dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 31
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 603
  1. #401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ja znam ludziów "w cholerę i ciut", ale wbrew pozorom to utrudniłoby jeszcze jakikolwiek wybór, czy wskazanie kogokolwiek.
    Nie chodzi nam o stworzenie kółka wzajemnej adoracji, lecz prężnie działającej Fundacji....no chyba,że się mylę -to wyprostujcie mnie.

  2. #402

    Domyślnie

    Idea "współwłasności" jakoś do mnie nieszczególnie przemawia,uważam że będzie z tego więcej kłopotów jak pożytku.

  3. #403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Czyli wszyscy mamy to samo - wrażenie, że czas już na jakieś konkrety i opinię, że te konkrety i potem cała fundacja muszą się opierać na Redakcji/Wydawnictwie Murator.
    Mam nadzieje, że dobrze zrozumiałam...

    Co do ludzi - muszą się sami zgłosić, to nie wybory, żeby padały kandydatury.
    Nie każdy może, ba! nie każdy (z wielu różnych przyczyn) chce.
    Jak już będzie wiadomo o co chodzi, to ruszymy, na pewno.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Czyli wszyscy mamy to samo - wrażenie, że czas już na jakieś konkrety i opinię, że te konkrety i potem cała fundacja muszą się opierać na Redakcji/Wydawnictwie Murator.
    Mam nadzieje, że dobrze zrozumiałam...
    ja jednak mam wrażenie,ze nie wszyscy

  5. #405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    A ja czytam i nie wiele z tego kumam. Więc się nie odzywam ale Wam kibicuję.

  6. #406
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jomo
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    31

    Domyślnie

    Co myślicie o takiej sytuacji:
    mała firma elektryczna jest podwykonawcą u dużego developera. Zakłada w nowo budowanych blokach elektrykę. Kupuje w hurtowniach materiały, zatrudnia parę nowych osób, bo pracy mnóstwo. Na koniec słyszy, że kasy za pracę NIE będzie, bo nie ma. Przy czym koszt zadłużeń w samych hurtowniach, nie licząc pensji pracowników, wynosi tyle co cena jednego apartamentu w tym apartamentowcu.
    Nasuwa się myśl o sprawie w sądzie i tu niespodzianka: Jeśli pójdziesz do sądu, to już nigdzie w regionie nie znajdziesz pracy - słowa szefa firmy developerskiej.

    Znam takich historii na pęczki. Firma projektowa oddaje zlecony projekt nad którym pracowali rok, za który nie dostaje pieniędzy i też nie ma za co płacić pracownikom a żyć przecież trzeba.

    Czy w takich problemach też Fundacja mogłaby pomagać, doradzać??

  7. #407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Dlatego pisałem o odpłatnych usługach prawnych...
    Jako jedna z wielu możliwości...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #408
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jomo
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    31

    Domyślnie

    Byłaby to pomoc niejako z jednej branży - rynku budowlanego
    W tych sytuacjach prawnik z poza regionu byłby nawet lepszym rozwiązaniem.
    Nie mam tu na myśli drogi sądowej, tylko podjęcie innych działań w celu rozwiązania problemu.
    Tylko jakich, to już nie wiem.

    A tak na marginesie to stopka u mnie nie działa. Mimo potrójnej instrukcji dla niepiśmiennych...

  9. #409
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jomo
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał carver Zobacz post
    No jak to jest wyższa łopatologia... To podstawy na najniższym poziomie.
    Zwyczajnie trzeba sobie wyobrazić, że to co piszemy naszym językiem jest wklejane jak leci. Żeby system obsługujący forum mógł coś z danym tekstem zrobić trzeba pisać po ichniemu.
    Większość magicznego języka zamyka się nawiasami kwadratowymi wszelkie [url] są stosowane do zapisywania aktywnych linków (klikasz i otwiera stronę) Bez niewidocznego później url link będzie nieaktywny- http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210342-Fundacja-albo-Stowarzyszenie-Pomagaj%C4%85cych-Forumowicz%C3%B3w-dobry-pomys%C5%82
    po zamknięciu go w nawiasy [url] http://forum.muratordom.pl/showthrea...ry-pomys%C5%82 [/ url] link aktywny robi się z automatu niebieski. Oczywiście te url nikną bo są widoczne tylko dla systemu.
    Żeby nie straszyć linkiem kilometrowym, a mieć ładną nazwę (np. Fundacja Forum Muratora) do pierwszego nawiasu kwadratowego trzeba po url dodać znak = i wkleić link, zamknąć nawias wpisać rzeczoną nazwę i zakończyć drugim [/ url] tylko już z ukośnikiem.

    Podobnie wstawiacie fotki przy pomocy [img] adres fotki [ /img] znów ukośnik w końcowym nawiasie.
    Proste prawda?

    A jednak najniższy poziom do mnie przemówił, czyli, że niby jak to o mnie świadczy, bo aż się boję pomyśleć...

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Co do ludzi - muszą się sami zgłosić, to nie wybory, żeby padały kandydatury.
    a jak się 15 prezesów zgłosi to co

    w fundacji jest na pewno parę "ważnych" stanowisk które trzeba obsadzić i to wszystko kontrolować-trudno jest przy takiej współwłasności osób które miałyby wspólnie założyć fundację,osób które w wielu przypadkach ledwo się znają i mieszkają na innych krańcach Polski,to zrealizować

    Jomo,powiem szczerze że nie wyobrażam sobie jak poza płatną poradą prawną fundacja mogłaby pomóc w takich przypadkach.Jako osoba prywatna wspierająca fundację ze swoich prywatnych środków,nie wpłaciłabym kasy na wyciąganie firm z kłopotów.Od tego są umowy,sądy,komornicy.
    Nam jednak chyba chodzi o coś innego.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 31-01-2013 o 14:48

  11. #411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post

    Jomo,powiem szczerze że nie wyobrażam sobie jak poza płatną poradą prawną fundacja mogłaby pomóc w takich przypadkach.Jako osoba prywatna wspierająca fundację ze swoich prywatnych środków,nie wpłaciłabym kasy na wyciąganie firm z kłopotów.Od tego są umowy,sądy,komornicy.
    Nam jednak chyba chodzi o coś innego.

    W całej rozciągłości popieram.
    To mniej więcej taka sytuacja jak ktoś bezmyślnie nabrał kredytów, zapętlił się i liczy na to,ze inni zrobią ściepkę na jego długi.
    Nie o to chodzi w pomaganiu -to jest wyręczenie.

  12. #412

    Domyślnie

    Temat jak widzę chyba będzie powracał,więc warto wyjaśnić różnice pomiędzy sytuacją zawinioną i losową.
    Firma podpisując ryzykowne dla siebie umowy zgadza się na to ryzyko.Podwykonawca nie powinien podpisywać umów których wartość przekracza ilość środków na koncie firmy.Czyli mam 20 tyś i taką umowę podpisujemy-wypłata transz co 20 tyś,brak wypłaty przerywamy pracę,spłacamy pracowników,towar,jesteśmy na zero(dalej wg obowiązującego prawa).
    Firmy podejmują zlecenia dla zysku,podejmują ryzyko dla zysku,trudno się dziwić że ludzie którzy nie chcą podejmować takiego ryzyka i pracują za skromne pieniądze nie chcą spłacać za kogoś takich długów.

    Sytuacja losowa to taka której nie można przewidzieć,pożar,powódz,choroba,sieroctwo.
    I jeszcze polecałabym uwadze np pomoc w kształceniu dla bardzo zdolnych dzieci z ubogich rodzin.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 31-01-2013 o 16:17

  13. #413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No!
    Mądrej głowie dość dwie słowie...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #414
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Marynata wszystko ładnie zgrabnie podsumowała i w pełni się z nią zgadzam.

  15. #415
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Marynato !

    Bardzo jasno wyłożone !
    Zgadzam się w całej rozciągłości !

  16. #416
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jomo
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    31

    Domyślnie

    Właściwie problem jaki poruszyłam może być tematem artykułu, bo nie wymaga indywidualnego podejścia do każdej sprawy. Problem i mechanizm jest jeden. Tu ukłon w stronę REDAKCJI

    Natomiast wsadzę jeszcze kij w mrowisko i spytam, jaki jest sens zakładać Fundację jakich wiele, albo czym Fundacja Forum Muratora będzie się różnić od innych?

  17. #417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jomo Zobacz post

    Natomiast wsadzę jeszcze kij w mrowisko i spytam, jaki jest sens zakładać Fundację jakich wiele, albo czym Fundacja Forum Muratora będzie się różnić od innych?
    Być może ta fundacja niewiele będzie różnić się od innych-po prostu społeczność Muratora chce zapewnić stałą opiekę potrzebującym forumowiczom.
    Już o tym mówiliśmy.

  18. #418

  19. #419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Sorki, ze tak wtrace swoje 3 grosze, nie mam za bardzo czytac calego watku, ale nie wiem, dlaczego zafiksowaliscie sie tak na fundacje? Fundacja musi miec jakis fundusz zalozycielski. Moim zdaniem dla nas bardziej rozsadna jest forma stowarzyszenia, nalezaloby tylko wprowadzic mozliwosc glosowania uchwal przez net. Przede wszystkim trzeba myslec o tym, jak w razie niewypalu taka organizacje rozwiazac - fundacja musi miec likwidatora jak spolka z o.o., stowarzyszenie mozna po prostu rozwiazac uchwala zgromadzenia walnego. O tym sie nie mysli na poczatku, ale wiem z doswiadczenia, ze czesto zapalu wystarcza na rok, dwa, a potem... trzeba sie poddac.

    Rejestracja jako OPP zeby mozna bylo odpisywac 1% to osobna sprawa - ale trzeba wiedziec, ze sprawozdawczosc jest bardzo rozbudowana. Generalnie popieram pomysl, ale jedynie przy aktywnym oragnizacyjnym wsparciu redakcji - nikt z darczyncow nie bedzie chcial pokrywac kosztow ksiegowosci, pieczatek, papieru ksero itp. Poza tym to ma sens tylko wtedy, kiedy Redakcja uruchomi swoje kontakty ze sponsorami, bo jesli nadal to ma polegac na zbiorce pieniedzy od forumowiczow to dawalismy sobie rade wystarczajaco dlugo...

  20. #420
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Pojawiające się przypadki nagłej pomocy na forum ( już kilka ładnych razy) pokazały dość wyraźnie że do niesienia pomocy, czy to materialnej, czy w innej formie nie jest nam potrzeba żadna zorganizowana forma prawna - takie jest moje czysto osobiste zdanie.
    Pomagaliśmy bez F. czy S. więc czy jest sens angażować ludzi, środki aby "może" ulepszyć coś co do tej pory było dobre i skuteczne.

    Osobiście wolę/popieram dotychczasową formę pomocy jaka występuję na Forum. Może właśnie spontaniczność, indywidualne poruszenie ludzkich serc jest tym czymś co pobudza nas, zachęca do niesienia pomocy.

Strona 21 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony