dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie HEIZTECHNIK HT EKO / HT EKO DUO - prosze o opinie

    Witam. Bardzo prosze o wiad. czy ktos z Panstwa wykorzystuje piec Heiztechnik EKO lub HT EKO. Jak wyglada jakosc wykonania i sprawnosc? Bardzo prosze o wszelkie uwagi. Pozdr. M.

  2. #2

    Domyślnie

    ja taki piecyk użytkuję z powodzeniem już rok czasu. Piec produkowany przez Heiztechnik pod marką RED dla sieci hurtowni instalacyjnych Matex. Użytkuję piec Q Eko Duo o mocy 17kw (mniejszych nie było). Uważam, ze piec jest bardzo porządnie wykonany, nie mam z nim najmniejszych problemów. Może mógłby być mniejszej mocy, ale w ofercie mniejszych nie było. Kilku moich znajomych też użytkuje piece tej firmy i wszystko jest ok.
    piotr

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaspas82

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gdingen
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć,
    od stycznia posiadam Heiztechnik Q EKO DUO 17kW nie mogę ustawić kotła by spalał eko groszek bez powstawania szlaki z niedopalonych kawałków węgla.
    Groszek mam z Pieklorza, według mnie kocioł zbyt mocno się wychładza nastawiony jest na 65 stopni, nagrzewa się do 75/76 następnie temperatra spada do 55 a nawet 50 stopni, zawór czterodrożny jest zautomatyzowany z kotłem.
    Podaj proszę swoje ustawienia może coś skoryguję i będzie lepiej działał.
    Próbowałem różych ustawień i narazie lipa.

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wiem dlaczego trzymasz kocioł tak wysoko. U mnie temp. zadana to 55 stopni. Histereza 1 stopień. Piec w podtrzymaniu wędruje na poziom około 61 stopni, po czym spokojnie spada do około 52 stopni. Przy 54 stopniach piec przechodzi w tryb pracy i podbija temp. do 55 st. Strasznie nisko Ci ten piec leci. Być może masz za długą przerwę w podawaniu. Podaj swoje ustawienia to zobaczymy.
    Ustawienia pieca są zależne od rodzaju spalanego opału. Ja na początku miałem inny problem. Wszystkie groszki, które testowałem, mocno mi się spiekały i koksowały. Średnio pomagały wszelkie modyfikacje w ustawieniach pieca. Ekoret był jak narazie jedynym polskim groszkiem, który spalał się bardzo dobrze. Ustawienia na ekorecie u mnie:
    - czas pracy podajnika 10 sek.
    - czas pauzy 43 sek.
    - krotność podawania 2
    - czas pauzy w podtrzymaniu 8 minut
    - dmuchawa na 80% przymknięta
    - moc dmuchawy 1.

    U mnie bardziej problem tkwi w dośc przewymiarowanym piecu, no ale tego juz nie zmienie.
    Obecnie spalam czeski groszek z Ledvic. Popiół ze spalania super - jak z papierosa. Ustawienia z deka inne niż napisałem wyżej. Spalam czeski bo mam do nich bliziutko i opał taniutki. Ostatni zasyp dokonany w zeszły wtorek wystarczy do środy spokojnie. W domu temp. oscykuje +/- 23 stopnie. Koszt zasypania zasobnika 150kg około 60 złotych. Więcej sadzy i popiołu, co wiąże się z częstszym czyszczeniem pieca, no ale coś za coś.

    I jeszcze jedno. Wypie....liłem popielnik w piz..u. Miałem już dość nerwów z nim związanych
    piotr

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaspas82

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gdingen
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok moje obecne ustawienia:

    Obroty dmuchawy - 4
    Przesłona otwarta na max
    Obroty dmuchawy w podtrzymaniu - 1
    Krotność podawania - 2
    Czas pauzy poadajnika - 40s
    Czas dmuchawy na podtrzymaniu - 10s
    Czas oczekiwania - 10min
    Histereza - 2

    Nastawienie kotła - 65 stopni
    Nastawa CWU - 45 stopni - bojler 120L


    Dwa zdjęcia "popiołu":
    http://tinypic.com/r/dxy2rl/6
    http://tinypic.com/r/2s01ykh/6
    Ostatnio edytowane przez kaspas82 ; 10-12-2012 o 19:01

  6. #6

    Domyślnie

    jak dla laika, to ten popiól nie wygląda tak tragicznie. Wydłuż na początek przerwę w podawaniu, żeby węgiel mógł zostać dopalony. Daj dmuchawę na 5 i obserwuj.
    Ze zjeżdzaniem pieca tak nisko, to nie mam pojęcia. Pytałes na forum Heiztechnik??
    piotr

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaspas82

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gdingen
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak pytałem czekam na odpowiedź.
    Zmieniłem czas pauzy podajnika z 40s na 50s, obroty dmuchawy zmniejszyłem na 3 ale zwiększyłem na podtrzymaniu na 2 mam wrażenie, że problem ze spalaniem leży w pracy w potrzymaniu gdzie groszek nie jest dopalany. Nastawiłem kocioł na 55 stopni zobacze jak będze chodził.
    Gdyby te spieki były kruche to byłoby ok, ale są twarde a wewnątrz jest węgiel a nie popiół i to mnie martwi.
    Dzięi za pomoc, efekty opiszę.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Czy ogrzewasz wode latem? Kto jest producentem sterownikow do tych piecow? Chcialbym miec mozliwosc podlaczenia pieca do komputera (najlepiej przez LAN). Pozdr.m
    Ostatnio edytowane przez michalz2x ; 18-12-2012 o 05:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony