dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bazukapl

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-600
    Posty
    5

    Domyślnie Piec wolnostojący i zabezpieczenie ściany

    Witam.

    Posiadam w mieszkaniu piec wolnostojący:
    http://www.piecekominkowe.pl/index.p...roducts_id=194
    Piec jest zainstalowany w rogu pokoju i ustawiony tak, by grzał środek pokoju. Przez to, że mam ciężki dostęp do komina to piec leży bardzo blisko ściany (jego rogi w odległości 8cm od ściany). Problem polega na tym, że zaczęła mi się ściana wraz z farbą łuszczyć i pękać pod wpływem ciepła. Jakie zalecacie zabezpieczenie ściany przed ciepłem z pieca? Narazie scianę zabezpieczyłem ekranem zagrzejnikowym, ale to tylko pomysł na chwilę. Myślałem o kamieniu elewacyjnym co wy na to?
    Jeszcze jedno pytanie. Rure mam bezpośrednio zatynkowaną w ścianie w przewodzie kominowym i pod wpływem ciepła tynk wokół ruły zaczął stawac sie biały i też pęka. Jakie zalecacie na to rozwiązanie? Rura bezpośrednio wychodzi z góry pieca i jest zakończona kolankiem (wys. rury gdzieś 0.7m nad piecem), które wchodzi do zatynkowanej rury,

    Jeśli temat jest w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie
    Dziękuje z góry i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez bazukapl ; 12-12-2012 o 23:47

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najlepszym sposobem jest odsunięcie pieca od ściany. Naklejanie na ścianę izolatorów nie zawsze jest estetyczne i bezpieczne. Na pewno niebezpieczny jest ekran ze styropianu, który dałeś. Pod wpływem sporego ciepła z pieca emituje toksyny, albo się topi. Niektórzy oklejają ścianę kamieniem naturalnym albo gresem w płytkach. Ale to tez nie może być zbyt blisko pieca. Na pękającą ścianę wokół rury, lekarstwem jest kryza, najlepiej w połączeniu z mufą dwuścienną.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bazukapl

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    A co powiesz na kamień elewacyjny na ściane, a co mam dokładnie zrobić z tą kryzą i mufą dwuścienną?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar newyork
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Planet Earth
    Kod pocztowy
    77-444
    Posty
    172

    Domyślnie

    Mufa to chyba rura o dwóch ściankach.Przerwa między ściankami pozwala na ograniczenie temperatury tej ścianki zewnętrznej.

    Co do kamienia to też się zastanawiam i niewiem teraz czy kamień gipsowy pęknie czy nie :/
    Kamień gipsowy jest tańszy o tego elewacyjnego tylko czy wytrzymie tak samo ?

  5. #5

    Domyślnie

    Kamień elewacyjny powinien się sprawdzić. Miałem ten sam problem tynk gipsowy się rozwarstwił i zaczął odpadać. Po zastosowaniu kamienia elewacyjnego (zdaje się Roma) jest wszystko ok - już chyba 4 rok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony