dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czym wykończyć drewiane słupy żeby nie pękały?

    Witam,

    pytanie jak w tytule: czym obłożyć drewniane słupy na poddaszu, żeby po naciągnięciu Cekolem nie pękały.

    Moi fachowcy do słupów najpierw wkrętami poprzykręcali płyty gipsowe, następnie naciągnęli Cekolem. Wyszło super ale po kilku tygodniach popękały. Przy zdejmowaniu okazało się, że pod płytą na slupach zaczęła robić się pleśń.

    Ściągnęli wszystko i kazali mi kupić płytę OSB. Obłożyli to płytą, naciągnęli Cekolem i znowu to samo - popękały.

    Dodam tylko, że słupy są lekko poskręcane. Powierzchnia dachu to jakieś 150m2, poddasze stało przez 10 lat nieogrzewane, w tym roku zostało ocieplone i jest już normalne CO.

    Doradźcie jak prawidłowo powinno się wykończyć takie słupy i czemu te u mnie pękają? Najdziwniejsze jest to, że tak wykończonych słupów mam 4 szt , ale pękają akurat tylko te dwa. Z pozostałymi nic się nie dziej. I pytanie jeszcze skąd ta pleśń: przestraszyłem się i zastanawiam się czy nie ściągać wszystkiego z 2 pozostałych słupów żeby sprawdzić czy tam nic nie pleśnieje?

  2. #2

    Domyślnie

    Pękają bo jest źle zrobione. Drewno zawsze będzie pracować i nie powinno się do niego nic na sztywno przykręcać. Trzeba je obudować konstrukcją z profili i dopiero na to położyć płyty.
    ELEWACJE, TERMOIZOLACJE

  3. #3

    Domyślnie

    nie obkładaj niczym, zostaw na wierzchu. Super to wygląda.
    piotr

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Drewno pęka samo z siebie schnie - pracuje i tyle. Mam domek letniskowy cały w drewnie i strop jest drewniany i krokwie popękały i nikt się tym nie martwi...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony