dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    40

    Question Jakie drzwi balkonowe ?

    Witam, mam do wymiany w trzech balkonach okna wraz z drzwiami ( PCV). Podjąłem decyzje że będą to z pakietem trzech szyb oraz kolor złoty dąb na zewnątrz. Drzwi balkonowe to 80x230 i nie wiem na jakie się zdecydować, mianowicie chodzi o szybę czy dać jedną cała dużą czy może wstawić belkę poziomą i będą dwie mniejsze. Tak sobie kombinuje ze jeśli na zewnątrz jest kolor to może być rama bardziej nagrzewana przez słońce i czy pojedyncza tafla szyby nie będzie bardziej narażona na pęknięcie przez występujące naprężenia? Co byście mi doradzili?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z szybą to kombinujesz niepotrzebnie. Z nagrzewaniem profili już nie. Poprzeczka na pewno nie zaszkodzi.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z szybą to kombinujesz niepotrzebnie. Z nagrzewaniem profili już nie. Poprzeczka na pewno nie zaszkodzi.
    Z szybą kombinuję? To znaczy pod jakim względem że to pakiet trzech szyb czy może ze mam nieuzasadnione obawy o pękanie pojedynczej tafli pakietu truj-szybowego na skutek naprężeń. Dwa balkony mam od południa a trzeci od zachodu, te od południa są wiec dość nasłonecznione.
    Ostatnio edytowane przez pionek ; 15-12-2012 o 09:14

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Finlandia, co możesz napisać o oknach VETREX? Interesują mnie ich potwierdzone dokumentacją techniczną parametry ram, skrzydeł, itp itd...

    Wiem, że to Twój chleb powszedni, pozdrawiam.


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionek Zobacz post
    Witam, mam do wymiany w trzech balkonach okna wraz z drzwiami ( PCV). Podjąłem decyzje że będą to z pakietem trzech szyb oraz kolor złoty dąb na zewnątrz. Drzwi balkonowe to 80x230 i nie wiem na jakie się zdecydować, mianowicie chodzi o szybę czy dać jedną cała dużą czy może wstawić belkę poziomą i będą dwie mniejsze. Tak sobie kombinuje ze jeśli na zewnątrz jest kolor to może być rama bardziej nagrzewana przez słońce i czy pojedyncza tafla szyby nie będzie bardziej narażona na pęknięcie przez występujące naprężenia? Co byście mi doradzili?
    Tafla szkła ma prawo pęknąć w momencie kiedy profil wygnie się przekraczając pewną graniczną wartość. Czyli wygeneruje naprężenia destrukcyjne na szybę. Aby to zniwelować w konstrukcjach PVC stosuje się min. poprzeczką zwaną też szprosem, przewiązką. Obowiązkowo producent powinien zastosować otwory dekompresyjne w skrzydłach. Konstrukcje drewniane czy aluminiowe rzadko potrzebują tego typu zabezpieczeń.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Pionek,
    Kombinujesz z szybą - chcesz wyważyć otwarte drzwi. Od wielu lat pdoucenci robią okna balkonowe PCW bez poprzeczek i nie mają obaw o szyby. Co najwyzej o sztywność całości. Jak się wygnie to może być mniej szczelne.


    GraMar;
    jesteśw małym błędzie - to nie jest moja najważniejsza część oferty. Mam inne miłości niż V. Ale przyznaję - ostatnio V z trzeciej marki w mojej ofercie mocno przesuwa się do przodu..
    A co myślę?. Jak bym znał lepszą propozycję, to bym je oferował. W papiery wierzę - nie są jakieś niewiarygodne. Opublikowane, przebadane. Poza tym pod tym względem ufam oknotestowi - ten portal "kocha się" w tym zagadnieniu. Ja wolę sprawdzać fabrykę od strony współpracy,okno podotukać w praktyce, na budowie. I nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post


    GraMar;
    jesteśw małym błędzie - to nie jest moja najważniejsza część oferty. Mam inne miłości niż V. Ale przyznaję - ostatnio V z trzeciej marki w mojej ofercie mocno przesuwa się do przodu..
    A co myślę?. Jak bym znał lepszą propozycję, to bym je oferował. W papiery wierzę - nie są jakieś niewiarygodne. Opublikowane, przebadane. Poza tym pod tym względem ufam oknotestowi - ten portal "kocha się" w tym zagadnieniu. Ja wolę sprawdzać fabrykę od strony współpracy,okno podotukać w praktyce, na budowie. I nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
    Weź mi wytłumacz, o co chodzi?
    -1/ VEKA to producent profili czy także stolarki??
    -od VEKI kupują także inni producenci ich profile i montują swoje okna pod swoimi nazwami?
    - Czytając dokładnie stronę VEKI znajduję tam jakby okna winergetic, to chyba o to chodzi?
    -w tym wątku jest krytyka platinum , to jaki byłby z tego profil w ofercie VEKA? http://www.forumbudowlane.pl/vt/3323...&postorder=asc

    A jaki z tego byłby profil w VETREXie-gdzie ich ofertę można dokładnie obczytać

    Pozdrawiam

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W papiery wierzę - nie są jakieś niewiarygodne. Opublikowane, przebadane. Poza tym pod tym względem ufam oknotestowi - ten portal "kocha się" w tym zagadnieniu. Ja wolę sprawdzać fabrykę od strony współpracy,okno podotukać w praktyce, na budowie. I nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
    Fin wbrew pozorom ja też nie ślęczę wyłącznie nad papierami. W praktyce to jest tak, że jeśli najpierw dotykam, to później wolę upewnić się, że mnie dotyk nie myli. A jeśli najpierw o czymś czytam, to później lubię dotknąć i zobaczyć osobiście. Nie zawsze to możliwe, ale na ogół producenci ( z małymi wyjątkami) już za bardzo nie protestują przeciwko takiemu mojemu podejściu do okien.

    A co do pytania
    Cytat Napisał GraMar
    Interesują mnie ich potwierdzone dokumentacją techniczną parametry ram, skrzydeł, itp itd...
    To właśnie wszedłem w posiadanie bardzo ciekawych badań obiektowych wykonanych przez Vetrex, ale więcej o tym będzie dopiero w nowym roku. Teraz jak Chuck, pakuję
    PRO QUALITY

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wypowiada się tu kilka osób z branży, a ja trochę zielony jetem wiec mam do nich pytanie czy decydując się na okna Oknoplastu PLATINIUM Evolution2 nie funduje sobie czasem problemów? W sieci można wyczytać ze drożyznę mają, oraz kilka wypowiedzi rozczarowanych klientów. W oknotescie ta firma jakoś blado wypadała chociaż nie z tym profilem. Jestem tuz przed podpisaniem umowy a jak człowiek zielony to zaczynają rozterki targać.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    PE2 złe chyba nie są. Ale można znaleźć lepsze jesli komuś zależy na "osiągach".

    Gra Mar - tak jak myślisz - Veka to producent profili i "takie okna" robi wiele firm i w kraju. Winergetic to nic innego, jak okno zrobione na bazie profila Veka Softline82.
    Oferta okien Vetrexu jest tu :http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium.html
    W zakladkach "dokumenty" są podstawowe "papiery" za m.in które Oknotest daje punkty. To uczciwe podejście - są wyniki, niezłe, to czemu je chować w szafie? A tak każdy je może sobie sprawdzić - by wiedzieć, że jakieś U podane przez sprzedawcę przy wycenie ma oparcie w rzeczywistości.
    Ps. Test, ale ja jestem pełen podziwu, że masz tyle wytrwałości by śledzić te wszystkie zagadnienia

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Producentów profila PVC ( tłocznia )i jednocześnie okien/drzwi jest CHYBA tylko 2 w Polsce - Dobroplast i Drutex.
    Hut szkła i jednocześnie producentów szyb zespolonych jest 3 - Sanit-Gobain, Pilkington, AGC
    Producentów szyb i jednocześnie okien jest kilku: Oknoplast Kraków, Drutex, Dobroplast, Eko-Okna. i taki z Kazimierzy ale nie pamiętam nazwy
    Producentów okuć i jednocześnie producentów okien: tylko ROTO
    Producent profili aluminiowych i jednocześnie producent okien/drzwi: tylko ALUPROF
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony