dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    swego czasu przerabiałem ten temat i ma dwa wnioski:

    1. porównujjac ttylko oferty kredytowe banków któóre obsługuja tą "szanowaną| instytucję jaka jest NFOŚiGW nie trudno jest sprawić iz przy kopmleksowej budowie całewkgo domku na kredyt sa oferty banków o wiele atrakcyjniejsze niz ofrta wyżej wspomnianych - nawet pryz uwzględnieniu rzekomej dotacji z Nfoośigw.
    2. po rozmowie z weryfikatorem dowiedziałem sie iz na rynku jest rzekomo tylko jeden egzemplarz pompy cieła ktora spełnia wymagania nfośigow. Ile w tym prawdy - nie wiem. Nie sprawdzałem.


    Mi wystarczył punkt 1. by NFOŚiGW powiedzieć - nie, dziękuję.

    Dom energooszczedny to ja sobie wybuduję sam bez waszych rzekomych dopłat i bez korzystania z dantejskich ofert kredytów hipotecznych BOŚa i innych





    FAZIT: gratuluje pomysłowosci temu kto wymyślił strukturę programu z rzekomymi dofinansowaniami, w kŧórej to strukturze zyskują weryfikatorzy pierwotni, weryfiokatorzy końcowi, banki oferuyjące chore oferty kredytów hipotecznych oraz inne organizacje, a przeciętnemu Kowalskiemu który skorzystał z tego programu pozostaje satysfakcja i ilka dodatkwych siwych włosów.

    I tym się różnimy np od naszych sąsiadów zza Odry. Tam podobne programy sa dla inwestorów a tu w tym polskim zaścianku fiansnowo zyskują wszyscy dookoła a ty Kowalski ciesz sie że masz przynajjmniej wspomnianą satysfakcję. (oczywiscie o ile twój nowo-wybudowany domek pomyslnie przejdzie ostateczna weryfikację). i płac raty BOŚiowi lub innym, które to nijak sie mają do ofert kredytów hipotecznych konkurencyjnych banków.


    Pozdrav

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    swego czasu przerabiałem ten temat i ma dwa wnioski:

    1. porównujjac ttylko oferty kredytowe banków któóre obsługuja tą "szanowaną| instytucję jaka jest NFOŚiGW nie trudno jest sprawić iz przy kopmleksowej budowie całewkgo domku na kredyt sa oferty banków o wiele atrakcyjniejsze niz ofrta wyżej wspomnianych - nawet pryz uwzględnieniu rzekomej dotacji z Nfoośigw.
    2. po rozmowie z weryfikatorem dowiedziałem sie iz na rynku jest rzekomo tylko jeden egzemplarz pompy cieła ktora spełnia wymagania nfośigow. Ile w tym prawdy - nie wiem. Nie sprawdzałem.


    Mi wystarczył punkt 1. by NFOŚiGW powiedzieć - nie, dziękuję.

    Dom energooszczedny to ja sobie wybuduję sam bez waszych rzekomych dopłat i bez korzystania z dantejskich ofert kredytów hipotecznych BOŚa i innych





    FAZIT: gratuluje pomysłowosci temu kto wymyślił strukturę programu z rzekomymi dofinansowaniami, w kŧórej to strukturze zyskują weryfikatorzy pierwotni, weryfiokatorzy końcowi, banki oferuyjące chore oferty kredytów hipotecznych oraz inne organizacje, a przeciętnemu Kowalskiemu który skorzystał z tego programu pozostaje satysfakcja i ilka dodatkwych siwych włosów.

    I tym się różnimy np od naszych sąsiadów zza Odry. Tam podobne programy sa dla inwestorów a tu w tym polskim zaścianku fiansnowo zyskują wszyscy dookoła a ty Kowalski ciesz sie że masz przynajjmniej wspomnianą satysfakcję. (oczywiscie o ile twój nowo-wybudowany domek pomyslnie przejdzie ostateczna weryfikację). i płac raty BOŚiowi lub innym, które to nijak sie mają do ofert kredytów hipotecznych konkurencyjnych banków.


    Pozdrav
    Ja od zawsze powtarzam, że to co jest DOFINANSOWYWANE jest najdroższe... dla inwestora
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    betterlike

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    4

    Domyślnie

    A co sądzicie o nowym programie NFOŚIGW "Ryś" wygląda ciekawie?

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał betterlike Zobacz post
    A co sądzicie o nowym programie NFOŚIGW "Ryś" wygląda ciekawie?
    Obawiam się że jak zwykle tylko podniesie koszty...Chociaż nie znam szczegółów. Generalnie badałem sprawy z solarami, PV, rekuperacją, domami energooszczędnymi i za każdym razem z dofinansowaniem wychodziło drożej. Ja nawet nie wchodzę w tego typu relacje bo zrobię to klientom taniej bez dopłat...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.029
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał betterlike Zobacz post
    A co sądzicie o nowym programie NFOŚIGW "Ryś" wygląda ciekawie?
    Witam, wygląda ciekawie, ale nie wiadomo co dalej będzie z tym programem. Wnioski o udostępnianie środków złożyło 10 WFOŚiGW i ani jeden Bank. A z ostatnich informacji wynika, że nie wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądał:
    CYTUJĘ: "Program Ryś, jako program o ogólnopolskim zasięgu, przewiduje wdrażanie przez pośredników finansowych – WFOŚiGW oraz banki (nie przewiduje naboru za pośrednictwem gmin). Zgodnie z harmonogramem wdrażania programu, NFOŚiGW ogłosił nabory na pośredników. W naborach nie zgłosił się żaden bank. W ocenie jest obecnie 10 wniosków z WFOŚiGW. Nie gwarantuje to wdrażania programu na terenie całej Polski, a NFOŚiGW jako instytucja centralna, obsługująca duże inwestycje, finansowane również ze środków europejskich, nie ma możliwości wdrażania sam tego programu. W związku z tym obecnie trwa w Narodowym Funduszu analiza możliwości, zasadności oraz celowości wdrażania programu w takim kształcie."

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #126
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    NFOŚiGW ??




  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.029
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał arztin Zobacz post
    NFOŚiGW ??



    Co w tym dziwnego, czy też śmiesznego?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony