dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: kocioł buderus- jak sterować wg. temp pomiesczeń czy czujnik zewnetrzny?

Domyślnie kocioł buderus- jak sterować wg. temp pomiesczeń czy czujnik zewnetrzny?

Witam .Posiadam kocioł gazowy buderus logamax GB022-24 kW. z zasobnikiem na wodę ciepłą . Będę grzał 1 sezon grzewczy. Moje pytanie jest do osób z większym doświadczeniem w tym zakresie. Czy korzystniej sterować temperaturą według temperatury pomieszczenia "reprezentatywne pomieszczenie" czy według czujnika zewnętrznego? . Póki co mam wybrana opcję drugą ,zauważyłem ,że pomimo zadanej temperatury na sterowniku w dzień i w nocy ,kocioł w tym trybie dogrzewa pomieszczenie w którym jest sterownik do temperatury wyższej niż zadana czyli jest zasada- im mniejsza temperatura na zewnątrz tym bardziej kocioł dogrzewa dom mniej biorąc pod uwagę zadane temperatury w domu, według mnie częściej pracuje kocioł i jest większy pobór gazu,ale mogę się mylić być może cciągłe grzanie mniejszą temperaturą na zasilaniu jest korzystniejsze.,więc stąd moje pytanie o rady w tym względzie. Dzięki

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franiel

Domyślnie

Jaki masz sterownik do tego pieca ? W sterowniku RC35 można ustawić opcje brania pod uwagę temperatury zewnętrznej i wewnętrznej jednocześnie (krzywa grzewcza wg temp. zew. z korekcja wg temp wew.).
    Spróbuj obniżyć temperaturę kotła, krzywej grzewczej albo zadanej temp w pomieszczeniu. Najlepiej codziennie notować temperaturę (rano i wieczorem) oraz zużycie gazu i dochodzić powoli do prawidłowych ustawień Czasami to potrwa, ale przynajmniej będziesz wiedział jakie ustawienia są najlepsze dla Twojego domu

3. Jakie grzejniki kupić decydując się na modernizację instalacji? Poznaj rodzaje grzejników oraz ich najważniejsze cechy Modernizacja kotłowni - wymiana pieca na paliwo stałe na kocioł gazowy Sprawdź ceny paliw na ogrzewanie domu. Ile zapłacisz za ogrzewanie w najbliższym sezonie? Kotła na gaz płynny nie można zamontować w piwnicy. Dlaczego?

Domyślnie re

Cytat Napisał Franiel Zobacz post
    Jaki masz sterownik do tego pieca ? W sterowniku RC35 można ustawić opcje brania pod uwagę temperatury zewnętrznej i wewnętrznej jednocześnie (krzywa grzewcza wg temp. zew. z korekcja wg temp wew.).
    Spróbuj obniżyć temperaturę kotła, krzywej grzewczej albo zadanej temp w pomieszczeniu. Najlepiej codziennie notować temperaturę (rano i wieczorem) oraz zużycie gazu i dochodzić powoli do prawidłowych ustawień Czasami to potrwa, ale przynajmniej będziesz wiedział jakie ustawienia są najlepsze dla Twojego domu
    Mam sterownik RC35 i mam ustawioną opcję którą podałeś. Moje pytanie dotyczyło czy lepiej ta opcja czy według tylko temp. pomieszczeń. Ale masz rację wydaje mi się ,że metoda prób i błędów to jedyna opcja.

Domyślnie re- sterowanie RC35

Mam sterownik RC35 i mam ustawioną opcję którą podałeś. Moje pytanie dotyczyło czy lepiej ta opcja czy według tylko temp. pomieszczeń. Ale masz rację wydaje mi się ,że metoda prób i błędów to jedyna opcja.

Domyślnie re- sterowanie RC35

Mam sterownik RC35 i mam ustawioną opcję którą podałeś. Moje pytanie dotyczyło czy lepiej ta opcja czy według tylko temp. pomieszczeń. Ale masz rację wydaje mi się ,że metoda prób i błędów to jedyna opcja.Tak więc będę próbować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia