dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dany5 Zobacz post
    Ale się uśmiałem.
    Mam u siebie w domu wymalowane parkiety "tanim domaluxem" i to jeszcze w czasach jak kosztował 100zł za 5l. Mineło 10lat i lakier wygląda super.Ciekawe jak te super ekstra drogie lakiery wytrzymale są bo porównując cenę to muszą ze 100lat wyglądać świeżo
    podłoga lakierowana lakierem wodorozcieńczalnym poliuretanowym 13 lat temu, do dzisiaj nie wymaga renowacji. Tak będzie jeszcze następne 13 lat. Nie truło podczas pracy, ludzie sobie mieszkali w tym samym domu. Zero kłopotów. W tym między innymi róznica. Zdrowie domowników i własne, to są najważniejsze atuty.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s_e_b_a_s_t_i_a_n

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-917
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam, zdaje się być trochę tanio, na tej stronie www.ag-pol.eu jest cennik usług.

    Pozdrawiam

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał s_e_b_a_s_t_i_a_n Zobacz post
    Witam, zdaje się być trochę tanio, na tej stronie www.ag-pol.eu jest cennik usług.

    Pozdrawiam
    Tu masz podane ceny za samą robocizne bez materiałów
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...że też chce się Wam spierać o przysłowiową pietruszkę
    Wiadomo od dawna, że są lepsze, gorsze materiały a Klienci naiwni albo z głową na karku, mniej czy bardziej zasobni w budżety inwestycyjne, wykonawcy też są różni ... najgorsi to tacy dla których naprawa promu kosmicznego to żaden problem
    Do siego roku dla wszystkich.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał dany5 Zobacz post
    Ale się uśmiałem.
    Mam u siebie w domu wymalowane parkiety "tanim domaluxem" i to jeszcze w czasach jak kosztował 100zł za 5l. Mineło 10lat i lakier wygląda super.Ciekawe jak te super ekstra drogie lakiery wytrzymale są bo porównując cenę to muszą ze 100lat wyglądać świeżo
    Mam to samo -a Domalux najtańszy wtedy nie był . Podłogi są jodłowe, 2 na legarkach - nie widoczny montaż, 3szt lita deska jodłowa pływająco ułożona, oraz w dwóch pokojach parkiet bukowy, malowane gdzieś w 1999 - czyli 14 lat - do dziś wyglądem zachwycają gości. Jak znajdę fotkę to dam znać, ale wtedy to mi się o aparacie i forum nie śniło.
    A cylkiniarka włąsnej roboty, parkiet na Parkietolepie - do dziś nic nie stuka..

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, że są "wykonawcy " za 35 PLN/m2. Przynajmniej mamy zajęcie jako rzeczoznawcy czy biegli.
    Tu była reklama....

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Nie zaliczam się do wykonawców, robie tylku u siebie dla przyjemności. U rodziców cała wykonczeniówka to nasza praca, drewno było ze swojego lasu, nie kosztowało, jedynie przetarcie. Obróbka własnoręczna

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    I bardzo dobrze, że są "wykonawcy " za 35 PLN/m2. Przynajmniej mamy zajęcie jako rzeczoznawcy czy biegli.
    Witam
    Ci wykonawcy to "szara strefa", bez ZUS,US....(a wiekszosc pracuje na maszynach produkcji ZZSR,DDR, inne)
    Pozdrawiam

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ramuh

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    44-700
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał spa-parkiet Zobacz post
    Witam
    Ci wykonawcy to "szara strefa", bez ZUS,US....(a wiekszosc pracuje na maszynach produkcji ZZSR,DDR, inne)
    Pozdrawiam
    piedol piedol bedzie wiosna, , klient kupuje domaluxa itp wiec material mnie nie interesuje, wychodzi okolo 10 zl za m2 ( material ktory klient nakupil) ja biore za samo cyklinowanie z lakierowaniem bez materialu 25 zl wiec moja praca + klienta material ( bo na taki go stac) wychodzi 35 za metr. mam zus, oplacam US , mam elana , humela, columbusa z odkurzaczem i jakos daje rade, wiec przestancie pieprzyc bo sie słąbo robi od tego waszego odstraszania i nabijania ludzi w butelke ze wy niby lepiej robcie bo kasujecie 60-90 zl za m2.
    Jest klient i klienmt i kazdy ma inny portfel, jednego stac na domaluxa innego stac na nano lakiery.A wam sie uyebało i gardzicie pania krysia i panem kaziem ktorzy chca ze swojej renty marnej odnowic parkiet w mieszkaniu i stac ich tylko na tansze lakiery. smieszni jestescie i tyle. Spece od siedmiu bolesci

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramuh Zobacz post
    piedol piedol bedzie wiosna, , klient kupuje domaluxa itp wiec material mnie nie interesuje, wychodzi okolo 10 zl za m2 ( material ktory klient nakupil) ja biore za samo cyklinowanie z lakierowaniem bez materialu 25 zl wiec moja praca + klienta material ( bo na taki go stac) wychodzi 35 za metr. mam zus, oplacam US , mam elana , humela, columbusa z odkurzaczem i jakos daje rade, wiec przestancie pieprzyc bo sie słąbo robi od tego waszego odstraszania i nabijania ludzi w butelke ze wy niby lepiej robcie bo kasujecie 60-90 zl za m2.
    Jest klient i klienmt i kazdy ma inny portfel, jednego stac na domaluxa innego stac na nano lakiery.A wam sie uyebało i gardzicie pania krysia i panem kaziem ktorzy chca ze swojej renty marnej odnowic parkiet w mieszkaniu i stac ich tylko na tansze lakiery. smieszni jestescie i tyle. Spece od siedmiu bolesci
    Witaj Ramuh
    Jezeli bedziesz chciał posiadać nowego "mercedesa" to nie kupisz go za równowartośc fiata 126.p no chyba ze na Fiacie zamontujesz celownik (logo mercedesa)
    Pozdrawiam

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ramuh

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    44-700
    Posty
    42

    Domyślnie

    idac takim tokiem myslenia mozna wnioskowac ze jak kogos nie stac na mercedesa to powinien chodzic na nogach bo fiat to obciach a przekladajac ten ww wpis na perkiety to dajesz do zrozumienia ze jak ktos nie ma kasy na drogie materialy to niech nie robi tanimi ( bo na takie go stac) tylko lepiej zostawi sobie czarna brzydka zniszczona podloge. Ja koncze temat bo szkoda czasu na przepychanki.Pozdrawiam

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    ramuh.
    Możesz mieć niskie koszty z racji braku biura , sekretarki , kierownika, pracowników itd. Nie ma sensu porównywać kosztów stałych różnych firm.

    Problem jest, jak "wykonawca" robi coś nie tylko tanio ale także "ciekawie"

    Oto kilka "fajnych i ciekawych" realizacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00659.JPG
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	178241
    Szlifowanie szpachli pozostawia wiele do życzenia.....
    A już klejenie klepki na kleju do starej warstwy subitu to już majstersztyk.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01336.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	178242
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01349.JPG
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	178243
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01357.JPG
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	178244
    Tu była reklama....

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ramuh

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    44-700
    Posty
    42

    Domyślnie

    subfosylny ja od poczatku tego tematu dosc krytycznie sie wypowiadam bo strasznie mnie bulwersuje nazywanie OSZUSTAMI ludzi którzy robią coś taniej od innych bo np mieszkaja w mniejszych miastach i ceny za uslugi w miescie 30tys sa inne niz w stolicy itp. Wkurza mnie nazywaniem oszustem czlowieka ktory robi uslugi dla biedniejszych ludzi ktorych nie stac na drogie lakiery itp. Oraz wkurza mnie nazywanie oszustami ludzi ktorzy nie musza windowac ceny za usluge bo nie maja sekretarek, wielkich lokali i wielu innych wydatkow dodatkowych .

    Nalezy pamietac ze wysoka cena nie musi swiadczyc o wysokiej jakosci uslugi , nie zawsze jedno z drugim idzie w parze.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    W pełni się z Tobą zgadzam.

    Jednakże pamiętajmy, iż każda usługa składa się z wielu elementów, i zmiana elementu składowego zmienia całość wyceny.
    Domalux to przyzwoity lakier. Stosuję go od wielu lat i nie mam żadnych reklamacji.
    Stosuję także inne lakiery znanych i wiodących marek oraz oleje od naturalnego nierektyfikowanego oleju lnianego aż do zaawansowanych olejów dedykowanych.
    Domalux jest przykładem zwracania przez niektórych ludzi uwagi na "metkę"
    Fajnie jest w towarzystwie powiedzieć " a podłogi to mam pomalowane specjalnym szwedzkim lakierem" a nie jakimś tam Domaluxem. Choć podejrzewam, ze składniki obu lakierów wytwarzane są w jednej fabryce syntezy żywic.
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 22-03-2013 o 15:04 Powód: uzupełnienie wypowiedzi
    Tu była reklama....

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Panowie Fachowcy, jeżeli chcecie godnie zarabiać i mieć uznanie wśród klientów, musicie poza techniczną i manualną znajomością „fachu” kreować swój wizerunek poprzez stosowanie nowych technologii i materiałów. Nowe technologie i materiały zmuszają do wysiłku umysłowego, fizycznego i finansowego ale stawiają Was na wyższej półce. Ta półka z kolei zobowiązuje do jakości i chociaż nie jest łatwe i „od ręki” to z czasem pozwala być lepszym od innych a tym samym lepiej zarabiać.
    Są klienci, którzy szukają ceny ale są i tacy dla których jakość jest sprawą nadrzędną. Tej sytuacji praca jest dla każdego z fachowców.
    Popatrzcie na rynek samochodów, jedni kupują w salonach inni na rynku wtórnym i obie grupy konsumenckie są zadowolone ze swojego wyboru.
    Cena w obecnych czasach jest rzeczą umowną między wykonawcą a klientem i niech tak pozostanie. Pozdrawiam..

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Parkietkomplex

    Klient , który szuka ceny poniżej 35 PLN nie jest ani Twoim ani moim klientem. Nie ma sensu, żeby przychodził do mnie i dostawał ataku serca po przeczytaniu oferty cenowej.
    Oczywiście, nie znaczy to, że taki klient nie ma prawa do zamówienia usługi. Są firmy, które mu tą usługę wykonają za 30 PLN.

    I ja się z tego cieszę z dwóch powodów. Po pierwsze nie muszę słuchać uwag odnośnie wybujałych cen i drogich materiałów. Po drugie mam często pracę rzeczoznawcy po przejściu tanich wykonawców.
    Tu była reklama....

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Parkietkomplex

    Klient , który szuka ceny poniżej 35 PLN nie jest ani Twoim ani moim klientem. Nie ma sensu, żeby przychodził do mnie i dostawał ataku serca po przeczytaniu oferty cenowej.
    Oczywiście, nie znaczy to, że taki klient nie ma prawa do zamówienia usługi. Są firmy, które mu tą usługę wykonają za 30 PLN.

    I ja się z tego cieszę z dwóch powodów. Po pierwsze nie muszę słuchać uwag odnośnie wybujałych cen i drogich materiałów. Po drugie mam często pracę rzeczoznawcy po przejściu tanich wykonawców.
    Witam.
    Na pewnym portalu pseudo fachowiec ogłasza sie w cenie 12pln.m2. w tym cyklinowanie,szpachlowanie, lakierowanie (bez lakieru)
    Rynek jest zroznicowany, kazdy ustala swoje ceny od umiejetnosci,posiadanego parku maszynowego,uzywanej chemi,i papierów sciernych
    My pracujemy na humlach,trio,bona,numatic,festool,fein multimaster itd.. itd... kupujac do tych maszyn papiery, worki, siatki, pady, ostrza wydaje po kilka tys,pln ( nie kupuje po 1 szt.), Papiery scierne uzywamy VSM-cyrkony 24",36",40",50",60",80",100",120" takie granulacje mamy na regale, uzywamy numeracji zaleznie od stanu parkietu,i pod okresloną chemie (lakier,olej,koloryzant)- dodam ze na regale są jeszcze 16" stki i 12'-stki.
    Dochod dochodem , gdzie amortyzacja firmy??? na to trzeba zarobic,a nie na bierzaco kasowac nie myslac co bedzie za 3-4 lata.
    Dobrze za nie placimy za prąd uzywany na realizacjiach Ja sie tania konkurencja nie przejmuje ("prawo dzunkgli"), nawet jezeli kontaktuje sie ze mna potecjalny klijent to pyta sie czy to bedzie zrobione tak solidnie jak u sasiada,u ktorego wykonywalismy, nie pyta sie o cene na pocztaku rozmowy,
    Pozdrawiam

    Jak wybrać parkieciarza

    "Wybór parkieciarza wcale nie jest łatwym zadaniem. Od jego umiejętności, solidności, sprzętu i użytych materiałów zależy zarówno efekt wizualny naszej podłogi jak i jej walory techniczne. Wybierając parkieciarza należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zdecydowanie najgorszym podejściem jest wybór fachowca w oparciu o cenę usługi. Niska cena zwykle nie idzie w parze z jakością, ale tez nie ulegajmy złudzeniu że wysoka cena załatwi sprawę. Wybierając parkieciarza dobrze jest oprzeć się na rekomendacjach np. punktów sprzedaży parkietu, architektów, rzeczoznawców czy stowarzyszeń parkieciarskich lub po prostu znajomych. Warto tez zobaczyć jakieś obiekty wykonywane wcześniej przez danego fachowca. Wizualnie powinniśmy ocenić czy powierzchnia podłogi jest równo wyszlifowana i wylakierowana, czy na lakierze nie ma zbyt wiele zanieczyszczeń, czy listwy są dokładnie docięte i dopasowane. Należy również spytać właścicieli czy fachowcy byli terminowi, czy solidnie zabezpieczyli sąsiadujące z parkietem powierzchnie np. tarakote / gres, czy wykonywali swoje prace ze starannością tak aby nie uszkodzić ścian, futryn i drzwi, oraz czy pozostawili porządek po wykonanej pracy. Uzyskanie dobrego efektu wizualnego nie jest możliwe bez posiadania przez wykonawcę wysokiej jakości maszyn, użycia profesjonalnej chemii, oraz przede wszystkim od jego wiedzy i doświadczenia."

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Tanie lakiery na pół roku schodzą jak ciepłe bułeczki. Opinia koleżanki z punktu w którym kupuję jakieś drobiazgi.
    -Dawniej nikt tego nie brał a teraz te markowe zalegają a tani szajs biorą.Smutne, że wykonawcy.
    Klient szuka tanio i część wykonawców nie dba o markę tylko o to by złapać zlecenie. Klient myśli, że Pana Boga za nogi złapał bo znalazł 5 zł taniej.
    Liczy że dobrą chemię za 25-30zł/m ktoś za niego zapłaci i sprzeda mu za dychę.
    Ostatecznie ci ,,oszczędni" płacą dwa razy.Już wczoraj kończyliśmy poprawkę po tych tanich.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Witam FACHOWCÓW i UŻYTKOWNIKÓW.
    Jest okazja aby w gronie specjalistów opisać i wyjaśnić zależności cenowe wynikające z techniki wykonania wykończeń lub napraw powierzchniowych posadzek drewnianych.
    Wykończenie posadzek nowych jest „bajką” w porównaniu do posadzek kilkunasto lub kilkudziesięcioletnich. W przypadku nowych cena wynika z jakości wykonania, rodzaju materiałów i renomy firmy oraz miejsca usługi.
    Jednak temat jest bardziej aktualny w przypadku podłóg eksploatowanych.
    W znacznej większości przypadków z klientem umawiamy się na renowację podłogi, a tak na prawdę wykonujemy naprawę powierzchniową posadzki. Jednak w rzeczywistości i z własnej nieświadomości na samym wstępie uszkadzamy wątłą konstrukcję posadzki.
    Posadzka przez lata samoistnie układała się tworząc szczeliny i odspojenia stosowne do jakości wykonania i warunków eksploatacji. Klient przyzwyczaił się do tego stanu rzeczy, tym bardziej że szczeliny są przypisane starym parkietom.
    Błędem jest zapewnianie użytkownika podłogi, że podłoga będzie jak nowa, bez względu na sposób wykonania. Dlaczego?
    Samo cyklinowanie cykliniarką taśmową a w szczególności zdezelowaną bębnówką powoduje zerwanie istniejącej spoiny klejowej (lepiszcza smołowe itp.) W tej sytuacji dla posadzki drewnianej postaje nowa sytuacja. Każda zmiana mikroklimatu wnętrza może spowodować, odmienne od dotychczasowych, zmiany wynikające z większej swobody pracy drewna.
    W znacznym stopniu sytuację pogarsza fugowanie podłogi w okresie letnim i lakierowanie lakierami sklejającymi boki deszczułek.
    Zimą gwarantowane są „pęknięcia blokowe” wielkości kilku lub kilkunastu milimetrów. Tragedią można określić efekty po wykonaniu naprawy powierzchniowej podłogi tuż po wykonywaniu innych prac remontowych, które spowodowały nasycenie drewna wilgocią „do oporu”.

    Tu klient reklamuje usługę, twierdząc że podłoga lepiej wyglądała przed naprawą i po części ma rację.
    Szczelne wypełnienie szczelin w okresie zimowym to niebezpieczeństwo podniesienia podłogi w okresie letnim.
    Ponadto.
    Tańsza opcja przy zastosowaniu standardowych lakierów chemicznych to niebezpieczeństwo przebarwień po klejach smołowych.
    Pozostawienie posadzki dębowej z licznymi plamami też nie służy jej optyce. Należałoby wymienić deszczułki lub w zależności od sytuacji wytrawić całą podłogę, szczególnie kiedy klient chce aby wiekowa podłoga dębowa uzyskała pierwotny, jaśniejszy odcień. Tu nie każdy lakier się nadaje.
    Istniejąca powłoka nawierzchniowa, stopień jej zużycia a tym samym zanieczyszczenie struktury drewna też zmusza do podjęcia właściwej decyzji w zakresie techniki wykonania i zastosowania odpowiednich materiałów.
    Podobnie przy deskach sosnowych nie każdy lakier pozwoli na uzyskanie naturalnej barwy tego drewna, o fugowaniu desek na legarach nie wspomnę.
    Jak widać tego typu usługi nie są takie proste. Jest szereg zależności i wynikających z nich czynności w tym dobór odpowiednich materiałów.
    Czy można w tej sytuacji można tu na forum, zaocznie mówić o jakiejś konkretnej cenie?
    Czy można mówić o oszustwie? Raczej nie, bardziej o wprowadzaniu w błąd poprzez ograniczoną wiedzę wykonawcy w tematyce napraw starych posadzek drewnianych.
    To tyle, trochę pobieżnie. Uważam, że każde inne uwagi będą mile widziane i pomocne dla wszystkich.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 24-03-2013 o 14:09 Powód: literówka

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    wszystko ladnie pieknie ale wyjasnic wszystko klientowi to juz nie lada wyczyn. Klient zazwyczaj sie upiera ze odnawiany parkiet nie moze mieć zadnej szparki i bacznie wytyka palcami kazdy fragment w którym fuga sie zapadła lub została pominieta przypadkowo.

    Dodam że sam miałem dosc niemiła sytuacje z klientka przy odnawianiu starego ( bardzo zapuszczonego parkietu bukowego) 2 pokoje z parkietem buk jodełka x2.. w obu pokojach drzwi balkownowe od spodu mialy marnej jakosc izolacje z racjy wymiany plytek na balkonie itp ( ale kilientak uparla sie na renowacje). Okres dosc wilgotnu i parkiet sobie delikatnie zasysal wilgoc z balkonow . Po renowacji parkiet wygladal jak nowy ale juz po 3 tygodniach klientka dzwoni bo parkiet łudkuje i wychodza szpary ( rowno w lini drzwi balkonowych na 2 metry w glab pokoju) i wielkie ale sie robi bo to strasznie widac na tle calego odnowionego parkietu ( a dawniej nie bylo widac bo caly byl brzydki) klientka dopiero po konsultacji 3 innych parkieciarzy dala za wygrana i zrozumiala ze buk to buk i jest wrednym materialem bardzo podatnym na warunki atmosferyczne, ciezko jej bylo zrozumiec ze na tym odcinku dostawal wilgoci a jak przyszlo slonce to obsychal i odksztalcal.
    Najwazniejsze w kazdej branzy jest aby kazdy kazdego traktowal uczciwie i dobrze wykonywal swoje zlecenie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony