dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 84
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1665
  1. #41

    Domyślnie

    Tyle się mówi o cieple podłogi drewnianej - więc mam w salonie parkiet, a na pozostałej części parteru płytki i ogrzewanie podłogowe. Goście spacerują po płytkach, chwalą,że przyjemnie ciepłe , a potem wkraczają do salonu ( gdzie tylko grzejniki) i każdy zdziwiony,że taka zimna

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Byłem u kumpla, wszędzie podłoga drewniana i grzejniki tylko w kuchni podłogówka. I zgadnijcie gdzie cały czas siedziałem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Tyle się mówi o cieple podłogi drewnianej - więc mam w salonie parkiet, a na pozostałej części parteru płytki i ogrzewanie podłogowe. Goście spacerują po płytkach, chwalą,że przyjemnie ciepłe , a potem wkraczają do salonu ( gdzie tylko grzejniki) i każdy zdziwiony,że taka zimna


    Jaka zmiana? Nie masz za ciepłych tych płytek czasem? Ja tez upchnąłem podłogówkę (płytki) gdzie się da, ale tam gdzie przebywam najwięcej mam drewno. Nie odczuwam jakiejś zmiany czy dyskomfortu z tego powodu. Grzejników też nie mam w salonie a braki w podłogówce zastąpiłem ciepłymi ścianami. Gahan, parkiet leży na betonie?

    Autorus, w kuchni to się siedzi z innych powodów, głównie łobyczajowych

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Autorus, w kuchni to się siedzi z innych powodów, głównie łobyczajowych
    To prawda, ale maja salon z kuchnią i spokojnie można siedzieć w salonie. Tylko ze tam jest zimno, mimo, że to jest to samo pomieszczenie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bionda
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2.104

    Domyślnie

    Grzejników też nie mam w salonie a braki w podłogówce zastąpiłem ciepłymi ścianami. Gahan, parkiet leży na betonie?
    Co to za ciepłe sciany ,napisz coś więcej.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nazwa:  Rotation of aaPICT0070.jpg
Wyświetleń: 4370
Rozmiar:  93,1 KB

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tak powiększyłem zdjęcie, że nie było miejsca na komentarz

    Ogrzewanie ścienne "po bożemu" zajmuje dużo miejsca. Rurki nie mogą być za cieple i są w dużej odległości od siebie. Postanowiłem zrobić eksperyment, łączący wiedzę mojego hydraulika i doświadczenie zduńskie jakie zdobyłem. Powstał grzejnik (na zdjęciu w trakcie budowy), którego nie widać pod warstwą tynku. Można go nagrzewać tak jak normalne grzejniki. Natomiast oddaje ciepło jak piec kaflowy, czyli połowa przez promieniowanie. Działa z półgodzinnym opóźnieniem w stosunku do pozostałych grzejników (w sypialniach), ale "trzyma" potem jeszcze ze dwie trzy godziny. Efekt o który mi chodziło, brak widoku grzejników w części dziennej domu (salon, jadalnia, kuchnia), osiągnąłem.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A jak wykończyłeś odpowietrznik?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jaka zmiana? Nie masz za ciepłych tych płytek czasem? Ja tez upchnąłem podłogówkę (płytki) gdzie się da, ale tam gdzie przebywam najwięcej mam drewno. Nie odczuwam jakiejś zmiany czy dyskomfortu z tego powodu. Grzejników też nie mam w salonie a braki w podłogówce zastąpiłem ciepłymi ścianami. Gahan, parkiet leży na betonie?

    Autorus, w kuchni to się siedzi z innych powodów, głównie łobyczajowych
    parkiet na betonie? wiesz, w prawdzie to mąż nadzorował robotę, ale z tego co widziałam mamy beton( strop) styropian i wylewkę, a pod stropem piwnicę, ale ogrzewaną.
    Być może podłogówka jest trochę za ciepła - nie wiem - przyjemnie biega mi się na bosaka, więc wejdę na parkiet to odczuwam różnicę, niewielką, ale jednak.
    Latem pewnie będzie odczuwalnie chłodniejsza terakota niż parkiet.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A jak wykończyłeś odpowietrznik?

    Mała estetyczna kratka z siatką maskującą. Wygląda na wentylacyjną. W tym "kaloryferze" ze zdjęcia, akurat z drugiej strony ściany. W przerwie miedzy rurkami mam jeszcze lampki. Naładuję bakterię, spróbuję pstryknąć fotki.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    parkiet na betonie? wiesz, w prawdzie to mąż nadzorował robotę, ale z tego co widziałam mamy beton( strop) styropian i wylewkę, a pod stropem piwnicę, ale ogrzewaną.
    Być może podłogówka jest trochę za ciepła - nie wiem - przyjemnie biega mi się na bosaka, więc wejdę na parkiet to odczuwam różnicę, niewielką, ale jednak.
    Latem pewnie będzie odczuwalnie chłodniejsza terakota niż parkiet.
    Zastanawiałem się, czy przyczyna nie tkwi w betonie. Ja mam dechy na legarach i wełnę miedzy nimi. Ale może to tylko kwestia odczuć. Tak jak schodząc z pięterka, zazwyczaj odczuwa się chłód, mimo, że na dole jest ciepło.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak jak schodząc z pięterka, zazwyczaj odczuwa się chłód, mimo, że na dole jest ciepło.
    A to tylko odczuwam podczas palenia w kominku, przy samej podłogówce nigdy

  13. #53

    Domyślnie

    Nie, nie , ja nie odczuwam różnicy temp. tak ogólnie, bo w domu jest przyjemnie ciepło. Chodzi mi o takie subiektywne odczucie przechodząc gołą stopą z ciepłej płytki na chłodniejszy parkiet.
    Latem odczucia były odwrotne - przy nieogrzewanych płytkach parkiet wydawał się cieplejszy.


    Mieszkam krótko, a w starym domu nie miałam podłogówki, więc nie bardzo się orientowałam się w jej "dobrodziejstwie" . Kiedyś w bardzo mroźny dzień weszłam do kościoła, którego nie znałam wcześniej. Zmarznięta uklękłam i nagle zrobiłam się taka pobożna ,że już nie chciałam wstawać z kolan Było mi tak przyjemnie cieplutko,że gdyby nie ludzie pewnie bym usiadła na podłodze Oczywiście mieli ogrzewanie podłogowe, a ja wróciłam do mojej chałupy i od progu wołam do męża,że ja też tak chcę ... ( oczywiście nie klęczeć )
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 12-01-2013 o 14:49

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Oby tylko Bogusław nie znalazł tego wątku...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Oby tylko Bogusław nie znalazł tego wątku...
    Chyba w swoim temacie ma wystarczającą wojenkę

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ale to dzielny wojownik, daje radę

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Oby tylko Bogusław nie znalazł tego wątku...
    Trzy razy przez lewe ramię proszę

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    colim

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    forumowiczu wielkim sercem prosze o pomoc bo jestem tu zielony i je wiem jak smigac po tym forum

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,
    Mamy dylemat - czy podłogówka czy ogrzewanie mieszane- podłogówka i grzejniki. Jeszcze decyzja nie zapadła...
    Mam pytanie do osób, które już jakiś czas mają podłogówkę- czy to prawda, że podłoga bardziej się kurzy i zbierają się po kątach "koty"?
    http://www.twojprojekt.pl/projekty/koral_2
    --------------------------------------------------------
    z marzeniami świat jest piękniejszy...

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezapominajka Zobacz post
    Witam,
    Mamy dylemat - czy podłogówka czy ogrzewanie mieszane- podłogówka i grzejniki. Jeszcze decyzja nie zapadła...
    Mam pytanie do osób, które już jakiś czas mają podłogówkę- czy to prawda, że podłoga bardziej się kurzy i zbierają się po kątach "koty"?
    Nie śledzę cię . Podłogówka 100%. Jak nie sprzątasz to masz koty w nosie albo w kątach .

Strona 3 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony