dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 31
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 603
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Fundacja albo Stowarzyszenie Pomagających Forumowiczów - dobry pomysł?

    Kochani, pomysł wyszedł od Was i bardzo nas zaintrygował. Fundacja Forum MURATORA mogłaby zdziałać wiele więcej.

    Tworzenie takiej fundacji (czy stowarzyszenia) - czy to dobry pomysł, czy realny? Zapraszamy do dzielenia się opiniami...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Miras12
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    1.633

    Domyślnie

    Uważam, że Fundacja. Taka Fundacja może zdziałać naprawdę dużo. Wszyscy pamiętają pomoc przy powodzi, pożar u Nelli. Nikt z nas nie wie co spotka nas jutro. Fundacja będzie mogła pomóc każdemu i w każdej sprawie. To nie ma dotyczyć tylko ludzi chorych, lecz wszystkich którzy znajdą się nagle w trudnej sytuacji.
    Duże TAK dla Fundacji Muratora.

  3. #3

    Domyślnie

    TAK TAK TAK
    Tylko czy w przypadku fundacji nie trzeba przypadkiem określić zakresu udzielania pomocy (tzn. komu? chorym? potrzebującym?)??? Nie wiem, czy może to być taka fundacja "od wszystkiego". Tzn. fajnie by było, gdyby fundacja mogła pomagać w każdym przypadku, ale czy to prawnie zadziała?
    Tylko tu i teraz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dlaczego nie? A czy forumowicze będą tylko korzystać czy jestesmy tez w stanie jakoś przy tym pomagać. Żeby nie było, róbta, róbta ale my tylko od zbierania śmietany. Jak razem, to razem w pracy ciezkiej też. Prosimy więc coś więcej na ten temat, czyli jeśli fundacja, to do czego to NAS zobowiązuję i w jaki sposób możemy pomóc?
    Na fundacjach chyba zna się nasza forumowa Małgoś.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobry,dobry,bardzo dobry,a że szkoda czasu to od razu zapytowywuję co my forumowicze mamy robić?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł, ale ja bym poszła w kierunku.. - dla Forumowiczów...
    Osoby inne mają wybór różnych fundacji dookoła...

  7. #7

    Domyślnie

    Bezwględnie forumowicze to priorytet i o nich się tu bijemy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    A ja jak najbardziej na TAK dla fundacji, ale bez ograniczania ewentualnych beneficjentów.
    Jeśli potem dookreśli się w statucie jakim osobom i w jakich sytuacjach fundacja pomoże, to wystarczy.
    Myślę, że nie jesteśmy tacy, że nie pomoglibyśmy tym, którzy nie są z forum.
    Nie każdy może, nie każdy wie o forum, nie każdy potrafi (np. Franio, Stefek, Księżniczki JESZCZE nie potrafią ).
    A każdy może potrzebować pomocy.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest powołanie Fundacji.
    W przypadku stowarzyszenia, 15 osób - członków założycieli musi spotkać się w jednym miejscu i czasie w celu powołania stowarzyszenia (zatwierdzenie statutu, wybór władz, stworzenie całej dokumentacji potrzebnej do złożenia do KRS). Nie czarujmy się, to nie będzie łatwe. Zanim stowarzyszenie zacznie funkcjonować wszelkie koszty związane z jego powołaniem poniosą te osoby. Stowarzyszenie nie zwróci im kosztów podróży, ponieważ teoretycznie jeszcze nie istnieje. To tylko taka pierwsza "skała" na której rozbijają się aspiracje środowiska.

    Fundację powołuje fundator- osoba lub instytucja, a nie grupa w większości przypadkowych osób, jak w przypadku stowarzyszenia.
    Czy celem działania fundacji ma być tylko i wyłącznie pomoc? Myślę, że jest to tylko bardzo wąski wycinek tego, czym mogłaby zajmować się Fundacja Forum Muratora. Szczegóły w przyszłości...
    Powołanie Fundacji jest realne i potrzebne. Założenie stowarzyszenia przez forumowiczów nie ma realnych szans powodzenia.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja się nie znam, ale jak mi ktoś mądrzejszy powie, co robić, to mogę robić. Jakas forma jest potrzebna. Dom dawno wybudowałam i siedzę tu bardziej na zasadzie forum społecznościowego, niż budowlanego. A forum społecznościowe zobowiązuje.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Jakas forma jest potrzebna. Dom dawno wybudowałam i siedzę tu bardziej na zasadzie forum społecznościowego, niż budowlanego. A forum społecznościowe zobowiązuje.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Jestem na TAK za FUNDACJA FORUMOWĄ !

    wsparcie dla potrzebujących pomocy .
    I tak jak napisał carver o Fundacji - pod tym
    podpisuję się !

    Pozdrawiam Wszystkich

  13. #13

    Domyślnie

    Droga Redakcjo!

    Odpowiadając na Twoje pytania zadane na górze:

    Tworzenie takiej fundacji (czy stowarzyszenia) - czy to dobry pomysł, - NAJLEPSZY!!! czy realny? - KTO JAK NIE MY? .


    Ja jestem na TAK

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał carver Zobacz post
    Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest powołanie Fundacji.
    W przypadku stowarzyszenia, 15 osób - członków założycieli musi spotkać się w jednym miejscu i czasie w celu powołania stowarzyszenia (zatwierdzenie statutu, wybór władz, stworzenie całej dokumentacji potrzebnej do złożenia do KRS). Nie czarujmy się, to nie będzie łatwe. Zanim stowarzyszenie zacznie funkcjonować wszelkie koszty związane z jego powołaniem poniosą te osoby. Stowarzyszenie nie zwróci im kosztów podróży, ponieważ teoretycznie jeszcze nie istnieje. To tylko taka pierwsza "skała" na której rozbijają się aspiracje środowiska.

    Fundację powołuje fundator- osoba lub instytucja, a nie grupa w większości przypadkowych osób, jak w przypadku stowarzyszenia.
    Czy celem działania fundacji ma być tylko i wyłącznie pomoc? Myślę, że jest to tylko bardzo wąski wycinek tego, czym mogłaby zajmować się Fundacja Forum Muratora. Szczegóły w przyszłości...
    Powołanie Fundacji jest realne i potrzebne. Założenie stowarzyszenia przez forumowiczów nie ma realnych szans powodzenia.
    Ze wszystkim, co jest zawarte w tym poscie.... zgadzam sie i podpisuje.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Fajnie,że jest nowy temat ,bo fundacjowa partyzantka w księżniczkowym wątku zaginęła w okopach.
    Ja widzę same plusy istnienia fundacji, choć nasze sezonowe zrywy uwielbiam, fundacja daje możliwość stałego pomagania (konto, ewentualnie subkonta), wielu z nas łatwiej miesięcznie wpłacić 10 zł niż raz w roku 100 ...chyba....
    Fundacja otwiera możliwość pomagania przez firmy , instytucje - spójrzcie ile firm zgłosiło chęć pomocy Nelce, tu chodziło nierzadko o duże pieniądze, bez możliwości zwolnień podatkowych na okoliczność darowizny. Ta sama darowizna przekazana na fundacje,daje już takie możliwości darczyńcy.
    Pewnie jest ich więcej...ale .... ale gorączka mi gotuje mózg na twardo i myslenie mnie dosłownie-boli

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Następną sprawą mogą być nadawane przez Fundację tytuły i odznaczenia honorowe- dla firm z branży to chyba miałoby znaczenie...

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Zgadzam się z carverem, że zdecydowanie lepszą formą przy tego typu działalności będzie fundacja /mam doświadczenie ze stowarzyszeniem/. Byłoby wspaniale, gdyby się udało. Podchodzę do tego pomysłu nieco sceptycznie, bo wiem, że uwielbiamy zrywy, a pomoc długofalowa wymaga jednak żmudnej roboty...Ale mimo wszystko jestem dobrej myśli Powtórzę za EZS, " jak mi ktoś mądrzejszy powie, co robić, to mogę robić"

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marynka36

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    38

    Domyślnie

    podpisuję się pod wcześniejszymi wpisami , jak najbardziej.
    Korzystajac z anonimowego podczytywania forum funkcjonalnie urządziłam dom. Ale dalej czesto zagladam, bo jak napisała EZS to nie tylko forum budowlane ale i społecznościowe. łatwiej i bezpieczniej jest pomagać komuś kogo się zna choćby wirtualne.
    I względy podatkowe jak sądzę dla wielu firm moga być kluczowe, i jeszcze mozliwość chwalenia się uzyskaniem tytułu od Fundacji.
    jak najbardziej jestem za

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    No i tak jak pisze malka - łatwiej jest wielu nam wpłacić
    co miesiąc 10 zł, niż 1 raz w roku 100 zł

    Mogą też pomagać firmy , instytucje ..

    A o to nam idzie - by wpłaty były różne, pomoc
    będzie dla Tych którzy tej pomocy potrzebują .

    Mądrzy ludzie dobrze uradzą - by jak najlepiej
    Fundacja nasza ruszyła i działała !!

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Nie wiem jak inni forumowicze, ale moim zdaniem Fundację powinna powołać Redakcja lub Wydawnictwo. Nam jako przyszłym darczyńcom daje to gwarancję jakości i zapanowania nad przedsięwzięciem. Mówiąc krótko daje trwałe fundamenty Dla Wydawnictwa taka inicjatywa to budowanie prestiżu, co w biznesie nie jest chyba bez znaczenia.
    Fundacja daje dodatkowo transparentność działania- nikt nikomu nie będzie miał nic do zarzucenia. W przypadku stowarzyszeń, to czy ktoś został prezesem, a ktoś inny się nie załapał na ważną funkcję, rodzi napięcia. Wszyscy robią, to co robili do tej pory, ale dlaczego to ON jest prezesem, a nie JA. Mogę podać przynajmniej kilka przykładów stowarzyszeń, które przed sformalizowaniem działalności funkcjonowały normalnie. Gdy zaś poszczególni członkowie okrzepli na swych stanowiskach, wszystko zaczynało się sypać.
    W Radzie Fundacji i Komisji Rewizyjnej mogliby mieć swój udział forumowicze. Jednak Zarząd- jako odpowiedzialny za zarządzanie majątkiem powinien składać się z profesjonalistów. To tak na początek moje przemyślenia.

Strona 1 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony