dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 46
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 902
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Absolutnie bosko!!!!czekam i czekam na wiecej

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Dzięki Gumisiowa

    Trochę czasu mam to i CD fotorelacji
    Wraz z naszymi działóweczkami pięła się dalej w górę ściana monolityczna. W międzyczasie ogarnęliśmy część ogrodzenia i dowieźliśmy trochę ziemi.






    No i wreszcie więźba to prawie jakbyśmy w domu byli







    Wiecha była a jakże. Małżonek Paweł D. wyskoczył na "jednego symbolicznego" rowerem w ramach podtrzymywania kondycji. Ja z dzieciakami zostałam w domu. NO integrował się bardzo, nawet sąsiedzi okoliczni dołączyli. Myślałam, że mnie szlak trafi,że ominęła mnie taka impreza. Małżonek powrócił nad ranem TAXI z rowerem w częściach podstawowych załadowanych do bagażnika.



    demon

  3. #43

    Domyślnie

    Fajne te ostatnie zdjęcie. Brakuje jednego żywiołu- wody
    Ale z tym żelbetem (choć też bardzo lubię) na piętrze to nie do końca rozumiem. Musiał szarpnąć portfelem- a jedyna przyczyną były te okna elewacyjno-połaciowe )super efekt, też chciałem ale zrezygnowałem...). Dlaczego- bo brak wieńca?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Tak, chcieliśmy żeby okna połaciowe i kolankowe tworzyły jedność , aby tak było musiałem rozciąć wieniec a ścianki kolankowe wysokości prawie 160cm z silki nigdy by takich obciążeń nie wytrzymały. Stąd tyle żelbetu. Z góry negocjowałem cenę na taka ilośc i jakoś to poszło, choć przyznaje zęby bolały... Za to jaka szczelność na spoinach
    Paweł D.
    Ostatnio edytowane przez Paweł D. ; 29-12-2012 o 15:45

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł D. Zobacz post
    Lullaby na Białołęce . Kawka na wiosnę ? Co do żelbetu no cóż - szary to nasz ulubiony kolor
    Profile okien aluminiowe Reynaers, 285 cm cześć przesuwnych, cześć otwieranych.
    demon
    Chętnie, chętnie
    My zastanawiamy się nad Reynaersem i Aluprofem. Podzielicie się namiarem na wykonawcę?

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Hej
    Tak szybko, topowy profil Aluprofa jest teoretycznie lepszy (cieplejszy) i co w związku z tym idzie droższy. Tu mieliśmy obawy co do uszczelek ale to nasze prywatne niczym nie podparte odczucia. Jeden i drugi profil jest bardzo dobry, Aluprof jest polski i tu mnie troszkę boli, że go nie wzięliśmy ale nie mieliśmy sensownej oferty. Różnica pomiędzy Aluprofem a Reynaersem nie w tej samej firmie wyszła nam 10 000! W Warszawie testowaliśmy dwie firmy Al-technike (o 10000 droższa od finalnie wybranej, Pan miał ciągle problemy a to z drzwiami wejściowymi, a to z wyceną na którą czekaliśmy 3 tygodnie, zachowywał się jak by był bum budowlany, może u nich ciągle trwa) i Stig-bud (wycena o 10000 tańsza od finalnej, firma rodzinna, totalny dramat z wyceną, po wielu upomnieniach ,czas oczekiwania na finalną ofertę 5 tygodni!!! Niech spadają , ciekawe ile byśmy czekali na montaż ). W rezultacie wybraliśmy polecany na forum ALLTOP z Lublina, wycena po 2 dniach , odpisywanie na maile w ciągu 24h, wizyta na budowie w tydzień po pierwszej rozmowie, rozsądna wycena mała negocjacja , zobaczymy , wiemy że trzeba ich pilnować - jak każdych!

    Paweł
    Ostatnio edytowane przez Paweł D. ; 30-12-2012 o 06:12

  7. #47

    Domyślnie

    Mam dokładnie te same spostrzeżenia odnośnie firm! Bardzo Ci dziękuję, być może właśnie teraz podjęłam ostateczną decyzję

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Przyjemność po mojej stronie.
    Paweł

  9. #49
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie

    Też mam działeczkę na Białołęce i tak się powoli przymierzam do budowy domu ale nie ukrywam że mam mocno nie przyjemne przejścia z gminą :/

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Uuuuu to niedobrze. Ja po moich zawodowych doświadczeniach Warszawy i okolic Warszawy uważam jest to jedna z najlepszych gmin. Napisz na priva co się stało i z czym masz problem, może coś podpowiem.

    Paweł

  11. #51
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie

    Pawle wychodzi z tego żeś my sąsiedzi

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    I to nawet na piechotkę .
    demon

  13. #53

    Domyślnie

    Witam,

    Świetny projekt - na pewno będę podglądać. Pierwszy raz spotykam się z " centralna monolityczna ścianę akumulacyjna z zatopionymi wężownicami na etapie wylewania betonu". Jestem bardzo ciekawa jaki jest cel budowy takiej ściany? Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze takie pytanie: jaką macie wysokość bramy?

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    BESZO witaj.

    Odpowiedz nie jest łatwa, ponieważ jest to spora niewiadoma. Jest to nasz prywatny eksperyment, którego nie chciałem testować na klientach. Dlaczego? Dom ogrzewany będzie PC, która wręcz potrzebuje cięższych ścian , grubszych wylewek itp. , czyli materiałów które dobrze utrzymują ciepło wyprodukowane w II taryfie. Salon na dole jest mocno przeszklony , lubimy drewniane podłogi i z tego w salonie nie zrezygnujemy, pozostaje więc instalacja w ścianie (którą chcieliśmy mieć surową - betonową). Rozwiazanie samo sie nasunelo. Nigdzie też wcześniej takiego rozwiązania nie widziałem,ale dlaczego by nie miało działać? To rozwiazanie daloby rowniez mozliwosc na sensowne wykorzystanie kominka z plaszczem wodnym , przy PC tzn mozna by podpiac tylko ta sciane do kominka jako alternatywe, tego nie zrobie, ale może jest to ciekawe rozwiazanie w innych przypadkach. Musze to wrzucic naszym forumowym instalatorom na pożarcie .Do odważnych świat należy.

    Paweł

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    lullaby 260 cm
    Ostatnio edytowane przez Paweł D. ; 30-12-2012 o 22:27

  17. #57

    Domyślnie

    Czyli raczej standard, a wydawało mi się, że jest równa z linią okien, jak u mnie... I byłam ciekawa, jaką macie propozycję na te 285

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    U nas brama będzie zlicowana z elewacja garażu i tak samo obłożone skleiką. Także my nie mamy tego kłopotu .
    demon

  19. #59

    Domyślnie

    Uważnie czytałaś No więc, jakby to powiedzieć, architekt i mąż wciąż nie widzą problemu

    Odradzano nam natomiast bramę uchylną... Swoją drogą, nie bardzo wiem, czym moglibyśmy ją pokryć.

  20. #60

    Domyślnie

    Demon i Pawle
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

Strona 3 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony