dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pompka CO i CWU - czym się różni?

    Czym się różni pompka CO od pompki CWU (oprócz ceny )? I czy do obiegu CO otwartego używa się pompek CO czy CWU?
    GG 5410889

  2. #2

    Domyślnie

    Pompeczki różnią sie:
    1) parametrami ( do cwu sa mniejsze )
    2) materiałem z jakiego jest wykonany korpus. pompka cwu jest z brązu co by nie rdzewiała
    Woda nie ślepa, zawsze znajdze drogę.

  3. #3

    Domyślnie

    Podajcie gdzie takie pompki można kupić i jaka jest ich cena.
    Pozdawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Np. tutaj.

    To do CO w obiegu otwartym należy używać pompki CO czy CWU? Bo w obiegu otwartym to chyba ma możliwość zardzewienia?
    GG 5410889

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę żle zrozumiałeś , lub ja nie jasno napisałem .Do wody używa sie pompek których korpusy są wykonane z metali szlachetnych dlatego aby w instalcji wody pitnej nie powstawały ogniska korozji (dlatego też stosuje sie rury ocynkowane nie czarne). Druga sprawa to parametry. Pompy cwu sa bardzo małe bo
    - wys podnoszenia jest malutka gdyż jako opory instalacji jest tylko kilka kolanek (w co sa grzejniki kotły i ogólnie insy jest większa)
    - wydajność jest dużo mniejsza bo dużio mniej wody trzeba przepompować w jednostce czasu
    Stosuj pompy zgodnie z ich przeznaczeniem
    Woda nie ślepa, zawsze znajdze drogę.

  6. #6

    Domyślnie

    Wtam,
    Przy okazji: zastanawiam sie nad kupnem pompki cyrkulacyjnej Grundfosa typ Comfort (z zegarem sterujacym i termostatem). Warto?
    A moze "zwykla" pomke + zegar sterujacy za 20 zl z marketu?
    Pozdrawiam
    Mirek

  7. #7

    Domyślnie

    Też na początku chciałem kupic tą najlepszą Grundfosa ze sterowaniem, ale po analizie stwierdziłem, że lepiej (i taniej) będzie kupić tańszą pompę Grundfosa (bez sterowania czasowego) i dokupić zewnętrzny zegar sterujący elektroniczny z aok 40zł, który pozwala na zaprogramowanie cykli włączania i wyłączania w określonych porach doby z uwzględnieniem dnia tygodnia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał semp
    Trochę żle zrozumiałeś , lub ja nie jasno napisałem .Do wody używa sie pompek których korpusy są wykonane z metali szlachetnych dlatego aby w instalcji wody pitnej nie powstawały ogniska korozji (dlatego też stosuje sie rury ocynkowane nie czarne). Druga sprawa to parametry. Pompy cwu sa bardzo małe bo
    - wys podnoszenia jest malutka gdyż jako opory instalacji jest tylko kilka kolanek (w co sa grzejniki kotły i ogólnie insy jest większa)
    - wydajność jest dużo mniejsza bo dużio mniej wody trzeba przepompować w jednostce czasu
    Stosuj pompy zgodnie z ich przeznaczeniem
    Wydajności można sobie dobrać i przy pompach CO i przy CWU. Ale pozostaje pytanie, czy przy instalacji CO otwartej używać pompki CO, czy pompki CWU (o tej samej wydajności). Tzn, czy w instalacji otwartej pompka CO nie zardzewieje?
    GG 5410889

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Też na początku chciałem kupic tą najlepszą Grundfosa ze sterowaniem, ale po analizie stwierdziłem, że lepiej (i taniej) będzie kupić tańszą pompę Grundfosa (bez sterowania czasowego) i dokupić zewnętrzny zegar sterujący elektroniczny z aok 40zł, który pozwala na zaprogramowanie cykli włączania i wyłączania w określonych porach doby z uwzględnieniem dnia tygodnia.
    Ja przed tynkami pociągnąłem kable z łazienek do kotłowni i pompkę steruję na dole włącznikiem oświetlenia w łazience, a na górze czujką ruchu (w górnej łazience jest okno). W ten sposób włącza się tylko wtedy gdy jest naprawdę potrzebna a koszt niemal pomijalny. Gdyby nie okno w łazience wystarczyłyby same kable.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony