dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    MONKEY222 nie jesteś odosobniony w takich zdarzeniach.
    Mogę powiedzieć, że w tym przypadku Ci się "upiekło".
    Fachowość polega między innymi na umiejętności przewidywania i informowania użytkownika o mogących wystąpić zmianach.
    Taką informację należy przekazać na piśmie przed rozpoczęciem prac z potwierdzeniem klienta, że przeczytał informację i zrozumiał jej treść i akceptuje ewentualne konsekwencje.
    Informacje po są już tylko tłumaczeniem i nie zawsze znajdują zrozumienie. Powodzenia.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Mam pytanie. ile m2 na dzien lub na godziny można wycyklinować uzywajać 3 maszyn,tzn bebnnowej cykliniarki, talerzowej polerki oraz maszynki do narożników i końcówek.?

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie jak się umówiłaś z majstrami, czy płacisz im za m2 wykonanej roboty czy też za godziny. Na godziny można robić kilka razy dłużej. Samo Zycie. Pozdrawiam.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Podstawowe pytanie jak się umówiłaś z majstrami, czy płacisz im za m2 wykonanej roboty czy też za godziny. Na godziny można robić kilka razy dłużej. Samo Zycie. Pozdrawiam.
    Zawsze liczy się m2 a nie godziny!! Jeżeli "fachowiec" proponuje godziny to mu podziękuj. A co jest do wycyklinowania?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Mam pytanie. ile m2 na dzien lub na godziny można wycyklinować uzywajać 3 maszyn,tzn bebnnowej cykliniarki, talerzowej polerki oraz maszynki do narożników i końcówek.?
    nowo ułożonej posadzki podłogowej parkietowej około 50-60m2 pod lakier. Latem z położeniem lakieru podkładowego. Około 10godz. pracy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    chodziło mi o to czy w jeden dzien jest w stanie to wykonać, lakierowanie to już druga kwestia. chciałem zaplanowac czas poprostu a nie wiem ile to zejdzie a mjaster nic nie mowił przez tel ile to bedzie.

    Do wycyklinowania jest 25m2 klapki bukowej, oraz 35m2 deski podłogowej z klona.
    Ostatnio edytowane przez Akrimka ; 24-04-2013 o 08:57

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    chodziło mi o to czy w jeden dzien jest w stanie to wykonać, lakierowanie to już druga kwestia. chciałem zaplanowac czas poprostu a nie wiem ile to zejdzie a mjaster nic nie mowił przez tel ile to bedzie.

    Do wycyklinowania jest 25m2 klapki bukowej, oraz 35m2 deski podłogowej z klona.
    Witam
    Słyszałem o "majstrach" co 60m2. cyklinowali 5 dni (od pon. do pt.) w sobote i niedziele lakierowanie było. (myslalem ze to zart był, ale okazało sie, ze jednak realia)
    pozdrawiam

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Sam 140 m2 od zera do samego konca na gotowo ( z podkładem i 2 x lakier) robiłem około 30h roboczych .

    To co ty podajesz to pod pierwszy lakier w dobry dzien powinno sie zrobić .zależy od fachowca
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ile dni po klejeniu na klej dwuskładnikowy (Ansercoll pur 2k) można zacząć cykliniowanie?
    Mam zamiar to sam zrobic jak się uda pozyczyć maszyny, Bo albo ceny mają chore albo termin nie pasuje. Kilka podłog już robiłem wiec teraz dam soebie radę.
    Czy Remmers PUR 212 bedzie dobrym lakierem na to?

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Ile dni po klejeniu na klej dwuskładnikowy (Ansercoll pur 2k) można zacząć cykliniowanie?
    Mam zamiar to sam zrobic jak się uda pozyczyć maszyny, Bo albo ceny mają chore albo termin nie pasuje. Kilka podłog już robiłem wiec teraz dam soebie radę.
    Czy Remmers PUR 212 bedzie dobrym lakierem na to?
    Klej to raczej najmniej wazna sprawa, okres od ułożenia do cyklinowania powinien wynosić między 2-3 tygodnie ( to jest taka norma) można też wcześniej i duzo później.
    Drewno po przyklejeniu powinno mieć czas na zaklimatyzowanie się . Powinno poleżeć w takich warunkach ajkie później w mieszkaniu będa lub w podobnych , powinno się ułożyć i odkształcić przed cyklinowaniem ( lepiej przed jak po)..

    Lakier lakierowi nie równy i każdy inaczej się nakłada .

    Jakie ceny dla ciebie są chore??. żeby się nie okazało że te chore stana sie abrdziej chore gdy twoja robote beda musieli poprawiac fachowcy
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Dam sobie rade, Ale faktycznie poczekam z 2-3 tyg do cyklinowania

  12. #52

    Domyślnie

    Niestety trzeba poczekać 3 tygodnie. Cyklinowanie nie jest trudne więc dasz radę ale nie oszczędzaj na papierze i rób dokładnie bo później wszystko wychodzi. Jak rozumiem ta deska to warstwówka i upewniłeś się że można cyklinować?

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Jest to lita deska z klonu lub jawora , przyklejona na klej 2-składnikowy, reszta to parkiet bukowy z lat 90..., nie wuem jak długo leżał ale dał sie ułożyć. Mam zamiar zabielić tego buka. Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-04-30-651.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	190892
    Ostatnio edytowane przez Akrimka ; 22-05-2013 o 07:50

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Taki mały poradnik filmowy jak można samemu odnowić stary parkiet prostymi metodami
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 22-05-2013 o 17:56
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Taki mały poradnik filmowy jak można samemu odnowić stary parkiet prostymi metodami
    Jakaś zabytkowa ta polerka. Odnowić stary parkiet polerką praktycznie nie ma szans a amatora to polerka będzie rzucała jak gestapo żydem.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Nie zawsze co nowe znaczy lepsze , ważne że ten model columbusa robi swoją prace odpowiednio. A co do sprzętów to mam zasade że jak robie stare zdezelowane parkiety to wole brać starsze maszyny które już swoje przerobiły i są sprawdzone a do fikuśnych , gładziutkich nowych podłóg jest drugi zestaw sprzętów.

    A co do tekstu o rzucaniu "rzydem" to jeśli to aluzja do mojego filmiku to małe sprostowanie widać że columbus ma rączke wyżej niż standardowa pozycja trzymania w celu lepszego docisku co niestety daje troche gorsze prowadzenie a po drugie to ten fragment filmu z polerka jest w przyspieszeniu ( wszystko to daje taki efekt że ręce drgają dość mocno )

    A tak na marginesie to czy ktoś coś mówił albo pisał o odnowieniu starego parkietu samą polerką??
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 26-05-2013 o 07:01
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Nie zawsze co nowe znaczy lepsze , ważne że ten model columbusa robi swoją prace odpowiednio. A co do sprzętów to mam zasade że jak robie stare zdezelowane parkiety to wole brać starsze maszyny które już swoje przerobiły i są sprawdzone a do fikuśnych , gładziutkich nowych podłóg jest drugi zestaw sprzętów.

    A co do tekstu o rzucaniu "rzydem" to jeśli to aluzja do mojego filmiku to małe sprostowanie widać że columbus ma rączke wyżej niż standardowa pozycja trzymania w celu lepszego docisku co niestety daje troche gorsze prowadzenie a po drugie to ten fragment filmu z polerka jest w przyspieszeniu ( wszystko to daje taki efekt że ręce drgają dość mocno )

    A tak na marginesie to czy ktoś coś mówił albo pisał o odnowieniu starego parkietu samą polerką??
    Cytuję: ,, Taki mały poradnik filmowy jak można samemu odnowić stary parkiet prostymi metodami " Ktoś jednak tak napisał..,, Rzyda" nie będę komentował.
    Polerka jest maszyną pomocniczą a nie prostą metodą na stary parkiet. Praca polerką to jak jazda na rowerze. Jak ktoś umie to pikuś. Dla laika może być groźna.
    Przy nauce pracy polerką niezbędna asekuracja przy wtyczce do gniazdka.Jak polerka poniewiera gościem to on włącznika nie puści bo jest w rękojeści a i też nie da rady utrzymać maszyny. Polerka może krzyż przetrącić a na pewno to nie wyszlifuje starego parkietu.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luksparkiet

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-682
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07 Zobacz post
    Jakaś zabytkowa ta polerka. Odnowić stary parkiet polerką praktycznie nie ma szans a amatora to polerka będzie rzucała jak gestapo żydem.
    Polerką można odnowić taki parkiet ale nowy 4-5 letni niezbyt zniszczony wtedy to się sprawdza.

    Pozdrawiam

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Kiedys cykliniarką talerzową typu 'sam' zrobiłem ze 100m2 podłóg i z 30m2 parkietu z buka. Szło wolno ale dziur nie narobiłem... a były to pierwsze szlify..

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    No i zapomniałem napisac że podłogi zrobione. Efekt jest taki jakiego oczekiwaliśmy.

    Pozdrawiam serdecznie

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony