dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 31
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 603
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Stowarzyszenia BARDZO trzeba unikać, bo przy takim rozrzucie terytorialnym praca na zasadach stowarzyszenia byłaby niemozliwa do zrealizowania.
    Wiem co mówię, od wielu lat zajmuję się pracą w stowarzyszeniu.
    Fundacja - twór pod egida Wydawnictwa, zarządzany przez ludzi wybranych w Wydawnictwie.
    Kto chce dac datki, to i tak da.
    Wszystko w tym temacie. Stowarzyszenie- lokalnie, koniecznie z charyzmatycznym liderem, bo inaczej krew się będzie lała (i tak się będzie lała, ale da się opanować taki krwotok...)
    Fundacja w naszym przypadku innej możliwości nie ma, no chyba, że dalej tradycje partyzanckie podtrzymujemy

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Adam policz koszty założenia stowarzyszenia, przemyśl ile czasu zajmie jego rejestracja. Nie mówię już o tym, że 15 sztuk forumowiczów musi się spotkać w jednym miejscu i czasie. Potem powołujemy Fundację i rozwiązujemy stowarzyszenie. Sorki, ale sensu w tym jak dla mnie brak.

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    NIC nie trzeba rejestrować!

    Mnie chodzi o to co w języku POTOCZNYM nazywamy stowarzyszeniem się we wspólnym celu!
    Wskażcie mi kogoś z kontem i wolą ufundowania takiej fundacji a ja mu kasę podeślę, aby miał z czego!
    O TO MI CHODZI!
    Wolą moją jest, aby spożytkował środki na cel wskazany a nie na rekreację własną na antypodach!
    Murator miałby takie możliwości?
    Miałby wolę?
    Bo to robota jest i trud często bez słowa - dziękuję...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    My tu se gadu gadu, a znów pożar na forum.
    Kurna szybciej z tą Fundacją trzeba...

    Ok Adam już wiem co masz na myśli, chyba zbyt dosłownie traktuję sformułowania stowarzyszenie i fundacja
    W ten sposób to jak najbardziej...

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Umiesz temu nadać jakieś sensowne ramki i brzmienie?

    Cholera...
    Tu trzeba jakby szybciej działać!
    Chyba zgadzamy się że i trzeba i warto!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    My możemy zadziałać choćby i dziś. Tylko póki co jesteśmy na etapie "konsultacji społecznych". Tak to już jest, że nieoficjalnie mimo nieprzychylnego prawa potrafimy zorganizować coś szybko. Ubranie tego w formalne ramki jest bardziej skomplikowane. Ale po to tu gadamy, żeby dogadać, wypunktować wszystkie za i przeciw.

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał carver Zobacz post
    chyba zbyt dosłownie traktuję sformułowania stowarzyszenie i fundacja
    No to chyba tak jak ja
    Dlatego proszę o instrukcję dla nie podrabianych blondynek

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Wyznaję, że i ja traktuje oba wyrazy w rozumieniu prawnym, stowarzyszeni oznacza dla mnie "członkowie stowarzyszenia".
    Ale wygląda, że w ogólnych zarysach chodzi nam o to samo!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Też rozmawiamy o fundacji. Na pewno powinna być związana z Muratorem. Prowadzenie księgowości i inne konieczne prace zlecone powinny być opłacane ze środków fundacji. Powinna działać na rzecz forumowiczów - to zasadnicze kryterium, komu pomagamy."
    Wypowiedziała się Redakcja.

    "Dlatego proszę o instrukcję dla nie podrabianych blondynek

    1.
    2.
    3.
    4.
    5. "

    Sugeruję, skoro ogólne ramy naszej woli zostały określone:

    1. Powołujemy "Radę Fundatorów"
    Powołanie rady jest naszym wspólnym aktem woli obywatelskiej na zasadzie wzajemnego zaufania i wiary w dobre intencje uczestników.
    W skład Rady Fundatorów zapraszamy/przywołujemy Redakcję lub Wydawnictwo lub oba razem (bo ja tego nie rozeznaję i dla mnie to to samo bo te same cele realizuje).
    W skład Rady włączamy delegatów aktywu forum. (ilość do uzgodnienia ale nie więcej chyba jak 3 sztuki bo bałagan się zrobi)
    Aktyw forum to ogół forumowiczów, którzy wyrażają wolę uczestnictwa w przedsięwzięciu.
    Delegat aktywu forum to forumowicz zgłaszający akces, posiadający co najmniej X miesięczny staż na forum i co najmniej Y wpisów.
    (Czynne prawo wyboru na delegata, można wymyślić inne kryteria. Bierne prawo wyborcze mają wszyscy chętni zalogowani)

    2. Rada Fundatorów stanowi organ założycielski i kontrolny.
    Co najmniej raz do roku Zarząd składa Radzie sprawozdanie z działalności i otrzymuje, lub nie - absolutorium.

    3. Rada Fundatorów , dla umożliwienia realizacji NASZYCH WSPÓLNYCH celów zakłada konto i ogłasza jego nr. aby każdy, kto czuje wolę wspierania takiego przedsięwzięcia mógł je wesprzeć finansowo.

    4. Aktyw forum i Rada Fundatorów określają statut fundacji.

    5. Rada Fundatorów określa struktury Fundacji:

    Skład zarządu
    Kompetencje członków w zakresie dysponowania finansami Fundacji.
    (jedno lub wieloosobowe decyzje)

    6. Rada Fundatorów najmuje/przyjmuje na etat/dzieło/inaczej prawnika, który spisze statut, przeprowadzi go przez notariat i zgłosi do KRS

    7. Rada Fundatorów ogłosi nabór/konkurs/inaczej członków Zarządu i innych władz Fundacji.

    8. Rada Fundatorów zatrudni Prezesa Fundacji, któremu powierzy zatrudnienie pozostałych, potrzebnych pracowników fundacji.
    Prezes może zatrudnić konkretnego kandydata do zarządu/władz po pozytywnej opinii w sprawie wyrażonej przez Radę Fundacji.

    9. Rada Fundacji zachowuje prawo odwołania Prezesa zarządu i członka Zarządu (jednogłośnie/większością głosów/inaczej) w przypadku zaistnienia takiej konieczności.


    To mogłyby być ramki.
    W nich moglibyśmy uczestniczyć czynnie i finansowo i od zaraz.
    STATUT jest konieczny!
    Określi czym, jak i dla kogo Fundacja będzie się zajmowała..
    Określi jak/na czym będzie zarabiała.
    Określi kryteria pomocowe lub zasady ich tworzenia (do decyzji Zarządu).


    Oczywiście, nie wspominam tu o wielu koniecznych i narzuconych ustawą sprawach, oczywistych dla prawników.
    (sposób rozwiązania/zmiany statutu/współpracy z innymi podobnymi tworami itp)

    Może tak?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Marynata w wielkim skrócie chodzi o to, żebyśmy stworzyli z naszych dobrowolnie przekazanych pieniędzy fundusz założycielski.
    Na jedno konto (tu jest problem- czyje, bo Fundacja nie może mieć konta, jeśli nie istnieje) ślemy kasę, która zostanie przeznaczona na ten fundusz.
    Następnie Wydawnictwo mając już fundusz powołuje Fundację do życia. Powołane zostają Rada Fundacji jako organ doradczo-kontrolny. Rada powołuje do życia Zarząd, który zgodnie ze statutem oraz uchwałami Rady i stosownymi regulaminami zarządza fundacją.

    Według mnie problem z funduszem można w obecnej chwili obejść tylko w jeden sposób. Fundator- Wydawnictwo powołuje fundację z minimalnym funduszem założycielskim. To pozwala na powołanie Fundacji, która zakłada konto. Wtedy wpłacamy te nasze "cegiełki". To czy Zarząd będzie mógł być zatrudniony od samego początku przez Fundację zależy od możliwości finansowych Fundacji. Tu nie można sobie pozwolić na ułańską fantazję.

    Adam projekt statutu to podstawowa rzecz. Jak najszybciej.
    Ostatnio edytowane przez carver ; 14-01-2013 o 14:12

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ja mogę zasugerować taki, jaki elektronik i fizyk zrobić potrafi...
    Sam po prawnikach łaziłem...

    Są propozycje?
    Wszystkiego nie wymyślę...

    "Wydawnictwo powołuje fundację z minimalnym funduszem założycielskim. To pozwala na powołanie Fundacji, która zakłada konto. Wtedy wpłacamy te nasze "cegiełki""
    Fajnie...
    Wpływają ze TRZY... te cegiełki...
    I wtedy Wydawnictwo zjada tę żabę..... długo....

    Akurat TEGO to bym nie chciał...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Można zakombinować w zbożnym celu. Zbieramy na czynsz w Puławach. Ta kasa jest potrzebna stopniowo (później). Może stanowić wpisowe fundacji, które potem przelejemy gdzie trzeba. Deklaruję 500, które może zapracować dwa razy.

    Ciekawostka. Jak zakładałem fundację z kumplami, deklarowaliśmy we czterech po 1000, przy czym nikt nic nie musiał wpłacać. Tu jest sprawa trudniejsza, bo kumple wirtualni

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Fundację Muratorowatą, trzeba wywalić na wierzch, tak jak wątek o Puławach. W tych krzakach sam miałem problem go znaleźć.

  14. #254

    Domyślnie

    Są propozycje?
    Wszystkiego nie wymyślę...
    Ja mam naprawdę bardzo wielkie chęci coś wymyślić,ale nic wymyślić nie mogę!!!!!Jestem taka tępa w tym temacie,że nawet czytanie nic nie pomaga mówcie Panowie,mówcie,bo na razie na palcach jednej ręki (i jeszcze palców zostanie)można policzyć osoby które wiedzą o czym mówią

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ciekawostka. Jak zakładałem fundację z kumplami, deklarowaliśmy we czterech po 1000, przy czym nikt nic nie musiał wpłacać. Tu jest sprawa trudniejsza, bo kumple wirtualni
    Problem wyniknie przy sprawozdaniu finansowym za pierwszy rok. Bo tam już trzeba mieć dokumentację (wpływy, wydatki, stan konta). Załóżmy, że każdy z nas zadeklaruje po 10 000... Czy tą deklaracją komuś pomożemy?

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to w czym problem? Pomagamy całkiem nieźle i to od lat, wiec po co ten wątek? Chcecie sobie narobić kłopotów zakładając fundację , proszę bardzo, w tym tez pomogę Podałem przykład czterech ludków, którzy i tak wydawali więcej kasy na cele statutowe, niż wynosiło wpisowe. Chcąc sformalizować działalność należało coś napisać.

    Tworząc fundację Muratora, stworzymy twór - instytucję, w której taki spontan jak dotychczas nie będzie miał miejsca. Coś się urodzi, ale tez coś umrze. Pojawią się narzędzia, możliwości...Ale serducho takie jak w przypadku Nelci, ciężko będzie wykrzesać. Bo przecież jest konto, na nim pieniądze i ludzie odpowiedzialni za ich podział. Może i więcej poszkodowanych się załapie, ale tylu forumowiczów nie pociągniemy za sobą. Chyba, że Owsiak zacznie się budować.

    To moje subiektywne odczucia. Nie musicie ich brać pod uwagę. Mnie na forum pociągnął spontan prowodyrek, a potem forumowiczów.

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Piotr.. masz racje.. spontan wynosi w górę daną akcje...
    Nie jedna była...
    Ale...
    Właśnie o to ale chodzi..
    I tak jak było napisane, że jesteśmy za... za, ale i też, żeby nie wylać dziecka z kąpielą..
    Ja się na statutach nie bardzo znam.. ale może wziąć do ręki statut kilku dużych fundacji.. przeanalizować i zmajstrować dla Muratora..
    Proponuję Fundacje Dzieciom Zdążyć z Pomocom,chyba jedna z największych...

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Jak najbardziej spontaniczność wszystkich akcji i ich rozmiary, mimo ograniczeń są wspaniałe, i chwytają za serce. Jednak to wszystko będzie trwało do czasu. Do pierwszej wpadki, gdy zbiórką zainteresują się ludzie, którym będzie obojętne o jaki cel nam chodziło. Że całą sprawę można potraktować jako stan wyższej konieczności. Zanim do tego dojdzie, ktoś pobiega sobie po sądach, albo posiedzi w oczekiwaniu na wyrok. Jakie by to nasze Państwo nie było, ale obowiązują pewne normy, których omijanie naraża na nieprzyjemności.
    Nie uważam, że sformalizowanie akcji pomocowych zmniejszy ich formę, zasięg czy skuteczność. Jestem pewny, że będzie odwrotnie. Owsiak, też mógł podać swoje konto i prosić o wpłaty. Nawet gdyby wszystkim zainteresowanym przedstawił wszelkie rozliczenia, jego działalność nie miałaby takiego zasięgu, jaki ma obecnie.

    Arnika statut tworzy się właśnie w taki sposób- wzorując na najlepszych

  19. #259

    Domyślnie

    Tworząc fundację Muratora, stworzymy twór - instytucję, w której taki spontan jak dotychczas nie będzie miał miejsca. Coś się urodzi, ale tez coś umrze. Pojawią się narzędzia, możliwości...Ale serducho takie jak w przypadku Nelci, ciężko będzie wykrzesać. Bo przecież jest konto, na nim pieniądze i ludzie odpowiedzialni za ich podział. Może i więcej poszkodowanych się załapie, ale tylu forumowiczów nie pociągniemy za sobą. Chyba, że Owsiak zacznie się budować.
    Może jesteś Piotrze większym realistą od mnie,ale mnie się wydaje że te spontaniczne zbiórki wcale nie stracą przy fundacji,a wręcz przeciwnie-zyskają.
    Już dowodziłyśmy z dziewczynami że wiele osób nie pomogło Nelce(i w innych przypadkach)bo nie odpowiadały im dostępne kanały przekazywania pieniędzy.W skrócie mówiąc-nie mieli zaufania do zbiórki,bądz też nie wiem-czy w przypadku firm np może chodzić o możliwość (czy też jej brak) zaksięgowanie darowizny.

  20. #260

    Domyślnie

    Do bani sa tą waszą gatką ,albo gadacie albo coś robcie chocby po to, żeby gdzies 1 % z podatku przekazać... zaraz bede wysyłał pit-a zreszta jak wszyscy forumowicze.. wie co mi za róznica czy wysle na fundacje FM czy gdzie indziej???

Strona 13 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony