dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Okna Krispol?

  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    hmmm z tego co widziałem w twoim dzienniku to jesteś na etapie fundamentów. Także do czasu aż będziesz zamawiał ceny mogą się zmienić.
    Z Vetrexu smiało można polecić V82 (czyli Softline 82), konstrukcja udana, Uw powinno byc niewiele gorsze od V90+,a cenowo z pewnością taniej.
    Zainteresuj się także oknami z profili Inoutic Eforte lub Schuco Si82 (np. AdamS)
    z tego co zauważyłem to adams nagina wymiary na schuco nie daje skrzydeł pośrednich tam gdzie to ewidentnie wymagane i robi gabaryty takie że chyba tylko oni dają na to gwarancję
    poza tym już w takim oknie ciepła ramka to powinien być standard czyż nie?

  2. #42

    Domyślnie

    Przy całym szacunku dla Twej wiedzy Witku, niestety nie masz racji.
    Można wiele i nawet więcej niż Ci się wydaje.
    Przeanalizuj dokładnie aktualną dokumentacje Schuco, zapoznaj się z wykresami, odkryjesz Schuco na nowo
    A jak dodasz do tego jeszcze dodatkowe 10% na wymiarach granicznych możliwe do osiągnięcia dzięki wklejeniu szyby odkryjesz świat możliwości Schuco dotychczas nieznany

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Przy całym szacunku dla Twej wiedzy Witku, niestety nie masz racji.
    Można wiele i nawet więcej niż Ci się wydaje.
    Przeanalizuj dokładnie aktualną dokumentacje Schuco, zapoznaj się z wykresami, odkryjesz Schuco na nowo
    A jak dodasz do tego jeszcze dodatkowe 10% na wymiarach granicznych możliwe do osiągnięcia dzięki wklejeniu szyby odkryjesz świat możliwości Schuco dotychczas nieznany
    Przy mojej wiedzy na temat schuco to zatrzymali się na si82 i stoją w miejscu
    wklejanie szyby ok
    tabelki aktualne schuco też mam
    Schuco jak nie zacznie właśnie na "nowo" coś robić to obudzą się któregoś dnia i zobaczą że są daleko w tyle
    polityka poszła w alu zapominając o PCV
    ok może i na ten czas spokojnie si82 ale co będzie jutro?

    a no i dzięki za komplement

  4. #44

    Domyślnie

    Moim zdaniem wystarczy ze zostaną przy Si82
    Stworzyli Si82+ i dla mnie to bardziej profil koncepcyjny, sztuka dla samej sztuki a nie faktyczna potrzeba rynku i okna spełniające wymagania klientów i architektów
    Stworzyli dobry profil i wystarczy. Nie ma co się wygłupiać, bo dla mnie poszerzanie profili to już nieporozumienie. Stają się bardziej podatne na odkształcenia.
    Może okazać się, że PVC osiągnęło kres realnych możliwości rozwoju.
    A Aluminium, od zarania dziejów Schuco było na topie i dalej to dla mnie najbardziej innowacyjna firma w Aluminium

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Moim zdaniem wystarczy ze zostaną przy Si82
    Stworzyli Si82+ i dla mnie to bardziej profil koncepcyjny, sztuka dla samej sztuki a nie faktyczna potrzeba rynku i okna spełniające wymagania klientów i architektów
    Stworzyli dobry profil i wystarczy. Nie ma co się wygłupiać, bo dla mnie poszerzanie profili to już nieporozumienie. Stają się bardziej podatne na odkształcenia.
    Może okazać się, że PVC osiągnęło kres realnych możliwości rozwoju.
    A Aluminium, od zarania dziejów Schuco było na topie i dalej to dla mnie najbardziej innowacyjna firma w Aluminium
    Tu się trudno nie zgadzić, tym bardziej że konkurencyjne produkty Veka czy Salamander bluEvolution z okien o głębokości ok 90mm wróciły w najnowszych propozycjach do 82mm..

  6. #46

    Domyślnie

    Jedyny dalszy kierunek rozwoju profili PCV to konstrukcje typu energeto Aluplasta lub jakiś sposób na próżnie w komorach.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #47

    Domyślnie

    szyby i tylko szyby. W nich jest ukryty potencjał. Okna są duże, jakże często na granicy wymiarów maksymalnych dopuszczalnych przez systemy a często je przekraczający a wtedy rola profila maleje

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    z tym powrotem veki do 82 się zgodzę bo i na budmie jak i w norymbergi ten właśnie profil był polecany
    co do aluminium schuco to się zgadzam bo dużo tego montujemy

    szyby , no gdzieś niby już dzwonili że przy pakiecie 2 szybowym przenikalność na poziomie 0,6 ma być
    osobiście uważam że to bardzo dobry kierunek bo ile można dźwigać

    mnie nie musisz nakłaniać na schuco bo i tak jestem już postronny co do innych

  9. #49

    Domyślnie

    Podobno Japończycy robią już szyby z próżnią. Ale w grę wchodzą małe gabaryty z jakimiś rozpórkami. Swoją drogą jaki jest problem aby z profili po zgrzaniu wyssać powietrze?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #50

    Domyślnie

    Wydaje mi się że jednak jest. Jak tworzywo nagrzeje słońca to podciśnienie powygina śćianki

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony