dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 31
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 603
  1. #21

    Domyślnie

    Carver popieram w 100% to co piszesz.

    Ze stowarzyszeniami bywa czasem...hmmmm...różnie. A jeśli mowa o pomaganiu innym to bardziej stosowna jest tutaj fundacja. A jeśli jeszcze Fundator cieszy się duża renomą jak np. Murator to szanse na powodzenie są duże.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Pewnie w kilku działach na forum znaleźliby się tacy, którzy próbowaliby obniżyć tą renomę, ale na szczęście tutaj nie zaglądają

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Miras12
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    1.633

    Domyślnie

    mądre słowa carver

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    a z jakich srodków fundacja pokrywa koszty funkcjonowania ? z tego co wyczytałam, to jest to najczęsciej ustalony % od uzyskanych darowizn czy innych przychodów - correct ? a sa jeszcze inne cudowne sposoby ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    To, czy mądre trudno powiedzieć Wolałbym wiedzieć jakie zamiary ma Redakcja. Czy temat jest już rozpracowywany, w jakim zakresie będziemy mieli udział w całym przedsięwzięciu. Nie chodzi mi oczywiście o stołeczek, tylko o formę współdziałania. Praca w takich miejscach, to jest orka. Mało tego , potrzebni są ludzie z pasją, a nie zwykli wyrobnicy.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    a z jakich srodków fundacja pokrywa koszty funkcjonowania ? z tego co wyczytałam, to jest to najczęsciej ustalony % od uzyskanych darowizn czy innych przychodów - correct ? a sa jeszcze inne cudowne sposoby ?
    Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą, co w przypadku Wydawnictwa jako Fundatora jest według mnie dobrym pomysłem.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał carver Zobacz post
    Nie chodzi mi oczywiście o stołeczek.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Jestem za

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Yes, yes, yes Popieram powstanie fundacji. Tyle potencjału w Forumowiczach nie może się zmarnować Instrukcje poproszę co robić, jak, gdzie i kiedy

  10. #30
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Rozpracowujemy temat, pytamy Was o opinię. Bardzo ciekawi jesteśmy też jaką macie wizję działania takiej Fundacji. Co możemy wspólnie zdziałać...?

    Dziękujemy za każdy głos w sprawie .

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Fundacja bardzo się przydaje w takich akcjach jak np dla Nelli. Wtedy jest to całkowicie bezpieczna forma pomocy finansowej, dopisek w przelewie łatwo określi dla kogo jest wplata jeśli akcji w danym czasie będzie więcej. A, że forumowicze hojni to na pewno fundacja będzie mieć co robić

  12. #32
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Czyli chodzi głównie o księgowanie akcji, które i tak są?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Tu malka zawarla caly sens istnienia fundacji

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Ja widzę same plusy istnienia fundacji, choć nasze sezonowe zrywy uwielbiam, fundacja daje możliwość stałego pomagania (konto, ewentualnie subkonta), wielu z nas łatwiej miesięcznie wpłacić 10 zł niż raz w roku 100 ...chyba....
    Fundacja otwiera możliwość pomagania przez firmy , instytucje - spójrzcie ile firm zgłosiło chęć pomocy Nelce, tu chodziło nierzadko o duże pieniądze, bez możliwości zwolnień podatkowych na okoliczność darowizny. Ta sama darowizna przekazana na fundacje,daje już takie możliwości darczyńcy.
    Pewnie jest ich więcej...ale .... ale gorączka mi gotuje mózg na twardo i myslenie mnie dosłownie-boli

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Czyli chodzi głównie o księgowanie akcji, które i tak są?
    Redakcjo,pisaliśmy już o tym w wątku Mirasa i tutaj też,argumentowaliśmy i nie chodzi o księgowanie aukcji tylko o pomoc ciągłą.
    Malka nawet wyliczała ile tych wpłat mogłoby być przy 1zł miesięcznie od połowy czynnych forumowiczów
    Ja się zobowiązuję wlec ze sobą logo Muratora i fundacji po całym internecie-a mnie diabli noszą naprawdę z dużym rozrzutem
    Ale co jeszcze mogę zrobić?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    A teraz zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie.....

    na forum zarejestrowanych jest 178.850 osób , z czego czynnych forumowiczów 13.850
    załóżmy,że połowa z nich , każdego miesiąca wpłaci na konto fundacji 1 zł.
    po roku na koncie jest kwota 83 tyś zł.

    a to niby tylko złotówka :
    )


    .

  16. #36

    Domyślnie

    I jeszcze jedno.Rozumiem doskonale,że Redakcja chce wybadać czy to nie jest aby słomiany zapał.
    Bo teraz każdy chce,a potem zostaną sami z kupa papirów(a tych już chyba mają dosyć)i z zerowym zaangażowaniem forumowiczów,którzy napływają i odpływają jak to na forum bywa.
    Na pewno najważniejsze tu deklaracje i słowa poparcia od wieloletnich użytkowników forum.
    Więc ludzie mówcie coś,nawet jak uważacie że pomysł jest kulawy

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Czyli chodzi głównie o księgowanie akcji, które i tak są?
    No właśnie nie, bo aukcje są organizowane przy okazji świąt a tu chodzi o to, zeby cały rok na okrągło można było wpłacać na konto danej osoby w potrzebie z dopiskiem dla kogo.

  18. #38

    Domyślnie

    Co do aukcji jeszcze,dużo osób nie bierze udziału w aukcjach,bo nie mają te 50-200zł na przebicie nikogo,a chętnie jakoś by wspomogły.
    Wiem że można szukać innych dróg przekazania pieniędzy konkretnym osobom,ale nie zawsze ludzie mają do danej instytucji czy organizacji zaufanie.
    O i już np Miras miał kłopoty ze znalezieniem swoich pieniędzy na kontach swojej obecnej fundacji.
    A tu wiadomo przez kogo przekazujemy pieniądze,Murator i jego pracownicy znani są forumowiczom także osobiście.I to jest insza inszość

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze - czy tylko księgowanie wpłat?

    odpowiedź zależy od rozmachu fundacji.
    może być
    1. Zbieranie pasywne (akcje okolicznościowe i kto co wpłaci) i zarządzanie funduszami dla osób zarejestrowanych
    2. aktywne poszukiwanie funduszy w firmach - możliwość zatrudnienia kogoś, kto by się tym zajmował
    3. organizowanie np. pomocy psychologicznej, grup wsparcia w sytuacjach losowych (ktoś wybudował dom i stracił pracę, dowiedział się, że jest chory). To i tak się w pewnym sensie dzieje, ale czasem mógłby nas może jakiś psycholog odwiedzić, bo człowiek sam nie wie, co może a co nie napisać.

    Co jeszcze? Jakieś pomysły?

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Może nie po polsku, ale fundraiser (osoba pozyskująca środki) to oficjalny zawód, w którym brakuje specjalistów. Tacy ludzie, zawodowo są w stanie znaleźć darczyńców z "górnej" półki.
    Do EZS dodałbym:
    4. Wsparcie techniczne i merytoryczne w sytuacjach związanych z uszkodzeniem budynków w wyniku działania klęsk żywiołowych, sił natury, czy sytuacji losowych.
    Chodzi o specjalistów od konkretnych technologii, rzeczoznawców, specjalistów od spraw ubezpieczeń, którzy ze strony Fundacji mogliby zająć się w trudnych przypadkach całą sprawą. Nie narażając przy tym pokrzywdzonych na dodatkowy stres związany z poszukiwaniem i opłaceniem takich specjalistów.

    Nie każdy w takiej sytuacji "ma głowę" do zadbania o wszystkie swoje interesy. Jednemu wystarczy konsultacja telefoniczna. Drugiemu trzeba pokazać palcem co ma robić, a trzeciego delikatnie za rączkę poprowadzić.
    Wystarczy popatrzeć na wątki o sprawie Nelli. Nawet ludzie wykształceni poddani działaniu sytuacji stresowej mogą się pogubić. A to wiąże się z tym czy bank uzna ich racje, czy tez przez nieprzychylną interpretację przepisów, przez pracownika "umoczą".
    Ostatnio edytowane przez carver ; 19-12-2012 o 12:56

Strona 2 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony