dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bthblue

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Kominek w kamienicy - legalizacja?

    Witam,

    Kupiłem mieszkanie w kamienicy pięciokondygnacyjnej. Budownictwo sprzed wojny, każdy lokal ma swój własny szyb kominowy. W mieszkaniu znajduje się kominek, zbudowany przez poprzedniego właściciela. Niestety, poprzedni właściciel nie posiada żadnego projektu czy pozwolenia, dysponuje jedynie przeglądami kominiarzy, na których zaznaczono kominek. Kominek został postawiony w miejsce pieca kaflowego - w mieszkaniu pozostały jeszcze dwa, które mają wbudowane grzałki elektryczne.

    Według przepisów, dzisiaj ten kominek nie miałby prawa stanąć, bo budynek jest wielorodzinny i wyższy niż 4 kondygnacje (parter + 4 piętra). Poprzedni właściciel budował go jednak przed nowelizacją przepisów w 2002 roku. Nie jestem jednak pewien, czy jesteśmy tego w stanie dowieść.

    Czy macie jakieś pomysły, co z tym fantem zrobić?

    Pozdrawiam,
    Bartek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    A te przeglądy kominiarskie? One nie są dowodem?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Dowiedziałem się, tzn., słyszałem, a właściwie, to ktoś mi powiedział, że jak są osobne kominy dla każdego lokalu, to ilość kondygnacji nie ma znaczenia (Petronas Tower oczywiście nie mam na myśli). Może ten przepis dotyczy wspólnych kominów, bo po co w takim razie te osobne by były. Muszą być w dobrym stanie oczywiście (dobrze, że dawniej nie było systemówek).
    Ale rzeczywiście nie czytałem tego przepisu, choć pewnie nawet przeczytanie go niewiele by mi dało. Przepisy nie są bowiem pisane dla przeciętnego zjadacza chleba (co by robili prawnicy).
    Może ktoś czytał, to podpowie.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony