:55

  9. #1789
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Infraredexplorer Zobacz post
    (...) miejsce instalacji, materiał, którym wykończono podłogi i odległość promiennika od podłóg i ścian. Dopiero wiedząc jak dokładnie wygląda przestrzeń do ogrzania - kształt i wymiary każdego z pomieszczeń, czym jest wykończone, rozmiary i rozmieszczenie okien, można coś powiedzieć o odpowiednich grzejnikach - jaka moc, czy wysoko, czy nisko temperaturowe, montaż ścienny czy sufitowy, gdzie dokładnie montować itp. Daj znać, jak to wygląda w Twoim przypadku, a postaram się pomóc (...)
    Planuję montaż paneli we wszystkich pomieszczeniach na suficie. Całe mieszkanie wysokość 2,5 m
    Wszystkie ściany z cegły czerwonej pokryte gładzią. (wymiary i obliczenia delikatnie zawyżyłem)

    Salon - 21 m (4,0 x 5,3)
    Okno (1,7 m szerokości) i drzwi balkonowe (0,9 m) umieszczone na ścianie 4,0 m.
    Podłoga wykonana z jakby drewnianych listewek - sklejek.
    Moc grzewczą obliczyłem na 1600 W. Planuję zastosować dwa panele sufitowe o mocy 850 W.

    Sypialnia - 11 m (3,2 x 3,4)
    Okno (1,7 m szerokości) umieszczone na ścianie 3,4 m
    Podłoga wykonana z jakby drewnianych listewek - sklejek.
    Moc grzewczą obliczyłem na 500 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 500 W.

    Kuchnia - 8 m ( 2,5 x 3,0)
    Okno (1,4 m szerokości) umieszczone na ścianie 3,0 m
    Podłoga wykafelkowana
    Moc grzewczą obliczyłem na 562 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 500 W.

    Łazienka - 3,5 m (2,2 x 1,5)
    Podłoga wykafelkowana
    Moc grzewczą obliczyłem na 247 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 300 W. (choć biorę po uwagę 400 albo nawet 500 W)
    Opcja 300 W panel na sufit i panel w postaci lustra (100-200 W)

    Korytarz - 7 m (1,5 x 4,2)
    Podłoga wykafelkowana
    Moc grzewczą obliczyłem na 450 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 400 W.
    (tutaj zastanawiam się, czy jest sens w korytarzu używać paneli - za stosowaniem przemawia fakt, wykafelkowanej podłogi)

    Tak to widzę na obecną chwilę. Kuchnia i łazienka mają dość sprawną wentylację. Z uwagi na ostatnie piętro czuć w zimie, że przez wentylację wlatuje zimne powietrze.

  10. #1790
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Infraredexplorer

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-815
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Planuję montaż paneli we wszystkich pomieszczeniach na suficie. Całe mieszkanie wysokość 2,5 m
    Wszystkie ściany z cegły czerwonej pokryte gładzią. (wymiary i obliczenia delikatnie zawyżyłem)

    Salon - 21 m (4,0 x 5,3)
    Okno (1,7 m szerokości) i drzwi balkonowe (0,9 m) umieszczone na ścianie 4,0 m.
    Podłoga wykonana z jakby drewnianych listewek - sklejek.
    Moc grzewczą obliczyłem na 1600 W. Planuję zastosować dwa panele sufitowe o mocy 850 W.

    Sypialnia - 11 m (3,2 x 3,4)
    Okno (1,7 m szerokości) umieszczone na ścianie 3,4 m
    Podłoga wykonana z jakby drewnianych listewek - sklejek.
    Moc grzewczą obliczyłem na 500 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 500 W.

    Kuchnia - 8 m ( 2,5 x 3,0)
    Okno (1,4 m szerokości) umieszczone na ścianie 3,0 m
    Podłoga wykafelkowana
    Moc grzewczą obliczyłem na 562 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 500 W.

    Łazienka - 3,5 m (2,2 x 1,5)
    Podłoga wykafelkowana
    Moc grzewczą obliczyłem na 247 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 300 W. (choć biorę po uwagę 400 albo nawet 500 W)
    Opcja 300 W panel na sufit i panel w postaci lustra (100-200 W)

    Korytarz - 7 m (1,5 x 4,2)
    Podłoga wykafelkowana
    Moc grzewczą obliczyłem na 450 W. Planuję zastosować jeden panel sufitowy o mocy 400 W.
    (tutaj zastanawiam się, czy jest sens w korytarzu używać paneli - za stosowaniem przemawia fakt, wykafelkowanej podłogi)

    Tak to widzę na obecną chwilę. Kuchnia i łazienka mają dość sprawną wentylację. Z uwagi na ostatnie piętro czuć w zimie, że przez wentylację wlatuje zimne powietrze.
    Plan wygląda OK. Jeśli to mają być panele sufitowe o temperaturze powierzchni max 120C i „sklejkowe podłogi” przydałoby się (wg mnie) + 20% mocy, a w łazience, nawet bez okna ~500W (opcja sufit 300W + 200W lustro na ścianie wydaje się najlepsza) Większa moc paneli powinna dać większą oszczędność przy używaniu, no i większy komfort na wypadek wyjątkowych mrozów na zewnątrz.

    Korytarz warto ogrzać - ciepło zawsze podróżuje do zimnego i nieogrzewany korytarz (w sumie ok. 15% powierzchni całkowitej mieszkania) zabierze temperaturę z pozostałych pomieszczeń.

    Co do wentylacji – do kanałów wentylacyjnych powietrze powinno jednak wlatywać, niż z nich wylatywać. Może silniejszy wiatr zawiewa z zewnątrz, a może masz zbyt szczelne okna (np. nowe bez nawiewników)?

    I jeszcze mała ale ważna rzecz - konieczne są odpowiednio umieszczone termostaty / termowyłączniki kontrolujące każdy z paneli. Niekoniecznie osobno - np. jeden na jedno pomieszczenie i 2 panele. Potem pozostaje jeszcze dostosowanie temperatur w poszczególnych pomieszczeniach do indywidualnych preferencji temperaturowych i czasowych. Tutaj można trochę poeksperymentować (albo i nie). Przy bardziej zaawansowanych urządzeniach można ustawić np. kilkustopniową histerezę, albo np. sterowanie ze smartfona z geolokacją (wykrywa, kiedy zbliżamy się do domu i włącza ogrzewanie, a kiedy odjeżdżamy - wyłącza).

  11. #1791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Infraredexplorer Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Church1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	339435

    @ noname2: Można np. tak "podławkowo" niskotemperaturowymi, jak w jednym z niemieckich kościołów Dobrze działa przy odpowiedniej podłodze, chociaż strasznie drogo. Lepiej zainstalować coś trochę innego...
    Co to znaczy strasznie drogo i co to znaczy przy odpowiedniej podłodze.
    Jest wiele kosciołów w Polsce wyposazone właśnie w podlawkowy system. Idealne rozwiazanie to system podławkowy , naklatkowy i górny .Oczywiście moc podzielona na wszystkie. Nie wszedzie sie da .Nie wspominając o cenie całego systemu
    W kosciołach rzecz ma się inaczej . Nie moze byc ciepło. albo inaczej , ma nie byc zimno. Czyli wg mnie strefowo i na czas.Uzyskując wrażenie NIE ZIMNA.

    Coś za coś . Wymaga to duzych mocy. I na dzien dzisiejszy nikt mnie nie przekona ze (jak wiele firm próbowało "wcisnąc" ) jest inaczej. 1 kw to 1 kw

    Miałem problem z paroma punktami w kościele . Zbyt malo miejsca na zainstalowanie promienników .Np konfesjonał . Co tam wstawić ? Jak niczego rozmiarowo za rozsądną cenę nie ma.
    No więc najpierw serwis All..... i się okazalo że mały grzejnik -farelka całe 400 W bez wentylatora jest za 49 zł . I nie trzeba wydawać 500-czy 1000 zł .
    Wydawać pieniadze jest bardzo prosto. Cięzko się je zarabia.

  12. #1792
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Infraredexplorer

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-815
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Co to znaczy strasznie drogo i co to znaczy przy odpowiedniej podłodze.
    Jest wiele kosciołów w Polsce wyposazone właśnie w podlawkowy system. Idealne rozwiazanie to system podławkowy , naklatkowy i górny .Oczywiście moc podzielona na wszystkie. Nie wszedzie sie da .Nie wspominając o cenie całego systemu
    W kosciołach rzecz ma się inaczej . Nie moze byc ciepło. albo inaczej , ma nie byc zimno. Czyli wg mnie strefowo i na czas.Uzyskując wrażenie NIE ZIMNA.

    Coś za coś . Wymaga to duzych mocy. I na dzien dzisiejszy nikt mnie nie przekona ze (jak wiele firm próbowało "wcisnąc" ) jest inaczej. 1 kw to 1 kw

    Miałem problem z paroma punktami w kościele . Zbyt malo miejsca na zainstalowanie promienników .Np konfesjonał . Co tam wstawić ? Jak niczego rozmiarowo za rozsądną cenę nie ma.
    No więc najpierw serwis All..... i się okazalo że mały grzejnik -farelka całe 400 W bez wentylatora jest za 49 zł . I nie trzeba wydawać 500-czy 1000 zł .
    Wydawać pieniadze jest bardzo prosto. Cięzko się je zarabia.
    Drogo, bo instalacja promienników pod ławkami to sporo paneli. Z reguły lepiej podwiesić mniej, ale mocniejszych promienników na górze, bo obszar do którego dotrą bezpośrednio fale będzie dużo większy. Jasne, że w kościołach wyłącznie strefowo i do dogrzewania. Tak wysokich pomieszczeń nie sposób ogrzać tak, jak dom. No i nie ma takiej potrzeby.

    Co do podłogi - np. w drewnianych kościołach ogrzewanie "podławkowe" niewiele da, ze względu na niższą masę termiczną drewna.

    Klucz w „rozsądnej cenie”. Tańsze promienniki są też przeważnie większe, cięższe i o mniejszej mocy. W konfesjonale spokojnie zmieści się np. ustrojstwo 260W o wymiarach 35 x 35 x 3,5 cm - drogie niestety.

    Ciekawy pomysł z "farelką". W sumie podobnie działają żarówki - te „przeciwwstrząsowe” Większość energii elektrycznej też jest przekształcana w cieplną.

  13. #1793

    Domyślnie

    Cytat Napisał Infraredexplorer Zobacz post
    . W sumie podobnie działają żarówki - te „przeciwwstrząsowe” Większość energii elektrycznej też jest przekształcana w cieplną.
    Myślalem nad 'kwokami" ale za jasno by było. Wybór padł na 2 grzejniki. jeden to ta farelka bez wentylatora a 2 to grzejnik oslonięty blachą perforowana a za nim grzałka jak w bojlerze. Ten barfzo długo sie rozgrzewa , ten pierwszy działa natychmiast. A że do tego jest tańszy to wybór oczywisty. Ale ciekawa rzecz z tymi panelami . One nie znają czegoś takiego jak konwekcja. Wokół nich nie ma takiego ruchu powietrza jak przy farelko-promiennikach.

  14. #1794

    Domyślnie

    Niby nie ma konwekcji, ale dotyczy to tylko pracy samego panelu. Gdy panel skierowany jest na podłogę, ścianę, itp. to je nagrzewa. Powstaje tradycyjny grzejnik i konwekcja (grzejnik = ściana/podłoga/itp.). czyli kolejny bajer marketingowy.

  15. #1795

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Niby nie ma konwekcji, ale dotyczy to tylko pracy samego panelu. Gdy panel skierowany jest na podłogę, ścianę, itp. to je nagrzewa. Powstaje tradycyjny grzejnik i konwekcja (grzejnik = ściana/podłoga/itp.). czyli kolejny bajer marketingowy.
    To jak "takiś" łowca absurdów to powiedz jak ogrzać kościół . 917 mkw -7200 m3 kubatura. Albo jakbyś ogrzał , albo co byś zrobił żeby nie było zimno i parafia nie zadłużyła się na lata.
    Tylko proszę bez wycieczek że to nie twoje klimaty itd . Potraktuj to jako obiekt , jesli ....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ateista.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	340714

  16. #1796
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    simon003

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Porąbka (koło Bielska)
    Kod pocztowy
    43-353
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, chciałbym się przekonać na własnej skórze jak działa ogrzewanie panelami na podczerwień, czy jest któś z okolic Bielska, Żywca, Oświęcimia, Wadowic czy nawet Katowic kto posiada takie ogrzewanie ? I nie chodzi mi tu o osoby które kupiły jeden panel z allegro i narzekają ze im to nie działa tak jak powinno

  17. #1797
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga_i_Patryk

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wyry
    Kod pocztowy
    43-175
    Posty
    6

    Domyślnie

    mamy połowę grudnia czy ktoś ogrzewający panelami może podać jakieś najświeższe dane kosztów ogrzewania za ten rok?

  18. #1798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Witam,

    sezon 2014/15 (od list - kwiet):
    1/ ogrzewanie: podlicznik 2815 kWh (28% DZ, 72% N) - 1256 zł (tj. 2,48 zł / 1mkw / m-c) - domek 85 m2 (19-20 st)
    - pozostałe zużycie (tj. AGD,RTV,światło,ciepła woda 2 podgrz.elektr. łazienka i kuchnia,osuszacz powietrza,farelka 2kW do łazienki,itp) = 656 kWh = 293 zł

    sezon 2015/16 (pd koń. wrześ - 16.grud. br)
    - ogrzewanie: podlicznik 3509 kWh (20% DZ, 80% N) - zużyłem 694 kWh za 262 zł przez 2,5 m-ca ciepłej jesieni (tj. 1,23 zł / 1mkw / m-c)
    pozostałych urządzeń nie liczyłem...

    Mam nadzieję, że pomogłem

    Pozdrawiam

  19. #1799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    dobra...

    a teraz krótko i na temat...

    opłaca sie instalować to cudo? czy też dać sobie spokój?
    Moim zdaniem tak, jeśli masz domek parterowy do 100mkw. Powyżej 100m + domek z poddaszem (większość w Polsce) = NIE OPŁACA SIĘ !!!
    Jestem użytkownikiem paneli, nadal się ich "uczę"
    Mam nadzieję, że pomogłem.

  20. #1800
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Póki co nadal jestem na ogrzewaniu elektrycznym -dynamiczny piec plus 3 konwektory.
    Codziennie spisuję zużycie energii. Na dzień dzisiejszy przez 42 dni ogrzewania zużyłem 624 kWh, co daje średnio 15 kWh / dobę.
    Mieszkanie 48 m narożne - ostatnie piętro. Okna nowe, ściany ocieplone 15 cm styropianem. Stropodach ocieplony wełną 25 cm.

    W grudniu planuję wypożyczenie paneli. Zamienię wtedy dotychczas używane ocieplenie i podepnę pod tą linię panele. Będę mógł dalej na bieżąco sprawdzać zużycie energii. Z wynikami się oczywiście podzielę.

    Pytanie - do już używających paneli. Czy orientujecie się, które firmy dają taką możliwość, aby wypożyczyć (za kaucją) panele?
    Witam,
    DO takiego mieszkanka można w ciemno panele zakładać. Jedyna rzecz to fachowość rozmieszczenia ich w domku.
    Salon 4 x 650, reszta pomieszczeń 1 x 650. Lepiej więcej ich mieć = będą krócej działały!
    Mam nadzieję, że pomogłem.

Strona 90 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony