dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 318
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bar-tek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Podlasie
    Posty
    3

    Domyślnie projekt ABRA i ABRA 2 pracownia ARCHETYP

    Witam
    Chciałem założyć temat skupiający budujących dom Abra i Abra 2 z pracowni Archetyp. Bardzo spodobał się nam ten domek i jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Liczę na wymianę doświadczeń, zdjęć, porad dotyczących tego projektu i jego realizacji. Do tej pory nie trafiłem na żadne zdjęcia mimo że na mojabudowa.pl jest już kilka założonych dzienników.

    http://archetyp.pl/projekt_abra/
    http://archetyp.pl/projekt_abra_2/

    pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renataitomek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    KUtno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć.
    Chyba w ten weekend zamówimy projekt Abra 2. Kupujemy działkę 23x44 i mamy plan w kwietniu zacząć budowę.
    Myślimy o stropie teriva, żeby kiedyś móc zaadaptować poddasze, zamiast WC będzie garderoba z wejściem od sypialni.
    Garderobę powiększymy kosztem kotłowni bo planujemy piec gazowy. Daszek nad tarasem może zacieniać salon więc
    myślimy o poliwęglanie zamiast blachy. Ale to chyba najmniejszy problem biorąć pod uwagę kosztorys, terminy i wykonawców.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt. Ja też szukam projektu z trzema sypialniami z tym , że wejście do domu będę miała od strony zachodniej i myślałam, żeby od tej strony zrobić salon a kuchnię od wschodu.
    Będę obserwować kolejne Wasze poczynania

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie Dom Abra - czy zmieścimy się w 250 tyś?

    Witajcie,
    Wiem że podobnych pytań jest bez liku, ale naprawdę pozostajecie ostatnią instancją odnośnie oceny naszych zamiarów. Chcemy postawić dom z projektu Abra (http://archetyp.pl/projekt_abra/) i naszą graniczną kwotą jest 250 tysiów. Działkę mamy, zostaje uzbrojenie (słup jest w granicy działki więc prąd jakby był, wodociąg 70m do dociągnięcia wraz z kanalizacją). W środku chcemy zamontować piec na ekogroszek (ok. 8 tys.), ale poza tym bez szaleństw i udziwnień (co widać po projekcie-prosta bryła, dwuspadowy dach). Czy jest możliwe zbudowanie takiego domu do 250 tys., biorąc pod uwagę że sam mogę w sumie jedynie go wykańczać w zakresie paneli, malowania tudzież ocieplenia z zewnątrz wraz z elewacją. Proszę - pomóżcie!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    margaretta81

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    69

    Domyślnie

    Ją osobiście z ta kwota budowalabym ten dom, oczywiście bez szaleństw. A czy kotłownia nie jest zbyt mała jak na ekogroszek?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Piec na ekogroszek z podajnikiem w kotłowni leżącej bezpośrednio przy sypialni nie jest dobrym rozwiązaniem. Taki piec trochę hałasuje i może to być uciążliwe. Co do kwoty 250 tys może nie wystarczyć. Fakt domek prosty ale nie najmniejszy, dość duży dach, gdybyś więcej mógł zrobić sam mogłoby się udać.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    niestety ekogroszek to jedyna możliwość akceptowalna jeżeli chodzi o grzanie-gazu nie ma w miejscowości a prąd wychodzi zwyczajnie drożej. Kotłownia powinna być rozmiarowo ok, choć uwaga odnośnie hałasu nas nieco zaniepokoiła - na oku mamy piec eko plus z Biecza, podobno chodzi cicho ale nie mieliśmy okazji zweryfikować na żywo... w każdym bądź razie wielkiego wyboru nie mamy. Spróbujemy wygłuszyć styropianem ścianę od strony kotłowni, może to pomoże. A jeżeli chodzi o koszt budowy-dzięki za odpowiedź. Macie jakieś rady na czym można oszczędzić a gdzie możemy się wtopić z nieprzewidzianymi kosztami?

  8. #8

    Domyślnie

    Wg mnie nie starczy. Dobrze mówia na tym forym że trzeba liczyć 2500zł za metr domu do stanu deweloperskiego. Czyli 275tys za deweloperski U mnie i znajomych mniej wiecej tak wyszło. A gdzie tam jeszcze do wprowadzenia... kolejne minimum 50tys - łazienka, kuchnia,drzwi podłogi ...
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 11-03-2013 o 17:42

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Wg mnie nie starczy. Dobrze mówia na tym forym że trzeba liczyć 2500zł za metr domu do stanu deweloperskiego.
    Pierwsze słyszę 2500 (powiedzmy ,że się zgadzam) na gotowo tak ,ale nie za deweloprski.Moim zdaniem dewloperski to jest dopiero wierzchołek góry lodowej Wykończenie pochłonie moim zdaniem więcej niż te 50tys. i nie liczę cudów tylko zwykły niski standard ( i tutaj zaczyna się kolejna polemika co to dla kogo oznacza) . Według tych wyliczeń wychodzi 350 tys. ale moim zdaniem przy pechu zamknie się w 300tys. przy farcie , znajomościach , układach itp. w 250tys. może się udać ale trzeba mieć to na uwadze ,że może trochę braknąć w tym wypadku ok. 20% kwoty inwestycji.

  10. #10

    Domyślnie

    Proponuje jeszcze raz przemyśleć sposób ogrzewania. Gruntownie.
    Ze wskazaniem na energooszczędną budowę i ogrzewanie prądem.
    Umiejscowienie tego pieca jest niefortunne.
    Piec na pewno będzie cichutki, zwłaszcza gdy w środku nocy włączy się dmuchawa.
    Ostatnio edytowane przez kubanski ; 11-03-2013 o 20:38

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Nie dość że dmucha to jeszcze "gryzie" węgiel U nas przy wyborze projektu priorytetem była odległość sypialni od kotłowni.
    Co do prądu, za tą kwotę super energooszczędności nie da się zrobić. Może inny projekt z kotłownią lepiej ulokowaną?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krydole

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Dziecinów
    Kod pocztowy
    08-443
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam, również budujemy abrę 2. W zeszłym roku postawiliśmy fundamenty i wyszliśmy z bloczka. Mamy wyprowadzoną kanalizację oraz zalany hudy beton. Dalszy ciąg budowy na wiosnę. My nasz projekt powiększyliśmy po 1mb na długości ściany tarasu oraz 1mb na długości sciany od strony kuchni z salonem. Czy ktoś już postawił dom w stanie choćby surowy i ma zdjęcia ?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krydole

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Dziecinów
    Kod pocztowy
    08-443
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130307_081301.jpg
Wyświetleń:	1752
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	176094

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krydole

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Dziecinów
    Kod pocztowy
    08-443
    Posty
    19

    Domyślnie

    i strop też robimy z terivy

  15. #15

    Domyślnie

    No jeśli jesteś w stanie zbudować 100m dom za 2500 za metr - czyli za 250 000zł już do wprowadzenia się (kuchnia, łazienka, drzwi, podłogi itd do gratuluje. Ale wg mnie nie jest to wykonalne w takim przypadku o jakim pisze założyciel tematu - czyli że prawie wszystko robią ekipy. 2500 za metr deweloperskiego sobie przyjmij i bedzie dobrze. W tym że ja licze w tym stanie deweloperskiem całą papierologię i przyłącza

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    czy w takim razie macie pomysł na inny projekt równie prosty który ma gdzieś dalej umiejscowioną kotłownię o podobnych rozmiarach? Bo trochę przeszukaliśmy już sieć, ale w zasadzie ten jest jedyny który spełnia nasze wymagania - z reguły inne projekty mają jedną łazienkę, za małą kotłownię albo pokoje-klitki... w takim średnim mniejszym rozmiarze ciężko o projekt domu w prostej, łatwej i taniej w budowie bryle...
    A co do obniżania kosztów-możecie podpowiedzieć co mogę zrobić sam? Jakieś macie doświadczenia w tym obszarze, rady? Generalnie na budowlance się nie znam, ale zapału mi do roboty nie brak - myślałem, że poza wykończeniem mogę przygotować pod fundament wykopy, odwodnienie, tudzież ocieplenie z zewnątrz.
    Druga rzecz która mnie zastanawia-czy nie wychodzi taniej zlecić robotę jednej firmie i oszczędzić na vacie na materiałach?

    W tych 250 tys. nie chcemy się urządzić - chcemy tylko mieć stan obejmujący biały montaż, kafelki i panele.

  17. #17

    Domyślnie

    piec na ekogroszek to 8 tys. jak piszesz. do tego komin pewnie drugie tyle. Może dałoby się w zbliżonej cenie kupić powietrzną pompę ciepła i nie trzeba by wtedy zmieniać projektu (jedynie komin usunąć)? Ogrzewanie byłoby bezobsługowe, w eksploatacji pewnie porównywalne z ekogroszkiem.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Może anatol tylko bez garażu. http://www.mgprojekt.com.pl/anatol

  19. #19

    Domyślnie

    Zgadzam się z większością w tym wątku. 250 tys wystarczy na stan surowy zamknięty z tynkami, wylewkami ale zapomnij o panelach, gresach itd. Nie wolno tez nie doceniać kosztów uzbrojenia działki. Nie wiem w jakim regionie budujesz ale u mnie pociągnięcie wodociągu i kanalizy przez te 70 mb to wychodzi lekko 20 tys. + a myślę, że znacznie więcej.
    less is more

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    Bardzo sobie cenię wasze rady - rzeczywiście w takim razie musimy przemyśleć sprawę budowy. Zastanawiamy się nad rezygnacją z kominka-dodatkowy komin i sam kominek to pewnie koło 10 tys. - spora oszczędność zawsze. Co do mediów to potrzebujemy pociągnąć wod.kan. około 10m, z tego co udało mi się sprawdzić wyjdzie nam około 3000 zł za to, plus prąd (10kW starczy na domek?) jakieś 1800zł-także z przyłączami nie ma tragedii. Pompa powietrza jakoś nas nie przekonuje-nie znamy tego rozwiązania, nie ma go nikt znajomy a nie chciałbym eksperymentować na własnym domu. Ale dzięki za sugestię. Co do projektu Anatola - z bryły jest nieco bardziej skomplikowany i chyba nie wyszedłby taniej niż Abra, szczególnie że ma bardziej fikuśny dach. Czy możecie mi podpowiedzieć na czym udało wam się oszczędzić przy budowie? Dachówka cementowa wychodzi taniej? Pustaki przy dwuwarstwowej ścianie czy ytongi?

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony