dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Lygi
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Kupa kasy wydane na ogrzewanie i zimno - pomocy! Gazowy piec kondesacyjny Vaillant

    witam

    Kupiłem gazowy piec kondesacyjny Vaillanta ecoTec + regulator pogodowy. Instalacja gotowa i zaczełem grzać. I tu wielkie rozczarowanie.
    Na zewnątrz 8 stopni, temperatura nastawiona na 20 stopni, w pokoju jest 15 stopni, a kaloryfery ledwo letnie. Nastawa temperatury wody w układzie grzewczym w piecu nastawiona na max czyli 75 stopni, ale faktyczna temperatura wody to 40 stopni i bardziej gorąca być nie chce.

    Czy to tak ma być ?
    Instalator mówi że te piece są nisko temperaturowe i to typowe temperatury dla pieców kondesacyjnych. Czy to prawda ? Jak tak to po co na piecu można regulować temperature do 75 stopni?

    Co robić ? Jak zyć ?

  2. #2

    Domyślnie

    Opisz swoją instalację, zrób zdjęcia kluczowych elementów na pewno ktoś pomoże.
    Instalator wygaduje głupoty, piec kondensacyjny może dać i 90 stopni tyle że wtedy nie kondensuje i ma sprawność jak każdy piec z zamkniętą komorą spalania.

    Jak masz pogodówkę to musisz ustawić odpowiednią krzywą grzewczą, a z tego co piszesz zdaje się wynikać, że nie przeczytałeś instrukcji sterownika - wybacz jeśli się mylę.
    Ostatnio edytowane przez odyseuszek ; 19-10-2012 o 21:46

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie, zacznij od zapoznania się z instrukcją sterownika.
    Pewnie coś tam jest źle ustawione, może w opcjach serwisowych, ale nie znam tego sterownika.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    Co robić ? Jak zyć ?
    Czekać na mrozy i czytac instrukcje. Mam Vailanta i smiga aż milo.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Lightbulb

    Też mi wierzyć sie nie chce, poproś innego instalatora być może nie masz dostępu do innych ustawień, (opisanych w instrukcji),
    U mnie przy pierwszym rozruchu tzw zerowym (mam dwufunkcyjnego Aristona atmosferycznego UNO z wymiennikiem płytowym za 1850zł / cena z 2006r na allegro, w sklepie chcieli 3500zł) i z uwagi na dość ciepły budynek, tak mi się wydaje, poprosiłem instalatora by ustawił piec na minimalną moc, ustawił mi moc na 9kW a nie jak fabrycznie na 24kW, Max temp jaką osiągam to 65stC, i to mi wystarcza. Może tu jest problem w twoim przypadku, Każdy piec musi mieć możliwość zagrzania do 80-85stC.
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    witam

    Kupiłem gazowy piec kondesacyjny Vaillanta ecoTec + regulator pogodowy. Instalacja gotowa i zaczełem grzać. I tu wielkie rozczarowanie.
    Na zewnątrz 8 stopni, temperatura nastawiona na 20 stopni, w pokoju jest 15 stopni, a kaloryfery ledwo letnie. Nastawa temperatury wody w układzie grzewczym w piecu nastawiona na max czyli 75 stopni, ale faktyczna temperatura wody to 40 stopni i bardziej gorąca być nie chce.

    Czy to tak ma być ?
    Instalator mówi że te piece są nisko temperaturowe i to typowe temperatury dla pieców kondesacyjnych. Czy to prawda ? Jak tak to po co na piecu można regulować temperature do 75 stopni?

    Co robić ? Jak zyć ?
    Coś masz skaszanione z instalacją lub ustawieniami. Ja mam Ecocompacta 210 z regulatorem 430F podłoga + grzejniki i chodzi jak złoto. Nawet muszę mu krzywą na podłodze przykręcić bo przegrzewa skurczybyk.

  7. #7

    Domyślnie

    Przy tej okazji chciałbym zwrócić się do wszystkich użytkowników ecotec-ów vaillanta aby podali swoje ustawienia na piecu i regulatorów a szczególnie ci użytkownicy którzy osiągnęli sukces w optymalnym zużyciu gazu. Ja mam podobny problem jak Lygi- tepmeratura wody jest niska, podłogówka słabo grzeje i w zasadzie to reguluje się samo...jakby nie było regulatorów (auroMatic 620). JAk wejść i interpretować funkcje "d" ?. Jeden obieg podłogi mi nie grzeje wcale...zamieszczam zdjęcie podłączeń, może ktoś znajdzie czas i to zweryfikuje. Mam podejrzenie, że może tu coś nie gra.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-28-007.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	151707   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-28-008.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	151708  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony