dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie co przed montażem okien - porotherm

    Witam

    Ściany mam wybudowane z porothermu czyli pustaka, który jest dziurkowany. Firma która ma mi montować okna poinformowała mnie, żebym czymś zakrył te dziury przed montażem okien. Noi tu pytanie czym to najlepiej zrobić? Czy normalną zaprawą tzn cement z wapnem czy może lepiej jakimś klejem? Montaż mam mieć robiony ciepły.

    Proszę o odpowiedź

    Krystian

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja nie wiem, ale tak strzelam: może styrodurem XPS o grubości 1cm.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Witam

    Ściany mam wybudowane z porothermu czyli pustaka, który jest dziurkowany. Firma która ma mi montować okna poinformowała mnie, żebym czymś zakrył te dziury przed montażem okien. Noi tu pytanie czym to najlepiej zrobić? Czy normalną zaprawą tzn cement z wapnem czy może lepiej jakimś klejem? Montaż mam mieć robiony ciepły.
    Jak firma sobie zażyczyła (co słuszne) to powinna też powiedzieć czym to zrobić, aby można było zastosować przewidziany przez nią w tym konkretnym przypadku sposób montażu. Optymalne wydaje się być wykończenie progowej części ościeży jednym rzędem pełnej cegły, a dopiero na to coś "do głaskania" powierzchni, ale decyduje o wszystkim przyjęta technologia montażu. Pytaj tych, co kazali coś zrobić, chociaż coś mi się widzi, że oni sami nie wiedzą po co masz to zrobić.
    PRO QUALITY

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    są różne rozwiązania, ważny jest cel jaki trzeba osiągnąć a to zależy, jak już napisał kolega TEST, od tego JAK będzie wyglądał ten montaż.
    tutaj 2 przykłady:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przygotowanie1.jpg
Wyświetleń:	1633
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	156654Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przygotowanie2.jpg
Wyświetleń:	1864
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	156655

    ale jeżeli np będziesz miał montowany blok podparapetowy to dawanie tam cegły jest drobną przesadą.


    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A tak w ogóle to chodzi o "dziury" na dole otworu ?- tu już koledzy podpowiedzieli. Czy może boczne - być może firma boi się że nie będzie miała w co "wbić" kołki montażowe? No właśnie - czy oni wiedzą co ma zoastać osiągnięte przez to zaklejenie otworów?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    są różne rozwiązania, ważny jest cel jaki trzeba osiągnąć a to zależy, jak już napisał kolega TEST, od tego JAK będzie wyglądał ten montaż.
    tutaj 2 przykłady:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przygotowanie1.jpg
Wyświetleń:	1633
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	156654Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przygotowanie2.jpg
Wyświetleń:	1864
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	156655

    ale jeżeli np będziesz miał montowany blok podparapetowy to dawanie tam cegły jest drobną przesadą.
    Fajne zdjęcia Michale. To pierwsze rozwiązanie o tyle niebezpieczne, że jeśli "taka" wylewka nie zostanie położona "na siatce" to na bank odspoi się od podłoża, to tylko kwestia czasu. Rozwiązanie drugie, według mnie deczko przesadne "cegła na 12 cm". Mniej materiału wyszłoby gdyby kłaść ją "na 6" a i spoin mniej, ale rozumiem, że chodziło o uzyskanie odpowiedniego światła ościeży, więc pasiło na 12, też ok.
    PRO QUALITY

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A tak w ogóle to chodzi o "dziury" na dole otworu ?- tu już koledzy podpowiedzieli. Czy może boczne - być może firma boi się że nie będzie miała w co "wbić" kołki montażowe? No właśnie - czy oni wiedzą co ma zoastać osiągnięte przez to zaklejenie otworów?
    Hej

    Chodzi o te zaklejanie otworów na dole. Odpada dodawanie cegieł tudzież robienie takiej grubej warstwy wylewki, bo akurat wysokości mam już wymierzone (pustaki porotherm ucinałem na pół).

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Przypuszczam,że montaż będzie warstwowy z użyciem taśm, więc powierzchnia ściany musi być gładka ,żeby te taśmy do niej przykleić ( bez nierówności poweierzchni przez które mogła by przedostać się wilgoć ). i po to ściany po bokach trzba wyrównać i wytynkować , a na dole trzeba wybrać to co jest właściwe w zależności od tego jAka jest wysokość otworu w stosunku do okna.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Hej

    Chodzi o te zaklejanie otworów na dole. Odpada dodawanie cegieł tudzież robienie takiej grubej warstwy wylewki, bo akurat wysokości mam już wymierzone (pustaki porotherm ucinałem na pół).
    To troche pospieszyłeś się z cięciem tych pustaków. Sprzedawca Ci powiedział, że trzeba zatkać otwory, ale mam wrażenie że bardziej po to, by ten fakt odnotować w zeszycie - na później (jakby ktoś się czepiał, to powie "mówiłem to Panu"
    Kiedyś ktoś tu proponował siatkę i zaprawę..

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a jak mówisz klientowi że powinno się wyrównać boki a dół najlepiej wykonać z cegły to mówi że wykonawca powiedział że Pan wymyśla

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To jest ta druga strona medalu. Chcemy dobrze, ale posądzają nas o ... sam nie wiem co. I z obawy o krytyczne spojżenie na taką postawę wiele rzeczy jest przemilczanych na pomiarach. Albo inaczej - Wykonawca udaje że mówi, Inwestor udaje że słucha. A każdy i tak zapamięta tylko to, co jest mu w danej chwili wygodne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam ciepły parapet. Owszem będziesz musiał dociąć jeszcze pustaka ale jest to fajne rozwiązanie w szczególności przy ścianie jednowarstwowej.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProMyst Zobacz post
    Polecam ciepły parapet. Owszem będziesz musiał dociąć jeszcze pustaka ale jest to fajne rozwiązanie w szczególności przy ścianie jednowarstwowej.
    Dzięki za pomoc, raczej pójdę w tym kierunku
    polecam jak zrobić cepły parapet: http://www.youtube.com/watch?v=pc6MOR5rJks

    pozdrawiam
    Krystian
    Ostatnio edytowane przez fender1 ; 29-12-2012 o 21:51

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Dzięki za pomoc, raczej pójdę w tym kierunku
    polecam jak zrobić cepły parapet: http://www.youtube.com/watch?v=pc6MOR5rJks

    pozdrawiam
    Krystian
    Filmik z tych komicznych. Odradzam takie wykonanie montażu z "ciepłym parapetem", bo to się uda na chwilę, a patrząc na taśmę 15/7 może się w ogóle nie udać..
    PRO QUALITY

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Witam

    Ściany mam wybudowane z porothermu czyli pustaka, który jest dziurkowany. Firma która ma mi montować okna poinformowała mnie, żebym czymś zakrył te dziury przed montażem okien. Noi tu pytanie czym to najlepiej zrobić? Czy normalną zaprawą tzn cement z wapnem czy może lepiej jakimś klejem? Montaż mam mieć robiony ciepły.

    Proszę o odpowiedź

    Krystian
    Wątek rozpoczęty a odpowiedzi dalej brak....
    Tez sie nad tym tematem zastanawiam. Pytalem jednego z montazystów czy otwory nalez jakos przygotować. Stwierdził że nie. Jakie wady ma położenie okien bezpośrednio na "dziury" od prothermu (tzn klocki na dziury a onko na klocki)?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    odpowiedzi padły.
    a jak chcesz dół okna do dziur złapać?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    Pytalem jednego z montazystów czy otwory nalez jakos przygotować. Stwierdził że nie.
    To już o nic więcej bym go nie pytał, bo to tylko strata czasu i Twoich pieniędzy jeśli posłuchasz "dobrej rady".

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    Jakie wady ma położenie okien bezpośrednio na "dziury" od prothermu (tzn klocki na dziury a onko na klocki)?
    Brak możliwości prawidłowego wykonania połączeń mechanicznych o ile wymagane

    Brak możliwości prawidłowego wykonania uszczelnień. Te które ewentualnie powstaną, będą nietrwałe.
    PRO QUALITY

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a jak chcesz dół okna do dziur złapać?
    moze np tak ? kotwy odpowiednio długie wywinięte na zewnątrz ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9202.jpg
Wyświetleń:	1172
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	157977

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    moze np tak ? kotwy odpowiednio długie wywinięte na zewnątrz ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9202.jpg
Wyświetleń:	1172
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	157977
    no zakładając, że jest to rozwiązanie odnośnie mechanicznego połączenia to co z resztą ?

    i z tego co widuję kotwy takie do "tanich" raczej nie należą.


    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    A czy nie przesadzacie trochę z tym problemem pianowania w przypadku pustaków z ceramiki ? Piana wchodzi w głąb otworów pewnie ze 2 cm i na szerokość zakrywa też kilka rzędów otworów + zapianowany parapet od spodu jak dla mnie dają dobre uszczelnienie.
    Oczywiście przy montażu warstwowym odpada zostawienie takich otworów.

    Bardzo często na budowach świta na wylot przez łączenia pustaków a tu się doczepiacie tak tego połączenia okno - mur.

    Kotwy mają 1,5 mm grubości i nie bardzo mogłem je znaleźć w sklepach internetowych itp. Jedynie u producenta okien.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony