dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie szklenie w skrzydle czy w ramie? pilne pomocy

    Witam,
    ma trzy duże okna tarasowe 310cmx240cm. Dwa chcemy zrobić FIX z pionową belką, jedno ma być z rozsuwanymi drzwiami. I tu zaczyna się problem. Nam podoba się szklenie w skrzydle a część producentó uważa że przy tak dużych powierzchniach będzie mało bezpieczne i zalecają szklenie w ramie...
    inaczej mówiąc głupiejemy już

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    argumentacji nie rozumiem
    wiec upieraj się przy swoim - wbrew pozorom szklenie w skrzydle jest mocniejsze niż w ościeżnicy - w tym konkretnym wypadku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Według sprzedawcy z firmy okiennej podobno gdy okno ma szklenie stałe w skrzydle to znaczy, że do zamontowanej ramy okiennej wkłada się skrzydło na zasadzie plastikowych zaczepów na tzw,, klik''. Podobno podczas dużych wiatrów ok. 90 km/h może dojść do wypchnięcia tych skrzydeł z ram lub do dostania się wiatru przez szczeline jaka może powstać między skrzydłem a ramą?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to omiń te firmy co tak mówią szerokim lukiem. Specjalne dystanse z zatrzaskiem służą TYLKO po to by pozycjonować skrzydło w ościeżnicy i je docisnąć zaś później skrzydło się PRZYKRĘCA - jeśli nie wiedza ze tak się robi pewnie tego nie robią a wtedy wystarczy oprzeć się o takie skrzydło by wraz z nim wpaść do środka
    Śruby usytuowane sa zgodnie z zasadami jak kotwienie okien przy montażu. Śruby powinny być blisko lub wręcz przechodzić przez dystans by zbyt mocnym skręceniem nie stworzyć beczki w ościeżnicy już przed opuszczeniem przez okno fabryki
    I tu pojawiają się "duperele" które odróżniają jednych producentów od innych i tym samym cenę końcowa za okna
    Ale numer dobrzy są lepiej poszukaj innego dostawcy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    A może ktoś pokazać na zdjęciu jak wygląda szklenie w skrzydle a jak w ościeżnicy. Czym różni się wizualnie?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Szklenie w skrzydle wygląda dokładnie jak okno otwierane tylko nie ma klamki. Natomiast szklenie stałe w ramie to jakbyś otworzył okno i w ramę wstawił szybę - czyli jak masz takiej samej wielkości elementy obok siebie to szklenie w ramie ma szybę większą w każdą stronę około 4cm.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar babiogora
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jestem nowa i troche się gubię , więc proszę o wyrozumiałość... ale mam pytanko do fachowców lub znających temat:
    mamy w projekcie przewidziane szklenia stałe, okna są wysokie ale wąskiei znajdują sie w ciagu komunikacyjnym w związku z tym wolałam wybrać szklenie stałe w ramie by szyba była jak największa ale powiedziano mi że ze względu na mosty termiczne , cieplejszym oknem będzie szklenie w skrzydle? Okna są od północy więc ma to znaczenie , czy ktoś może mi poradzić jaka opcja jest cieplejsza i czy rzeczywiście skrzydło w ramie gdzie zawsze moga być jakieś szczeliny będzie cieplejsze od wmurowanej ramy z szybą?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IP Zobacz post
    I tu zaczyna się problem. Nam podoba się szklenie w skrzydle a część producentó uważa że przy tak dużych powierzchniach będzie mało bezpieczne i zalecają szklenie w ramie... inaczej mówiąc głupiejemy już
    Pełna zgoda z jareko. Dziwna argumentacja, tym bardziej, że szyba fixa w skrzydle będzie zawsze mniejsza (o szerokość skrzydła) niż fixa w ramie.
    PRO QUALITY

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał babiogora Zobacz post
    Witam, jestem nowa i troche się gubię , więc proszę o wyrozumiałość... ale mam pytanko do fachowców lub znających temat:
    mamy w projekcie przewidziane szklenia stałe, okna są wysokie ale wąskiei znajdują sie w ciagu komunikacyjnym w związku z tym wolałam wybrać szklenie stałe w ramie by szyba była jak największa ale powiedziano mi że ze względu na mosty termiczne , cieplejszym oknem będzie szklenie w skrzydle? Okna są od północy więc ma to znaczenie , czy ktoś może mi poradzić jaka opcja jest cieplejsza i czy rzeczywiście skrzydło w ramie gdzie zawsze moga być jakieś szczeliny będzie cieplejsze od wmurowanej ramy z szybą?
    Fix w ramie zawsze będzie cieplejszy, a tłumaczenie sprzedawcy jest dziwne. Poszukaj innego dilera.
    Poniżej porównanie Uw dla profilu VA90+ szyba U=0.5 (1230x1480)
    Uw Fix w ramie= 0.72
    Uw Fix w skrzydle= 0.76

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    W niektórych systemach w ramę nie da się zaszklić pakietu 44mm a już w skrzydło tak. Bilans przy małych oknach raczej i tak wyjdzie na korzyść szklenia stałego w ramie nawet jeżeli będzie szklony pakietem U=0,7 zamiast U=0,5 (chociaż trzeba by to przeliczyć dla konkretnego okna).

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar babiogora
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi, czyli szklenie w ramie zostaje
    początkująca w trakcie budowy

  12. #12

    Domyślnie

    To może odświeżę trochę temat. Chciałbym się dowiedzieć czy z estetycznego punktu widzenia ma sens zastanawiać się na różnym szkleniu skrzydeł w oknie wiloskrzydłowym w którym tylko jedno ma się otwierać. W sensie - czy nie będzie źle wyglądać (wiadomo - od wewnątrz) jeśli w trzyskrzydłowym oknie balkonowym szklenie w skrzydle zastosuje się tylko do skrzydła otwieranego (skrzydło to jest na skraju okna), a pozostałe dwa "pola" jako że nieotrwieralne/fixy będą szkolne w ramie. Wiadomo że taka opcja będzie tańsza niż szklenie w skrzydle także skrzydeł nieotwieralnych, ale czy będzie do przyjęcia pod względem wizualnym?
    Możecie wstawić jakieś fotki z przykładami takiego rozwiązania?

  13. #13

    Domyślnie

    Wszystko zależy od gustu indywidualnego. W Polsce jednak zdecydowana większość jest za fixem w skrzydle za to w Niemczech czy Holandii to nie bardzo wiedzą co to fix w skrzydle, gdyż każde jedno stałe szklenie dają w ramę.


    tu mam takie okno z małym skrzydłem + fix, musisz sobie wyobrazić słupek w połowie fixa to akurat jest Veka V90 gdzie widać mało skrzydła od zewnątrz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9202.jpg
Wyświetleń:	2787
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	154466


    w celu lepszego wyobrażenia skopiowałem słupek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9202.jpg
Wyświetleń:	2127
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	154468
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 14-12-2012 o 16:31

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Okna z nierównymi poziomami wyglądają fatalnie.
    Jest masa takich elewacji - wyglądają okropnie.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Okna z nierównymi poziomami wyglądają fatalnie.
    Jest masa takich elewacji - wyglądają okropnie.
    w sumie racja, nie wygląda to jakoś za specjalnie, natomiast z pkt widzenie praktycznego/użytkowania fix w ramie to dobre rozwiązanie, czasami słyszę opinie, że najlepsze o ile jest do nich dostęp z zewnątrz w celu umycia.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony