dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 23
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 451
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt trzymam kciuki za szybka i w miarę bezproblemowa realizację
    Pozwolę sobie do Was zagladać

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honya Zobacz post
    Bardzo fajny projekt trzymam kciuki za szybka i w miarę bezproblemowa realizację
    Pozwolę sobie do Was zagladać
    Bardzo dziekuje. Widze- podobne klimaty Zapraszam, ja tez bede zagladac, beton dekoracyjny bardzo mnie interesuje
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ciekawy projekt. Nie spotkałem jeszcze takich makiet domu- to faktycznie niezłe ułatwienie.
    Głęboko kopane, ale piwnicy nie będzie?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam się w Twoim dzienniku Bardzo fajny dom, nie moja liga finansowo, ale stylistycznie jak najbardziej. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. I witam wśród budujących nowoczesne stodoły (widzę, że Honya już była ).
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  5. #25

    Domyślnie

    Projekt fajny, wizualizacje rewelacyjne, szkoda, że to nie wasza bajka. Będę zaglądać. Pozdrawiam.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  6. #26

    Domyślnie

    Honya - tfu, *architektoniczny.
    Dezet - piwnicy brak. Ławy na -2,3m od północy, później teren opada, a poziomy ujmując ten spadek, schodzą o dobry metr w dół (ostatnia posadzka -1,35 ppp). Ale fakt, gdy stanąłem w tym głębokim wykopie, zacząłem się zastanawiać, czy to była dobra decyzja. Jak nic, jedno pomieszczenie piwnicy bym zmieścił.
    bury_kocur - gdy planowaliśmy z architektami te 3 lata temu, to nie powiem, troche się obawiałem efektu... Dzisiaj widzę, że projektów takich jest coraz wiecej. Twój jest świetny (!)- przemyślany do granic pogoni za użytecznością. Dokładnie też tak chciałem, by każdy metr miał swój sens. Zaraz przeglądne sobie Twój dziennik, pewnie trafie na masę "użyteczności". Nie powiem, patrzę na rozplanowanie, przykulo mnie... i podziwiam. Super Ci wyszło.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  7. #27

    Domyślnie

    żona m - to nie do końca tak. Nie wklejałbym czegoś, co do końca mi się nie podoba (bo w sumie po co?). Mi się ten styl podoba, mojej bejb mniej. Wspólnie jednak pragniemy całkiem innej kuchni. I ogólnie- mniej sterylnie, bardziej przytulnie, więcej "ciepłego" klimatu. Toteż finalnie będzie więcej drewna, grubego; szkło, kamień i beton ma być dodatkiem a nie motywem dominującym. Zobaczymy czy wyjdzie nam taki miks betonowej nowoczesności z prowansalską sielanką
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  8. #28

    Domyślnie

    Zaczynam się zastanawiać nad silką 18 + 30cm styro (swisspor 031?), zamiast zaprojektowanych 24 + 20. Do przemyślenia, przeliczenia. Jest sens?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Witam, będę podglądała ładnie się domek prezentuje. Budujecie na terenie szkód górniczych? Jak to u Was wygląda?

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Zaczynam się zastanawiać nad silką 18 + 30cm styro (swisspor 031?), zamiast zaprojektowanych 24 + 20. Do przemyślenia, przeliczenia. Jest sens?
    Jest jakaś grubość graniczna i ekonomiczna grubości ocieplenia. Czy jest sens trzeba policzyć.
    Z tak grubym ociepleniem dochodzą dodatkowe niuanse-np. jak zamontować okna: tradycyjnie, czy w ociepleniu( drożej).
    To także grubsza izolacja zewn. fundamentów, żeby nie wyglądało jakby dom "wisiał" na za małym fundamencie.
    Temat ogrzewania- wykonanie ozc, bo po co wydawać więcej na instalacje jeśli dom takiej nie potrzebuje. I koszty rosną.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #31

    Domyślnie

    Kendra - nie. Na szczęście trafiło się w części, gdzie nie fedrują Dla niektórych może na nieszczęście, bo słyszałem, że zwracają się fundamenty. Ale ja nie kombinuję. Na razie
    DEZET - rozumiem, w sumie to z tym się liczyłem. Okna z montażem w ociepleniu- chciałem (zobaczymy jak wyjdzie finansowo). OZC- sam rzetelnie nie zrobię, gdzieś czytałem, że są tu na forum specjaliści. Zgłoszę się zapewne, bo koszty niewielkie, a uzysk wyraźny. A dom może sobie wisieć... nawet ciekawie by taka stodoła wyglądała
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Zaczynam się zastanawiać nad silką 18 + 30cm styro (swisspor 031?), zamiast zaprojektowanych 24 + 20. Do przemyślenia, przeliczenia. Jest sens?
    Raczej większego sensu to nie ma. Tracisz wtedy na komforcie akustycznym.
    Masz "zeróweczkę" górniczą?

  13. #33

    Domyślnie

    Czy zerowke, to w sumie sam nie wiem. Na pewno zadnych aktywnych chodnikow pod dzialka nie ma. Moj kierbud mial klienta kilka ulic dalej, ktory chcial cos uhandlowac z kopalnia. Jak sie da, to zawsze cos pomoze. W tym rejonie nic sie nie dalo sciemnic

    A u mnie prace trwaja. Sciaganie starych i szalowanie nowych. Od srody podobno ma sie ocieplic. Chcialbym zdazyc ze stanem zero przed faktycznymi mrozami i obsypac to cholerstwo. Slomy na oblozenie teraz raczej nie znajde, a boje sie, ze mi przemarznie zalana krwawica. Albo co gorsza wysadzi. Takie zbite i zazbrojone 20 kubikow moze w ogole wysadzic?

    U Pigeona proszku PUR brak. Trzeba czekac. No to sobie go nie wsypie Bylo sledzic forum.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    żona m - to nie do końca tak. Nie wklejałbym czegoś, co do końca mi się nie podoba (bo w sumie po co?). Mi się ten styl podoba, mojej bejb mniej. Wspólnie jednak pragniemy całkiem innej kuchni. I ogólnie- mniej sterylnie, bardziej przytulnie, więcej "ciepłego" klimatu. Toteż finalnie będzie więcej drewna, grubego; szkło, kamień i beton ma być dodatkiem a nie motywem dominującym. Zobaczymy czy wyjdzie nam taki miks betonowej nowoczesności z prowansalską sielanką
    prowansja to nie jest,ale jak widać można "ocieplić", udomowić surowiznę http://www.facebook.com/pages/Loft-I...934133?fref=ts coś nie coś zaczerpmnę

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JMN
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam! Ciekawa sprawa z tymi makietami Bede kibicował i podgądał
    www

  16. #36

    Domyślnie

    Witam,
    projekt ciekawy - będę kibicował i zaglądał do dziennika.
    Co do zakupów materiałów - jak wiesz dobrze kryzys jest i ceny nie idą w górę, weź to pod uwagę. Ja rezerwowałem ceny materiałów w marcu/kwietniu tego roku. Obecnie ceny nie sa wyższe wręcz przeciwnie. Zawsze jest to argument w negocjacjach. To tyle odnośnie porad.
    Pozdrawiam.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    i ja sie witam,
    piekna stodółka - kształty, które uwielbiam
    powodzenia w budowie i - wszystkim tego życzę, ale dopiero bedziecie wiedziec o co chodzi w trakcie budowy - jak najmniej kompromisów
    wizualizacje ciekawe, troche bym sie tylko tego byka czy czegoś tam bała, tego wielkiego przy schodach....
    i moje pytanie - czy jedna łazienka na górze Wam wystarczy??? ja szukałam projektu, żeby łazienka była przy sypialni a druga dla dzieci/gości. unika się korków ale to moje zdanie i moja sugestia
    bede podgladać, powodzenia
    am glad

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honya Zobacz post
    prowansja to nie jest,ale jak widać można "ocieplić", udomowić surowiznę http://www.facebook.com/pages/Loft-I...934133?fref=ts coś nie coś zaczerpmnę
    Honya, dziekuję! To jest dokładnie (w wiekszości) to, o co mi chodziło. Świetny materiał na inspiracje. Kapitalne źródełko.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  19. #39

    Domyślnie

    Trafal - dzięki za sugestię- właśnie "tą drogą" podążam. Chyba kupie w tym roku jeszcze silkę z opcją 'składowania'.
    Amglad1- ten byczek to Picasso. Taka wizualizacja, ale ściana idealnie nadaje się na jakiegoś murala. I jakowyś na pewno się tam znajdzie. Czy dwie łazienki na górze to już nie ptrzesada? Mamy drugą, mniejszą na dole... Góra jest tak zaaranżowana, że jest jeszcze opcja dojścia z sypialni "rodziców" przez garderobę i pralnio-suszarnie... Zobaczymy, jeszcze się zastanawiam...
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    crategus dla mnie pierwotną inspiracją był watek "nowoczesne domy - inspiracje" za tym http://www.suppose.jp/works/category/house/index_e.html, i szukanie...szukanie znalazłam http://www.beton-architektoniczny.ne...on-dekoracyjny śmiesznie wyszło...bo okazało się,że te super betony robi paczka moich znajomych jeszcze z lo zapisz sobie adres bo warto
    ja mam wycenę ich schodów betonowych.....cena nie jest powalająca..jakość wykonania jest świetna (dotykałam widziałam płyty....piękna robota).tylko my założenia budżetowae mamy bardzo napiete...podejmę decyzję dopiero po montażu kominka i wszelkich pracach zwiazanych z ogrzewaniem podłogowym.......

Strona 2 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony