dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Jak ciąć płytki gresowe bez odprysków?

    Witam,
    jestem zupełnym laikiem, dlatego bardzo proszę o rady jak ciąć samodzielnie płytki gresowe, aby nie było najmniejszych odprysków.
    Zakupiłem przecinarkę elektryczną, poniższy model:
    http://www.anteks.com.pl/pl/p/PRZECI...ANN-PDG200/499

    Przy cięciu gresu szkliwionego pojawiają się jednak dosyć spore odpryski, docinam do małych wymiarów 10x10cm, a więc chciałbym się ich całkowicie pozbyć. Jak to zrobić, mam nadzieję, że nie okaże się, że sprzęt w który zainwestowałem jest bezużyteczny...
    Czy może to być wina tarczy? Ewentualnie jaką dalszą obróbkę zastosować, by w pełni zlikwidować odpryski?
    Z góry dziękuję za "łopatologiczne" wytłumaczenie
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Władowałeś prawie 7 stów w maszynkę ,,, ok , może być , zmień tarczę na taką za min 3stówy i będzie ok , z tym że nie na zawsze , po jakimś czasie zacznie znoowu strzępić , i przy 800 set watach mocy tnij bez pospiechu , w trakcie cięcia sam dojdziesz do wprawy .

  3. #3

    Domyślnie

    Podstawa to porządna tarcza! Osobiście zawsze kupuję tarcze CEDIMA - dobra jakość w rozsądnej cenie.
    ELEWACJE, TERMOIZOLACJE

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie . Zwróćcie uwagę , ze tematem watka jest ciecie gresu szkliwionego .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAG Zobacz post
    Podstawa to porządna tarcza! Osobiście zawsze kupuję tarcze CEDIMA - dobra jakość w rozsądnej cenie.
    Porządna tarczę, jeśli miałaby być gwarantem sukcesu, mogę kupić. Co jednak jeśli i ta się nie sprawdzi? Mogę to w jakiś sposób wcześniej przetestować, żeby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto? Są jakieś pomysły?

  6. #6

    Domyślnie

    Inaczej się nie da , tarcza póki nowa nie ,,strzępi ;; , z czasem zacznie , szczególnie przy gresie , potem jeszcze można przeznaczyc do glazury która jest dość miękka , niestety ceny dobrych tarcz zaczynają się od 250 zł , klienci u których się robi zazwyczaj mają to w d .....e , dla nich najważniejsza jest jakość za ,,rozsądną cenę ''

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli kupno bardzo dobrej tarczy z całą pewnością zagwarantuje mi absolutny brak odprysków? Ktoś może orientuje się w temacie, czy są jeszcze sprzedawcy, którzy prezentują oferowany osprzęt? Najlepiej by było, gdybym u sprzedawcy zobaczył, czy dana tarcza nie będzie robiła odprysków, bo co jeśli kupię ją za 300zł, a będzie strzępiła akurat mój model płytek?

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedyś już polecałem opracowaną przeze mnie metodę:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...68#post5057368

    Nadal polecam do zabaw domowych, nie ma lepszej metody na całkowity brak odprysków.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mafi88 Zobacz post
    Witam,
    Przy cięciu gresu szkliwionego pojawiają się jednak dosyć spore odpryski, docinam do małych wymiarów 10x10cm, a więc chciałbym się ich całkowicie pozbyć. Jak to zrobić, Pozdrawiam
    Maszyna jest bardzo dobra, ale tak jak koledzy wspomnieli najważniejsza jest tarcza - im lepsza tym jakość powierzchni tnącej dokładna i bez poszczępień.

    Dla laika(takiego jak ja)najważniejsze jest ostrze, prędkość obrotowa i precyzja z jaką można manewrować dlatego dla jednego będzie to maszyna j/w dla innego szlifierka kątowa, a dla innego np: Frezarka GTR 30 CE
    ....czyli tak jak u stomatologa
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli inwestycja w przecinarkę to były pieniądze wyrzucone w błoto :/? Nie jestem pewien, czy podana przez Ciebie metoda będzie dobra dla bądź co bądź masowej produkcji a nie w ramach układania płytek. Chcę jedynie sprzedawać obrobione płytki

  11. #11

    Domyślnie

    Chcesz sprzedawać płytki i ciąć je taką maszynka bez urazy ale zajmij się lepiej czymś innym, do profesjonalnego cięcia są specjalne maszynki idź do kamieniarza to ci pokażą, tą co posiadasz to możesz sobie samemu używać gdy chcesz się bawić w ułożenie glazury, a po przycięciu jak nie chcesz mieć odprysków to papier ścierny do ręki i heja.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mafi88 Zobacz post
    Czyli inwestycja w przecinarkę to były pieniądze wyrzucone w błoto :/? Nie jestem pewien, czy podana przez Ciebie metoda będzie dobra dla bądź co bądź masowej produkcji a nie w ramach układania płytek. Chcę jedynie sprzedawać obrobione płytki
    No, to chyba tym stwierdzeniem zaskoczyłeś większość ospowiadających na Twoje pytanie - bo do tego typu prac, to co kupiłeś to się nie nadaje chyba, że będziesz układał płytki samodzielnie( i przy tym je docinał) bo jeśli będziesz sprzedawał usługi cięcia płytek pod zamówienie to jeszcze dopłacisz do interesu jak zniszczysz komuś powierzony materiał.
    Dla celów jakie sobie wyobrażasz to tylko coś takiego http://laserwodny.pl/pl/ciecieplytek...owanie-45.html
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    Spokojnie, nie zamierzam oferować usług cięcia płytek. Cięcie gresu szkliwionego będzie jedynie jedną z czynności w bardziej złożonym procesie produkcyjnym, którego efektem końcowym będzie jednorodny produkt. A więc będę pracował cały czas na tym samym rodzaju gresu (na razie szukam odpowiedniego). Wiem, że brzmi to może troszeczkę tajemniczo, ale nie chciałbym zbyt dużo zdradzać Dlatego pytam tylko jak najskuteczniej ciąć ten gres szkliwiony, najlepiej przy pomocy urządzenia, które mam już na stanie. Wstępne próby na tarczy dostarczonej z przecinarką były średnio udane, pojawiło się dużo odprysków. Chciałbym głównie wiedzieć, czy jest sens kupowania drogiej tarczy, czy nie okaże się, że i ta nie zagwarantuje sukcesu. Jeśli chodzi o precyzję cięcia, to powiedzmy, że mój margines to +/- 2mm. Bardziej istotny jest brak odprysków.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mafi88 Zobacz post
    Spokojnie, nie zamierzam oferować usług cięcia płytek. Cięcie gresu szkliwionego będzie jedynie jedną z czynności w bardziej złożonym procesie produkcyjnym
    To tak jak jeden z kolegów napisał wcześniej - waterjet Jest dużo firm, które oferują swoje usługi - podwozisz towar, podajesz wymiary i masz pięknie przycięte co do milimetra bez najmniejszego odprysku.

    A jak chcesz się męczyć Twoją maszyną to po przecięciu - tarcza do kamienia i fazuj rant.

  15. #15

    Domyślnie

    Fazowanie tarczą do kamienia i ręcznie szlifierką, czy na podobnej przecinarce jaką mam?
    Ktoś się orientuje ile kosztuje średnio usługa waterjet?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar El_Polako
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Prądnik Korzkiewski
    Kod pocztowy
    32-089
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,moim skromnym zdaniem moc przecinarki z deka za mała do perfekcyjnego cięcia gresu zdecydowanie w takim przypadku należy zwolnić tempo cięcia.Ja korzystam z tarcz RUBI CPC 2,cena może nie najniższa ale przekłada się to na jakość pracy i czas,przy ewentualnym spadku wydajności cięcia (objaw przytępienia się tarczy) nacinam parokrotnie piaskowca i wszystko wraca do normy.Pozdrawiam

    ps. Korzystam również z rodzimej produkcji,tarcze ŻBIK
    Ostatnio edytowane przez El_Polako ; 03-01-2013 o 08:27

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał El_Polako Zobacz post
    Witam,moim skromnym zdaniem moc przecinarki z deka za mała do perfekcyjnego cięcia gresu zdecydowanie w takim przypadku należy zwolnić tempo cięcia.Ja korzystam z tarcz RUBI CPC 2,cena może nie najniższa ale przekłada się to na jakość pracy i czas,przy ewentualnym spadku wydajności cięcia (objaw przytępienia się tarczy) nacinam parokrotnie piaskowca i wszystko wraca do normy.Pozdrawiam

    ps. Korzystam również z rodzimej produkcji,tarcze ŻBIK
    To świetnie, myślałem już, że pozostanie mi tylko stałe docinanie u kamieniarza . Czyli powolne cięcie, bez pośpiechów zapewni mi praktycznie całkowity brak odprysków, a co za tym strat materiału?
    Z własnego doświadczenia - jaką żywotnością cechują się tarcze o których piszesz?
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Żbik coś w granicach 200 zł może z groszami ........do gresu bez strzępienia starczy ci na jakieś .......20- max25 m bieżących , podejrzewam że chcesz robic dekory z gresu , to kup coś lepszego od żbika , jak pisałem wyżej 800w to niewiele , jeżeli zamierzasz ciąć na skalę prawie przemysłową to jesli chodzi o maszynkę to umoczyłeś 700zł

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,

    Trochę odkopuję temat ale też chciałbym się poradzić fachowców w tej dziedzinie. Również jestem posiadaczem przecinarki do gresu chłodzonej wodą o mocy 1200 W ze stołem 120 cm. Zrobiłem próbę cięcia gresu- pod kątem i na wprost i nie jestem zadowolony z jakości ciętej płaszczyzny. Chodzi o odpryski, ale co dziwne są one przy cięciu pod katem tylko po jednej stronie płytki. Przy cięciu na wprost raczej z obu stron są identyczne. Załączam zdjęcia jak to wygląda.




  20. #20

    Domyślnie

    Maszynka nowa czy używana? Miałem podobny efekt przy uzywanej, pomogła wymiana łożysk w silniku i ponowne ustawienie tarczy rownolegle do lini cięcia. (minimalne przesunięcie powoduje strzępienie z jednej strony) Druga sprawa to tarcza, jak jest zbyt elastyczna to też potrafi robić "kuku" na twarszych płytkach - wpada w wibracje poprzeczne. To moje spostrzeżenia z cięcia płytek na mokro.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony