dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 121
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2415
  1. #1921

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Niestety u nas w wielkopolsce takich cudów nie ma a kilowat jakby nie kombinował kosztuje 0,62gr w g11.Grzejesz cała dobę utrzymując te temp co podałeś?
    grzanie polega u mnie na tym że każdy grzejnik ma pokrętło (termostat) na którym ustawia się daną temperaturę poniżej której włącza się grzejnik, w praktyce wygląda to tak że jak mam w salonie nastawione na 20,5st to gdy temperatura zejdzie na około 20st - załącza się grzejnik i nagrzewa salon do około 21st - fajna sprawa, grzejniki ustawiłem w 2014r i jak do tej pory nic nie musiałem w nie ingerować, bez względu na to czy na zewnątrz jest minus 20 czy plus 5 to w domu mam stałą temperaturę.......
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  2. #1922
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    grzanie polega u mnie na tym że każdy grzejnik ma pokrętło (termostat) na którym ustawia się daną temperaturę poniżej której włącza się grzejnik, w praktyce wygląda to tak że jak mam w salonie nastawione na 20,5st to gdy temperatura zejdzie na około 20st - załącza się grzejnik i nagrzewa salon do około 21st - fajna sprawa, grzejniki ustawiłem w 2014r i jak do tej pory nic nie musiałem w nie ingerować, bez względu na to czy na zewnątrz jest minus 20 czy plus 5 to w domu mam stałą temperaturę.......
    U mnie też tak to wygląda ustawiam zadaną temp i już całą robotę robą sterowniki.
    Co do zużycia kwh to u Ciebie jest to jakoś extremalnie mało. Asolt wyliczył Ci zapotrzebowanie na 32kWh/m2-rok co dało by ~4000kWh przyjmując sezon grzewczy 180dni to jakieś ~22kWh na dzień i to by się zgadzało z twoim opisem grzania. Napisałeś że konwektory pracują około 5 min na godzinę więc licząc 5x24=120 min,10,5kw x120 min czyli 21kWh dziennie co zgadza się z wyliczeniem Asolta (4000kWh/126m2 ~32kWh/m2).
    Tyle potrzebuje twój dom i cudów nie ma
    W grudniu zużyłeś 240kWh przyjmując 30dni to wychodzi zaledwie 8kWh na dzień musisz jakiś cudowny ten piecokominek mieć
    Ale fakt że tanio wychodzi Cię takie ogrzewanie.

  3. #1923

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    U mnie też tak to wygląda ustawiam zadaną temp i już całą robotę robą sterowniki.
    Co do zużycia kwh to u Ciebie jest to jakoś extremalnie mało. Asolt wyliczył Ci zapotrzebowanie na 32kWh/m2-rok co dało by ~4000kWh przyjmując sezon grzewczy 180dni to jakieś ~22kWh na dzień i to by się zgadzało z twoim opisem grzania. Napisałeś że konwektory pracują około 5 min na godzinę więc licząc 5x24=120 min,10,5kw x120 min czyli 21kWh dziennie co zgadza się z wyliczeniem Asolta (4000kWh/126m2 ~32kWh/m2).
    Tyle potrzebuje twój dom i cudów nie ma
    W grudniu zużyłeś 240kWh przyjmując 30dni to wychodzi zaledwie 8kWh na dzień musisz jakiś cudowny ten piecokominek mieć
    Ale fakt że tanio wychodzi Cię takie ogrzewanie.
    Nie wiem dokładnie ile czasu na dobę moje grzejniki pracują, to zależy od pomieszczenia i od wielu innych rzeczy.
    Mój piecokominek ma 4,5kwh mocy, - rozpalam wieczorkiem to co mam zapakowane do wkładu, i mam 3-4godziny grzania co daje 18kwh energi.....
    Według obliczeń tak jak piszesz wychodzi mi 22kwh na dobę tylko że weź pod uwagę że wystarczy że wstawię coś do piekarnika (3kwh) na 2 godziny i mam 6kwh energii, tego obliczenia nie uwzględniają a tzw zyski bytowe są ogromne - mam plazmę która w ciągu 10 godzin pracy daje dodatkowe 2kwh ciepła, do tego gotowanie to kolejne kwh. Żelazko ma 2,5kw i jak popracuję przez godzinę to da 2,5kwh ciepła, do tego pralka, laptop i cala reszta urządzeń elektrycznych które wydzielają cieplo... stąd między innymi wzięło się budownictwo pasywne które bazuje na tym że do ogrzania domu wystarczą tzw - zyski bytowe
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  4. #1924

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Krok po kroku dla LAIKA:
    1/ sprawdziłem 1-szy panel - był OK
    2/ sprawdziłem 2-gi panel - był OK z minusem
    3/ sprawdziłem 3-ci panel - był całkiem, całkiem
    4/ i 4-ty także sprawdziłem - stawiam dostateczny z dwoma

    Ot, to cała filozofia!

    Mam nadzieję, że pomogłem
    Pomogłeś niesamowicie wszystkim laikom
    Już wiem - rozpakowałeś panele z opakowań i wtedy pojawiły Ci się te napisy
    "OK"
    "OK-"
    "całkiem, całkiem"
    "2--"

    Chyba jednak musiało być inaczej, bo takie coś mogłeś zrobić w sklepie

  5. #1925
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Nie wiem dokładnie ile czasu na dobę moje grzejniki pracują, to zależy od pomieszczenia i od wielu innych rzeczy.
    Mój piecokominek ma 4,5kwh mocy, - rozpalam wieczorkiem to co mam zapakowane do wkładu, i mam 3-4godziny grzania co daje 18kwh energi.....
    Według obliczeń tak jak piszesz wychodzi mi 22kwh na dobę tylko że weź pod uwagę że wystarczy że wstawię coś do piekarnika (3kwh) na 2 godziny i mam 6kwh energii, tego obliczenia nie uwzględniają a tzw zyski bytowe są ogromne - mam plazmę która w ciągu 10 godzin pracy daje dodatkowe 2kwh ciepła, do tego gotowanie to kolejne kwh. Żelazko ma 2,5kw i jak popracuję przez godzinę to da 2,5kwh ciepła, do tego pralka, laptop i cala reszta urządzeń elektrycznych które wydzielają cieplo... stąd między innymi wzięło się budownictwo pasywne które bazuje na tym że do ogrzania domu wystarczą tzw - zyski bytowe
    Zgadzam się z tobą że zyski bytowe wnoszą jakiś wkład ciepła ale nie są wstanie zapewnić przez cały sezon grzewczy aż 2/3 oszczędności. Nikt nie używa codziennie piekarnika przez 2 godz, nie prasuje,nie gotuje 50 razy wody na herbatę,nie smiga odkurzaczem po dwie godziny aby mogło się aż tyle uzbierać. Według mnie to piecokominek robi robotę która ma szansę być uwzględniona o kwestii utzrymania ciepła.Choć jak opisałeś używasz go tylko 3-4 razy w tygodniu.
    Budownictwo pasywne to inna bajka i mimo zysków zewnętrznych (słońce) i wewnętrznych (bytowe) i tak trzeba je ogrzewać cudów nie mam
    Ja podchodzę sceptycznie do opisów jak to mało niektórzy zużywają na cele grzewcze przy domach z zakresu 30-40kWh/m2 bo albo grzeją na raty (w dzień 21* a wnocy 17*) albo liczący OZC pomylił się o połowę a w opisie zużycie jak z dobrego pasywniaka Ale zle mnie nie zrozum bo nie pije do Ciebie.

  6. #1926
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    grzejniki mam dwukrotnie przewymiarowane (tak na wszelki wypadek) łącznie mają moc 10,5kw...... mam 11 sztuk - 3 o mocy 500wat, 7sztuk o mocy 1kw, i jeden o mocy 2kw w łazience, temperatura w domu - salon, łazienka,ubikacja 21st, sypialnie 19-20st, wiatrołap,pralnia- 15-16st, grzejniki średnio włączają sie na około 5 minut co godzinę, podgrzewając pomieszczenie do danej temperatury którą ustala się na termostacie.... grzeję 126m2, nie ukrywam że wieczorkami (3-4razy w tyg.) przepalam w kominku, jak na razie ten sezon drewno + prąd do grzania wyszedł 490zł - jest to mój drugi sezon grzewczy - kiedyś sporo się udzielałem w tym wątku bo ze dwa- trzy lata temu testowałemu siebie panele w mieszkaniu i jak dla mnie lipa. Dodam jeszcze tylko że mój system grzewczy kosztował łącznie (robocizna, grzejniki ,kabel w ścianie) około 3500zł za panele na mój dom miałem wyceny po 7-10tysi

    Witam,

    Mógłbyś napisać, ile kosztował KOMINEK, ZABUDOWA oraz KOMIN i dodać to do 3500zł.
    Piszę o tym, gdyż masz system grzania "combo", czy hybrydę (atlantiki + kominek) i warto by to wliczyć do kosztów i porównać z panelami.

    Dzięki,

  7. #1927
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Tak mam podlicznik na grzejniki - w tym miesiącu (styczeń) poszło mi 240kwh co wyniosło 130zł ..... do tego 0,4mp drewna - 64zł, co razem za styczeń daje 194zł - był to najzimniejszy miesiąc jak do tej pory. mam tylko jedną taryfę - 0,54gr za kwh

    Bardzo mało w kWh wyszło ci za styczeń! Aż się nie chce wierzyć, ale jeśli tak było, to brawo !!!
    Mi podlicznik wskazał 700 kWh (tylko styczeń), 112 kWh dzienna, 588 nocna - na złotówki około 266 PLN (prąd + opłaty).

    Do 194 powinieneś doliczyć jeszcze opłaty za przesył, abonament, inne te opłaty stałe.

    Kominek to jednak praca, a system panelowców jest bezobsługowy...


  8. #1928

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Zgadzam się z tobą że zyski bytowe wnoszą jakiś wkład ciepła ale nie są wstanie zapewnić przez cały sezon grzewczy aż 2/3 oszczędności. Nikt nie używa codziennie piekarnika przez 2 godz, nie prasuje,nie gotuje 50 razy wody na herbatę,nie smiga odkurzaczem po dwie godziny aby mogło się aż tyle uzbierać. Według mnie to piecokominek robi robotę która ma szansę być uwzględniona o kwestii utzrymania ciepła.Choć jak opisałeś używasz go tylko 3-4 razy w tygodniu.
    Budownictwo pasywne to inna bajka i mimo zysków zewnętrznych (słońce) i wewnętrznych (bytowe) i tak trzeba je ogrzewać cudów nie mam
    Ja podchodzę sceptycznie do opisów jak to mało niektórzy zużywają na cele grzewcze przy domach z zakresu 30-40kWh/m2 bo albo grzeją na raty (w dzień 21* a wnocy 17*) albo liczący OZC pomylił się o połowę a w opisie zużycie jak z dobrego pasywniaka Ale zle mnie nie zrozum bo nie pije do Ciebie.
    Masz racje, kominek daje mi bardzo dużo ciepła, ale używam go tylko wtedy kiedy mam na to ochotę - zero przymusu, po prostu lubimy z żoną posiedzieć wieczorkiem przy żywym ogniu, i nawet gdybym prąd miał za darmo to i tak bym palił....
    napisałeś że zużycie na grzanie mam jak z dobrego pasywniaka ale przecież domy pasywne, jak nazwa sama wskazuje, nie posiadają żadnej instalacji grzewczej, bazują na zyskach bytowych, więc takie porównanie jest nie na miejscu, bo do pasywniaka mi daleko.
    Udzielam się w tym wątku bo też miałem parę lat temu wejść w panele ale po wypróbowaniu jednego w moim mieszkaniu stwierdziłem że nie warto - czy bym miał panele czy nie to i tak kominek bym miał, a przy atlanticach zostało mi jakieś 5-7tys w kieszeni w porównaniu do paneli - dla mnie to sporo kasy
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 02-02-2016 o 07:26
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  9. #1929
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Zużycie za ostatnie dni wynosi kolejno (kWh):
    26.01 - 32
    27.01 - 31
    28.01 - 17
    29.01 - 22
    30.01 - 23
    31.01 - 18
    01.02 - 16
    02.02 - 18

    Całkowite zużycie z ostatnie miesiące:
    Październik - 379 kWh
    Listopad - 533 kWh
    Grudzień - 680 kWh
    Styczeń - 882 kWh

    Pokusiłem także o porównanie kosztów z zeszłym sezonem grzewczym. Za sezon 2014/2015 pod koniec stycznia koszty wynosiły 1005 PLN. Obecnie w tym sezonie koszty wynoszą 709 PLN. Ogromne znaczenie ma też temperatura w mieszkaniu (48 m kw.) W zeszłym sezonie raczej ciężko było u mnie przekroczyć 20*C w mieszkaniu. Myślę, że średnia temperatura oscylowała w okolicy 17 - 18 *C. Było chłodno i nieprzyjemnie. Obecnie temperatura stała w całym mieszkaniu za dnia 21 w nocy 20 *C.

    Zdaję sobie sprawę, że moje zużycie w stosunku do powierzchni mieszkania jest całkiem spore. Tak czy inaczej w porównaniu do zeszłorocznego jest ogromny plus. Koszty niższe o 30% i komfort, który pozwala na przebywanie w mieszkaniu w krótkich spodenkach i koszulce...

  10. #1930
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Masz racje, kominek daje mi bardzo dużo ciepła, ale używam go tylko wtedy kiedy mam na to ochotę - zero przymusu, po prostu lubimy z żoną posiedzieć wieczorkiem przy żywym ogniu, i nawet gdybym prąd miał za darmo to i tak bym palił....
    napisałeś że zużycie na grzanie mam jak z dobrego pasywniaka ale przecież domy pasywne, jak nazwa sama wskazuje, nie posiadają żadnej instalacji grzewczej, bazują na zyskach bytowych, więc takie porównanie jest nie na miejscu, bo do pasywniaka mi daleko.
    Udzielam się w tym wątku bo też miałem parę lat temu wejść w panele ale po wypróbowaniu jednego w moim mieszkaniu stwierdziłem że nie warto - czy bym miał panele czy nie to i tak kominek bym miał, a przy atlanticach zostało mi jakieś 5-7tys w kieszeni w porównaniu do paneli - dla mnie to sporo kasy
    Zaraz zaraz pasywniak to dom o zapotrzebowaniu nie większym niż 15kWk/m2 na rok a nie dom samogrzejny. Nawet taki wymaga dodatkowego zródła ciepła aby zapewnić utrzymanie temperatury w zmiennych warunkach pogodowych przez cały rok. Choć fakt że większość da się ogarnąć poprzez zyski słoneczne i bytowe. Doczytaj trochę nawet na tym forum przewijają sia tematy o systemach grzewczych w pasywniakach.
    A fakt do pasywniaka nie tylko tobie daleko ale jak już wcześniej napisałem to inna bajka

  11. #1931

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Zaraz zaraz pasywniak to dom o zapotrzebowaniu nie większym niż 15kWk/m2 na rok a nie dom samogrzejny. Nawet taki wymaga dodatkowego zródła ciepła aby zapewnić utrzymanie temperatury w zmiennych warunkach pogodowych przez cały rok. Choć fakt że większość da się ogarnąć poprzez zyski słoneczne i bytowe. Doczytaj trochę nawet na tym forum przewijają sia tematy o systemach grzewczych w pasywniakach.
    A fakt do pasywniaka nie tylko tobie daleko ale jak już wcześniej napisałem to inna bajka

    No to masz - oto jedna z definicji domu pasywnego -

    "Nazwa „budynek pasywny” odnosi się do faktu, że do ogrzewania budynku wykorzystywana jest energia cieplna powstająca w sposób „pasywny” -pochodząca z zysków z promieniowania słonecznego oraz ciepła od osób i urządzeń - bez wykorzystania „aktywnych” systemów ogrzewania."

    Chodzi o to że w domach z zapotrzebowaniem poniżej 15kwh/m2 zyski bytowe powinny wystarczyć - udowodnione jest że osoba dorosła to chodzący grzejnik o mocy okolo 200wat, więc samo przebywanie w domu przez dobę daje nam około 5kwh ciepła - w przypadku 3 osób jest to juz 15kwh/doba. Podam ci jeszcze ciekawego newsa o którym mało kto wie, że jednym z bardziej grzejących dom urządzeniem jest lodówka, która wydziela około 100-150wat ciepła!! dobowo dale to około 3kwh....i jest w tym sporo prawdy bo w mojej pralnio-spiżarni (7 m2), gdzie utrzymuję około 15-16st ciepła, trzymam dodatkową dużą lodówkę, która w zasadzie całkowicie wystarcza do utrzymania tej temperatury - w tym pomieszczeniu grzejnik załącza się dopiero wtedy gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  12. #1932
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    No to masz - oto jedna z definicji domu pasywnego -

    "Nazwa „budynek pasywny” odnosi się do faktu, że do ogrzewania budynku wykorzystywana jest energia cieplna powstająca w sposób „pasywny” -pochodząca z zysków z promieniowania słonecznego oraz ciepła od osób i urządzeń - bez wykorzystania „aktywnych” systemów ogrzewania."

    Chodzi o to że w domach z zapotrzebowaniem poniżej 15kwh/m2 zyski bytowe powinny wystarczyć - udowodnione jest że osoba dorosła to chodzący grzejnik o mocy okolo 200wat, więc samo przebywanie w domu przez dobę daje nam około 5kwh ciepła - w przypadku 3 osób jest to juz 15kwh/doba. Podam ci jeszcze ciekawego newsa o którym mało kto wie, że jednym z bardziej grzejących dom urządzeniem jest lodówka, która wydziela około 100-150wat ciepła!! dobowo dale to około 3kwh....i jest w tym sporo prawdy bo w mojej pralnio-spiżarni (7 m2), gdzie utrzymuję około 15-16st ciepła, trzymam dodatkową dużą lodówkę, która w zasadzie całkowicie wystarcza do utrzymania tej temperatury - w tym pomieszczeniu grzejnik załącza się dopiero wtedy gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera.
    Ok żeby nie było że jestem gołosłowny

    "W domach pasywnych redukcja zapotrzebowania na ciepło jest tak duża, że zazwyczaj nie stosuje się w nich tradycyjnego systemu grzewczego, a jedynie dogrzewanie powietrza wentylacyjnego. W polskich warunkach klimatycznych szczególnie w przypadku mniejszych obiektów takich jak domy jednorodzinne, konieczne jest zastosowanie niewielkiego układu grzewczego w postaci ogrzewania podłogowego lub grzejników"

    To tylko wycinek całość jest na - link
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_pasywny

    Resztę doczytaj np. tu

    http://muratordom.pl/eko-murator/eko...,117_5199.html
    http://efektywne-ogrzewanie.pl/ogrze...omu-pasywnego/
    http://www.e-instalacje.pl/a/ogrzewa...wnym-6042.html
    http://informator.zumi.pl/jak-wybrac...asywnego/gtgdj

    Przeczytaj w całości polecam a ja zapytam Cię czy dom pasywny nie potrzebuje ogrzewania?

    Według Ciebie człowiek to chodzący grzejnik 200 Watt max to jakieś 100 a tu możesz się zapoznać z wiedza
    http://nop.ciop.pl/m4-5/m4-5_1.htm

    Co do lodówki to mnie oświeciłeś

    Standardowa średniej klasy lodówka bierze na dobę ok 0.5-0.6Kwh (osobiście przetestowłem) z COP sprężarki ok 3 jest w stanie wydobyć z siebie ok
    1500-1600w max poczytaj tu
    http://energiaimy.pl/2014/09/jak-ogrzac-sie-od-lodowki/

    Mam dziwne wrażenie że masz tendencję do zawyżania wyników x2
    Ostatnio edytowane przez dred1975 ; 03-02-2016 o 20:05

  13. #1933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Dalej styczeń'16 (noc.....dzień)
    24.01 = +24 kWh (-3.......+1)
    26.01 = +36 kWh (+1 .... +6) w 2 doby
    28.01 = +21 kWh (+5..... +9) w 2 doby
    Dalej zużycie co 3 dni:
    29-31.stycz = +50 kWh (0.....+6)
    1-3.luty = +40 kWh (+3.....+10)

    Podsumowanie ogrzewania w styczniu =700 kWh (z tego 112 dzienna, 588 nocna) , śr. 22,5 kWh / dobę.
    Przy odpowiednio ustawionych sterownikach i wygrzewaniu domku w nocnej udało mi się zejść do 16% dzienna / 84% nocna.
    Styczeń pochłonął +- tyle, co październik i listopad'15 razem.

  14. #1934
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Ok żeby nie było że jestem gołosłowny

    "W domach pasywnych redukcja zapotrzebowania na ciepło jest tak duża, że zazwyczaj nie stosuje się w nich tradycyjnego systemu grzewczego, a jedynie dogrzewanie powietrza wentylacyjnego. W polskich warunkach klimatycznych szczególnie w przypadku mniejszych obiektów takich jak domy jednorodzinne, konieczne jest zastosowanie niewielkiego układu grzewczego w postaci ogrzewania podłogowego lub grzejników"

    To tylko wycinek całość jest na - link
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_pasywny

    Resztę doczytaj np. tu

    http://muratordom.pl/eko-murator/eko...,117_5199.html
    http://efektywne-ogrzewanie.pl/ogrze...omu-pasywnego/
    http://www.e-instalacje.pl/a/ogrzewa...wnym-6042.html
    http://informator.zumi.pl/jak-wybrac...asywnego/gtgdj

    Przeczytaj w całości polecam a ja zapytam Cię czy dom pasywny nie potrzebuje ogrzewania?

    Według Ciebie człowiek to chodzący grzejnik 200 Watt max to jakieś 100 a tu możesz się zapoznać z wiedza
    http://nop.ciop.pl/m4-5/m4-5_1.htm

    Co do lodówki to mnie oświeciłeś

    Standardowa średniej klasy lodówka bierze na dobę ok 0.5-0.6Kwh (osobiście przetestowłem) z COP sprężarki ok 3 jest w stanie wydobyć z siebie ok
    1500-1600w max poczytaj tu
    http://energiaimy.pl/2014/09/jak-ogrzac-sie-od-lodowki/

    Mam dziwne wrażenie że masz tendencję do zawyżania wyników x2
    Co ciekawe, jak chodzi o palenie w kominku, kolega 1982 często w 2014/15 zaniżał ilość dni palonych...(cyt: od czasu do czasu).
    Ze zużyciem "Atlantick'ym" też troszkę pozaniżał..... a co !!!
    Mroźny styczeń, a on 280 kWh.....
    ALE TEN TYP TAK MA !!!

  15. #1935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Masz racje, kominek daje mi bardzo dużo ciepła, ale używam go tylko wtedy kiedy mam na to ochotę - zero przymusu, po prostu lubimy z żoną posiedzieć wieczorkiem przy żywym ogniu, i nawet gdybym prąd miał za darmo to i tak bym palił....
    napisałeś że zużycie na grzanie mam jak z dobrego pasywniaka ale przecież domy pasywne, jak nazwa sama wskazuje, nie posiadają żadnej instalacji grzewczej, bazują na zyskach bytowych, więc takie porównanie jest nie na miejscu, bo do pasywniaka mi daleko.
    Udzielam się w tym wątku bo też miałem parę lat temu wejść w panele ale po wypróbowaniu jednego w moim mieszkaniu stwierdziłem że nie warto - czy bym miał panele czy nie to i tak kominek bym miał, a przy atlanticach zostało mi jakieś 5-7tys w kieszeni w porównaniu do paneli - dla mnie to sporo kasy
    To jeszcze napisz ile kominek kosztował (wkład, obudowa, komin, itp) + atlantiki 3,5k = ....... ? ? ?
    I to by była dopiero cena twojego systemu grzewczego !!!
    A pisałeś, że tylko atlantiki....

  16. #1936

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Co ciekawe, jak chodzi o palenie w kominku, kolega 1982 często w 2014/15 zaniżał ilość dni palonych...(cyt: od czasu do czasu).
    Ze zużyciem "Atlantick'ym" też troszkę pozaniżał..... a co !!!
    Mroźny styczeń, a on 280 kWh.....
    ALE TEN TYP TAK MA !!!
    do tych 280kwh dolicz 0,4mp drewna które spaliłem - czytaj dokładniej co piszę... dla mnie palenie 3-4razy w tygodniu (tylko wieczorami) to od czasu do czasu,
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  17. #1937

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    To jeszcze napisz ile kominek kosztował (wkład, obudowa, komin, itp) + atlantiki 3,5k = ....... ? ? ?
    I to by była dopiero cena twojego systemu grzewczego !!!
    A pisałeś, że tylko atlantiki....
    kominek nie jest moim podstawowym źródłem ciepła - traktuje go raczej jako zabawkę, o stałą temperaturę dbają u mnie grzejniki - owszem ogromne zyski mam z tego kominka ale palę w nim kiedy chce, a nie kiedy jest zimno - teraz palę w nim 3-4razy w tygodniu a może w przyszłym będzie to 7razy/tydzień albo wcale - to bez znaczenia bo temperatura w domu i tak będzie ta sama.....
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  18. #1938

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Ok żeby nie było że jestem gołosłowny

    "W domach pasywnych redukcja zapotrzebowania na ciepło jest tak duża, że zazwyczaj nie stosuje się w nich tradycyjnego systemu grzewczego, a jedynie dogrzewanie powietrza wentylacyjnego. W polskich warunkach klimatycznych szczególnie w przypadku mniejszych obiektów takich jak domy jednorodzinne, konieczne jest zastosowanie niewielkiego układu grzewczego w postaci ogrzewania podłogowego lub grzejników"

    To tylko wycinek całość jest na - link
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_pasywny

    Resztę doczytaj np. tu

    http://muratordom.pl/eko-murator/eko...,117_5199.html
    http://efektywne-ogrzewanie.pl/ogrze...omu-pasywnego/
    http://www.e-instalacje.pl/a/ogrzewa...wnym-6042.html
    http://informator.zumi.pl/jak-wybrac...asywnego/gtgdj

    Przeczytaj w całości polecam a ja zapytam Cię czy dom pasywny nie potrzebuje ogrzewania?

    Według Ciebie człowiek to chodzący grzejnik 200 Watt max to jakieś 100 a tu możesz się zapoznać z wiedza
    http://nop.ciop.pl/m4-5/m4-5_1.htm

    Co do lodówki to mnie oświeciłeś

    Standardowa średniej klasy lodówka bierze na dobę ok 0.5-0.6Kwh (osobiście przetestowłem) z COP sprężarki ok 3 jest w stanie wydobyć z siebie ok
    1500-1600w max poczytaj tu
    http://energiaimy.pl/2014/09/jak-ogrzac-sie-od-lodowki/

    Mam dziwne wrażenie że masz tendencję do zawyżania wyników x2
    widocznie inne artykuły czytamy

    lodówka a+ zużywa 1,68kwh/dobę owszem a++++ o wiele mniej ale np klasa b sporo ponad 2-3kwh/doba
    http://natemat.pl/86099,kilkaset-zlo...ergii-w-domach
    w tym artykule masz jasno napisane ile kwh dają same urządzenia domowe


    oto artykuł odnośnie tego że człowiek daje 200wat
    http://www.wiw.pl/fizyka/boskaczastk...e=r&cp=1&ce=63
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  19. #1939
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    widocznie inne artykuły czytamy

    lodówka a+ zużywa 1,68kwh/dobę owszem a++++ o wiele mniej ale np klasa b sporo ponad 2-3kwh/doba
    http://natemat.pl/86099,kilkaset-zlo...ergii-w-domach
    w tym artykule masz jasno napisane ile kwh dają same urządzenia domowe


    oto artykuł odnośnie tego że człowiek daje 200wat
    http://www.wiw.pl/fizyka/boskaczastk...e=r&cp=1&ce=63

    Tooo fakt czytamy inne artykuły
    Teraz już wiem skąd czerpiesz wiedze do swoich wyliczeń

    http://natemat.pl/86099,kilkaset-zlo...ergii-w-domach

    "Lodówka klasy A+ o mocy 70 wat pracuje bez przerwy, czyli 1440 minut na dobę. Dziennie zużywa więc 1,68 kWh (w ciągu roku to 613,20). Przyjmijmy stawkę 0,62 zł za1 kWh. Przy takim zużyciu lodówka kosztuje nas więc ponad 380 zł rocznie. Przy takim samym czasie pracy lodówka klasa A++ (50 wat) zużywa dziennie 1,2 kWh (438 rocznie), co przekłada się na oszczędności: roczny koszt 271 zł. To przeszło 100 zł w kieszeni"

    Sposób wyliczenia wyssany z palca i to nie tego z rąk czy nóg a z tego znajdującego się mniejwięcej w połowie między ramionami a stopami

    Pani Pawłowska powinna przed napisaniem takiego artkułu zapoznać się trochę z zasadą działanie urządzeń.

    A artykuł odnośnie tego że człowiek oddaję 200Watt

    http://www.wiw.pl/fizyka/boskaczastk...e=r&cp=1&ce=63

    " Żywy, oddychający człowiek emituje około 200 watów promieniowania należącego do niewidzialnego, podczerwonego przedziału widma elektromagnetycznego. (Teoretycy emitują 210 watów, a politycy dochodzą do 250)"

    Pierwszy link powalił mnie na kolana
    Po drugim wywaliło mnie na plecy jak stonkę po oprysku

    Proszę Cię miej litość

    Aha już nie musisz mi odpowiadać czy dom pasywny potrzebuje systemu grzewczego
    Ostatnio edytowane przez dred1975 ; 04-02-2016 o 19:47

  20. #1940
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    kominek nie jest moim podstawowym źródłem ciepła - traktuje go raczej jako zabawkę, o stałą temperaturę dbają u mnie grzejniki - owszem ogromne zyski mam z tego kominka ale palę w nim kiedy chce, a nie kiedy jest zimno - teraz palę w nim 3-4razy w tygodniu a może w przyszłym będzie to 7razy/tydzień albo wcale - to bez znaczenia bo temperatura w domu i tak będzie ta sama.....
    To po co piszesz, że twój system grzewczy kosztował ok. 3500 ? ? ?
    Jak można traktować kominek jako zabawkę, skoro używa się go 4 x tydz.
    A tak znając twoje (bajko)pisanie, to dorzucasz z 6 x tydz
    To bardzo pokaźne, kolejne źródło grzania - i bardzo dobrze, że je masz i że lubisz palić w kominku.

    Tylko napisz wreszcie ile kosztował cię kompletny system grzewczy (kominek z kominem + atlantiki).


Strona 97 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony