dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Mam inne zdanie w tej materii, od góry ładuję wsad raz i nie otwieram drzwiczek kominka, dodam że w metodzie od góry lepiej spala się drewno krócej sezonowane "bardziej mokre", chodzi o to że dolne warstwy dłużej wysychają, wolniej uwalniają wilgoć, zwłaszcza że uwalniana później w wyższej temperaturze jest mniej szkodliwa dla układu grzewczego kominka.
    Ewidentnie przy tym sposobie potwierdza to czysta szyba.
    Moi przedmówcy już ci powiedzieli o odmienności zdania na temat o który walczysz ale przegrywasz w przedbiegach.Jak dodajesz jeszcze mokre to solą w oku i głupota goni głupotę.W tej materii twoje zdanie jest jak gówn....o w trawie.....ani się zieleni ani gówni..Jezdeś tyle na FM a piszesz takie bzdety.Dobrze radzą wyluzuj.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobrze radzą wyluzuj.
    Wyluzowałem, TWA do dzieła nauczcie ludzi prawidłowego palenia w kominku - wszyscy na tym skorzystają - i palący i sąsiedzi, którzy wreszcie zaczną oddychać świeżym powietrzem.
    PS. ten dział jest niereformowalny.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    ten dział jest niereformowalny
    Dlatego cieszy się takim "wzięciem" wśród Forumowiczów ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Lepiej chwalić to niż takie samo z Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Węgier, tudzież z naszego rodzimego rynku, ale opartego na tych paleniskach żeliwnych, których wstydzą się już pomału nawet w marketach pokazywać ... Jak się rozwinie to zacznie robić i paleniska doskonalsze i kształtki do nich dedykowane, a obieg spalin wydłuży na tych 120 cm do 3 metrów. Daj mu czasu trochę ...
    Pozdrawiam.
    Tylko że to jest obiektywizm bardzo....relatywny (ciężkostrawny )

  5. #25

    Domyślnie

    a tak wracając do tematu palenia, skoro doświadczone grono widać. W jaki sposób kontrolujecie ognień (generalnie to mam problem z za dużym), jak widze te stosiki w kratke poukładane to mnie przeraża. JA układam tak ciasno jak to możliwe, obieg pierwotny zamykam po kilku minutach, jak tylko szaczpki ogień załapią, wtórny na szybę w zasadzie po 10 minutach mam na 1/3 otwarcia a i tak w większości przypadków mam niezłą fajerkę. Domykać mocniej ? a jeżeli tak to zaraz na początku żeby się nie rozbujało czy jak już będzie mocno hulać to przytłumiać (ale wtedy szybuy osmala).

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tak więc drogi gospodarzu, problem kształtuje się następująco. Zahacza on generalnie o powszechne tu spory, co lepsze? Palić , czy nie palić? Bo jeśli palić, to pozwolić hulać żywiołowi w nieskrępowany niczym, swobodny sposób. Panować zaś nad ogniem, to zazwyczaj smutny koniec pięknych wizji i efekt oglądania wnętrza pieca za osmoloną szybką. Są oczywiście rożne pośrednie stany, wymagające jednak sporo poświecenia ze strony posiadacza kominka. Opiszę to na swojej skórze. Na przykładzie dwóch, z kilku moich domowych kominków.

    Płaszcz wodny. Ten z wcześniejszych fotek. Układam, rozpalam, nagrzewam wodę w kaloryferach do 50 stopni i robię dziurę w kominie. Taką samą jak on sam. Wyjaśniam. Komin mam fi 200 mm, a za króćcem przyłączeniowym wkładu trójnik i doprowadzenie takim samym przekrojem powietrza z zewnątrz. Fachowo zwą to moderator ciągu. Bez tego urządzenia nie jestem w stanie opanować mojego kociołka PW, mimo pozamykanych wszystkich szybrów , szuflad itp. Otwarcie tego czegoś obniża o połowę ciąg w kominie, a zatem i temperaturę odprowadzanego dymu (czytaj traconego ciepła). Z 300-400, spada do 150-200 stopni. Pali się ekonomicznie, ale niezbyt czysto z ekologicznego punktu widzenia.

    Piecokominek (stosowany alternatywnie dla kolegi z góry). Tu palę bez ograniczeń, pozwalam drewnu tańczyć z ogniem bez skrepowania. Na wyjściu z wkładu nierzadko jawi się 900 stopni. W niczym to nie szkodzi, bo temperatura ta, jak najbardziej pożądana w tym wypadku, trafia do masy kumulacyjnej i tam zostawia swój temperament, do komina trafiając w postaci nędznych resztek. Zwykle owych magicznych 150-200 stopni Pana Celsjusza. panowanie nad tym procesem, polega w zasadzie na nie wtrącaniu się do tego , co natura sama wymyśliła. Drewno w takich swobodnych warunkach spala się w najbardziej czysty i ekonomiczny sposób. Najlepiej jak dowodzi tym mały komputerek, bo on ma więcej ode mnie cierpliwości. Szyba w takim wypadku świadczy o jakości tego zjawiska. nie czyszczę jej wcale, co nie znaczy, ze bywa brudna. Mam tez drugi piecokominek, w którym nie ma magicznego komputerka. Tam ja dowodzę. Skomentuję to tak: pożal sie Boże

  7. #27

    Domyślnie

    Piotrze, nie spójny dla mnie Twój ostatni akapit, wpierw piszesz, że zostawiasz proces matce naturze a potem, że lepiej od Cibie steruje komputerek. To jak to w końcu jest ?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Niespójny powiadasz. A bo to do tych raczej było, co wiedzą co robi komputerek w piecokominku. On ma za zadanie tylko pozamiatać po tym co matka natura narobiła. Trzeba przymykać po trosze pod koniec palenia, a na sam koniec zamknąć szczelnie, tak jak to babcia z piecem robiła żeby już nie stygł skoro się nagrzał. No i tu komputerek jak i babcia, nigdy się nie mylą. Wybacz, pora raczej na lampkę wina, a nie na pseudo naukowe wywody.

  9. #29

    Domyślnie

    Teraz spójne i dotarło. Dziękuję.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Oj coś czuję że kolega jeden wkrótce tu zawita i będzie próbował wywrócić znów świata porządek do góry nogami ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    O te zdjęcia chodziło, Trociu?
    Ano - te fotki
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.


    A jeszcze jedno - podawanie powietrza od dołu przy paleniu "od góry" jest dużym błędem powodującym te same rzeczy co przy paleniu "w namiocik" ... I tu wgłębiamy się właśnie w temat palenisk bezrusztowych ...
    Pozdrawiam.
    Witam

    Nie bardzo wiem jak podać powietrze od góry w moim kominku CTM - może jakieś wskazówki ? Mam szyber (to nie to ) , mam regulacje dopływu powietrza z pomieszczenia pod szybą ( to nie to ) ,i mam doprowadzenie powietrza z zewnątrz od spodu (tym bardziej nie to ) . Chyba się nie da .

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zdjęcia to właśnie drewno w CTM - ie (firma św pomięci - koniec z serwisem ). Wkład powietrze wtórne pobiera przez szczelinę miedzy górą szyby a ramą drzwi . Przynajmniej powinien (u siebie poprawiałem tą szczelinę po producencie). Jest to w tej chwili jedyny dopływ powietrza do spalania w tym wkładzie (moim). Ale tak można palić używając drobnego drewna, przynajmniej do inicjacji ognia (klapki na zdjęciu).

  14. #34

    Domyślnie

    Witam

    No w moim jest inaczej . Nie ma zadnej szczeliny u góry ,jest za to szczelina pod szybą którą można regulować . Po otwarciu drzwi uszczelka jest dookoła ramy więc tamtędy nie moze dostawac sie powietrze . Czyli co -CTM juz nie istnieje ? A jak z częściami ? Jak zwykle po Polsku ?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A propo odpływania niektórych firm do "niebytu" ... CTM'u już nie ma ... Wczoraj dowiedziałem się że własnie upadł Ciechewiecz - nie wiem czy to prawda, ale to jeden z największych producentów kotłów w naszym kraju i przy okazji kominków (marnych tak na marginesie), które sprzedawane były m.in. pod marką Buderusa.
    Cirekawe ile tysięcy urządzeń pozostało na rynku bez jakiegokolwiek serwisu i dostępności części zamiennych? A odpowiedzialność gwarancyjną będą musieli ponosić sprzedawcy końcowi w tym momencie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Same wkłady to pół biedy. Spawarka na szczęście jest w firmie. Gorzej z szybami np. łukowymi. Taki CTM miał dość nietypowy kąt ugięcia. Coś w zapasie mam. Ciekawe na jak długo starczy?!

  17. #37

    Domyślnie

    Witam

    No to u mnie na szczęście szyba płaska . A czy koledzy nie sądzą że takie "Upadki" różnych firm mogą byc spowodowane własnie ucieczką przed niechcianymi problemami serwisowymi ? Przecież taki ktoś moze założyć firme pod inną nazwą i miec w nosie swoich dotychczasowych klientów . Produkować kolejne kominki powiedzmy przez 5 lat i znów ucieczka ......

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz Zobacz post
    Witam

    No to u mnie na szczęście szyba płaska . A czy koledzy nie sądzą że takie "Upadki" różnych firm mogą byc spowodowane własnie ucieczką przed niechcianymi problemami serwisowymi ? Przecież taki ktoś moze założyć firme pod inną nazwą i miec w nosie swoich dotychczasowych klientów . Produkować kolejne kominki powiedzmy przez 5 lat i znów ucieczka ......

    Nie w tej branży. Chyba, że w skali powiatu. Bo w skali kraju zapamiętałbym gębę

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    A propo odpływania niektórych firm do "niebytu" ... CTM'u już nie ma ....
    Biznes - jest biznes - coś w tym musi być. Nieprzychylność TWA tego działu przykłada się ewidentnie do konkurencyjności tego sposobu ogrzewania - a szkoda bo w kosztach eksploatacji ten system góruje na innymi. Oczywiście do czasu wejście zimnej fuzji po strzechy, strach w oczy zagląda nie tylko tej branży
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5663095
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 04-12-2012 o 21:19
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Masz rację. Dział jest bardzo nieprzychylny oszołomom z ich teoryjkami...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony