dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21

    Domyślnie

    To jest BOŚ, bo do mnie dzwonił z propozycją niezobowiązującej rozmowy z dostawcą pv nt programu, instalacji, kosztów .

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nie sądzę, żeby jakikolwiek inny bank chciał do tego startować. Ale to ciekawe, że dzwonił do ciebie ktoś z BOŚu nawet nieoficjalnie
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Sama się zdziwiłam, ale fakt ważny- mamy u nich kredyt hipoteczny. To była rutynowa rozmowa z call-center, najwyraźniej mają akcję. I mam wrażenie, że bardzo szybko działają, bo przecież szczegóły jeszcze powstają?

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    troche to nie jest tak jak napisałeś.

    1. Prosument to max 150 rat całkowity koszt to 1% rocznie
    2. Dofinansowanie na systemy PV w tym roku to 40% sumy całkowitej w przyszłym 30%
    3. VAT to 8% dla prosumenta
    4. Państwo nie korzysta bo dokłada do inwestycji.
    5. Bank zarabia 1% ale pomyśl, że w Polsce inflacja jest większa
    6. Nie ma Vatu 19% jeżeli już podatek dochodowy

    Jeżeli ktoś jest zainteresowany prosumentem to służę pomocą, poza tym prawdopodobnie dopiero po 5 lutym będzie wiadomo jaki bank go będzie obsługiwał, pewnie BOŚ. Jeżeli się okaże, że przejdzie poprawka prosumencka 75gr/65gr to w połączeniu z prosumentem będzie to rewelacja. Jak już wiadomo jeżeli nawet senat przegłosuje poprawki MG i PGE tzn będzie chciał znieść stawki gwarantowane to w sejmie to i tak nie przejdzie bo PSL ustaliło, żę głosować będą w całości za utrzymaniem.
    Może i się machnąłem w ilości podatku: pierwszy próg podatkowy (18%): do 85 528 zł tyle wynosi tak?
    Jak już udzielasz się na forum gdzie ludzie szukają konkretów to powiedz szczerze ile zwykły kowalski dostanie tej kasy z tych 40%?-bo tylko to nas inwestujących interesuje.

    ad 2 zapommniałeś dodać że jest to kwota PODLEGAJĄCA opodatkowaniu czyli 18% tak?
    ad 5 prowizja banku jeszcze nieznana ale to nie jest dochód? min 3% pewnie będzie który trzeba doliczyć do inwestycji.

    Specem w temacie nie jestem ale licząc ceny akcesorii fotowoltaicznych na all i trochę swojego czasu taniej jest samemu to skompletować i założyć.

    Tu cytat z elektrody kolesia co skorzystał z prosumenta.
    "Witam, wszedłem w program prosument... z tym że ostatnie zgłoszenia były przyjmowane jakoś tak do końca czerwca 2014r (teraz idzie już nowa edycja i nie wiem czy się mocno pozmieniało) 40% dofinansowanie do kwoty max 20tys netto. Dofinansowania wyszło 8 tyś. Od tego trzeba odliczyć 19% podatku dochodowego, 7%Vat od wartości paneli i falownika no i 1600zł odsetek wraz z prowizją od kredytu. Kredyt brałem na 24 miesiące. Czyli razem 1600 +1600+1400 =4600. Z 8tyś zostało 3400zł... hehehe. Ogólnie za 16600zł wyszło 4kw minielektrownia fotowoltaiczna. "

    Jeżeli jeszcze wydłużysz okres płaty na np 10 lat to odsetek wyjdzie dodatkowy 1000zł czyli nie 3400 a 2400zł zostanie. Teraz odpowiedz za ile mi założysz instalację bez prosumenta i podatku haha Może ta dotacja lepiej wychodzi na pompy ciepła które i tak kupujemy do ogrzewania domu ale napewno fotowoltaika i prosument MOIM zdaniem jest nieporozumieniem.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    - Całkowity koszt kredytu to 1% jest zwolniony z prowizji (powiem ci na 100% po 5 lutego)
    - Całkowite faktyczne dofinansowanie to ok 25-30% nie liczyłem dokładnie
    - Możesz kupić i założyć sam bez problemu ale
    - dotacji nie dostaniesz bo potrzebujesz inżyniera do projektu
    - problemy ze zgłoszeniem do elektrowni bo instalatora UDT nie masz
    nie jest to obligatoryjne ale wymagają wbrew przepisom.
    - Dotacje na samą pompę ciepła nie otrzymasz chyba, że z fotowoltaiką
    - Za ile założę ? dobre pytanie powiedz mi zależy jaka moc i jaki sprzęt
    Przy 5 kWp SMA + Panele IBC Solar + odgromienie DC i AC, projekt
    schemat (chyba, że nie chcesz tego rejestrować) System montażowy
    niemiecki TopFix, przewody IBC Solar + uprawnienia UDT

    ok 6500 zł brutto za 1kWp

    jeżeli pojedziemy po taniości wszystko na chińczyku bez zabezpieczeń DC
    itp to pewnie wyjdzie ok 4500-5000 zł brutto. Oczywiście z montażem.

    ale jak wstawisz super tani falownik i panele bez atestu to pewnie wyjdzie 3800
    ale tego już nie robimy unikamy też instalacji na chińskich podzespołach.


    p.s.

    Jeżeli skorzystasz z dofinansowania za pośrednictwem jednostki samorządowej to jesteś zwolniony z podatku 18%. Wtedy masz 37% faktycznej dotacji. Przykład woj. Warmińsko Mazurskie o ile się nie mylę.

    zacytuje jeszcze fragment wyliczenia ze strony dofinansowanieprosument.pl co prawda nie uwzględnili tam 1% kosztu kredytu ale wyliczenie jest precyzyjne.

    "Upraszczając możemy przedstawić to następująco:

    Naszym przychodem będzie tylko kwota dofinansowania, a resztę kwoty będziemy musieli przecież spłacić w formie kredytu. Zakładając, że będzie ona w wysokości 40% to przy koszcie instalacji 30 000 zł dofinansowanie równać się będzie 12 000 zł. Od tej kwoty będziemy musieli się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Zakładając niski próg podatku dochodowego 18% od kwoty 12 000 zł = 2160 zł, więc realna dotacja wyniesie 12 000 - 2160 = 9840 zł,co stanowić będzie 32,8% całej inwestycji (a więc realnego dofinansowania), a mimo wszystko to jest 1/3 inwestycji, więc 1/3 szybszego jej zwrotu ! Naszym zdaniem to bardzo dużo..."
    Ostatnio edytowane przez vitis-it ; 03-02-2015 o 21:15
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Witaj Barth3z

    Czy wiesz już jak będziesz to montował. Sam chcę też zamontować co prawda tylko 4-6kw na cześć jednej połaci, ale własnie nie chcę aby panele były na dachówce lecz zamiast niej wpuszczone - co daje bardziej jednolitą powierzchnię.

    Zamiast łat/kontrłat w tym miejscu stelaż? Zastanawia mnie tez właśnie ów temperatura jaka tam by panowała... ?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolejsz.pl Zobacz post
    Witam.
    Wszystko do zrobienia
    Wykonujemy montaż takiego systemu. Jest on marki SolarWorld nazywa się Sundeck, w którym panele wychodzą prawie na równo z dachówką.
    Możecie zobaczyć jak to wyglada http://www.dolejsz.pl/fotowoltaika-solarworld/moduly-fotowoltaiczne-zamiast-dachowki

    Załącznik 341752


    Pozdrawiam.

    A jak cenowo to wygląda ?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Znalazłem fajny filmik... o coś dokładnie takiego mi chodzi Widać. że nie ma tu nic systemowego i raczej tania robota?? Nie wiem tylko jak tam jest rozwiązany dół aby woda spływała dalej Chyba jest tam coś w rodzaju kołnierza jak w oknach ?

    https://www.youtube.com/watch?v=lqgpAYKEbsI

    Jeszcze poszperałem i jest jaśniej gdzie indziej

    https://www.youtube.com/watch?v=Ve-k2qW-A9o
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 13-02-2016 o 14:40

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Ja raczej idę w realizację jaką wykonał kolega Przewas:
    https://plus.google.com/u/0/photos/1...44717742638273

    Ale póki co czekam na rozstrzygnięcie wniosku o dofinansowanie:
    http://www.gmina.swidnica.pl/content...3674/99999999/
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    okurcze

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    @Barthez, powiedz coś więcej o tej instalacji. Ja co prawda potrzebuję raczej jakiegoś rozwiązania biznesowego, ale chcę zebrać tyle opinii z pierwszej ręki, ile tylko mogę.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Drodzy koledzy, swego czasu widzialem na targach firme ktora miala ciekawe rozwiazanie:
    po 1, kolektor PV zintegrowany z cieczowym
    po2, panele ukladane jak dachowki- w kierunku spadku, a po bokach ida profile alu od gąsiorow w dol. Niewiem na ile szczelne to jest ale cena byla porazajaca. http://www.solator.cc/ w zakladce download znajdziecie rysunki montazu. Moze akurat cos to wniesie do naszej dyskusji.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Drodzy koledzy, swego czasu widzialem na targach firme ktora miala ciekawe rozwiazanie:
    po 1, kolektor PV zintegrowany z cieczowym
    po2, panele ukladane jak dachowki- w kierunku spadku, a po bokach ida profile alu od gąsiorow w dol. Niewiem na ile szczelne to jest ale cena byla porazajaca. http://www.solator.cc/ w zakladce download znajdziecie rysunki montazu. Moze akurat cos to wniesie do naszej dyskusji.
    Cieczowy z PV nie działa. Miałem to kiedyś w ofercie i to niestety ślepy zaułek. Pomyśl logicznie, skoro ciecz ma schłodzić PV , czyli nie może być za gorąca. A skoro nie może być za gorąca, to z ci z CWU o temperaturze 35-40C?
    Dodatkowo, strasznie drogie. Plus - zajmowąło mniej miejsca na dachu.

    po2, panele ukladane jak dachowki- w kierunku spadku, a po bokach ida profile alu od gąsiorow w dol. Niewiem na ile szczelne to jest ale cena byla porazajaca. http://www.solator.cc/ w zakladce download znajdziecie rysunki montazu. Moze akurat cos to wniesie do naszej dyskusji.[/QUOTE]

    Systemów tego typu na rynku jest sporo. Ich główną wada jest cena. Wszystko systemowe = drogie. To się opłacało kiedyś w Niemczech przy wysokich FIT. U nas gdzie PV spina się ledwo ledwo , to raczej rozwiązanie gadżet. Z drugiej strony, da się podobny efekt wizualny osiągnąć na zwykłych panelach , trochę kombinując z montażem. Zerknij w moją stopkę. System montażowy na 10kW /105 paneli wyszedł mnie w okolicach 500 PLN?
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Z drugiej strony, da się podobny efekt wizualny osiągnąć na zwykłych panelach , trochę kombinując z montażem. Zerknij w moją stopkę. System montażowy na 10kW /105 paneli wyszedł mnie w okolicach 500 PLN?
    A mógłbyś wrzucić trochę więcej zdjęć uchwytów ? bo na żadnym z upublicznionych nie widać jak to dokładnie u ciebie wygląda.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A mógłbyś wrzucić trochę więcej zdjęć uchwytów ? bo na żadnym z upublicznionych nie widać jak to dokładnie u ciebie wygląda.
    Samych zdjęć uchwytów nie mam, bo nie było na to głowy przy montażu. Poza tym zależy to od konkretnego panela. Idea była prosta. W dole fali trapezu, na takim lekkim wybrzuszeniu mocowaliśmy kawałek profilu prostokątnego, tak żeby jego wysokość po przykręceniu równała się z górą fali trapezu.
    Potem do tego na kwadratowe podkładki mocowaliśmy panel łapiąc dwa panele razem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160223_165412.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	347721
    Ostatnio edytowane przez Przewas ; 23-02-2016 o 15:56
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Wszystko jasne. Dzięki.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    >Przewas- temat watku brzmi panele zamiast dachowki. Ty rozumiem ze masz blache trapezowa i na to panele. I w tym przypadku ok bo niemusisz miec szczelnosci. A robiac nowy dach, to niema wyjscia, musi byc to szczczelne.
    Boje sie ze dajac blache i potem panele, przy ostrej trabie moze to zerwac.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Czytałem tytuł i odnośnie tego typu paneli sie wypowiedziałem. Miałem kiedyś autoryzację montażu InDaX firmy Shott Solar i w zamyśle rozwiązanie fajne ale drogie i gwarancja szczelności producenta tylko na 10-12 lat.
    Co do zerwania, u mnie nie wiem jaka musiała by być trąba żeby to poderwało, a w lokalizacji gdzie mieszkam, porządny halny to norma. Nie ma praktycznie możliwości podejścia wiatru pod panele
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  18. #38

    Domyślnie

    dobry pomysł, ale koszt pewnie zdecydowanie większy nawet przy założeniu, że panele montujemy na blachodachówce? ma ktoś jakieś porównanie?

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ekosolardom

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    4

    Domyślnie

    Producenci Paneli i kolektorów słonecznych odradzają montaż ich jako pokrycia dachowego. Zaleca się zamontować je na dachówce lub innym pokryciu dachowym na odpowiednio dopasowanym stelażu. Panel swoją największą wydajność ma jeśli jest dodatkowo chłodzony od spodu. wysoka temperatura z góra i od spodu zmniejsza jego żywotność a przede wszystkim wydajność. Odpowiednio zamontowana elektrownia fotowoltaiczna jest w stanie być samowystarczalna jesli chodzi o energie potrzebną do ogrzania i oświetlenia domu jednorodzinnego.
    W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do nieobwiązującego kontaktu: [email protected]
    Nasza firma zajmuje sie kompleksowym doradztwem w dziedzinie domów energooszczędnych i systemów fotowoltaicznych.
    pozdrawiamy Ekosolardom

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Co do paneli zamiast dachówki...
    Ostatnio jeden z naszych partnerów wykonywał instalacje w okolicach Poznania, na nowym budynku, jeszcze nie był zamieszkany.
    Inwestorowi zależało na szczelności więc zamiast wiercić w dachówkach zastosowano tam specjalne dachówki przygotowanie pod montaż PV - były ona kolorem takie same jak pozostałe dachówki i umiejscowione dokładnie tam, gdzie wypadało miejsce montażu - całość wygląda bardzo profesjonalnie i oczywiście jest pewność, że będzie szczelne.

    Można na nich montować zarówno kolektory jak i fotowoltaikę
    Osiągnięto bardzo ciekawy efekt - specjalnie na życzenie naszego klienta
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony