dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 31
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 603
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Podpisuję się pod pomysłem fundacji.

  2. #42
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Pytanie zasadnicze - czy tylko księgowanie wpłat?

    odpowiedź zależy od rozmachu fundacji.
    może być
    1. Zbieranie pasywne (akcje okolicznościowe i kto co wpłaci) i zarządzanie funduszami dla osób zarejestrowanych
    2. aktywne poszukiwanie funduszy w firmach - możliwość zatrudnienia kogoś, kto by się tym zajmował
    3. organizowanie np. pomocy psychologicznej, grup wsparcia w sytuacjach losowych (ktoś wybudował dom i stracił pracę, dowiedział się, że jest chory). To i tak się w pewnym sensie dzieje, ale czasem mógłby nas może jakiś psycholog odwiedzić, bo człowiek sam nie wie, co może a co nie napisać.

    Co jeszcze? Jakieś pomysły?
    O takie pomysły i opinie nam chodzi

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Ja oczywiście jestem na TAK.
    Takie wspólne konto gdzie można by "parę złotych" przesłać co miesiąc potrzebującym forumowiczom, to świetna sprawa.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zbieranie okolicznościowe jak najbardziej, ale i też KRS i zbieranie 1%.. niby niewiele, nic nie kosztuje, ale przy dużej liczbie osób i firm tworzy się spora suma... Pozyskiwanie wsparcia od dużych firm...
    Co do szukania pieniędzy w dużych fundacjach.. już nieraz zgubiły się pieniądze dla Emila.. o 1% nie wspomnę..
    Mając mniejszą, zaufaną fundacje jest zupełnie inaczej...

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Tak FUNDACJA!
    Podpisuję się pod wypowiedziami : Marynaty,
    EZS, carvera, Arniki!

    Nie chodzi o księgowość ,a o możliwości wpłat nawet
    małych kwot, i z pewnością ,że dotrą pieniądze tam
    gdzie chcemy by dotarły !

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Redakcja chce pomysłów

    proszę bardzo....

    Może wrócimy do starych dobrych zwyczajów zlotowych ? Z tym,że mogły by być to festyny organizowane przez fundacje - oczywiście przy wsparciu sponsorów i wolontariuszy (tych raczej nie braknie ),podczas zlotu-festynu, jakaś kwesta na cele statutowe, aukcja, wejściówka - cegiełka - wspólna zabawa (kto był tan wie, że jeden dzień to mało ) Przyjemne z pożytecznym

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Miras12
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    1.633

    Domyślnie

    Fundacja taka według mnie:
    - ma podopiecznych z subkontami. O wiele więcej osoób wiedziałoby co to za fundacja muratoara, a nie jakaś tam.....
    - niesie pomoc charytatywną
    - niesie pomoc społeczną rodzinom osobom będącym w trudnej sytuacji - nagła utrata pracy, zdrowia, kogos bliskiego kto był jedynym żywicielem. Ile osób wybudowalo dom i nagle los coś poprzestawiał.
    - organizuje spotkania festyny - to co pisala malka
    - pomoc ofiarom katastrof i żywiołów
    - pomoc prawną nie tylko w przypadku tragedii ale też w normalnym życiu (np sprawa Nellci, ubezpieczony dom i pożar, ilu z nas słyszało o wichurze gdzie porwało dach a ubezpieczyciel nie che wypłacić należnego odszkodowania bo nie ma alktualnego badania kominiarskiego)
    - pomoc osobom niepełnosprawnym w zakresie doradztwa technicznego jak i prawnego.
    - pomoc psychologiczną - to co pisała malka

    Dla mnie taka fundacja to mądry krok. Może nie w takim zakresie jak opisałem, a może w jeszcze większym. Wszystko jest przejrzyste bo pod czujnym okiem forumowiczów. Każdy kto chce i czuje taka potrzebę może bardziej lub mniej angażowac się w jej dzialalność . Osobiście chcialbym działać w takiej fundacji i obiecuję że nie zawiodę. Będę ściągał tyle firm ile się da. Nie chcę być postrzegany jako tylko biorący bo wszyscy forumowicze wplaca po 1 zł i się coś uzbiera to się to podzieli. Chce też pomagać i czuć się potrzebnym. Ktoś może powiedzieć dlaczego tego nie robisz dla obecnej fundacji w której są twoje dzieci.
    W obecnej fundacji co mam robić, biegać po firmach i namawiać, a potem nie wiem nawet komu pomagam. Potem szukam pieniążków które przesłali mi dobrzy ludzie. Jesli już coś zorganizują to tylko tam gdzie mają swoją siedzibę. Fajnie, 300 km na jarmark, oczywiście w jedną stronę.
    Przeciez z tego co slyszałem i tak ludzie się spotykają, uradzają, widzą komu pomagają, dokładnie tak jak pisała malka.
    Tak chcę działać dla takiej fundacji.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    pomoc psychologiczną - to co pisała malka
    Ewa EZS nie ja

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jest to doskonały pomysł i jedyny słuszny. Od dawna Murator powinien mieć fundację, żeby wspierać to co najważniejsze na Forum. A najważniejsze na forum jest działanie charytatywne i potencjał tych niesamowitych ludzi. Murator jest w stanie udźwignąć koszty księgowe (posiada narzędzia). Założenie fundacji to już formalność. Chętnych wystarczy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Swietny pomysl ....Fundacja Forumowicze - Forumowiczom ....

    Oczywiscie jestem na TAK

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bmw750i

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-404
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nie wiem czy powinnam się wypowiadać w tak ważnym temacie.Z racji ,że jestem całkowicie nowa tutaj .Pomysł i plany sa jak najbardziej na miejscu i życzę powodzenia w osiągnięciu tego celu Za nim utworzone zostanie stowarzyszenie czy też fundacja również trzeba dowiedzieć się jak to wygląda od strony Urzędu skarbowego.Niestety to jest bardzo ważny szczegół gdyż z czasem nie będa to kwoty małe rozliczać się też trzeba będzie. Co do pomysłów skupić się na początku na jednym lub dwóch zamierzeniach a wykonać je w całości do końca.Z czasem sukcesywnie rozszerzać możliwości fundacji czy tez stowarzyszenia.Z doświadczenia wiem ,że od zamysłów i planów jest długa droga do całkowitej realizacji.Zapał jest bardzo ważny ale żeby był przemyślany ,dojrzały i nie chwilowy.Mam nadzieję ,że mój post nie uraził nikogo.Jeśli ruszy organizacja postaram się pomóc w miarę moich skromnych możliwości . .

  13. #53

    Domyślnie

    bmw każdy głos i rada w sprawie fundacji liczy się bardzo. Nie sądzę abyś kogokolwiek uraziła bo i czym? Ja wierzę, że fundacja Muratora powstanie. Ja też jestem tu stosunkowo nowa ale widzę, że są tutaj osoby, które nie tylko w gębie (czyt. w pisaniu na klawiaturze) są mocne
    Bardzo się cieszę, że napisałaś w tej sprawie. Miło nam, że dołączyłaś do naszej forumowej rodziny. A już jako moją sąsiadkę witam Cię w szczególności

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jestem pewna, że temat przerabia się w Redakcji, tam mądre głowy są, to zaproponują coś.
    Zaplecze jest, pozostają kwestie określenia celów i zakresu działania fundacji oraz sposobów.
    Sądzę też, że rozsądna jest propozycja, by zaczynać ostrożnie, nie narzucać sobie zbyt wielu zadań, ale za to wykonać je nalezycie i powoli nabywać doświadczenia.
    Tak będzie najlepiej!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    jestem oczywiście za powstaniem fundacji
    również uważam, żeby zacząć od kilku zadań, powoli - z czasem się wszystko rozhula i będzie pracowało ina szerszą skalę.
    Na pewno jest potrzebna fundacja - temat poruszaliśmy w wątku o Księżniczkach. Więc mam nadzieję, że powstanie

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Fundację powołuje się aktem notarialnym, który potem rejestruje się w sądzie. Fajnie jest, jak jednym z założycieli jest prawnik, lub osoba mająca umowę z prawnikiem. Mimo to zawsze brakuje jakiś podpisów, lub dokumentów. Założyć fundację jest dość łatwo. Zapomnieć o niej też.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    To się NASZEJ Redakcji z pewnością nie zdarzy!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Założyć fundację jest dość łatwo. Zapomnieć o niej też.
    Stosowny minister oraz kilka instytucji państwowych nie pozwolą zapomnieć. Nie mówiąc już o ewentualnych darczyńcach...

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    W ramach ożywienia tematu ogłaszam zbiórkę pomysłów na logo Fundacji
    Kredki do łapek i rysować....

  20. #60

    Domyślnie

    a pomysły na nazwę też mogą być?
    Wpadła mi kiedyś taka do głowy: Fundacja Muratora "Budujemy Nadzieję"

Strona 3 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony