dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    To jest troszkę za miękkie, ja używam coś takiego: http://mgkg.woehler.de/en/product/15...struments.html

    Bader, kreozot jest różny, może być smolisty, może być szklisty – kruchy, w przypadku tego pierwszego masakra... w przypadku drugiego też bywa różnie
    ...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    To jest troszkę za miękkie, ja używam coś takiego: http://mgkg.woehler.de/en/product/15...struments.html

    Bader, kreozot jest różny, może być smolisty, może być szklisty – kruchy, w przypadku tego pierwszego masakra... w przypadku drugiego też bywa różnie
    Do tej pory raczej spotykałem kominy zawalone ( czasami na całej długości ) szklistym a smolisty spotykałem jeno w formie cienkiej warstewki na ściankach A że różnie bywa i z tym pierwszym - wiem Na takie zabawy mam gryzer
    Ale chyba nie zaszkodzi spróbować, przecież chłopina marznie

    pzdr.
    festina lente

  3. #23

    Domyślnie

    Wsadziłem kamerę do komina na lince zamiast wyciora.

    Podgląd
    http://www15.zippyshare.com/v/1708829/file.html
    Sciągniecie pliku
    http://speedy.sh/DcRcy/PICT000ss6.avi

    Interesujący moment to 3:15 do 4:50 gdzieś - widać dno tam gdzie mi dobijało, wygląda mi nato że to nie jest zatkany komin tylko faktycznie jakby potem szedł w bok kanał a nie był przelotowy.
    Więc chyba będę musiał pogrzebać od strony wyczystki na kolanie nad kominkiem.

    Próbowałem od strony kominka, bez efektu, poddaje się i czekam na kominiarza.
    Ostatnio edytowane przez rafcio363 ; 30-12-2012 o 20:12

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Chętnie bym zerknął. Ale nie mogę otworzyć linka.
    ...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Chętnie bym zerknął. Ale nie mogę otworzyć linka.
    Faktycznie nie działa podgląd
    Pobierz z drugiego linku i tam po otwarciu u góry jest pobierz to tylko 60mb.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Działa, a już myślałem, że to Windows 8 – ka znów nawala.

    Przewód nie jest krzywy, jest po prostu niedrożny, widocznie zalał się w tym miejscu kreozotem, przewęził, a resztę dorobiłeś udrażnianiem, czyli go zasypałeś.

    A czy jesteś pewien, że ten kanał jest Twój? Nieraz przy niedrożnym przewodzie kominowym dym potrafi wylecieć sąsiednim kanałem przez nieszczelności między-przewodowe.

    Kamera żyje? Nieźle się natrudziłeś.

    Nie będzie problemu z udrożnieniem, komin jest brudny, ale tragedii nie ma, pół godzinki roboty odpowiednim sprzętem i powinien zadziałać.

    Powodzenia.

    Daj znać po.
    ...

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli to jednak syf a nie cegły
    Jestem pewny że to mój kanal bo są 4 w rzędzie , na 4 mam kratkę wentylacyjną wyciągową, kominkowy jest 1szy.
    Zreszta jak byłem na dachu , kazałem zapalić kartki w kominku i dymiło się z własnie z tego 1 co widać na filmiku.Pozostałe 2 są nieużywane i tylko z mojego śmierdzi dymem

    Z kamerą nie było żadnego problemu 5min roboty idealnie się sprawdziła samochodowa którą posiadam,trochę za szybko ją wyjąłem ale to będę wiedział na przyszłość że trzeba wolniej ciągnąć linkę żeby dokładniej zobaczyć.

    Niestety kominiarze mają dziś wolne, czekam do środy.
    Ostatnio edytowane przez rafcio363 ; 31-12-2012 o 11:11

  8. #28

    Domyślnie

    Niestety znów zobaczyłem obraz typowego polskiego fachowca z papierosem w ustach wchodząc do "klienta".
    Przyszedł z sprzętem jak mój, ruszył 2x kulą w kominie , stwierdził że CHYBA zasmołowany i on niema takiego sprzetu i ma się tym zająć administracja, bo on ani nikt z rejonu niema odpwoiednich narzędzi.
    Po 5 prośbach łaskawie zmierzył ciąg w kominku,wyszedł zerowy.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Przyszła mi do głowy jedna myśl (między innymi) - nie wiem, czy nie przydałby się tutaj sprzęt do ręcznego wiercenia studni głębinowych - byleby "fi" się zgadzało.
    Piszę to najzupełniej poważnie.

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Jasne,ale to niech się martwi administracja
    Co do ciekawostek powiem że jakieś 2dni przez ty zamieszaniem czujnik czadu dawał o sobie znać cały wieczór, wywietrzyłem mieszkanie i było ok.
    Ale nawet nie chcę myśleć co by było bez niego..

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Rafcio,

    powiem Ci szczerze, że jestem niepocieszony. Jak byś mieszkał trochę bliżej to bym do Ciebie podjechał i w 20 minut to opitolił. Atakuj w takim razie ADM, albo dzwoń dalej do innej firmy.

  12. #32

    Domyślnie

    Eureka udało się
    Przyszedł mi do głowy pomysł i zdał egzamin.
    Wziałem sztangę (gryf) z siłowni, 1.5m 8kg ,przewierciłem go ,założyłem linkę,parę uderzeń(30min) i komin przepchany.
    Niestety zatkał się poniżej mojego wlotu a dolną wyczystką,ale to wystarczy wykuć cegłę na zewnątrz i wybrać syf.
    Najważniejsze że ciąg powrócił i mogę palić i pożegnać 10stopni w kuchni :
    Dzięki za rady.
    Ostatnio edytowane przez rafcio363 ; 02-01-2013 o 21:01

  13. #33

    Domyślnie

    Tego dolnego już nie szło usunąć bo było słychać że się ugniata miał a niema oporu.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak nie wybierzesz to prędzej czy później zapali się i wtedy w miejsce 10 stopni w kuchni nie będziesz miał po prostu gdzie mieszkać. Inni również ... Kominy zapalają się najczęściej od przyłączy w dół a to co widać ("świeczka", "palnik") to już rzecz wtórna.
    Na Twoim miejscu był bym upierdliwy do samego końca wobec zarządcy budynku i dopilnował bym dla własnego bezpieczeństwa żeby zator został usunięty.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Jak nie wybierzesz to prędzej czy później zapali się i wtedy w miejsce 10 stopni w kuchni nie będziesz miał po prostu gdzie mieszkać. Inni również ... Kominy zapalają się najczęściej od przyłączy w dół a to co widać ("świeczka", "palnik") to już rzecz wtórna.
    Na Twoim miejscu był bym upierdliwy do samego końca wobec zarządcy budynku i dopilnował bym dla własnego bezpieczeństwa żeby zator został usunięty.
    Pozdrawiam.
    Jasne masz rację,jutro będę ich męczył z samego rana,nawet nie pomyślałem inaczej.
    A jak się będą ociągać to sam cegłę wykuję.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Każdy komin ma swojego kominiarza, w przenośni i dosłownie. Najważniejsze, że się udało. Pozdrawiam.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Każdy komin ma swojego kominiarza, w przenośni i dosłownie. Najważniejsze, że się udało. Pozdrawiam.
    Teraz ja nim będę bo 20min roboty a święty spokój bo jak widać fachowcy tylko podbijają kartki z przeglądami (bynajmniej u mnie...)

    Ekipa wyczyściła/rozkuła komin, zapchany był sadzą na długości jakieś 1-1.5m.
    Całe szczęście że to akurat wyszło na mojej ścianie w bramie, a nie np.piętro wyżej bo nie widzę takiego kucia u kogoś w mieszkaniu

    Mam teraz taki ciąg jakiego nie było od 2lat....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony