dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Ja wybralem vetrex 90, mam nadzieje ze bede zadowolony

  2. #42

    Domyślnie

    Ja miałem podobny dylemat V82 Vetrexu czy Winergetic Oknoplastu w Lublinie.
    Początkowo Oknopkast był znacznie droższy więc byliśmy zdecydowani na Vetrex ale po negocjacji cenowej z Oknoplastem różnica wynosiła już tylko około 1 tyś. i zdecydowałem się na Oknoplast. Oczywiście balkony, fixy i HST na odpowiednich poszerzeniach.
    Dodatkowy problem w wyborze powstał z tego powodu, że obie firmy w Lublinie mają dobrych montażystów.
    Zamówiłem Winergetic Oknoplastu bez ćwierćwałka czyli bez półokrągłej listwy bo chcieliśmy proste skrzydła (chyba nie każdy wie że tak można). Całość w obustronnym antracycie + HST 4 m x 2,3m dzielony na 1/2 + PSK Atrium.
    Wczoraj skończyli ciepły montaż i nawet solidnie to wykonali - jak będzie w praktyce czas pokaże. Wrażenie robił pancerny montaż ramy HST.
    W mojej ocenie, jeżeli ktoś potrzebuje okien klasy Winergetic lub V82 to obie firmy zrobią to na podobnym poziomie - kwestia negocjacji ceny i dodatkowych bonusów...

  3. #43

    Domyślnie

    ja wybrałam vetrex i pożałowałam , już nie pamiętam jakie to profile w każdym razie 3 szyby , te okna są jakieś takie niestabilne , wiotkie , poza tym ich dystrybutorzy w moim mieście doprowadzają mnie do szału , w każdym razie nie polecam drugi raz bym się nie zdecydowała

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    , te okna są jakieś takie niestabilne , wiotkie
    Że jakie są ? wiotkie ? niestabilne ? możesz rozwinąć wypowiedz - jak żyję jeszcze nie widziałem wiotkich okien.

    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    no rama jakaś taka mało sztywna , sama nie wiem może to takie wrażenie , ale sprawiają wrażenie niesolidnych , poza tym w w kątach , tam gdzie się zbiegają listwy przyszybowe pojawiły się szpary .

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wielr czynników może wpływać na takie wrażenie: zaczynając od wyboru odpowiedniego okna z oferty przez przez przechowywanie/szpary przy listwach mogą być winą przegrzania/ po montaż: wystarczy że okno było za słabo zamocowane, co widuję bardzo często.
    Mam praktyczne porównanie do okien kilku producentów i nie mogę potwierdzić Twojej oceny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #47

    Domyślnie

    piszesz że te szpary wynikają z przegrzania .... ale one są od wewnętrznej strony
    a jeśli chodzi o to że słabo zamocowane ... to że za słabo połączone z murem ???

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Przegrzanie w "magazynie" czyli np w takie upaly jak ostatnio moga stac na sloncu. Mi to by do glowy samo nie wpadlo, ale fabryka kiedys przesłała odpowiednie wytyczne z przykładami.

    Tak. Za slabe mocowanie, do tego z cienkiej blachy/ i już rama może sprawiac wrazenie niestabilnej. Na prawdę mało kiedy widzę zgodną z instrukcją ilość kotew/dybli.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #49

    Domyślnie

    powodów powstawania szpar na połączeniu listew przyszybowych może być wiele
    - nie "odpuszczone" profile na etapie ich produkcji
    - nadmierne ich nagrzanie przed przycięciem
    - za luźne przycięcie
    Tak naprawdę powód do reklamacji

  10. #50

    Domyślnie

    okna były wstawiane chyba w lutym zeszłego roku

    to słabe połączenie z murem , ale chyba wtedy pękałaby obróbka okien, jakieś szpary w rynku itd , a tu nic takiego nie ma


    no nic , jakie są takie są , tragedii nie ma , te listwy przyszybowe mają wymienić , zabierają się*do tego jak pies do jeża , te chłopy z vetrexa u mnie w mieście są beznadziejne , do tej pory nie mam takich zakrywek na zawiasy .. nie mam drugiego pilota do rolet ,
    z tymi roletami to też był cyrk , za bardzo pojęcia nie mieli o tych silnikach i programowaniu , rolety same nauczyły się tego co nie trzeba ,

  11. #51

    Domyślnie

    ??? zapewne sterowane pilotem ?

  12. #52

    Domyślnie

    Najpierw to panowie patrzcie na właściwości cieplne, dopiero później wybierajcie modele pasujące do waszych domów czy podobające się. Nie warto też oszczędzać na instalacji - dobry montaż okien może serio pomóc w utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu.

  13. #53

    Domyślnie

    no pilotem sterowane , przecież napisane jest ... nikcie ważny

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony