dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czsliwa

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-434
    Posty
    1

    Angry Problemy z nowym kominkiem. Czy ktoś miał podobne problemy?


    Kominek: Stockholm Nordpeis.
    Przewód kominowy: nowy, ok 7 metrów.

    Podczas montażu ekipa montująca usunęła z kominka część coś w kształcie płytki niemetalowej z czegoś co przypomina kamień i powiedzieli że to jest niepotrzebne i że będzie lepiej się paliło. Potem były jeszcze historie z uszczelnieniem wyczystki bo nie było cugu.

    Po wizytach wszystkich poprawiaczy powiedzieli mi, że mogę palić więc zacząłem palić. Dziś rano kominek zaczął strasznie dymić następnie z miejsca w którym jest regulacja plus-minus (mam wątpliwości czy regulacja w ogóle działa!) do regulowania cugu zaczął wydostawać się dym a potem coś huknęło. Jak się potem okazało to wystrzeliły drzwi od wyczystki w ogrodzie. Potem kominek jeszcze się palił do wypalenia i teraz mam poważne obawy co się dzieje.

    Idą święta, montażyści i kominiarz dali terminy wizyt odległe po świętach więc tylko czekać.

    Czy ktoś ma jakieś sugestie? Boję się palić w kominku, nie mam zaufania do tych "specjalistów".
    Na co zwrócić uwagę?

  2. #2

    Domyślnie

    19 gru raczej w całej polsce były opady i niskie ciśnieniewięc nie było zbytnio ciągu w kominach i trudno sie miało rozlpalić i mogło sie dymić do środka .
    Teraz przy mrozach nie powinno być tego problemu. Jednak usunięcie płytki niemetalowej (pewnie chodziło o szamotowy lub wermikulitowy deflektor) która "przeszkadza " ogniowi dostać sie do komina , czyli wydłuża drogę spalin i wten sopsób więcej ciepła zostaje we wkładzie a nie leci w komin.

    Dobrze byłoby gdybyś zbadała albo zczytała średnicę wylotu dymu ze wkładu i średnice komina ,czy tez wkłądu kominowego. Inna istotna sprawa To czy wkład ma doporowadzone powietrze do spalania , czy może tylko ciągnie to które jest w pomieszczeniu.

  3. #3

    Domyślnie

    W opisie sklepowym kominek wygląda symaptycznie. Ma mozliwość doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Ale czy jest ono doprowadzone? Tego nie wiemy. Ja włożyłbym deflektor na swoje miejsce. I z nim sprawdziłbym jak to wszystko działa. Wyczystkę w ogrodzie trzeba zamknąć, jednocześnie sprawdzając -dlaczego ją wybiło.
    Racjonalizacja monterów trochę mnie niepokoi???!!! Czy oni też doradzali zakup kominka?
    Komin wydaje się być wystarczająco wysoki, ale jak wyczystka jest na wysokości 2 metrów . To może być ciut mało. Jaka jest jego średnica?
    I to co najważniejsze: jakim drzewem palisz? Czy jest wysezonowane? 18 - 24 miesiące schnięcia. To wilgotność z 50-55% spada prawie do 20%. No i wtedy fest grzeje.
    Poczytaj jeszcze o rozpalani do góry nogami. Chyba o tym napisał Eniu (jeżeli się pomyliłem , to z góry bardzo przepraszam inną osobę za niewymienie jej loginu).
    A krótko chodzi o to by warstwę rozpałkową kłaść na samej górze i dalej tj. poniżej ustawiać grubsze warstwy. Tzn. grube drzewo na dole, następnie drobniejsze i rozpalać rozpałką na samej górze. Po 2-3 minutach powinno zacząć huczeć w kominie i nie będzie brudzić szyby. Ciepło (jednak) pozdrawiam
    P.S. Nie jestem kominkarzem, ale grzeję w domu kominkiem.
    Ciągle w poprawkach

  4. #4

    Domyślnie

    Aha, jeszcze mała uwaga: gdzie komin uchodzi na dachu? Jak wysoko kończy się powyżej górnej krawędzi. To też ma znaczenie!
    Ciągle w poprawkach

  5. #5

    Domyślnie

    A ja z takim problemem:
    Dwa kanały kominowe obok siebie(systemowe S),w chałupie dzisiaj zimniej jak na dworze,zero wentylacji grawitacyjnej,chwilami ciąg wsteczny,dziś pierwsza próba rozpalenia w nowym kominku-dym z wyczystki,ale to jeszcze nic,zaczęło się dymić do chałupy z kratki wentylacyjnej z kanału obok.Siwy dym można rzec.Komin 9 metrów,wystaje lekko nad kalenicę.Nie posiada żadnych nasad.
    Niestety pan od kominka może być u mnie dopiero w styczniu,będę szukać ewentualnie po świętach kominiarza żeby coś doradził.
    W między czasie doczytałam że grawitacyjna nie będzie działać jak nie będzie różnicy temperatur w/z przynajmniej 10 stopni,ale czy to możliwe żeby zasysała dym z sąsiedniego kanału do domu?
    Budowlańcy zostali przepytani na okoliczność ewentualnej szkody/pęknięcia itd plus analiza zdjęć z budowy wskazują że pod tym względem wszystko ok.
    Co jeszcze mam powiedzieć żeby wyczerpać temat hmmm-wyczystka przy samej podłodze,doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest i działa,wkład Dragon jakiś tam,palone było brykietem.No ale to wszystko chyba nie ma wpływu na dymienie z wentylacji.
    Proszę o jakieś uwagi
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 25-12-2012 o 00:44

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    uchyl okno podczas rozpalania. potem zostaw rozsczelnione.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    A ja z takim problemem:
    Dwa kanały kominowe obok siebie(systemowe S),w chałupie dzisiaj zimniej jak na dworze,zero wentylacji grawitacyjnej,chwilami ciąg wsteczny,dziś pierwsza próba rozpalenia w nowym kominku-dym z wyczystki,ale to jeszcze nic,zaczęło się dymić do chałupy z kratki wentylacyjnej z kanału obok.Siwy dym można rzec.Komin 9 metrów,wystaje lekko nad kalenicę.Nie posiada żadnych nasad.
    Niestety pan od kominka może być u mnie dopiero w styczniu,będę szukać ewentualnie po świętach kominiarza żeby coś doradził.
    W między czasie doczytałam że grawitacyjna nie będzie działać jak nie będzie różnicy temperatur w/z przynajmniej 10 stopni,ale czy to możliwe żeby zasysała dym z sąsiedniego kanału do domu?
    Budowlańcy zostali przepytani na okoliczność ewentualnej szkody/pęknięcia itd plus analiza zdjęć z budowy wskazują że pod tym względem wszystko ok.
    Co jeszcze mam powiedzieć żeby wyczerpać temat hmmm-wyczystka przy samej podłodze,doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest i działa,wkład Dragon jakiś tam,palone było brykietem.No ale to wszystko chyba nie ma wpływu na dymienie z wentylacji.
    Proszę o jakieś uwagi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Komin-problem

    Jak do tego doszło, ze Pan od kominka nie rozpalił Ci w kominku pierwszy?!

  8. #8

    Domyślnie

    Pan kominkowy rozpalał w kominku przed jego zabudową,ale mnie nie było przy tym(wyjazd),miałam do niego dzwonić jak przyjadę i obudowa wyschnie(mieliśmy się spotkać i miał mi wszystko objaśnić),ale tego nie zrobiłam
    Wczoraj wpadłam na myśl żeby rozpalać,a on akurat jest na świątecznym urlopie.Więc pomyślałam sobie-przecież to wcale nie jest trudne,obejrzałam filmik na youtube (pierwszy mój kominek)i zabrałam się do dzieła o ja głupia
    Dzięki za link

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    uchyl okno podczas rozpalania. potem zostaw rozsczelnione.
    Po kilkunastu zabiegach z otwieraniem okien udało mi się wczoraj ruszyć troszkę wentylację w kanale który zasysał dym,ale dosłownie minimalnie.
    O dziwo dym przestał dostawać się do mieszkania.

    Czuję się oszukana przez kino amerykańskie,w którym bohaterowie jadą gdzieś w śnieżne i mrozne góry,wchodzą do wyziębionej chatki,rzucają się do kominka żeby po kilku minutach zdejmować swetry dlaczego oni nie mają ciągu wstecznego i moment robi się u nich gorąco a ja po godzinie otwierania okien i hajcowania brykietu,gdybym nie napiła się kieliszka wódki zamarzłabym na amen telewizja kłamie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jeszcze jedno. Przed paleniem, do wyczystki komina włóż gazetę i podpal. To powinno ruszyć powietrze w kominie.

    Z amerykańskim kinem - po upojnej nocy, parka budzi się rano prztulona, (całą noc się przykeljali?) w piżamkach (ubrali sie po?) w makijażu (kiedy kur...a?) i namietnię się całuje (bez mycia zębów??)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Marynata ... jak taka amerykańska para jedzie sobie do wynajętego domku w górach to najpierw domek taki sprząta i przygotowuje cała ekipa, a pali się w nim trzy dni naprzód żeby ciepło było ... no co ty nie widziałaś w filmach że jak wchodzą do takiego domku to już się w kominku pali żywym i trzaskającym ogniem ... ???
    Pozdrawiam.
    PS. takie domki to poza tym tylko w Aspen ...
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #12

    Domyślnie

    'PS. takie domki to poza tym tylko w Aspen ... ''
    Takie rzeczy

    to kiedyś w Erze
    Ostatnio edytowane przez sterowiec40 ; 27-12-2012 o 17:30

  13. #13

    Domyślnie

    Panowie,dzisiaj to miałam kongo.
    Pomyślałam sobie że skoro tak mi ostatnio dobrze poszło z brykietem,to może będzie jeszcze lepiej i w drodze na działkę zakupiłam w casto drewno.
    Uchyliłam okno,wsadziłam do kominka drewnianego kloca,przycisnęłam dodatkowo rewizję,rzuciłam kilka rozpałek i heja.Po chwili patrzę a tu moja samoczyszcząca szyba całą czarna przeraziłam się,ale do odważnych świat należy więc otworzyłam drzwiczki kominka....matko z córką jedyna kochana....Buchnął na mnie smolisty,czarny dym i pociemniało w chałupie Musiałam siedzieć w przeciągu jeszcze godzinę Kino amerykańskie jest u mnie skończone
    Trwam w oczekiwaniu na kominiarza i instrukcje,ale chyba dam se spokój do wiosny z tym paleniem

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ło matko...

    Tak spróbuj : http://www.youtube.com/watch?v=o_ZKTq0Qzl4

    Z tym że na czas rozpalenia (pierwsze 10 minut) zostaw drzwiczki lekko uchylone.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Ooooooo dzięki.
    Myślisz żeby jeszcze się nie zniechęcać
    A ta szyba to mi się sama doczyści tak jak to było za poprzednimi paleniami,czy jednak już muszę to okopcenie czymś doszorować?
    A wczoraj już tak ładnie mi szło i dymu w wentylacji nie ma...ech....

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jak rozhajcujesz mocno brykietem to sama się doczyści. Nie zniechęcaj sie - jak zrobi Ci się ciepło w domu to bedziesz miała duuuużą radość.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Panowie,dzisiaj to miałam kongo.
    Pomyślałam sobie że skoro tak mi ostatnio dobrze poszło z brykietem,to może będzie jeszcze lepiej i w drodze na działkę zakupiłam w casto drewno.
    Uchyliłam okno,wsadziłam do kominka drewnianego kloca,przycisnęłam dodatkowo rewizję,rzuciłam kilka rozpałek i heja.Po chwili patrzę a tu moja samoczyszcząca szyba całą czarna przeraziłam się,ale do odważnych świat należy więc otworzyłam drzwiczki kominka....matko z córką jedyna kochana....Buchnął na mnie smolisty,czarny dym i pociemniało w chałupie Musiałam siedzieć w przeciągu jeszcze godzinę Kino amerykańskie jest u mnie skończone
    Trwam w oczekiwaniu na kominiarza i instrukcje,ale chyba dam se spokój do wiosny z tym paleniem
    No, no! Najlepiej poczekaj do lata Kto by tam zimą w kominkach palił ?

    Marynata. Drewno z casty to dla oszołomów. Spróbuj dołożyć do zabiegów couligona jeszcze ten : http://kominki.org/blogi/niepokorny_o_kominkach/art1,niepokorny-o-kominkach-czy-mozna-palic-do-gory-nogami.html

  18. #18

    Domyślnie

    Drewno z casty to dla oszołomów.
    Myślę że skoro jestem taka zielona w temacie to wrócę jednak do brykietu.Nie ma co,gdziekolwiek bym nie zrobiła zakupów i tak nie jestem w stanie ocenić jakości drewna,nie mówiąc już o rozpoznaniu gatunku spokojnie mogą mi wcisnąć krzaki porzeczki jako dąb
    To poczytam jeszcze,zakupię jakieś mniejsze patyczki i biorę się do układania ładnych stosików

  19. #19

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie porady,pali się pięknie chociaż smrodek z tego kopcącego na czarno palenia drewnem nie chce się wcale z domu jeszcze ulotnić
    Na kominiarza jednak czekam,niech wszystko obejrzy,poza tym okazało się że na strychu pod sterta bambetli panowie murarze złożyli jakieś metalowe nasady do kominów systemowych i wcale mi o tym nic nie napomknęli.
    No niby w sumie sama powinnam wiedzieć co zamawiałam

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie porady,pali się pięknie chociaż smrodek z tego kopcącego na czarno palenia drewnem nie chce się wcale z domu jeszcze ulotnić
    Na kominiarza jednak czekam,niech wszystko obejrzy,poza tym okazało się że na strychu pod sterta bambetli panowie murarze złożyli jakieś metalowe nasady do kominów systemowych i wcale mi o tym nic nie napomknęli.
    No niby w sumie sama powinnam wiedzieć co zamawiałam
    Czyli prawdopodobnie jesteś szczęśliwą posiadaczką źle zamontowanego komina systemowego. Ale spokojnie, do tego klubu należy połowa inwestorów. Pokaz foty tego co zostało, powiemy Ci co dalej.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony