dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 23
Pokaż wyniki od 441 do 451 z 451
  1. #441

    Domyślnie

    Brak fotek
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  2. #442

    Domyślnie

    hmm, dziwne... to jeszcze raz

    i efekt końcowy taki (bólu w plecach i w jednym kolanie od ciągłego schylania się nie da się sfotografować ;p):








    obrzeża kiedyś zrobiłem ze starych, sosnowych desek podłogowych





    w tle malowanie starych mebli, które przeleżały zapomniane przez wszystkich przez dobre 12 lat



    i wstępne przymiarki worków po kawie jako obicia 'staroci':




    zaczyna być w końcu w miarę przytulnie...





    i kawałek ogrodu ('własnoręczna' skarpa i schodki - skarp jest więcej i schodków też )

    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  3. #443

    Domyślnie

    jest petarda!!
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  4. #444
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jest pięknie!!!
    Bardzo mi się podobają schodki na skarpie
    A co to za kratka z wypełnieniem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160814_120353.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	374874
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #445
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JacZenio
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-800
    Posty
    49

    Domyślnie

    Crategus, sprawdzałeś wiadomości na PRIV?

  6. #446

    Domyślnie

    JacZenio - tak, dzisiaj. Długo mnie tu nie było, już odpowiadam na wszelkie zaległości.
    bob - dziękuję
    moniss - schodków takich wykonałem x3. Ciekawe ile wytrzymają i jak z nimi będzie po zimie Ta kratka... to jak zwykle moja kombinatoryka - taki element do stabilizacji podłoża, ale zazwyczaj wykorzystywany jako układany w poziomie. Tutaj musiałem zrobic coś, żeby "zatrzymać" skarpę w pionie. Później jakoś to od frontu ozdobię - pewnie wykleję/wypełnię takim samym gresem.

    Powoli czas dziennik chyba zamykać. Jest już ogrodzenie, jest już brama wjazdowa i furtki, są i gabiony. Brakuje wypełnienia. No i wiata jeszcze nie obita, brak bramy garażowej i podjazdu. Ale to już drobne szczegóły. Zrobię kiedyś jakieś podsumowanie.

    A na razie to się pochwalę Przyszło roczne rozliczenie z Tauronu za prąd. Przypomnę - to moje jedyne medium. No, prócz wody. Gazu nie mam. Z prądu leci całe oświetlenie (fakt, 90% ledy ale jest tego naprawdę sporo), ciepła woda, ogrzewanie, płyta indukcyjna - no wszystko. 2380zł za cały rok Jak na 190m2, 600m3 kubatury i 60m2 przeszkleń uważam to za całkiem dobry wynik. Bez specjalnego kombinowania, temp w domu 21-23st, jedynie co to pilnujemy się z włączaniem prądożernych rzeczy z timerem w II taryfie. Jak zliczyłem rachunki za prąd, gaz i CO w blisko 4krotnie mniejszym metrażowo mieszkaniu, to wyszło, że płaciłem tam 100zł miesięcznie więcej...

    No i wychodzi mi, że prowadzę dość ekologiczne gospodarstwo domowe. Z przydomową oczyszczalnią scieków płacę tylko za wodę bez odbioru ścieków. Fajna stawka wychodzi. POŚ poprawia warunki ogrodowe. Na 4 osoby niecałe 10m3 wody na msc to też chyba spoko. Wszystkie możliwe odpadki lądują w 3 kompostownikach, w dwóch mielą wszystko kalifornijki, w jednym z nich przerabiają dodatkowo na bioherbatkę
    Ostatnio edytowane przez crategus ; 09-02-2017 o 18:08
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  7. #447

    Domyślnie

    aaa, dobra... taki mały update

    przede wszystkim pojawił się nowy członek rodziny


    a tu skończona ściana z dębu




    i długo wyczekiwana półka za schodami






    pod sam sufit


    podświetlenie "shadow gap'ów"


    i kilka reflektorków, chyba normalnie do czego innego używanych (cena i pomysł robią cuda ;p)
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  8. #448

    Domyślnie

    jeszcze przed zimą odpalaliśmy ognisko na tarasie ;]





    o, a tu kolejna kombinatoryka - czyli zamiast farby magnetycznej (koszt) oraz farby tablicowej... zamówiłem arkusz grafitowej blachy i przykleiłem osakrylem - oczywiście uprzednio wycinając odpowiednie otwory. Idealna na magnesy z podróży Dodatkowo półeczki z pudełek po winie (w środku wybejcowane na czarno, z zewnątrz olej teakowy)

    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  9. #449

    Domyślnie

    i jeszcze na koniec rzecz ciekawa i przerażająca. Pewnie temat smogu na forum się przewijał... ja tylko zamieszczam to, co zaobserwowałem u siebie (normy podawane przez okoliczne stacje przekraczane o 1700% i więcej dla pm2.5). Prócz zalet innych, zbawienny wpływ mechanicznej wentylacji.

    filtr C4 wyjęty z reku (dolot przez spore złoże GWC) po dłuższym czasie bez czyszczenia:


    natychmiast wymieniłem na F7... i tu efekt po tygodniu ferii (równo 7 dni). Wydatek powietrza zmniejszony do średnio 100m3/h (bo nas nie było w domu) - filtr nowiutki, snieżno biały vs ten po tygodniu...


    i test z odkurzaczem (zasysanie powietrza przez 2 min - wacik przyklejony do końcówki rury)- po lewej powietrze z zewnątrz, po prawej z wewnątrz domu:


    a tu dla porównania waciki z mieszkania koleżanki, wentylacja grawitacyjna... po prawej z domu:


    aż mi choinka zrejterowała, się wystraszyła i straciła wszystkie igły
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  10. #450

    Domyślnie

    Świetny dziennik , mnóstwo przydatnych pomysłów - pozdrawiam

  11. #451

    Domyślnie

    Super, bardzo się cieszę, że nie idzie to na marne.
    Pewnie stworzę jakieś podsumowanie - z przemyśleniami, drobnymi radami i namiarami na firmy, zarówno godnymi polecanie jak i wręcz przeciwnie.

    Wrzucam jeszcze raz ścianę i półkę - bo jestem z nich dumny. Sciana mimo zlożenia przez stolarzy wymagała jednak sporo mojej pracy. Koncept na poły wspólny z wizją architekta. Żeby coś tego było dla ewentualnie zainteresowanych - koszt całej takiej ściany może nie być stosunkowo ogromny. Pomijając kwestię samych drzwi, całość da radę wykonać z prostych materiałów, a same 'panele' z fornirowanych płyt 3mm. Cienkie i tanie U mnie za tanie (ale to już problemy wykonawcze).





    po zaolejowaniu i wybieleniu


    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

Strona 23 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony