dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Oczywiście że tynkarzy.
    Kierownik nie odpowiada za jakość pracy brygady zatrudnionej przez inwestora,tylko za ocenę tej pracy.
    Ma prawo odmówić wpisu do dziennika o prawidłowym wykonaniu tynków i już.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Tylko jak by sie pojawił odpowiednio wczesnie to by byki wychwycił a tak du...pa

  3. #43

    Domyślnie

    To zależy Kalio jak się umawialiście.Kontrolowanie poczynań firm wykonawczych to nie są zadania kierownika
    Bardzo masz spaprane te tynki?

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    zajebicie bardzo - płytki odpadaja z warstwa tynku 0,5-1 mm, jak pocierasz ręka to można wytrzeć tynk do gołej ściany tak się sypie, na 100% ścian nie mam obrzutki cementowej - szprycu - bo tam gdzie dalii baumita mpi25 to nie licze całość wykonana jest z Doliny Nidy - tynki gipsowe są mocniejsze

  5. #45

    Domyślnie

    Generalnie w Polsce budowlańcy najchętniej nie odpowiadali by za nic ... Najlepiej zainkasować kilka zaliczek , rozgrzebać robotę i nagle ulotnić się z miejsca pracy przed samym jej końcem

  6. #46

    Domyślnie

    Nie da się wzmocnić tych tynków tak jak sypiących się wylewek?
    masakra jakaś przecież to jest,a jak dom już wykończony to tragedia

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    zajebicie bardzo - płytki odpadaja z warstwa tynku 0,5-1 mm, jak pocierasz ręka to można wytrzeć tynk do gołej ściany tak się sypie, na 100% ścian nie mam obrzutki cementowej - szprycu - bo tam gdzie dalii baumita mpi25 to nie licze całość wykonana jest z Doliny Nidy - tynki gipsowe są mocniejsze
    No to jest własnie generalnie problem z tynkarzami. Bo jak kończą robote to wszystko mokre i nic zbytnio nie idzie wychwycić. A potem jak sie okazuje że jest sp.........ne - to pocałuj psa w d....e. Kasa wzieta, telefonu nie odbiera itd. Miałem podobnie tyle że akurat moje tynki sie trzymaja a nawalili w kwestii wygładzenia tych tynków - tydzień czasu z ojcem i bratem czyściliśmy - ale to akurat pikuś. Zrypali mi tez kąty w kilku miejscach. Garaż pół biedy, ale salonu , korytarza to przetrawić nie mogłem. I co ? kicha nic nie zrobisz jak nie masz umowy (a kto ma , bo przecież oni wszyscy bez papieru chcą robić). Jak masz to goń tynkarzy i to konkretnie. Kierownik tutaj jest nie do ruszenia. Ja po swoim doświadczeniu nauczyłem sie jednego. Za wykonanie roboty daje 80% kasy- a reszta później, jak wyschnie (np wylewki) jak zadziała (elektryka,centralne) itd Najpierw jęczą ale jak mówisz że albo tak albo nie biore do roboty to wszystkim rura mięknie
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ja już o katach nawet nie wspominam, tynki nie zwiazały można je do worka schować )

  9. #49

    Domyślnie

    Masakra. Mój wykonawca był gdzieś 70 km ode mnie , więc dałem sobie spokój z szukaniem go (bo byłem tak zabiegany że nawet adresu sobie nie wziąłem). Ale gdyby mi tak zrobił tynki jak Tobie to bym dziada przed sąd zaciagnął. Tak dla przykładu aby pamietał mnie bardzo długo
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    sad ok mam z tego tutuly dodatkowe koszta jakies 5 tysi, sprawe wygrana, i tynkarza co ma wszystko na tesciowa

    jedyna metoda to nie placic i tyle termin min 2 tygodnie po robocie i zadnych zaliczek

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    sad ok mam z tego tutuly dodatkowe koszta jakies 5 tysi, sprawe wygrana, i tynkarza co ma wszystko na tesciowa

    jedyna metoda to nie placic i tyle termin min 2 tygodnie po robocie i zadnych zaliczek
    No tak Nie wiem jak to jest dokładnie z tymi teściowymi ale jest cos takiego jak odpowiedzialność cywilna za wykonanie i powierzone mienie. Jesli ma firme na teściową.... cóż niech teściowa płaci, Swoją drogą poświęciłbym troche czasu i pieniędzy aby facetowi taka reklame zrobić w okolicy , co by na predce innej roboty szukał.
    No zostaje jeszcze tradycyjny polski łomot aby upuścic troche ciśnienia.............. żartowałem oczywiście.
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Czy przekazałaś Kierownikowi komplet dokumentów pracowników wykonawców (badania BHP), czy przekazałaś instrukcje BHP urządzeń tego wymagających, czy zorganizowany jest punkt pierwszej pomcy, czy zapewniione są śrdoki do gaszenia pożaru, czy wszyscy pracownicy posiadają odpowiedni do swoich prac sprzęt BHP (okulary,rękawice,kaski, szelki etc), czy teren budowy jest ogrodzony i zamontowane są tablice ostrzegawcze itd.

    Jeśli nie to zgodnie z Twoją logikę wg której wymagasz od innych tego co mają wpisane w obowiązki , obowiązkiem twojego Kierownika jeśli nie zachowasz któregość z tych punktów jest zatrzymanie budowy.
    Inwestor nie zatrudnia pracowników. Zatrudnia firmę wyykonawczą.
    Inwestor nie jest więc pracodawcą, by przeprowadzać majstrom badania zdrowotne i robić im szkolenia.
    Chyba, że to inwestor ma obowiazek kazać właścicielowi firmy przedstawić takie dokumenty kierbudowi?

    Ogrodzony teren budowy w dobie powszechnej kradzieży materiałów chyba ma każdy? Tablice z reguły też widuję na każdej budowie.

    Uważam jak marynata, że instytucja kierbuda powinna zostać zliwkidowana na rzecz kogoś, kto bardziej będzie przypominał inspektora nadzoru, czyli nadzorował proces budowy w imieniu inwestora.

    Ktoś tutaj sugerował, że kierbud miałby wynajmować ekipy zamiast inwestora, by mieć nad nimi kontrolę. A przecież są ekipy z własnymi kierbudami i wcale to nie jest dobre rozwiązanie, bo kierbud kryje swoją ekipę, kiedy ta coś sfuszeruje.

    To jeden z powodów, dla których nigdy nie kupię domu od dewelopera.
    Deweloper ma swoje ekipy i swojego kierbuda. I widzę: murowanie na cienką spoinę zimą, kładzenie tynków w mrozy i szybkie dosuszanie nagrzewnicą, oszukiwanie na ocieplaniu fundamentów (styropian kończył się 15 cm poniżej poziomu gruntu). Ale w dzienniku wszystkie wpisy w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-02-2013 o 23:41

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony