dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Ciepły parapet

    Witam
    czy ktoś może powiedzieć - z własnej wiedzy lub doświadczenia - czy jest sens montażu tzw. ciepłego parapetu? Ostatnio był znajomy, który produkuje m.in.takie parapety i mnie namawiał, że jest dobra rzecz, że tanio mi sprzeda, ale wiadomo - każdy producent będzie zachwalał swoje wyroby. W internecie spotkałem opisy na czym to polega (też producentów), jakieś wykresy, że to wytrzymały styropian itp. ale jak to się ma do rzeczywistości?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yacky Zobacz post
    ... ale jak to się ma do rzeczywistości?
    No to skontaktuj się z Panem Krzysztofem Krzepkowskim, architektem, właścicielem pracowni MONOLIT w Poznaniu. To prywatny inwestor, który kilka lat temu jako pierwszy w Polsce zastosował "ciepły parapet" w praktyce i to we własnym domu. Czy może być bardziej rzeczywista rzeczywistość? Oczywiście nie kupował tego parapetu u Twojego znajomego i tu mogą być pewne różnice... w cenie, czasie i trwałości.
    PRO QUALITY

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przyznam, że i moje poglądy powoli ewoluują w stronę ciepłego parapetu.. O ile parę lat temu dla mnie to był zbytek, to teraz widzę w nim szansę na ustrzeżenie się błędów wykonawczych na kolejnych etapach, po oknach.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Ja jestem ZA - o ile chodzi o sam pomysł - co do "znajomego" nie wiem nie znam nie wypowiadam się.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Stosując ciepły parapet nie ma możliwości zakotwienia dolnej części ramy w otworze.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Kosmomen Zobacz post
    Stosując ciepły parapet nie ma możliwości zakotwienia dolnej części ramy w otworze.
    nie jest to konieczne, trwale związany z murem zostaje blok parapetowy, w który okno jest "wpinane" więc zostaje spełniony warunek zapewniający stabilność montażu.

    Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tylko znów pojawia się problem montażu w ociepleniu lub z wysunięciem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosmomen Zobacz post
    Stosując ciepły parapet nie ma możliwości zakotwienia dolnej części ramy w otworze.
    Ależ ja nie widzę problemu. Zamiast kotwy można dać dybla przez ramę i przy oknach dwuskrzydłowych tak właśnie bym zrobił (chyba że trafiłby się "goły "porotherm. Każde rozawiązanie ma swoje minusy, ale ja po świętach staram się dostrzegać też plusy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosmomen Zobacz post
    Stosując ciepły parapet nie ma możliwości zakotwienia dolnej części ramy w otworze.
    I tak i nie. Jeśli chcesz możesz wiercić dybla lub śrubę. Inne rozwiązanie to nie wiercić, bo z technicznego punktu widzenia nie każde okno musi być mocowane w części progowej albo nadproża. To, że tak jest na razie zapisane w Instrukcji 412 ITB nie oznacza, że inaczej być nie może. Może i rzecz zostanie uwzględniona w powstającej najnowszej wersji tej instrukcji.
    PRO QUALITY

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Jest to bardzo dobre rozwiązanie , a problemem jest ewentualnie trudność zachowania jednej lini patrapetów sąsiadujących ze soba okien.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    Jest to bardzo dobre rozwiązanie , a problemem jest ewentualnie trudność zachowania jednej lini patrapetów sąsiadujących ze soba okien.
    Z tą trudnością to nie jest tak źle .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03355.JPG
Wyświetleń:	961
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	156793  
    PRO QUALITY

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Z tą trudnością to nie jest tak źle .
    też ładne zdjęcie Panie Andrzeju

    Pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Tylko znów pojawia się problem montażu w ociepleniu lub z wysunięciem.
    niby tak ale ... i to pewnie zostanie wkrótce dopracowane i moim zdaniem zlicowanie okna ze ścianą zastosowanie takowego bloku plus taśmy/folie i mamy dobre rozwiązanie montażowe do zastosowania w dużej części wszystkich montaży.

    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak rozmawiałem z handlowcami z illbruka gdzieś na wiosnę to absolutnie nie zalecali ich przy takim montażu, kazali się wstrzymać bo ma być system do takowego. Jak widać system się pojawił tylko cena zrobiła się powalająca. A i muszę spytać Jarka bo był absolutnie na nie - czyżby zaczął zmieniać zdanie?
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 28-12-2012 o 12:07
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar celafon
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z informacji, które podaje Illbruck wynika, że ciepły parapet daje się także pod okna balkonowe. U przedstawiciela Vetrex poinformowano mnie, że robi się ciepły parapet tylko pod zwykłe okna. Jak to jest? Dodam, że przedstawiciel miał na myśli system ciepłego parapetu z Vetrexu, a nie Illbruck.

    Druga kwestia, to montaż okna na bloku podparapetowym. Poinformowano mnie, że okno i tak musi zostać przykręcone do muru przez blok (dla św. spokoju). Czy taki montaż jest prawidłowy?
    Ostatnio edytowane przez celafon ; 22-05-2013 o 06:29

  16. #16

    Domyślnie

    Ciepły parapet pod balkonami to tzw przerost formy nad treścią. W zupełności wystarczy zastosować poszerzenia odpowiednie poszerzenia. Taki ciepły parapet itak zostałby zakryty styropianem pod wylewką.

    W dolnej części nie trzeba mocować okna do muru. Parapet ma wypustkę, która przenosi siły naporu wiatru na okno.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez cały czas chodzi mi po głowie ten ciepły parapet. Ale jest kilku producentów takowego. Który byście polecili? czy to nie ma znaczenia bo styro jest styro.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18

    Domyślnie

    Ja osobiście radziłbym kształtkę ze styroduru, te ze styropianu są dla mnie za miękkie.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Ja osobiście radziłbym kształtkę ze styroduru, te ze styropianu są dla mnie za miękkie.
    tak ale nie kupisz ze styroduru z wypustkami pod konkretny profil, te które ja znam są wykonane ze styropianu twardego

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    tak ale nie kupisz ze styroduru z wypustkami pod konkretny profil, te które ja znam są wykonane ze styropianu twardego
    różne nazwy Panowie, twardy styropian, styrodur czy xps a finalnie to to samo wystarczy sprawdzić parametr wytrzymałości na ściskanie ok 300 kPa i jest OK styropian zwykły posiada około 150 kPa.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony