dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Jakie drzwi balkonowe ?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

Kod pocztowy
    37-450

Question Jakie drzwi balkonowe ?

Witam, mam do wymiany w trzech balkonach okna wraz z drzwiami ( PCV). Podjąłem decyzje że będą to z pakietem trzech szyb oraz kolor złoty dąb na zewnątrz. Drzwi balkonowe to 80x230 i nie wiem na jakie się zdecydować, mianowicie chodzi o szybę czy dać jedną cała dużą czy może wstawić belkę poziomą i będą dwie mniejsze. Tak sobie kombinuje ze jeśli na zewnątrz jest kolor to może być rama bardziej nagrzewana przez słońce i czy pojedyncza tafla szyby nie będzie bardziej narażona na pęknięcie przez występujące naprężenia? Co byście mi doradzili?

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Z szybą to kombinujesz niepotrzebnie. Z nagrzewaniem profili już nie. Poprzeczka na pewno nie zaszkodzi.

3. Wymiana okien dachowych: zobacz przykładową wycenę dla dwóch wariantów okien Wymiana starych okien drewnianych na okna PCV Nowoczesne okna. Przeszklenia we współczesnych domach Duże okna jak piękne obrazy. Przeszklenia, które zapierają dech. ZDJĘCIA
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

Kod pocztowy
    37-450

Domyślnie

Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z szybą to kombinujesz niepotrzebnie. Z nagrzewaniem profili już nie. Poprzeczka na pewno nie zaszkodzi.
    Z szybą kombinuję? To znaczy pod jakim względem że to pakiet trzech szyb czy może ze mam nieuzasadnione obawy o pękanie pojedynczej tafli pakietu truj-szybowego na skutek naprężeń. Dwa balkony mam od południa a trzeci od zachodu, te od południa są wiec dość nasłonecznione.
    Ostatnio edytowane przez pionek ; 15-12-2012 o 08:14

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar GraMar
    Kod pocztowy
    05-270

Domyślnie

Finlandia, co możesz napisać o oknach VETREX? Interesują mnie ich potwierdzone dokumentacją techniczną parametry ram, skrzydeł, itp itd...

Wiem, że to Twój chleb powszedni, pozdrawiam.

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Cytat Napisał pionek Zobacz post
    Witam, mam do wymiany w trzech balkonach okna wraz z drzwiami ( PCV). Podjąłem decyzje że będą to z pakietem trzech szyb oraz kolor złoty dąb na zewnątrz. Drzwi balkonowe to 80x230 i nie wiem na jakie się zdecydować, mianowicie chodzi o szybę czy dać jedną cała dużą czy może wstawić belkę poziomą i będą dwie mniejsze. Tak sobie kombinuje ze jeśli na zewnątrz jest kolor to może być rama bardziej nagrzewana przez słońce i czy pojedyncza tafla szyby nie będzie bardziej narażona na pęknięcie przez występujące naprężenia? Co byście mi doradzili?
    Tafla szkła ma prawo pęknąć w momencie kiedy profil wygnie się przekraczając pewną graniczną wartość. Czyli wygeneruje naprężenia destrukcyjne na szybę. Aby to zniwelować w konstrukcjach PVC stosuje się min. poprzeczką zwaną też szprosem, przewiązką. Obowiązkowo producent powinien zastosować otwory dekompresyjne w skrzydłach. Konstrukcje drewniane czy aluminiowe rzadko potrzebują tego typu zabezpieczeń.

Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Pionek,
    Kombinujesz z szybą - chcesz wyważyć otwarte drzwi. Od wielu lat pdoucenci robią okna balkonowe PCW bez poprzeczek i nie mają obaw o szyby. Co najwyzej o sztywność całości. Jak się wygnie to może być mniej szczelne.

GraMar;
    jesteśw małym błędzie - to nie jest moja najważniejsza część oferty. Mam inne miłości niż V. Ale przyznaję - ostatnio V z trzeciej marki w mojej ofercie mocno przesuwa się do przodu..
    A co myślę?. Jak bym znał lepszą propozycję, to bym je oferował. W papiery wierzę - nie są jakieś niewiarygodne. Opublikowane, przebadane. Poza tym pod tym względem ufam oknotestowi - ten portal "kocha się" w tym zagadnieniu. Ja wolę sprawdzać fabrykę od strony współpracy,okno podotukać w praktyce, na budowie. I nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar GraMar
    Kod pocztowy
    05-270

Domyślnie

GraMar;
    jesteśw małym błędzie - to nie jest moja najważniejsza część oferty. Mam inne miłości niż V. Ale przyznaję - ostatnio V z trzeciej marki w mojej ofercie mocno przesuwa się do przodu..
    A co myślę?. Jak bym znał lepszą propozycję, to bym je oferował. W papiery wierzę - nie są jakieś niewiarygodne. Opublikowane, przebadane. Poza tym pod tym względem ufam oknotestowi - ten portal "kocha się" w tym zagadnieniu. Ja wolę sprawdzać fabrykę od strony współpracy,okno podotukać w praktyce, na budowie. I nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
    Weź mi wytłumacz, o co chodzi?
    -1/ VEKA to producent profili czy także stolarki??
    -od VEKI kupują także inni producenci ich profile i montują swoje okna pod swoimi nazwami?
    - Czytając dokładnie stronę VEKI znajduję tam jakby okna winergetic, to chyba o to chodzi?
    -w tym wątku jest krytyka platinum , to jaki byłby z tego profil w ofercie VEKA? http://www.forumbudowlane.pl/vt/3323...&postorder=asc

A jaki z tego byłby profil w VETREXie-gdzie ich ofertę można dokładnie obczytać

Pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

Domyślnie

W papiery wierzę - nie są jakieś niewiarygodne. Opublikowane, przebadane. Poza tym pod tym względem ufam oknotestowi - ten portal "kocha się" w tym zagadnieniu. Ja wolę sprawdzać fabrykę od strony współpracy,okno podotukać w praktyce, na budowie. I nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
    Fin wbrew pozorom ja też nie ślęczę wyłącznie nad papierami. W praktyce to jest tak, że jeśli najpierw dotykam, to później wolę upewnić się, że mnie dotyk nie myli. A jeśli najpierw o czymś czytam, to później lubię dotknąć i zobaczyć osobiście. Nie zawsze to możliwe, ale na ogół producenci ( z małymi wyjątkami) już za bardzo nie protestują przeciwko takiemu mojemu podejściu do okien.

A co do pytania
    Cytat Napisał GraMar
    Interesują mnie ich potwierdzone dokumentacją techniczną parametry ram, skrzydeł, itp itd...
    To właśnie wszedłem w posiadanie bardzo ciekawych badań obiektowych wykonanych przez Vetrex, ale więcej o tym będzie dopiero w nowym roku. Teraz jak Chuck, pakuję
    PRO QUALITY

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

Kod pocztowy
    37-450

Domyślnie

Wypowiada się tu kilka osób z branży, a ja trochę zielony jetem wiec mam do nich pytanie czy decydując się na okna Oknoplastu PLATINIUM Evolution2 nie funduje sobie czasem problemów? W sieci można wyczytać ze drożyznę mają, oraz kilka wypowiedzi rozczarowanych klientów. W oknotescie ta firma jakoś blado wypadała chociaż nie z tym profilem. Jestem tuz przed podpisaniem umowy a jak człowiek zielony to zaczynają rozterki targać.

finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

PE2 złe chyba nie są. Ale można znaleźć lepsze jesli komuś zależy na "osiągach".

Gra Mar - tak jak myślisz - Veka to producent profili i "takie okna" robi wiele firm i w kraju. Winergetic to nic innego, jak okno zrobione na bazie profila Veka Softline82.
    Oferta okien Vetrexu jest tu :http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium.html
    W zakladkach "dokumenty" są podstawowe "papiery" za m.in które Oknotest daje punkty. To uczciwe podejście - są wyniki, niezłe, to czemu je chować w szafie? A tak każdy je może sobie sprawdzić - by wiedzieć, że jakieś U podane przez sprzedawcę przy wycenie ma oparcie w rzeczywistości.
    Ps. Test, ale ja jestem pełen podziwu, że masz tyle wytrwałości by śledzić te wszystkie zagadnienia

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Producentów profila PVC ( tłocznia )i jednocześnie okien/drzwi jest CHYBA tylko 2 w Polsce - Dobroplast i Drutex.
    Hut szkła i jednocześnie producentów szyb zespolonych jest 3 - Sanit-Gobain, Pilkington, AGC
    Producentów szyb i jednocześnie okien jest kilku: Oknoplast Kraków, Drutex, Dobroplast, Eko-Okna. i taki z Kazimierzy ale nie pamiętam nazwy
    Producentów okuć i jednocześnie producentów okien: tylko ROTO
    Producent profili aluminiowych i jednocześnie producent okien/drzwi: tylko ALUPROF
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia