dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Osobiście mam od kilkunastu lat kominek z drewnianą belką ale nie zauważyłem jej samozapłonu czy też innych nieszczęść z tym związanych.
    A ja widziałem wielokrotnie, wielokrotnie też przebudowywałem takie. Piotr też ... Także średnia ważona będzie "in plus" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Najlepiej, to jak przy psiej pogodzie, zimową porą, w okolicy rozchodzi się zapach grilla. A już najnajlepiej, jak emiterem jest twój komin.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pieczenie_kiełbasy (Large).jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	154803  

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie


    to z wczoraj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	004.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	154806
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  4. #24

    Domyślnie

    Zmiłowania, ludkowie!
    Temat o pieczonych i wędzonych, to w innym miejscu jest.
    Wywale to szkło i będzie dym!

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    ano będzie i to spory - bo kominek otwarty, to nie to samo, co wkład bez drzwiczek. Ma się palić i ani ciut nie kopcić do środka
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Od żywego ognia się wszystko zaczęło. Cały ten bajzel z kominkami. Pamiętam jak biłem się z myślami czy wchodzić w biznes z wkładami. Nie mogłem się długo przełamać, by ogień zamknąć w areszcie za szybą. Teraz kominek otwarty to dzieło jedno na kwartał, czy nawet na pół roku. Większość ludzi obecnie, nie wyobraża sobie kominka innego, niż z ogniem uwięzionym za szybą. Fakt, szyba ułatwia życie, eliminuje sporo problemów, ale nie można zapominać, że generuje nowe. dotychczas nie znane problemy. Dobry budowniczy kominków otwartych, niekoniecznie potrafi sobie poradzić z budową kominka z wkładem. Głównie o niebezpieczeństwa dla konstrukcji drewnianych tu chodzi. Do tego nowe konstrukcje technik kominowych - stalowe, systemowe, nie ułatwiają życia, choć z założenia miało być odwrotnie. Jakoś tak jest, że ktoś budujący kominek otwarty dzisiaj, ma w sobie coś. Wyróżnia się spośród klienteli albo osobowością, albo zainteresowaniami, albo podejściem do życia. Są oczywiście też ludzie bogaci, którym walory grzewcze kominka są obojętne. Oczywiście nie znaczy to , że wszyscy bogaci są źli!

    Firewall. Pokaż swój kominek, zobaczymy czy nauczyciel ma lepszy gust od grabarza

    .

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeden z bardziej minimalistycznych kominków (ku uciesze Maćka). Minimalistyczny, ale nie mały. Szerokość paleniska to ponad 2 metry.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00138.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	154987   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00139.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	154988   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00614.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	154989  

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    dla mnie bomba . Tylko rogi bym zaokrąglił, próg dodał (minimalizm to też pragmatyzm) a na podłodze wyznaczył strefę... (miłości?)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00614.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	155099
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 17-12-2012 o 20:52
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Użytkownik kominka i jego projektant, akurat w kanciatych gustował. Co do podłogi, pomysł zakładał brak jakichkolwiek wyznaczników. Wymyśliłem sobie i udało mi się namówić inwestorów (oboje architekci), by zachwiać linią podziału na kominek i podłogę. Dwa te elementy mają się przenikać, bez określenia granicy. Trudno powiedzieć, czy to podłoga wchodzi do kominka, czy kominek wylazł na salony. Podkreśla to ten sam materiał jako okładzina (granit multicolor) mimo, że we wnętrzu paleniska pewnie mało trwały. Pękanie jest wpisane w projekt.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony