dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast Platinium evo 2 vs Oknoplus Thermo

    Witam
    Mam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Mam wyceny wspomnianych w temacie Platimium Evo 2 z Oknoplasu i Thermo z oknoplusa , różnica cenowa niewielka .
    Parametry lepsze po stronie Thermo , w niektórych oknach U okna 0.8 , a w opcji Evo 2 U : 1.0 .

    Tak jak ,,eksperci " przestrzegają najważniejsze jest montaż , która firmę bardziej polecacie ? ewentualnie czy w ogóle można porównać Evo 2 z Thermo ?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    skorlaje

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    cały wątek o oknach masz tutaj - tam pytaj, pełno fachowców Ci doradzi

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=okna

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Problem z Oknoplastem jest taki, że podają "sztywny" współczynnik 1.0 dla każdego okna, a nie indywidualnie wyliczony dla konkretnego okna. Tak więc takie samo U będziesz mieć dla okna 20x20 cm jak i 4x4m Sprawdzałam sama Ja zdecydowałam się na antracytowe Thermo+ od Oknoplus'a.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  5. #5

    Domyślnie

    ..dokładnie sprawdzaj sobie wspólczynniki dla danego okna i będziesz wyszystko wiedzieć. Oknoplast nie podaje wiarygodnych danych dla każdego okna. Jesli z chcesz porównywać podobne (parametrami cieplnymi) okna to musiałabyś porównywać winergetik premium z Thermo z oknoplusa - podejrzewam, że wtedy parametry cieplne były by podobne. Jeśli porównujesz Platinum z Thermo to wiadomo, że termo cieplejsze.

  6. #6

    Domyślnie

    Podaje specyfikacje okien :

    OKNO PLAST :

    PLATINIUM EVO 2

    1. ROZ : 860 x 1435 : SZKLENIE W RAMIE , 4TF/12/4/12/4TF
    U okna : 1.0

    2.ROZ : 800 x 2300 szklenie w ramie : 4TF/12/4/12/4TF
    U =1,0

    3.ROZ: 2150 x 1435 szklenie w ramie 4TF/12/4/12/4TF
    U=0.9

    4.ROZ:1500 1435 szklenie w ramie 4TF/12/4/12/4TF
    U=1.0

    5.ROZ: 680x1355 Okno łukowe typ Oszklenie w skrzydle 4TF/12/4/12/4TF
    U=?

    6.ROZ: 680 x1355 Okno łukowe typ Oszklenie w skrzydle 4TF/12/4/12/4TF
    U=?

    7.ROZ:1922 x 2230 Okno łukowe typ Oszklenie w skrzydle 4TF/12/4/12/4TF
    U=?

    HST : ?

    OKNO ART+ THERMO Z OKNO PLUS :

    1. ROZ : 860 x 1435 : SZKLENIE W RAMIE , Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U okna : 0.9

    2.ROZ : 800 x 2300 szklenie w ramie :Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U = 0.8

    3.ROZ: 2150 x 1435 szklenie w ramie : Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U=0.7

    4.ROZ:1500 1435 szklenie w ramie : Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U=0,8

    5.ROZ: 680x1355 Okno łukowe typ Oszklenie w skrzydle Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U=0.9

    6.ROZ: 680 x1355 Okno łukowe typ Oszklenie w skrzydle Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U=0.9

    7.ROZ:1922 x 2230 Okno łukowe typ Oszklenie w skrzydle Szklenie: [44mm/U0.6] CLIMATOP 4x16CBJx4x16CBJx4
    U=0.8

    HST : ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    Witam
    Mam wyceny wspomnianych w temacie Platimium Evo 2 z Oknoplasu i Thermo z oknoplusa , różnica cenowa niewielka .
    Parametry lepsze po stronie Thermo , w niektórych oknach U okna 0.8 , a w opcji Evo 2 U : 1.0 .

    Tak jak ,,eksperci " przestrzegają najważniejsze jest montaż , która firmę bardziej polecacie ? ewentualnie czy w ogóle można porównać Evo 2 z Thermo ?
    Oba modele już z wyższej półki. Ciężko natomiast bezpośrednio porównać bo już podstawa czyli profil jest różny veki u oknoplastu i brugmanna w oknoplusie. Jest osobny temat gdzie porównywane są te profile. Co z okuciami, klamkami i całą resztą, która będzie pracować. Współczynnik to nie wszystko, a dom to nie inkubator. Nie daj się bałamucić tylko na liczby, które i tak przyjmujesz z wiarą

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    W wycenie do mojego domu cena ze zwykłym montażem okien Oknoplastu: WienergeticPremium i Platinum Evo2 niewiele się różniły, dla mnie jednak paramety Platinum Evo2 były znacznie skromniejsze (piszę o promocji zimowej w Oknoplaście).

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    Witam
    Mam wyceny wspomnianych w temacie Platimium Evo 2 z Oknoplasu i Thermo z oknoplusa , różnica cenowa niewielka .
    Parametry lepsze po stronie Thermo , w niektórych oknach U okna 0.8 , a w opcji Evo 2 U : 1.0 .

    Tak jak ,,eksperci " przestrzegają najważniejsze jest montaż , która firmę bardziej polecacie ? ewentualnie czy w ogóle można porównać Evo 2 z Thermo ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oslo88 Zobacz post
    Oba modele już z wyższej półki. Ciężko natomiast bezpośrednio porównać bo już podstawa czyli profil jest różny veki u oknoplastu i brugmanna w oknoplusie. Jest osobny temat gdzie porównywane są te profile. Co z okuciami, klamkami i całą resztą, która będzie pracować. Współczynnik to nie wszystko, a dom to nie inkubator. Nie daj się bałamucić tylko na liczby, które i tak przyjmujesz z wiarą
    Poszukam w takim razie wiecej informacji na temat veki i brugmanna , generalnie mało jest infomracji w necie i na forum o firmie : oknoplus .
    Nie wiem ,z czego to wynika , czy z lepszego marketingu Oknoplastu ?
    Z tego co próbowałem się dowiedzieć u mnie w Mieście montażyści Oknoplastu mają nie zbyt opinie .

    To dla mnie ważne , ponieważ jest to dość duże zamównie , plus będe brał HST na taras o wym . 5.35 x 2.35 z pcv podzielonego raczej na 3 równe części .
    Taka przesówka zwłaszcza z pcv musi być profesjonalnie zamontowana .
    Czy może ktoś napisać o OKNOPLUSIE , czy dadza rade z taka przesuwką ?

    Podsumowując poki co to :

    za OKNOPLUSEM przemawia lepsza opinia ,lepsze współczynniki cieplne , ciepla ramka w cenie itd. , lepsze cena

    OKNOPLAST za to to znana firma z tradycjami , i na HST daja 7 lat gwarancji , o 2 lata wiecej niz OKNOPLUS


    Tak jak pisał GramMar , spróboje dowiedzieć sie jaka jest różnica cenowa miedzy EVO 2 ,a Winergetic Premium .
    Obawiam się jednak ,że bedzie to dość spora róznica cenowa.

    Jak myślicie ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    Poszukam w takim razie wiecej informacji na temat veki i brugmanna , generalnie mało jest infomracji w necie i na forum o firmie : oknoplus .
    Nie wiem ,z czego to wynika , czy z lepszego marketingu Oknoplastu ?
    Z tego co próbowałem się dowiedzieć u mnie w Mieście montażyści Oknoplastu mają nie zbyt opinie .

    To dla mnie ważne , ponieważ jest to dość duże zamównie , plus będe brał HST na taras o wym . 5.35 x 2.35 z pcv podzielonego raczej na 3 równe części .
    Taka przesówka zwłaszcza z pcv musi być profesjonalnie zamontowana .
    Czy może ktoś napisać o OKNOPLUSIE , czy dadza rade z taka przesuwką ?

    Podsumowując poki co to :

    za OKNOPLUSEM przemawia lepsza opinia ,lepsze współczynniki cieplne , ciepla ramka w cenie itd. , lepsze cena

    OKNOPLAST za to to znana firma z tradycjami , i na HST daja 7 lat gwarancji , o 2 lata wiecej niz OKNOPLUS


    Tak jak pisał GramMar , spróboje dowiedzieć sie jaka jest różnica cenowa miedzy EVO 2 ,a Winergetic Premium .
    Obawiam się jednak ,że bedzie to dość spora róznica cenowa.

    Jak myślicie ?
    Zwróc uwagę na grubośc szklenia w Oknoplascie na Winegreticu Premium a różnicy nie ma zbyt wielkiej ok. 10%

    POzdrawiam,

  11. #11

    Domyślnie

    Musisz zebrać najważniejsze informacje do porównania, a jest ich kilka, jeżeli nie kilkanaście i wtedy będziesz mógł wyrobić sobie rzetelną opinię na temat ofert jakie dostajesz. Od uszczelek, rodzaju zbrojenia, sposobu montażu i typu słupka, zaczepach itd i właśnie gwarancji, czyli jakiegoś tam weksla, który na siebie podpisuje producent. Im jest dłuższy, tym oczywiście większa pewność za producenta.

    Odnośnie marketingu, nie zwracałbym na to uwagi. Akurat oknoplast ma markę już wyrobioną i pokazują się raczej zgodnie z jakimś wizerunkiem jaki stworzyli. Zresztą jak większość okiennych firm z polski, które coś już znaczą za granicą taka reklama to standard. Zwracaj uwagę na to co jest istotne, czyli okno, bo to jest najistotniejsze.

    GraMar napisał CI, że różnica cenowa między WInergeticiem a Platinum 2 wcale nie była znacząca, co przyznam porównując oba jest dosyć dziwne, ale może warto właśnie jakąś promocję złapać. Koszty Cię czekają więć życzę rozsądnych zakupów.

  12. #12

    Domyślnie

    Przy tak dużym HST najlepiej popytaj sprzedawce czy już coś takiego robili. Jeżeli robili i dobrze to działa to może pochwalą Ci sie gdzie to można pooglądać

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasserwaga Zobacz post
    przecież nawet na tej wycenie pokazanej przez fiodormix`a z platinum jest uw dla poszczególnego okna podane, zresztą lepszy byłby skan żeby móc jednoznaczenie określić. Nie wiem co masz na myśli pod pojęciem sztywny, bo chyba nie spotkałaś się z zapisem okno x, typ y o uw - 1,2-0.8...
    Na mojej wycenie z Oknoplastu wszystkie okna miały ten sam współczynnik U = 1,0, bez względu na to czy chodziło o małe okno 140x160, czy duża tafla 300x200. W OknoPlus (na który się zdecydowałam) współczynnik wyglądał na wyliczany pod każde okno z osobna - od 0,8 do 0,9.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał nela29 Zobacz post
    Na mojej wycenie z Oknoplastu wszystkie okna miały ten sam współczynnik U = 1,0, bez względu na to czy chodziło o małe okno 140x160, czy duża tafla 300x200. W OknoPlus (na który się zdecydowałam) współczynnik wyglądał na wyliczany pod każde okno z osobna - od 0,8 do 0,9.
    I jak te okna z Oknoplusa ? jak montaz ?
    Jak się sprawują i czy firma godna polecenia ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    I jak te okna z Oknoplusa ? jak montaz ?
    Jak się sprawują i czy firma godna polecenia ?
    Ktoś się tu chyba skarżył, że o Oknoplusie nie ma za dużo opinii. Potraktujcie to jako dobry znak, bo nasza mentalnośc jest taka, że dołożyć to woszem, ale pochwalić to już nie wystarcza odwagi.
    Wg mnie ta marka pojawia się co raz i raczej w pozytywnym kontekście. Także bardziej bym się skupił na wybraniu dobrego sprzedawcy/montazysty np. dzwoniąc do fabryki i pytając kogo polecają nie tylko w Waszym mieście ale i okolicznym (byście mieli swobodę wyboru)...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    I jak te okna z Oknoplusa ? jak montaz ?
    Jak się sprawują i czy firma godna polecenia ?
    Ja montażu jeszcze nie miałam, ale koleżanka ma i jest bardzo zadowolona. Instalacja ok, późniejszy support też ok. Mowa o oknoplus warszawa.

    Ja na razie mogę powiedzieć że jestem zadowolona z negocjacji cenowych
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał nela29 Zobacz post
    Ja montażu jeszcze nie miałam, ale koleżanka ma i jest bardzo zadowolona. Instalacja ok, późniejszy support też ok. Mowa o oknoplus warszawa.

    Ja na razie mogę powiedzieć że jestem zadowolona z negocjacji cenowych
    ......to może poproszę o jakieś rady , odnośnie negocjacji , bo nigdy w te kwiatki dobry nie byłem .
    Mam jakiś stały rabat , plus za duże zamówienie plus za 100 % wpłaty za okna , ale wiadomo rabaty to trochę marketingowy chwyt , liczy się cena ostateczna .

    Czy cenę na wycięcie jeszcze podlega negocjacją ?
    Jak to było w Waszych przypadkach?

  18. #18

    Domyślnie

    Widać, że kolega urobiony został przez uroczą niewiastę wręcz. Zastanów się jeszcze raz co będziesz negocjować no i może wspólnie w trójkę na piknik A tak na poważnie to chyba i jedni i drudzy Kraków więc możesz sobie zrobić wycieczkę z negocjacjami i dopiąć ten deal na tip top.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Negocjacje? Nie ma nic skuteczniejszego niż porównanie do oferty innego dilera. Jeśli druga firma wyceni te same okna taniej, to masz punkt zaczepienia. Druga sprawa - może się okazać, że druga firma inaczej, lepiej /drożej widzi Twoje okna więc też możesz zyskać na całości.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    ......to może poproszę o jakieś rady , odnośnie negocjacji , bo nigdy w te kwiatki dobry nie byłem .
    Ja negocjując pokazywałam kontroferty Oknoplastu + mam dużo okien ok. 180m^2 szkła.

    Cytat Napisał Oslo88 Zobacz post
    Widać, że kolega urobiony został przez uroczą niewiastę wręcz.
    Urobiony to mógłby być gdybym pracowała w OknoPlus
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony