Witam,
Potrzebuje pomocy w dobrym połączeniu kilku źródeł ciepła (kominek z dgp, kaloryfery na gorze (gaz), podłogówka w salonie (gaz)).

Przede wszystkim nie wiem gdzie zamontować regulator pogodowy który ma tez z czujnik temp.wew.

Sytuacja wygląda tak:

Kominek samym sobą grzeje w salonie ale system dgp ogrzewa gore.
Podłogówka jest w salonie.
Kaloryfery na gorze (tam gdzie dgp).

W ciągu dnia chce grzać w salonie (21st.), a oszczędzać na górnych pomieszczeniach, wieczorem chce grzać w pomieszczeniach
i salonie (21st.), a w nocy dogrzewać na gorze (19st.) a w salonie może być mniej albo tez 19.

Wcześniej grzaliśmy tylko kominkiem przez cały dzień co tak naprawdę było całkiem wydajne, w salonie ciepło od kominka w
ciągu dnia, a dgp dobrze dogrzewał cala gore, na noc szczapa drewna i dopiero w nocy sie wychładzało rano rozpalanie.


Problem pojawił sie jak chciałem połączyć dgp z kaloryferami na gorze i podłogówka w salonie (butla z gazem stoi kolo domu
trzeba używać ale oszczędnie).

W ciągu dnia grzałem podłogówka i bylo bardzo milo ale chłodno na gorze (w ogolę nie grzane), rozpalenie w kominku
spowodowało ze w salonie zrobiło sie upalnie a na gorze i tak było chłodno.
Poza tym jak sterownik byl na dole to wyłączył piec bo gorąco wiec nawet dogrzać kaloryferami na gorze wieczorem nie mogłem
(mogłem podkręcić na regulatorze ale to spowodowało by załączenie i podłogówki znowu).

Umieszczenie sterownika na gorze tez ma wady bo skoro chce oszczędzać na ogrzewaniu gory w ciągu dnia skręcając kaloryfery
to czujnik będzie myślał ze jest zimno i będzie bardzo mocno grzał podłogówka na dole przez cały dzień.

Czujnik na gorze fajnie by współpracował w nocy z kominkiem, jak kominek z dgp przygaśnie i temp. spadnie to czujnik to
wychwyci i załączy piec (dogrzeje gore i salon podłogówka troszkę). Ale jak wtedy kontrolować temperaturę w salonie.

Teraz chwilowo śpię na dole (ale nie w salonie) i aby piec sie dostosowywał do temp w pomieszczeniu gdzie jestem to w ciągu
dnia regulator leży w salonie ustawiony na 21st. a na noc go przenoszę z kablem do tymczasowej sypialni na dole i ustawiam
19st.

Ale nie chce tam latać z tym regulatorem pomijając ze na gore to juz nie będzie takie łatwe żeby go przenieść.

Podłogówka jest zalana wylewka anhydrytowa wiec pomimo paneli dosc szybko sie nagrzewa.

Dzieki